Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Gość Gosc_gość

Akurat złodziejami się nie przejmuje po zakończeniu budowy to już nas na luksusy nie będzie stać :-)

Pawlok

dokładnie to samo powiedziałam mężowi jak stwierdził,że marzy mu się jakieś bezpieczne miejsce w domu/skrytka najlepiej w murze na jakieś cenne przedmioty :lol: :lol: :lol: :lol:

Fajnie byłoby mieć sejf z prawdziwego zdarzenia, ale po co skoro na 100% będzie pusty...albo z wyciągami z banku o wysokości zadłużenia i tak przez najbliższe 30 lat :evil:

Dokładnie, jak podpisywałem umowę kredytową to jak zobaczyłem datę spłaty 2038 to sobie pomyślałem, że to jakieś science-fiction taka odległa data :o

 

Najlepsze było zdanie mojej ładniejszej połówki, jak oglądałem fajne autko

BMW 3 coupe 335xi na allegro - na co moje kochanie stwierdziło, że ciężko będzie zamienić nasz 33 letni samochód na takie coś :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A co do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych ja będę zamawiać tutaj http://www.stolarnianowakowscy.pl/drzwi_zewnetrzne.php Mój brat ma od nich wewnętrzne i jest bardzo zadowolony a są naprawdę ładne.

 

Też tam zajrze tyle razy koło tego miejsca przechodziłem a dowiaduje się z forum..:-)

pozdrawiam

Pawlok

 

Chyba tam dzwoniłam latem, w każdym razie do stolarni w Mosinie, wołali 1,8 tys za drzwi wewn.

Dyskutowaliśmy z mężem nad naszą decyzją miedzy Krispolem a Normstahlem, no i wyszło ze bylo trochę plusów, tylko nie pamiętamy już szczegółowo. Cena była podobna, kupowaliśmy w Żaluxie, do teraz pamiętamy ze musi montować dobra i dokładna ekipa bo to klucz do sukcesu a normstahl jest na to szczególnie czuły.

PS

Paweł, jakbyś chcial zobaczyć naszą bramę , to w sobotę będziemy na budowie, jakby co pisz na pw

 

PSII no tak, sekretne miejsce zdecydowanie nie będzie potrzebne, a moja wymarzona terenówka.....juz moge sobie kupić tylko w postaci matchboxa (kto nam liczył ten budzet........no tak, to my :lol: )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze było zdanie mojej ładniejszej połówki, jak oglądałem fajne autko

BMW 3 coupe 335xi na allegro - na co moje kochanie stwierdziło, że ciężko będzie zamienić nasz 33 letni samochód na takie coś :lol: :lol: :lol:

 

dobre;) jak gdybym słyszał moją drugą połowę :lol: :lol: :lol:

nowymi samochodami też już mam się nie ekscytować;)

 

A tak BTW nastraszeni niektórymi postami na muratorze oraz tym, co wypisują gazety udaliśmy się dzisiaj do banku zapytać czy w tym całym kryzysie dadzą nam ostatnią transzę. (niestety większość kredytu dostaliśmy gdy CHF=2zł.). Pani spojrzała na nas z politowaniem i stwierdziła, że mamy gazetom nie wierzyć. wszystko odbywa się normalnie i nikt ludziom kredytów nie odmawia (jeśli zostały już przyznane)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW nastraszeni niektórymi postami na muratorze oraz tym, co wypisują gazety udaliśmy się dzisiaj do banku zapytać czy w tym całym kryzysie dadzą nam ostatnią transzę. (niestety większość kredytu dostaliśmy gdy CHF=2zł.). Pani spojrzała na nas z politowaniem i stwierdziła, że mamy gazetom nie wierzyć. wszystko odbywa się normalnie i nikt ludziom kredytów nie odmawia (jeśli zostały już przyznane)!

 

Nam też lada dzień maja uruchomić a ze bierzemy w CHF to aktualny kurs CHF jest bardzo pozytywny :-)

A co do ogólności problemu to my budujący moim zdaniem nie mamy problemu bo nie bierzemy kredytu na mieszkanie/dom gotowca gdzie na stanie developerskim sprzedający zarabiał kilkadziesiąt procent - stąd tez nie ma spadku cen naszych nieruchomosci bo nikt nagle nie obnzza ceny z np z abstrakcyjnych 9 tys na 7,5 itp itd ...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile wycenili tę bramę normstahl'a? Mi wyceniał Pozbud, normstahl drewniany, szer. 4.75, cena prawie 21 tys. :roll: , lekko przesadzili moim zdaniem.

Pozdr.

Magda :D

 

makus 31, georgia37 - jak oceniacie bramy Krispola?

 

Pozostali grupowicze jakie bramy wybrali???

My własnei myslimy o orzechu - okna oknoplast, brama byc może Krispol, i drzwi byc moze Adeco (ładne sa ale cena) ...

pozdrawiam

Pawlok

 

Ja niestety jeszcze nic powiedziec nie moge. Dopiero zamowilem :).

 

A te dzrzwi AFB to o gdzie zamawialiście?

 

Ja mam na celowniku bramę Normstahl-a konkretnie serię Euro

w kolorze "Ciemny dąb" wg Normstahla ( idealny odpowiednik koloru Orzech Oknoplastu - ten sam wzór drewna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko ,

obecnie waham się przy wyborze wykonawcy okien drewnianych.

Czy ktoś z Państwa ma okna którejś z firm wymienionych w tytule i jak oceniacie ich jakość? Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna. Różnice w cenie są dość znaczne.

 

Pozdrawiam, :)

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje

zapytaj też tu

http://www.ms.pl

okna.swiebodzin.pl/

http://www.drutex.pl/

 

tez wlasnie sie rozgladam i tu wyszly mi najkorzystniejsze oferty

wg mnie na pewnym poziomie jakosc wykonania jest bardzo dobra i trudno tu dostrzec różnice

poza ceną różnice są w akcesoriach (okucia, szyba, ramka itp.)

i czasami w długości gwarancji

 

 

Mam jeszcze jedno pytanko ,

obecnie waham się przy wyborze wykonawcy okien drewnianych.

Czy ktoś z Państwa ma okna którejś z firm wymienionych w tytule i jak oceniacie ich jakość? Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna. Różnice w cenie są dość znaczne.

 

Pozdrawiam, :)

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
A na ile wycenili tę bramę normstahl'a? Mi wyceniał Pozbud, normstahl drewniany, szer. 4.75, cena prawie 21 tys. :roll: , lekko przesadzili moim zdaniem.

Pozdr.

Magda :D

 

 

Jak chcesz mieć drewno to niestety trzeba bulić i to dużo. :o

Ja na "zwykłą" - nie drewnianą miałem wycenę na 6750,00 netto + montaż 600 netto PLN (VAT 7%). Brama w kolorze ciemny dąb ( to samo co orzech Oknoplastu) z napędem Ultra Excellent z aktywnym ryglowaniem.

Rozmiar 450x225

 

Odłożyłem montaż na po tynkach i posadzkach - otwór zabiłem dechami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie dyskusji z instalatorem na temat instalacji co. Zdecydowałem na ogrzewanie gazowe + kominek z płaszczem przy czym z uwagi na dostęp do drewna zakładam, że kominek będzie głownym źródłem ogrzewania. Mój instalator namawia mnie na kominek kratki.pl. Mimo, że sam kominek mi się podoba (ma wielgachną szybę) to nie jestem przekony - nie wiele znalazłem na ich temat w sieci. Macie z tą firmą jakieś doswiadczenia?

2) zastanawiam się czy przyszłościowo nie zainwestować w rozporwadzenie instalacji pod solary co wiąże się również z zastosowaniem większego zasobnika. Warto ? Słyszałem, że zwrot takiej inwestycji to lata.

3) zmiękczacz wody - instalator mocno rekomenduje. Koszt jakieś 2 tys. Rozważaliście takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie dyskusji z instalatorem na temat instalacji co. Zdecydowałem na ogrzewanie gazowe + kominek z płaszczem przy czym z uwagi na dostęp do drewna zakładam, że kominek będzie głownym źródłem ogrzewania. Mój instalator namawia mnie na kominek kratki.pl. Mimo, że sam kominek mi się podoba (ma wielgachną szybę) to nie jestem przekony - nie wiele znalazłem na ich temat w sieci. Macie z tą firmą jakieś doswiadczenia?

2) zastanawiam się czy przyszłościowo nie zainwestować w rozporwadzenie instalacji pod solary co wiąże się również z zastosowaniem większego zasobnika. Warto ? Słyszałem, że zwrot takiej inwestycji to lata.

3) zmiękczacz wody - instalator mocno rekomenduje. Koszt jakieś 2 tys. Rozważaliście takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

2) zastanawiam się czy przyszłościowo nie zainwestować w rozporwadzenie instalacji pod solary co wiąże się również z zastosowaniem większego zasobnika. Warto ? Słyszałem, że zwrot takiej inwestycji to lata.

3) zmiękczacz wody - instalator mocno rekomenduje. Koszt jakieś 2 tys. Rozważaliście takie rozwiązanie?

 

ad 2

tak, kilkanaście lat, jak już kolektory nadają się do wymiany to dopiero zwróciła się inwestycja

choć duzo tu będzie zależeć od cen energii

 

ad 3

fakt tez instalator mi coś takiego podpowiada

oszczedzasz sprzęt AGD, krany itp wszystko co na wodzie chodzi

wadą jest to że zuzywa sporo wody, bo co jakiś czas się automatycznie płucze wylewając spore ilości wody

 

teraz szkoda mi kasy, ale chyba tylko podejście do podłaczenia tego przygotuję z tzw. bypassem, aby mogło teraz bez zmiękczacza być

a w przyszłosci może podłaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) zastanawiam się czy przyszłościowo nie zainwestować w rozporwadzenie instalacji pod solary co wiąże się również z zastosowaniem większego zasobnika. Warto ? Słyszałem, że zwrot takiej inwestycji to lata.

 

Bez dopłat, ulg podatkowych inwestycja nie opłacalna ekonomicznie. Niestety u nas nie słychać by coś sie sensownie w temacie ruszyło. Jak widzę kredyty ekologiczne propagowane przez państwo - to człowieka pusty śmiech bierze..

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

3) zmiękczacz wody - instalator mocno rekomenduje. Koszt jakieś 2 tys. Rozważaliście takie rozwiązanie?

 

Ja w to wchodzę, wybrałem kocioł z zasobnikiem warstwowym więc uważam, że przy takim zasobniku jest to konieczność.

 

Z resztą uważam, że przy "naszej" wodzie przy każdym kotle to konieczność, bo w mieszkaniu po 7 latach do wymiany wężownica w kotle Junkersa Eurostar 2-f

koszt jakieś 1500 zł i w między czasie już pralka też była naprawiana. Już nie liczę ile razy czajnik był odkamieniany. :roll:

 

Jak się na początku nie wyda na zmiękczacz to się potem wyda na naprawy sprzętów.

Dużą zaletą też jest zdecydowane polepszenie jakości wody do gotowania i mycia. A co to oznacza to już chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) zmiękczacz wody - instalator mocno rekomenduje. Koszt jakieś 2 tys. Rozważaliście takie rozwiązanie?

 

U nas też pozycja obowiązkowa. Patrząc jakiego zniszczenia osad dokonuje w sprzęcie warto. Dla żony kwestia estetyczna: teraz po trzech latach od remontu baterie, zlew wyglądają tak paskudnie, że nadają się chyba już do wymiany :evil: Jeśli można temu zapobiec to 2tyś nie wydaje się kwotą wygórowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...