Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

No i może śmieszne pytanie jak zachowają sie drewniane a jak z tworzywa w przypadku kontaktu z niesfornym pieskiem... miałem psa który nim oduczyl się drapiąc po pierwszych drzwiach wejściowych (metalowe od werandy) to jednak trochę czasu minęło...

pozdrawiam

Pwlok

 

Nasze psisko wybiera opcję okna balkonowego: siedzi na tarasie ma na oku ogród i nas wewnątrz, a jak coś to puk, puk w szybę,a czasem łup, łup w szybę......trochę się martwimy o nowe okna.......

Drzwi zewnętrzne drewniane będziemy mieć niestety w kierunku południowym, ale dość wgłębione, mam nadzieję, że to wystarczy i nie będzie trzeba dorabiać daszka.

Brama Normstahl, kolor odpowiedni do okien orzech Oknoplastu. Jakoś bardziej nas przekonała niż Krispol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A tak z ciekawości: czy drzwi zewnętrzne robicie otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz? Namawiają nas na tę drugą opcję twierdząc, że bezpieczniej ale nam szkoda miejsca :-?

Witam,ja mam otwierane na zewnątrz,tak było w projekcie,też mnie namawiali na otwierane do wewnątrz,ale teraz gdy już mieszkam,to uważam,że otwierane na zewnątrz sa praktyczniejsze.Otwierane do wewnątrz bardzo by utrudniały poruszanie sie w wiatrołapie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
A tak z ciekawości: czy drzwi zewnętrzne robicie otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz? Namawiają nas na tę drugą opcję twierdząc, że bezpieczniej ale nam szkoda miejsca :-?

Ja robię otwierane na zewnątrz, a kieruję się tym, że jak wiatr dmucha to wtedy drzwi dociska na ościeżnicy i przez to dociska drzwi na uszczelkach. Poza tym w wiatrołapie łatwiej się poruszać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi drzwi zewnętrzne będą robić stolarze z pod Rawicza

http://drzwi-lapawa.prv.pl/

Otwór 160x230 z doświetlami z 3 stron (wg przekazanego wzoru) dopasowane do koloru orzech Oknoplastu w cenie 6 tys. - w tej cenie są drzwi tymczasowe budowlane, które zamontowali ( fotki w dzienniku) - niektóre majstry myślą, że to już docelowe :lol: :lol: :lol:

 

Aha bym zapomniał - w cenie tej jest także dojazd na budowę w Poznaniu.

 

Konkurencja firmowa oscylowała na takie podobne drzwi w okolicach 10 tys, bez drzwi budowlanych.

 

A czy będę zadowolony z tych drzwi to się okaże jak je już zrobią w warsztacie.

Zamierzam tam pojechać przed montażem i ocenić jakość :roll:

 

My też zamówiliśmy u braci Łapawa, podobne wielkości i podobna cena, oczywiście dębowe z dobrym zamkiem i klamką. Chcemy też zamówić tam drzwi wewn, w cenie 1000 ze wszystkim, ościeżnicami z opaskami, montażem, tylko bez klamek. :). Jeszcze nie sprecyzowaliśmy daty wykonania, ale pewnie będzie to ok maja, czerwca.

 

PS a drzwi zastępcze mamy niezwykle podobne do Kristofurosa:)

 

Mam pytanie czy drzwi tej firmy mozna gdzies zobaczyc w Poznaniu lub okol. i ile trzeba czekac na realizacje? Na ich stronie www prezentuja sie całkiem ,całkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi Łapawa gdzieś w domach pewnie są, ale punktu żadnego nie mają. Ja byłam osobiście pod Rawiczem, przedtem wysłałam męza na przeszpiegi (jak jechał do Wrocławia) i zadzwonił, że powinnam sama zobaczyć i gadac dalej. Pojechałm, zobaczyłam, zaklepałam :). Jeżeli chodzi o termin, to panowie prosili zeby ok 2 m-ce przed terminem w jakim chcemy mieć montaż dać znać. Na pewno jeszcze pojadę tam dogadać drzwi wewnętrzne i rzucić okiem na gotowe zewnętrzne przed montażem. Odległość to coś ok 100 km, ale przy oszczędnosci conajmniej 5 tys zł nie bedzie mi za ciężko :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości: czy drzwi zewnętrzne robicie otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz? Namawiają nas na tę drugą opcję twierdząc, że bezpieczniej ale nam szkoda miejsca :-?

A nie ma jakichś przebisów przeciwpożarowych że drzwi wyjściowe muszą otwierać się na zewnątrz? Przynajmniej tak mi się wydawało :roll:

A co do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych ja będę zamawiać tutaj http://www.stolarnianowakowscy.pl/drzwi_zewnetrzne.php Mój brat ma od nich wewnętrzne i jest bardzo zadowolony a są naprawdę ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Drzwi Łapawa gdzieś w domach pewnie są, ale punktu żadnego nie mają. Ja byłam osobiście pod Rawiczem, przedtem wysłałam męza na przeszpiegi (jak jechał do Wrocławia) i zadzwonił, że powinnam sama zobaczyć i gadac dalej. Pojechałm, zobaczyłam, zaklepałam :). Jeżeli chodzi o termin, to panowie prosili zeby ok 2 m-ce przed terminem w jakim chcemy mieć montaż dać znać. Na pewno jeszcze pojadę tam dogadać drzwi wewnętrzne i rzucić okiem na gotowe zewnętrzne przed montażem. Odległość to coś ok 100 km, ale przy oszczędnosci conajmniej 5 tys zł nie bedzie mi za ciężko :evil:

 

Też jak koleżanka :wink: , byłem osobiście i termin też ten sam.

Drzwi u nich parę szt. widziałem, ale drzwi jak drzwi - drewniane zewnętrzne wszystkie wyglądają podobnie, liczy się wzór i kolor, żeby się podobał.

Okucia i uszczelki dobre montują, a klamkę i oszklenie można sobie dobrać wg. gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Brama Normstahl, kolor odpowiedni do okien orzech Oknoplastu. Jakoś bardziej nas przekonała niż Krispol.

 

Jakie argumenty?

Chyba trafiłem na kiepskiego sprzedawcę Normstahla - bo jakoś tak na żywo nie potrafił pokazać jakiś przewag tych bram nad konkurencją.

pozdrawiam

Pawlok

 

Wątek jaka brama tu np. Hormann i Normstahl

 

http://forum.muratordom.pl/hormann-czy-normstahl,t145037.htm?highlight=hormann

 

A tu:

 

Hormann, Wiśniowski i Krispol:

 

http://forum.muratordom.pl/brama-garazowa-hormann-wisniowski-krispol,t84278.htm?highlight=hormann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości: czy drzwi zewnętrzne robicie otwierane na zewnątrz czy do wewnątrz? Namawiają nas na tę drugą opcję twierdząc, że bezpieczniej ale nam szkoda miejsca :-?

A nie ma jakichś przebisów przeciwpożarowych że drzwi wyjściowe muszą otwierać się na zewnątrz? Przynajmniej tak mi się wydawało :roll:

A co do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych ja będę zamawiać tutaj http://www.stolarnianowakowscy.pl/drzwi_zewnetrzne.php Mój brat ma od nich wewnętrzne i jest bardzo zadowolony a są naprawdę ładne.

Dzieki za namiar pewnie podjade bo Mosiny, to nie tek daleko... :D ciekawe jak cenowo wyglada u Nowakowskich... po moich rozpoznaniach w salonach Poznanskich z drzwiami niestety szczeka mi opadła zarówno z cenami na zewnetrzne jak i wewnetrzne troche przeginaja z marżami... :o

 

Odnosnie przepisow to nie slyszalem zeby jakies byly odnosnie kierunku otwierania i tez sie zastanawiam nad otwieraniem na zewnatrz (w moim projekcie tez tak jest) choc sprzedawcy namiawiaja na otwierane do wewnatrz bo sie niby mniej niszcza ale co to konkretnie za róznica to mi trudno zrozumiec... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , a czy ma ktos zalozone lub poszukuje drzwi do kotłowni (jakies antywlamaniowki chyba )mam 2 wejscie do domu z kotlowni przez garaz wiec musze miec jakies zabezpieczenie... :roll: ogładałem drzwi KMT tylko jakos wcale mnie nie przekonuja swoja budowa ....antywłamaniową na "Budmie" byly tez firmy importujace z Chin za niewielkie pieniadze (500-700 zł.) byly stalowe dosc dobrze zabezpieczone ryglowaniem tylko ponoc blache to zlodzieje rozcinaja w takich na srodku nozycami i sobie wchodza a okucia pozostaja nie naruszone... :lol:

Nie wiem czy warto inwestowac w kolejne drzwi duze pieniadze i tak planuje zamontowac alarm ,a od tył domu to chyba na zlodzieja nie ma za bardzo rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się coś wydaje że takie przepisy przeciwpożarowe są w budynkach wielokondygnacyjnych więc myślałam że jako drzwi zewnętrzne to też mpod to podlegają :roll:

Co do ceny Nowakowskich to drzwi wewnętrzne wychodzą też koło 1000 zł z ościeżnicą (oczywiście można sobie takie wynaleźć które będą więcej kosztować) a zewnętrzne mnie interesował model z23 - cena 2700 razem z futryną i okuciami i montażem i nawet pomiarem :D A z07 np 3000 :D Także ceny całkiem sympatyczne. Przejechałam pół Poznania za drzwiami i na końcu wjechałam do Mosiny - potem żałowałam tego czasu co spędziłam na objazd salonów w Poznaniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych ja będę zamawiać tutaj http://www.stolarnianowakowscy.pl/drzwi_zewnetrzne.php Mój brat ma od nich wewnętrzne i jest bardzo zadowolony a są naprawdę ładne.

 

Też tam zajrze tyle razy koło tego miejsca przechodziłem a dowiaduje się z forum..:-)

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto inwestowac w kolejne drzwi duze pieniadze i tak planuje zamontowac alarm ,a od tył domu to chyba na zlodzieja nie ma za bardzo rady :(

 

Złodziej gdy będzie chciał i będzie miał po co wejść to zawsze wejdzie.

Najlepszym zabezpieczeniem dobre stosunki z sąsiadami.

Akurat złodziejami się nie przejmuje po zakończeniu budowy to już nas na luksusy nie będzie stać :-)

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy warto inwestowac w kolejne drzwi duze pieniadze i tak planuje zamontowac alarm ,a od tył domu to chyba na zlodzieja nie ma za bardzo rady :(

 

Złodziej gdy będzie chciał i będzie miał po co wejść to zawsze wejdzie.

Najlepszym zabezpieczeniem dobre stosunki z sąsiadami.

Akurat złodziejami się nie przejmuje po zakończeniu budowy to już nas na luksusy nie będzie stać :-)

Pawlok

 

O tak ,świeta prawda :wink: sąsiad lepszy od firmy ochraniarskiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Wątek jaka brama tu np. Hormann i Normstahl

 

Czytałem któregoś wieczoru - niestety mało konkretów w czym dany producent/model jest lepszy od innego...

pozdrawiam

Pawlok

 

Bo pewno różnice są prawie żadne lub symboliczne. Te dobre i te dobre.

Kwestia, które bardziej Ci podpasują ( się spodobają) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat złodziejami się nie przejmuje po zakończeniu budowy to już nas na luksusy nie będzie stać :-)

Pawlok

dokładnie to samo powiedziałam mężowi jak stwierdził,że marzy mu się jakieś bezpieczne miejsce w domu/skrytka najlepiej w murze na jakieś cenne przedmioty :lol: :lol: :lol: :lol:

Fajnie byłoby mieć sejf z prawdziwego zdarzenia, ale po co skoro na 100% będzie pusty...albo z wyciągami z banku o wysokości zadłużenia i tak przez najbliższe 30 lat :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...