Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

To Ja też się zgłaszam :)

 

Zaczynamy pełną parą w 2008 jak tylko mrozy puszcza :)

Projekt kupiony teraz adaptujemy http://www.extradom.pl/WRW1000.html

Pomysły sypią sie lawinowo - ciekawe co powie na nei nasz architekt, który na razie zapoznaje sie z projetem :) mam nadzieję, że nas nie pogoni z nimi :)

 

No i czeka nas papierologia zaawansowana jeszcze... chora jestem jak o tym myslę... przez głupie papierzyska działkę kupowaliśmy pół roku!!!!

 

Aha, i budujemy sie w Gruszczynie koło Swarzędza...

 

 

Pozdrawiam

megara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiedzcie w jakiej technologii budujecie swoje domy i jaką scianę bedziecie budowac

Ja zamierzam budować z Porotermu 25 P+W plus docieplenie z wełny 12 cm

A Wy ??

 

My też Porotherm 25 + wełna, choć czekamy jeszcze na wycenę prefabrykatu keramzytowego. Na razie nas olewają :evil:

pozdrawiam,

aga, która nadal szuka architekta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was wszystkich, część znam z jesiennej, ale myśle że moge podzielić sie czymś co jak Wy bedziecie zaczynać mi nie bedzie juz potrzebne, a myślę, że "zaklepać" już warto - mianowicie moją ekipe budowlaną :)

najlepsze referencje w moim dzienniku :D

tel. 608519727 - umawiając sie na wiosnę możecie się powoływać na budowę w Górze.

 

Życzę wszystkim powodzenia i samych trafionych decyzji i wyborów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kris1 - wy już macie zupełnie inne tematy...........

:roll:

 

Może macie rację, ale ja o namiar wolę się pytać kogoś kto już dany temat przerabiał a nie tego co też szuka. To nie krytyka ale propozycja.

przecież to że powstała nowa grupa nie oznacza wcale, że w poszukiwaniu namiarów nie będziemy zaglądać do innych grup wielkopolskich :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kris1 - wy już macie zupełnie inne tematy...........

:roll:

 

Może macie rację, ale ja o namiar wolę się pytać kogoś kto już dany temat przerabiał a nie tego co też szuka. To nie krytyka ale propozycja.

PRZECIEŻ TO ŻE POWSTAŁA NOWA GRUPA NIE OZNACZA WCALE, ŻE W POSZUKIWANIU NAMIARÓW NIE BĘDZIEMY ZAGLĄDAĆ DO INNYCH GRUP WIELKOPOLSKICH :-)

 

Zastanawiam się czy to ma sens, za chwilę powstanie WIOSNA 2008, potem w połowie roku JESIEŃ 2008. Informacje się rozproszą. :roll: :roll: :roll:

Nowa grupa raz na dwa lata wydaje się lepszym rozwiązaniem. Ale nie będę już się wtrącać, nie było tematu. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho u nas ?

Moze pochwalicie sie jakie domki budujecie.

Ja za 10 dni odbieram swój projekt od architekta.

A może przedstawicie swoje rozwiazanie, które zamierzacie u siebie zastosować.

Ja planuje ogrzewanie na eko-groszek + 2 kolektory (brak gazu)

Zastanawiam się nad reku + GWC

Do tego przydomowa oczyszczalnia

 

A co wy planujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pado, jak poszukiwania wykonawcy? Ja mam jedną ofertę na ścianę 2-warstwową stan surowy otwarty z materiałem i jedną na zamkniety z prefabrykatu keramzytowego .... i nijak nie potrafię porównać. Czy jest na formu gdzieś jakas checklista dla laików, żeby sprawdzic czy wycena zawiera to, co powinna :o ? :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho u nas ?

Moze pochwalicie sie jakie domki budujecie.

Ja za 10 dni odbieram swój projekt od architekta.

A może przedstawicie swoje rozwiazanie, które zamierzacie u siebie zastosować.

Ja planuje ogrzewanie na eko-groszek + 2 kolektory (brak gazu)

Zastanawiam się nad reku + GWC

Do tego przydomowa oczyszczalnia

 

A co wy planujecie ?

 

Jak już chyba pisałam, chcemy budować Dom w Groszku 2 tylko z innym garażem i nikt go nie chce przerobić :(

Technologia - jeszcze nie ma decyzji, będą 2 warstwy albo ściany Preafa - gotowiec. Dachówka ceramiczna.

Ogrzewanie - mamy gaz na działce, więc nie ma sensu legalettu o którym myśleliśmy. Ma być piec jednofunkcyjny kondensat z zasobnikiem, ogrzewający na dole podłogówkę a na górze kaloryferki.

Reku - jeszcze nie rozpracowałam celowosci tego w naszym wypadku.

na razie mamy szambo, ale kanaliza ma być niedługo ( :-? :-? :-? ) a na oczyszczalnie nie ma miejsca :(

 

pozdrawiam chorobowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja też się zapisuję. Planujemy zacząć na wiosnę, jak tylko mrozy puszczą :lol: . Budowa w Poznaniu. Jesteśmy na etapie projektu, tzn. na bazie rododendrona 6 architekt robi nam projekt pół - indywidualny. Działka jest w pełni uzbrojona (na działce wprowadzona woda, kanaliza), w granicy skrzynka z prądem, w drodze gaz. Teraz czekam aż projektant drogowy zrobi projekt wjazdu na działkę. Budujemy się przy pomocy kolegi (on ma załatwiać wszystkie ekipy i pilnować porządku), także to jest na jego głowie czy ekipa będzie. Ekipy ma sprawdzone bo buduje z nimi już kolejne domy dla znajomych. No i najważniejsze: Kasa jest :lol: :lol: :lol: . Mam nadzieję, że na przyszłą Gwiazdkę już będziemy się wygrzewać przy kominku, a tymczasem uzbrajamy się w cierpliwość i dobre chęci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż z pewną nieśmiałością - bo my rozbudowujemy się ... ale myślę że problemy będziemy mieć te same - bo idziemy w bok i od fundamentów trzeba zacząć :-) Na razie wykańczamy projekt budowlany rozbudowy i lecimy po PNB, jak mrózy odpuszczą chcemy zacząć - bo w maju już musi działać cała chałupa ...

roz_Budowa w Kiekrzu :-)

gdyby ktoś potrzebował mam namiary na fajnego architekta, na fajnego hydraulika i jednocześnie fachowca od co i tym kupującym ogrzewankowe sprawy polecam Instaldom na Lindego ( Ogrody) maja na prawdę dobre ceny :-)

w grudniu wypowiem się ad firmy od kuchni :-) na 20 mam montaż :-)

aha - i szambiarza już "przerobilam" ale plastikowego :-) też mogę polecić :-)

 

pozdrawiamy

 

Kasia&Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanko czy wiecie gdzie można jeszcze w miarę niedrogo nabyć działke budowlaną w miarę blisko Poznania tzn tak promień 15-20km max,poszukuje mój znajomy i naprawdę ciężko cos znależć w miarę rozsądnych cenach ,jeśli ktoś wie będę wdzięczny za namiary pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałam się w innym wątku, ale dopiszę się i tutaj. Nie wiem kiedy znajdę czas by przesledzić poprzednie wielkopolskie wątki....

 

Zaczynamy powoli mysleć o budowie domu - mamy działke w Dąbrówce gm. Dopiewo. Zaczęłam od kilku dni studiować forum i juz mam głowę kwadratową

Jesli komus chciałoby sie napisac od czego zaczęliście Waszą drogę do wymarzonego domku, to byłabym wdzięczna:)

Póki co mam działkę, wstępnie wybrany projekt (Ikar z Domusa), choć zastanawiam się jeszcze na Jaśminem lub Kryształem i ..... nie wiem co dalej.

Pozdrawiam wszystkich budujących i juz wybudowanych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałam się w innym wątku, ale dopiszę się i tutaj. Nie wiem kiedy znajdę czas by przesledzić poprzednie wielkopolskie wątki....

 

Zaczynamy powoli mysleć o budowie domu - mamy działke w Dąbrówce gm. Dopiewo. Zaczęłam od kilku dni studiować forum i juz mam głowę kwadratową

Jesli komus chciałoby sie napisac od czego zaczęliście Waszą drogę do wymarzonego domku, to byłabym wdzięczna:)

Póki co mam działkę, wstępnie wybrany projekt (Ikar z Domusa), choć zastanawiam się jeszcze na Jaśminem lub Kryształem i ..... nie wiem co dalej.

Pozdrawiam wszystkich budujących i juz wybudowanych:)

Witaj damimax, Od czego zacząć... no cóż. Pierwsze koty za płoty bo jest już działka. Terz pytanie czy masz warunki zabudowy czy plan zagospodarowania przestrzennego. Jedno i drugi określi Ci parametry domku który możesz wybudować. Potem uzgodnienia, ew. przyłącza, projekt zjazdu i wniosek o pozwolenie na budowe. A w międzyczasie orientuj się co do ekip budowlanych, bo te dobre mają już pewnie zklepane terminy. Powodzenia w papierologii i wrazie czego pytaj :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...