Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

hej budowniczowie, czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć czy podane przez ekipę proponowane ceny wykonania nie są wygórowane:

ceny robocizny z materiałem:

tynki cem-wap 27zł/m2

 

Odniosę sie do tego co mam zaklepane - 15 zł/m2 robocizna + towar, z betonairki zdaniem majstrów wychodzi 20m2 tynku a na betoniarke por\trzeba 1 worek 25 kg cementu i 15 kg wapna 91/2 worka) + piach... w życiu nie wyjdzie 12zł*20=240 zł...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej budowniczowie, czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć czy podane przez ekipę proponowane ceny wykonania nie są wygórowane:

ceny robocizny z materiałem:

tynki cem-wap 27zł/m2

gładź- 18zł/m2

malowanie wraz z gruntem- 14zł/m2

zabudowa sufitów podwieszanych- 72zł/m2 (sufit prosty)

Proszę o szybkie opinie bo nie wiem co robić...a suma łączna wychodzi astronomiczna po prostu :oops:

 

IMHO sporo :o :o

 

tynki CW ręcznie 15 robocizna + niecałe 4zł materiał.

sufity 45zł (sama robocizna)

 

Warto się chyba rozejrzeć gdzieś indziej lub dobrze się targować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S&M witaj :)

A ja jeszcze poproszę o informację w jakiej cenie powinny być posadzki betonowe (pod ogrzewanie podłogowe- więc jakieś mikrozbrojenie i plastyfikatory też trzeba dorzucić) chodzi mi o cenę za m2 z materiałem...a jakby ktos miał sprawdzoną solidną ekipę to również będę wdzięczna za namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cokolwiek można zrobić w takiej sytuacji?:

 

jutro mija termin, w którym nasz bezkonkurencyjny, łaskawie dostarczający wybranym szczęśliwcom coraz droższą energię, ZE 'Enea' zobowiązał się w umowie podłączyć mój plac budowy do swojej infrastruktury. Wielokrotnie informowałem się u źródła o postępie prac i za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że mam sobie zobaczyć w umowie jaki jest termin i na pewno do tego czasu zrealizują przyłącze :-?

 

Dwa tygodnie temu już Pan z biura obsługi klienta nie był tego taki pewien więc poinformował mnie, że Enea zleciła innej firmie wykonanie projektu. Dzwonię więc do tej firmy a tam mówią mi, że zlecili innej firmie ten projekt. Długa historia, morał taki, że wszystko stoi (a raczej leży) od sierpnia 2008 w gminie Pobiedziska i czeka na decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego (tak się to chyba nazywa). Projektant z tej 3 firmy zaprojektował wybudowanie dodatkowego słupa na prywatnej działce i jakież było jego zdziwienie (w grudniu) gdy po moim telefonie do gminy okazało się, że od dawna leży tam sprzeciw właścicieli tej działki. Projektant wprowadził zmiany i czekamy dalej na tę decyzję. Potem jeszcze ZUD, pozwolenie na budowę z starostwa i przetarg na wykonanie przyłącza. ile jeszcze na to czasu? :evil: :evil: :evil:

 

Zgodnie z umową mogę Enei policzyć 2,6zł za każdy dzień zwłoki. :-? Specjalnie się na tym nie wzbogacę a stracić mogę dużo więcej bo niedługo będziemy musieli się wyprowadzić z mieszkania:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Jeszcze prośba

 

Szukam ziemi do nawiezienia, muszę o jakiś 20 cm na 400 metrach podnieść grunt

 

Jak by ktoś miał na jakąś dobrą ziemię w okolicy Kostrzyna to będę wdzięczny

Ktoś kiedyś pisał (nie wiem kto) na forach Wielkopolskich:

 

Jakieś 1,5 miesiaca temu dotarły trzy wielkie wywrotki pięknej ziemi ogrodowej. Może to nie torf ale wygląda na bardzo tłustą "ziemię-matkę". Cena 800 zł za wywrotkę taką większą niż Tatra - uwzględniała transport ze Szczepankowa do Golęczewa. Zainteresowanym polecam - pan Grygier, 601 702 941

 

lub to:

 

brałam ze Szczepankowa z dowózem do Swarzędza 550 zł przyczepa czarnoziemu (torf był tańszy jeśli dobrze pamietam) tel 602 157 043
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesheck nie chcę Cię martwić, ale raczej niewiele możesz wskórać. Sprawdź też dobrze umowę, bo coś mi się wydaje, że z tej kary nic nie będziesz miał. Tam jest termin liczony chyba od pozwolenia, albo od zaakceptowania projektu. Sprawdź dobrze te zapisy.

 

Masz dwa wyjścia:

 

- wydzwaniać i prosić się

- jeśli bardzo Ci zależy na prądzie i ewentualna trasa przyłącza nie jest zbyt długa to spróbuj samemu zaprojektować i wykonać przyłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cokolwiek można zrobić w takiej sytuacji?:

 

jutro mija termin, w którym nasz bezkonkurencyjny, łaskawie dostarczający wybranym szczęśliwcom coraz droższą energię, ZE 'Enea' zobowiązał się w umowie podłączyć mój plac budowy do swojej infrastruktury. Wielokrotnie informowałem się u źródła o postępie prac i za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że mam sobie zobaczyć w umowie jaki jest termin i na pewno do tego czasu zrealizują przyłącze :-?

 

Dwa tygodnie temu już Pan z biura obsługi klienta nie był tego taki pewien więc poinformował mnie, że Enea zleciła innej firmie wykonanie projektu. Dzwonię więc do tej firmy a tam mówią mi, że zlecili innej firmie ten projekt. Długa historia, morał taki, że wszystko stoi (a raczej leży) od sierpnia 2008 w gminie Pobiedziska i czeka na decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego (tak się to chyba nazywa). Projektant z tej 3 firmy zaprojektował wybudowanie dodatkowego słupa na prywatnej działce i jakież było jego zdziwienie (w grudniu) gdy po moim telefonie do gminy okazało się, że od dawna leży tam sprzeciw właścicieli tej działki. Projektant wprowadził zmiany i czekamy dalej na tę decyzję. Potem jeszcze ZUD, pozwolenie na budowę z starostwa i przetarg na wykonanie przyłącza. ile jeszcze na to czasu? :evil: :evil: :evil:

 

Zgodnie z umową mogę Enei policzyć 2,6zł za każdy dzień zwłoki. :-? Specjalnie się na tym nie wzbogacę a stracić mogę dużo więcej bo niedługo będziemy musieli się wyprowadzić z mieszkania:(

 

Ja kontaktowałam się z Eneą jakieś 2 tygodnie temu. Chciałam się upewnić, że zrobią przyłącze w marcu, tak jak zapewniali przy podpisaniu umowy w czerwcu. Jak Pani poinformowała mnie, że planowany termin wykonania przyłącza ustalili na 7 maja, to mało z krzesła nie spadłam. Byliśmy pewni, że w umowie jest zapis o 9 m-cach. Niestety jest inaczej (przynajmniej w naszej):( Mają 6 m-cy na opracowanie projektu, potem (nie określają czasu) uzyskanie niezbędnych pozwoleń, a wykonanie przyłącza 4 m-ce od uzyskania wymaganych decyzji administracyjnych. Generalnie, nawet jeśli wpisali wam termin wykonania przyłącza w umowie, to jest on terminem przypuszczalnym i wszystko zależy od tego w jakim czasie chciało im się pozałatwiać wymagane "decyzje administracyjne". Sprawdźcie umowę, w naszej jest to w paragrafie 4.

 

Pozdrawiamy,

Magda i Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kenji dzięki za info

 

wiem, że za wiele nie da się zdziałać:(

 

umowa jest tak napisana, że Enea daje sobie 7 miesięcy na wykonanie projektu oraz 4 miesiące na realizację przyłącza od daty otrzymania pozwolenia. Co do kary to punkt brzmi tak:

 

W przypadku niedotrzymania terminów okreslonych w paragrafie ... (więc dotyczy to teoretycznie obu).

 

No nic będę dzwonił, pisał i co trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kontaktowałam się z Eneą jakieś 2 tygodnie temu. Chciałam się upewnić, że zrobią przyłącze w marcu, tak jak zapewniali przy podpisaniu umowy w czerwcu. Jak Pani poinformowała mnie, że planowany termin wykonania przyłącza ustalili na 7 maja, to mało z krzesła nie spadłam. Byliśmy pewni, że w umowie jest zapis o 9 m-cach. Niestety jest inaczej (przynajmniej w naszej):( Mają 6 m-cy na opracowanie projektu, potem (nie określają czasu) uzyskanie niezbędnych pozwoleń, a wykonanie przyłącza 4 m-ce od uzyskania wymaganych decyzji administracyjnych. Generalnie, nawet jeśli wpisali wam termin wykonania przyłącza w umowie, to jest on terminem przypuszczalnym i wszystko zależy od tego w jakim czasie chciało im się pozałatwiać wymagane "decyzje administracyjne". Sprawdźcie umowę, w naszej jest to w paragrafie 4.

 

Pozdrawiamy,

Magda i Michał

 

Masz rację, te 7 miesięcy to tylko czas na opracowanie projektu, a nie na te uzgodnienia :( :( :(

 

Tobie przynajmniej ktoś powiedział kiedy możesz się realistycznie spodziewać prądu a w moim przypadku nie mam nawet tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz rację, te 7 miesięcy to tylko czas na opracowanie projektu, a nie na te uzgodnienia :( :( :(

 

Tobie przynajmniej ktoś powiedział kiedy możesz się realistycznie spodziewać prądu a w moim przypadku nie mam nawet tego.

 

No niestety, Enea to taka instytucja, która zabezpieczy się odpowiednio w umowie i tak naprawdę mogą sobie mówić o jakiś terminach, a koniec końców i tak nie masz pewności, czy się uda. Niestety rozmowy z nimi nie mają większego sensu, chyba, że lubisz trenować cierpliwość. Zrobią przyłącze, kiedy uznają to za stosowne. Dlatego też, rozmawialiśmy już z sąsiadami i na czas budowy udostepnią nam swoje złącze, zamontujemy dodatkowy licznik i po problemie. A u Was nie ma takiej możliwości???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukamy godnej polecenia hurtowni, w której moglibyśmy kupić wszystkie potrzebne materiały na dach. Szczególnie chodzi nam o drewno (na deskowanie, podbitkę, no i więźba).

 

Będziemy wdzięczni za namiary.

 

Co do hurtowni to ciekawą ofertę miałem z Dek-polu na Sytkowskiej a jeszcze lepszą z Bol-ann z Gniezna ale tu raczej dachówka i rynny. Drewno w hurtowni raczej się nie opłaca. Wiele osób chwaliło tartak w Manieczkach (daleko ale dowiozą bez dodatkowych kosztów). Blisko jest tarkak w Kiszkowie ale wychodzi raczej drogo. (tak było w zeszłym roku na wiosnę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też, rozmawialiśmy już z sąsiadami i na czas budowy udostepnią nam swoje złącze, zamontujemy dodatkowy licznik i po problemie. A u Was nie ma takiej możliwości???

 

Jest taka możliwość ale my już powoli myślimy o przeprowadzce (tak za 4miesiące), a tu na pożyczonym prądzie nie da rady:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hurtowni to ciekawą ofertę miałem z Dek-polu na Sytkowskiej a jeszcze lepszą z Bol-ann z Gniezna ale tu raczej dachówka i rynny. Drewno w hurtowni raczej się nie opłaca. Wiele osób chwaliło tartak w Manieczkach (daleko ale dowiozą bez dodatkowych kosztów). Blisko jest tarkak w Kiszkowie ale wychodzi raczej drogo. (tak było w zeszłym roku na wiosnę)

 

Super, dzięki. Jutro podzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też, rozmawialiśmy już z sąsiadami i na czas budowy udostepnią nam swoje złącze, zamontujemy dodatkowy licznik i po problemie. A u Was nie ma takiej możliwości???

 

Jest taka możliwość ale my już powoli myślimy o przeprowadzce (tak za 4miesiące), a tu na pożyczonym prądzie nie da rady:(

 

No to faktycznie kiszka:( Trzymam kciuki, może uda Wam się ich przycisnąć. Trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że ENEA mi naliczyła karę, bo zrobili mi przyłącze o terminie, a ja nie miałem czasu podjechać na działkę odebrać przyłącza..... Jak widać o swój interes dbają.

 

Lesheck zdaje się, że podlegasz pod Gniezno. Spróbuj się tam wybrać osobiście. Rozmowa face-to-face zawsze jest inna niż przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...