Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Mam pytanie drodzy forumowicze,upieram sie przy płycie ceramicznej w kuchni,mąż mnie męczy by wstawić w szafkę butle z gazem, mówiąc że taniej.Kolega twierdzi że gaz nie taki tani ponoć butla kosztuje ok 70 zł,a w skali miesiąca potrzebuje 2 szt.Czy naprawdę gotowanie na płycie ceramicznej jest tak kosztowne?O indukcji nie ma mowy droga w zakupie i potrzebne nowe garnki a poza tym dużo się pisze o polu magnetycznym jaki w czasie gotowania wytwarza.Jakie są Wasze opinie?

 

Ja tam nie wiem, ale kiedyś gotowałam na 1 butli aż 3 miesiące i wcale nie było mało tego gotowania. Codziennie obiady, rodzina 4 osoby (wtedy :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość

Poszukiwana dobra ekipa od studni wierconych ( głębokość ok. 20m) za rozsądne pieniądze. Z szybkim terminem - idzie ciepło :wink:

 

I pytanie:

czy cena 200 zł za m wiercenia z materiałem, na rurze 110 i rurami i filtrem oraz obsypką, bez pompy tzw. nurka jest dobra czy można taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bieżących dylematów budowlanych wyszła u mnie niedawno kwestia szerokości parapetu wewnętrznego. Jak robicie? Instalator radzi aby nie zakrywać grzejnika. Wykonawca mówi, że taki krótki parapet źle wygląda. Kogo słuchać?

 

Do tych czynności u mnie jeszcze daleko.

Ale optował bym za wąskimi parapetami - tak mam teraz i jest to moim zdaniem praktyczne - myślę że musisz jeszcze małżonkę o zdanie zapytać bo jakby chciała kwiatki trzymać na parapetach to musiałyby być szersze :-)

Pawlok

Witam

U mnie parapety są szerokości 25 cm,wystają poza lico ściany 4 cm.Jest ok,ale tak jak pisze Pawlok jest problem z ustawieniem kwiatków na parapecie.W takim przypadku powinny być szerokości 30 cm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zamontował u siebie odkurzacz centralny :roll: bylem dzisiaj w "Platformie" widzialem przykład instalacji i nieźle sie nakręciłem , fajna sprawa i w zasadzie mozna samemu rozprowadzic instalacje jesli ktos takie cacko sobie zafundował ,to bede wdzieczny za informacje na temat kosztów i wogóle wszystkiego... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Nie mam ale slyszalem ze jak odkurzasz to slychac we wszysktich pomieszczeniach. swiszczą sloty do rur. Ale moze to była wina wadliwego montażu.

 

A ja mam z kolei pytanie na temat ogrzeawania - czy montujecie grzejnik w garażu?

 

Tak, montujemy tam grzejnik na 12 stopni C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną grupe

Wybieramy sie do Poznania na łazienkowe polowanie.

Które salony polecicie z gotowymi aranzacjami lazienek ?

Pozdrawiam

 

Hmmm, wydaje mi sie że u siebie dostaniesz wiele rzeczy taniej.

Ale możesz objechać ul. Obornicką - jest tam kilka sklepów na przestrzeni od ronda do wiaduktu. Warto zawitać tez na ulicę Głogowską - od Komornik do wiaduktu tez kilka sklepów pod rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną grupe

Wybieramy sie do Poznania na łazienkowe polowanie.

Które salony polecicie z gotowymi aranzacjami lazienek ?

Pozdrawiam

Najbardziej podobają mi się Ibero na Obornickiej i Cermag na Głogowskiej (pewnie wspomniane wyżej przez kolegów).Kupiliśmy tam gres II gatunek za 57zł/m2. I gat. za ok.360zł. Wystarczy kupić 20% płytek więcej i na to samo wyjdzie, oczywiście oszczędza się sporrooo kasy. W I gat "gorszych" płytek jest 5% , a w IIgat 20%. Oczywiście łącznie spędziliśmy tam ok.3godzin.Trzeba dobrze szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei pytanie na temat ogrzeawania - czy montujecie grzejnik w garażu?

 

Nie montuje.

Od 30 lat mamy nieogrzewany garaż w bryle domu - nawet przed ociepleniem i pomimo zwykłych drewnianych drzwi w budynku z lat 70/80 nigdy nie było w nim temperatury ujemnej .

W nowym domu ocieplenie i brama będą o niebo lepsze wiec nie widzę sensu - tym bardziej ze przez dwie ściany mieszkalne bedzie dogrzewany, a jak cos będzie trzeba przy aucie porobić to sie na ten czas farelke włączy i po sprawie.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD grzejnika w garażu, zależy czy jest on w przestrzeni ogrzewanej czy nie. Jeżeli jest to grzejnik powinien być zamontowany inaczej przez ściankę działową będzie wychładzać inne pomieszczenia.

Co innego jeżeli izolacja cieplna jest położona na ścianie między garażem a domem. Wtedy nie musi być ogrzewany ale pod warunkiem że nie ma tam przyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlok

 

A nie bierzesz pod uwagę że mimo wykonania ocieplena wg projektu, to i tak będziesz ogrzewał przez ściany z sąsiednich pomieszczeń i wtedy pomieszczenia bądą się tam szybciej wychładzać? No chyba że założysz grzejniki wieksze na zapas, a to już nie wychodzi tak ładnie...

To nie polega na tym że łapki zmarzną przy wymianie oleju, tylko chodzi o charakterystykę cieplną całego budynku.

Ja prywatnie będę zakładał grzejnik aby uzyskaż 12-16*C, ale dam grzejnik jednopłytowy aby nie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlok

A nie bierzesz pod uwagę że mimo wykonania ocieplena wg projektu, to i tak będziesz ogrzewał przez ściany z sąsiednich pomieszczeń i wtedy pomieszczenia bądą się tam szybciej wychładzać? No chyba że założysz grzejniki wieksze na zapas, a to już nie wychodzi tak ładnie...

.

 

Biorę to pod uwagę.

W nowym budynku garaż graniczy z pomieszczeniem gospodarczym i korytarzem - tych ścian wewnętrznych świadomie nie bedę izolował. W tych pomieszczeniach mogę mieć temperaturę niższą z racji oddawania przez ściany ciepłą do garażu. Uważam jednak subiektywnie że nie są to duże straty.

Będzie izolacja sufitu - 5 cm styropianu - bo nad garażem jest pokój.

Aktualnie nieogrzewany garaż graniczy u mnie z dwoma pokojami przez ściany nieizolowane (jeden pustak żuzlowo- betonowy) i naprawdę nie wyczywa sie chłodu ściany - kiedyś jeden znajomy mechanik przedstawiał mi wizje jak to blachówa auta dostaje w tyłek gdy wyjeżdza np +12 na -12...a o ile żywotność jest dłuższa gdy nie ma takich skoków w eksploatacji auta - czy jest w tym racja i ile nie wiem.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Tak sobie czytam forum i juz zaczyna mi głowa puchnąć

Ja dopiero będę zaczynał.

 

Poszukuję kierownika budowy ale takiego, który nie bierze tylko za podpis lecz można na nim polegać, że dopilnuje co nieco.

 

Jeżeli możecie kogoś polecić byłbym bardzo wdzięczny za info

 

pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Tak sobie czytam forum i juz zaczyna mi głowa puchnąć

Ja dopiero będę zaczynał.

 

Poszukuję kierownika budowy ale takiego, który nie bierze tylko za podpis lecz można na nim polegać, że dopilnuje co nieco.

 

Jeżeli możecie kogoś polecić byłbym bardzo wdzięczny za info

 

pozdrawiam

Dawid

 

Witaj,

Zbyszko Konieczny

604-175-485

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Tak sobie czytam forum i juz zaczyna mi głowa puchnąć

Ja dopiero będę zaczynał.

 

Poszukuję kierownika budowy ale takiego, który nie bierze tylko za podpis lecz można na nim polegać, że dopilnuje co nieco.

 

Jeżeli możecie kogoś polecić byłbym bardzo wdzięczny za info

 

pozdrawiam

Dawid

 

Witaj,

Zbyszko Konieczny

604-175-485

 

Polecam również :D

 

Czy korzystał ktoś z Was z usług sklepu http://www.lazienkiplus.pl ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam forum i juz zaczyna mi głowa puchnąć

Ja dopiero będę zaczynał.

 

Witam.

Gdzieś na muratorze jest wątek co by nie czytać muratorowych forów przed budową - bu nie nałapać zbędnych kompleksów :-)

Gdzieś tu wcześniej było pytanie czy prąd budowlany jest droższy ,właśnie dostałem rachunek od ukochanej Enei nie wchodząc w sczegóły żużycie 4 kWh rachunek na 103,76 zł :-( Lichwa w majestacie prawa...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Tak sobie czytam forum i juz zaczyna mi głowa puchnąć

Ja dopiero będę zaczynał.

 

Witam.

Gdzieś na muratorze jest wątek co by nie czytać muratorowych forów przed budową - bu nie nałapać zbędnych kompleksów :-)

Gdzieś tu wcześniej było pytanie czy prąd budowlany jest droższy ,właśnie dostałem rachunek od ukochanej Enei nie wchodząc w sczegóły żużycie 4 kWh rachunek na 103,76 zł :-( Lichwa w majestacie prawa...

Pawlok

 

Nawet jakbyś nic nie zużył to też dostałbyś podobny rachunek, niestety wszyscy budujący płacą takie frycowe :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CO Z DESZCZÓWKĄ ?????? Czy juz mysleliście nad tym??? bo ja kompletnie zapomniałam :-?

 

U mnie brak problemu - kał€ży na działce jeszcze nie widziałem. :-)

Choć może zrobię jakąś studnie na 3-4 - kręgi do której położe rury PCV wkopane pod ziemie....byłaby woda do podlewania roślinek...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...