Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Halinów k. Warszawy


Bepo

Recommended Posts

Gdzie w okolicy kupię brykiet drzewny?

 

Są dwa miejsca z brykietem blisko halinowa, jedno po lewej stronie jadąc z warszawy za zjazdem na trasę lubelską, ( sprzedają też z domu - majdan 7a - o ile dobrze pamietam)

Drugie miejsce to chełmżyńska, przy kawęczenie - mają ten sam a tańszy - kupowałem tonę i przywieżli mi gratis, tylko pomogłem Panu rozpakować:)

nr. tel do nich Kontakt:509 344 071, generalnie z brykietu jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do tych co się budowali. Kilka razy natrafiłem na informację, że kupując u Kowalczyka dostaliście super ceny i atrakcyjne rabaty. Ostatnio jeżdżę po okolicznych składach i muszę przyznać, że ceny u Kowalczyka są dużo wyższe niż np. w Replinie.

 

Czy jak kupowaliście materiały do budowy domu to szliście do nich z pełną listą materiałów i przy zakupie całości oni robili duże upusty? Czy też na wstępie otrzymywaliście lepsze ceny?

 

Nic nigdy nie kupowałem u Kowalczyka bo uważam że to zdziercy. Ostatnio kilka dachówek. Kupowałem w Replinie bo najsolidniejsi i najtańsi, a najwiecej u Śledziewskich. Ale tylko dlatego ,że blisko bo tani nie są. Metalowe graty warto kupować u Piątki w Halinowie, najtaniej chyba. Mały sklepik. Jak potrzebujesz coś więcej czego nie dostaniesz w okolicznych hurtowniach możesz dostać w Wiązownej obok trasy lubelskiej. Nie pamiętam nazwy hurtowni, ale jest wielka.

Nigdy nie kupowałem w jakiś Elmansach i Stalbudach bo byli drożsi . Ale pewnie wszystko zależy jaki towar się kupuje. Np Śledziewscy mieli drogi cement, ale ponieważ mi odpowiadał brałem od nich. Ciekawe jakie mają inni doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy ma ktoś doświadczenie co do współpracy z Lesińskim? Bo różne słyszałem o nim opinie i nie zawsze najlepsze. Chcemy, żeby kładł u nas instalacje. Jest dość drogi, ale sąsiadka która się zdecydowała na hydraulika z terenu teraz żałuje wyboru. U nas robił już część podłączeń i my z wspólpracy jesteśmy narazie bardzo zadowoleni. Jakie macie doświadczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie Pan Lesiński jest najskuteczniejszym i najbardziej słownym wykonawcą jakichkolwiek robót na moim placu budowy. Nie rzuca słów na wiatr i jest skuteczny. Jak mam cukrować więcej to na priva.

Słuchajcie czy ma ktoś doświadczenie co do współpracy z Lesińskim?...

 

My mamy.

Robi u nas praktycznie wszystko (wod-kan, co).

Na razie nic nie jest uruchomione, więc nie wiem czy działa ;)

Ale terminowo, konkretnie itp.

 

Drugi raz też bym Go wziął.

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie moi mili sklep z Artykułami Metalowymi naprzeciwko urzędu gminy w halinowie, chyba mają takie cudo w dobrej cenie. Ja niedługo muszę zakupić cos takiego.

Poszukuję taniego używanego pieca typu KOZA. Wszelkie info na priva. Dzięx

 

Ja też ;)

 

Jakiś czas temu w Leroy Merlin były kozy po niecałe 200 pln.

Znalazłam jeszcze coś takiego http://www.allegro.pl/item265774606_tanie_grzanie_wydajna_koza_piec_piecyk_gliwice.html

 

Więlkie dzięki.

Miałem dzisiaj grzebać na allegro.

 

Wyręczyłaś mnie ;)

 

Chyba kupię taki wynalazek i zdam relację jak "to to" działa.

 

Przetestuj, ja będę kupowała za jakiś miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się cały czas nad tynkami. Mam ekipę do tynków z agregatu i ręcznych. Powiem jakie są moje obserwacje

 

Tynki z agregatu- robią gładziutkie, super.Widziałem robotę tej ekipy.Dobrze wyprowadzone kąty. Ale inny fachowiec mówi ,że są miękkie. Z moich obserwacji wynikało, że wcale nie są tak miękkie, po czym pan wyciągnął gwoździa, przejechał i powiedział , widzi Pan jakie miękke..nie nadają się dla dzieci, do pomieszczeń wilgotnych itd. Moje obserwacje były nie do końca zbieżne, że są aż tak miękkie. A powiem dlaczego. Drugą opcją są tynki ręczne.

 

Tynki ręczne. Fachowiec od razu mi powiedział, że na ręczne warto byłoby dać gładź, chociaż jedną warstwę. Niestety nie było mi dane oglądać jego roboty. Pamiętam, że kiedyś jak robiło się gładź na tynki cem-wap to dawało się kilka warstw. Powiedzmy że wystarczy jedna. Tynki muszą być gładkie, ale nie na tyle żeby w obgóle nie dawać gładzi. Ja uważam że jak tynk cem-wap jest dobrze wyprowadzony, to nie potrzebuje gładzi. A jak mam dawać dodatkowo gips tzw sztablaturę to też będzie tynk miękki. Miększy jak ten z agregatu jeśli chodzi o rysowanie.

 

Cenowo wychodzi drożej ręczny oczywiście. Jakie są Wasze doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się cały czas nad tynkami. Mam ekipę do tynków z agregatu i ręcznych.....

.... Jakie są Wasze doświadczenia

 

My mamy z egregatu.

Drugi raz bym ich nie wybrał. Faktycznie są bardzo miękkie. Właściwie już teraz jest masa dziur i będę musiał szpachlować. Pewnie położę gładź.

 

I ekipę miałem fatalną (chamy i partacze). Uwaga, robią w naszej okolicy.

 

Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "zamontuje alarm"?

Masz już okablowanie?

Masz alarm?

Q.

 

Nie mam nic. Interesuje mnie kompleksowa usługa.

 

Ciężka sprawa.

Teraz przeważnie elektryk kładzie kable.

Instalator tylko podłącza alarm.

 

Pogadam ze znajomym, który się tym zajmuje.

 

Q.

 

Kable elektryk mi rozłoży. Zostaje montaż czujek i centrala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "zamontuje alarm"?

Masz już okablowanie?

Masz alarm?

Q.

 

Nie mam nic. Interesuje mnie kompleksowa usługa.

 

Ciężka sprawa.

Teraz przeważnie elektryk kładzie kable.

Instalator tylko podłącza alarm.

 

Pogadam ze znajomym, który się tym zajmuje.

 

Q.

 

Kable elektryk mi rozłoży. Zostaje montaż czujek i centrala.

 

Witam

Ja chętnie pomogę chociaż z czasem krucho .Mieszkam w Okuniewie , i jak nie zamontuje to mogę doradzić , można też czasami podjechac i zobaczyć pracujacy system ,jak i mozliwości które daje poza funkcjami ostrzegania o alarmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitekk! Ja mam cement.-wapien. ręczne zatarte piaskiem. Nie zamierzam już na to nic dawać. Planuję pomalować to farbą krzemianową, a to dlatego, żeby budynek oddychał (mam 1-warstwowy ytong) i dlatego, że farbę tę mogę dać na takie świeże tynki (2 miesiące).

 

Ile płaciliście? Mi jeden powiedział 45 zł z materiałem i termin na kwiecień :) A drugi 22 zł i robi od zaraz :) Ciekawa jest ta różnica hehehehe

Tego po 22 zł roboty nie widziałem. Agregat 26-30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...