Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzień dobry jestem tu nowy.

Chciałbym się dowiedzieć jakie sa ceny za m w poznaniu na dzień dzisiejszy:

1 elewacji

2 posadzki

3 tynku

4 kostki brukowej

5 płotu z klinkieru to chyba za cegłe sie liczy?

6 murowania

 

Oczywiście chodzi o samą robocizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Lesheck, Kristofuros a na jakie zmiękczacze się zdecydowaliście? I jeszcze jedno - czy one nie wypływają na spadek ciśnienia wody?

 

Ja postawiłem na tzw "Wieśmana" :wink: tzn. Viessmanna Aquahome 18

http://www.viessmann.pl/pl/products/vitoset_heizsystemkomponenten/Stacje_Aguahome.html

cena w mojej wycenie 2660 brutto ( 7%VAT)

Ale specjalnie się jakimiś jego zaletami nie kierowałem, po prostu taki zaproponował instalator. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Korzyści zastosowania stacji uzdatniania wody:

 

# Ochrona urządzeń grzewczych i instalacji przed kimaniem kotłowym

# Spełnienie wymogów producenta kotłów dotyczących jakości wody

# Zabezpieczenie przed pękaniem rur, zapewnienie właściwego przepływu wody w instalacji

 

# Ochrona baterii, wanien, sanitariatów przed osadem i przedłużenie ich żywotności

# Ochrona urządzeń myjących naczynia, czajników i ekspresów do kawy oraz przedłużenie ich żywotności

# Zapobieganie osadom na umytych naczyniach

# Poprawa jakości, wyglądu i smaku przygotowywanych potraw i napojów

# Ochrona pralki i przedłużenie jej żywotności

# Poprawa jakości odzieży po praniu

# Ochrona skóry przed wysuszeniem i detergentami

# Ochrona rąk przy sprzątaniu

 

# Mniejsze zużycie (do 60%) chemicznych środków czyszczących (proszki do prania, mydła itd.), przy jednoczesnym wzmocnieniu siły ich działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Co powoduje Twarda woda w instalacji centralnego ogrzewania:

Węglany wapnia i magnezu podczas ogrzewania wody wytrącają się i osadzają w postaci kamienia kotłowego:

# Znaczne obniżenie sprawności cieplnej urządzeń – brak przenikania ciepła

# Przedwczesne zużycie elementów grzewczych

# Zwiększenie zużycia energii (1 mm osadu może powodować zwiększenie jej zużycia nawet o 10%), a tym samym zwiększone koszty ogrzewania

# Niszczenie i pękania materiałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też pozycja obowiązkowa. Patrząc jakiego zniszczenia osad dokonuje w sprzęcie warto. Dla żony kwestia estetyczna: teraz po trzech latach od remontu baterie, zlew wyglądają tak paskudnie, że nadają się chyba już do wymiany :evil: Jeśli można temu zapobiec to 2tyś nie wydaje się kwotą wygórowaną.

 

Czytam te wasze wypowiedzi ze zdumieniem.

Skąd macie wodę ?

Mieszkając w Luboniu od 29 lat mamy wodę z ujęcia Mosińskiego - i aż takich problemów z kamieniem nie ma...wymieniałem już fragmentu rur wodociągowych przy remoncie po 20 latach użytkowania (z racji premieszczanai kranów) i nie były zawalone kamieniem..

Co prawda znajomi z rataj i piątkowa pijąc u nas herbatę chwalą smak wody ze jest inny niż u nich, co sie chyba zgadza bo w pracy na ratajach wodę mamy również ochydną..

Hmm pogadam z hydraulikiem po przeczytaniu tego wątku by było ewentualnie miejsce na zmiękczacz - którego wogóle nie brałem pod uwagę...

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobiłeś z eternitem i papą ???? ja mam problem ze styropianem, którego niktnie chce, a jeżeli juz to za ca 300 zł za paczkę 1 m sześc. Troche dużo za tą ekologiczną edukację

 

Etertnitu nie miałem bo skąd?

Papy też odpadów prawie zero..a troszkę styropianu zabrali...

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy ktos z Was zamawiał drzwi AFB w Progresie na Św.Michała,albo ADECO w Oknoplascie.? Jakie macie opinie o tych drzwiach? Szukam drzwi do okien Oknoplastu i bramy Krispola w kolorze orzech.

 

makus 31, georgia37 - jak oceniacie bramy Krispola?

 

Pozostali grupowicze jakie bramy wybrali???

My własnei myslimy o orzechu - okna oknoplast, brama byc może Krispol, i drzwi byc moze Adeco (ładne sa ale cena) ...

pozdrawiam

Pawlok

 

Witam,

brama Wiśniowskiego kolor orzech, zamontowana w sobotę przez firmę Staniewski z Puszczykowa. Mają dobre ceny - niecałe 5700pln za bramę 4,77m x 2,25m z napędem, fotokomórkami, przyciskiem wewnątrz garażu do sterowania bramą, pilotem, montaż w cenie. Sprawni fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bieżących dylematów budowlanych wyszła u mnie niedawno kwestia szerokości parapetu wewnętrznego. Jak robicie? Instalator radzi aby nie zakrywać grzejnika. Wykonawca mówi, że taki krótki parapet źle wygląda. Kogo słuchać?

 

U mnie parapety wystają 2 cm od ściany. Nie zakrywają grzejników jest ok.

Taki mocno wystający parapet to nawet może byc niepraktyczny przy wieszaniu firanek. A zlicowany ze ściana jakoś mi nie pasi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie drodzy forumowicze,upieram sie przy płycie ceramicznej w kuchni,mąż mnie męczy by wstawić w szafkę butle z gazem, mówiąc że taniej.Kolega twierdzi że gaz nie taki tani ponoć butla kosztuje ok 70 zł,a w skali miesiąca potrzebuje 2 szt.Czy naprawdę gotowanie na płycie ceramicznej jest tak kosztowne?O indukcji nie ma mowy droga w zakupie i potrzebne nowe garnki a poza tym dużo się pisze o polu magnetycznym jaki w czasie gotowania wytwarza.Jakie są Wasze opinie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bieżących dylematów budowlanych wyszła u mnie niedawno kwestia szerokości parapetu wewnętrznego. Jak robicie? Instalator radzi aby nie zakrywać grzejnika. Wykonawca mówi, że taki krótki parapet źle wygląda. Kogo słuchać?

 

Do tych czynności u mnie jeszcze daleko.

Ale optował bym za wąskimi parapetami - tak mam teraz i jest to moim zdaniem praktyczne - myślę że musisz jeszcze małżonkę o zdanie zapytać bo jakby chciała kwiatki trzymać na parapetach to musiałyby być szersze :-)

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...