Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

gimy - u nas jest jednowarstwowa 36 cm a pod nią ścianka fund. 24 cm, ława ma 50 cm. Więc nie ma to odniesienia do grubości ściany.

 

Fundament musi być przeliczony pod dane warunki, rodzaj gleby itp. to jest zadanie pana adaptatora, a nie projektanta ani kierbuda. Robiłeś adaptację już?

 

W Twoim projekcie projektant uwzględnił powiedzmy słaby grunt i dlatego masz duży fundament.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

gimy - u nas jest jednowarstwowa 36 cm a pod nią ścianka fund. 24 cm, ława ma 50 cm. Więc nie ma to odniesienia do grubości ściany.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Przewieszenie bloczka nad ścianą fundamentową nie może być większe niż 30% jego grubości, więc w Twoim przypadku spełniony ten wymóg jest "na styk". W przypadku ściany o grubości 44 cm nie jest możliwe zrobienie fundamentów o szerokości 24 cm a co za tym idzie ław fundamentowych o szerokości 50 cm!!!

Poza tym zwróć uwagę, że BK jest lżejszy niż ceramika, co też ma wpływ na wymiary ławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Muchę to słyszałem od kier.bud. że to jedna z lepszych hurtowni w okolicach Poznania.(miło, szybko, sympatycznie i co ważne są podobno elastyczni tzn można się z nimi dogadać: terminy, płatności, dostawy, odbiory itp.

 

:o :o :o Życzę powodzenia.............

 

A co masz inne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimy - u nas jest jednowarstwowa 36 cm a pod nią ścianka fund. 24 cm, ława ma 50 cm. Więc nie ma to odniesienia do grubości ściany.

 

Fundament musi być przeliczony pod dane warunki, rodzaj gleby itp. to jest zadanie pana adaptatora, a nie projektanta ani kierbuda. Robiłeś adaptację już?

 

W Twoim projekcie projektant uwzględnił powiedzmy słaby grunt i dlatego masz duży fundament.

 

pozdr.

 

Tak, projekt jest indywidualny, a architekt założył z góry że grunt na działce jest ten najsłabszy, oczywiście bez sprawdzania.

 

Jednak wszystko już się wyjaśniło. Wszystkiego dowiedziałem się od prawdopodobnej ekipy budowlanej.

 

Otóż: dom jest w zabudowie szeregowej, a fundamenty w szeregowcu muszą stać równo w granicy działki, a ściana będzie stała na lewej krawędzi ławy fundamentowej i dlatego dla przeciw-wagi musi być taka ława.

 

Dla porównania w domu tradycyjnym ściana na ławie np 60cm, środek ściany to środek fundamentu, a u nas krawędź ściany leży na równi z jedną z krawędźi fundamentu.

 

Ot cały problem wyjaśniony. I znowu mądrzejszy o jedną rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Muchę to słyszałem od kier.bud. że to jedna z lepszych hurtowni w okolicach Poznania.(miło, szybko, sympatycznie i co ważne są podobno elastyczni tzn można się z nimi dogadać: terminy, płatności, dostawy, odbiory itp.

 

:o :o :o Życzę powodzenia.............

 

A co masz inne doświadczenia?

 

Nie było ani miło, ani szybko, ani sympatycznie. Może to tylko przypadek :roll: ? Tylko czemu za każdym razem gdy tam byłam (w sumie trzy razy). Ja ich polecać nie będę. Zwłaszcza w przypadku stropu polecam Konbet oddz. Poznań 0-61 8772581. Dużo bardziej profesjonalne podejście do klienta. :D

Z hurtowni polecam:

Begier ul. Obornicka 0-61 8125399

Nadstaga za Obornikami 0-61 2970723

 

Dobre ceny i nie tylko......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krys napisał:

Nie było ani miło, ani szybko, ani sympatycznie. Może to tylko przypadek ? Tylko czemu za każdym razem gdy tam byłam (w sumie trzy razy). Ja ich polecać nie będę. Zwłaszcza w przypadku stropu polecam Konbet oddz. Poznań 0-61 8772581. Dużo bardziej profesjonalne podejście do klienta.

 

Faktycznie w Konbecie rozmowa była bardzo miła , a informację otrzymałem bardzo szybko.

U Muchy jeszcze nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bloczki fund. i cegły to popytajcie w hurt. Budchem Poznań ul. Dmowskiego, Chemik ul. Starołecka , Instal Met Pniewy , V-bud ul. Bukowska, Peamco Leszno - to bezposredni odbiorcy z fabryk. Powinni miec ciekawe ceny. W/w firmy mają w ofercie także wszelkiego rodzaju "piachy" i inne mat. budowlane i wykonczeniowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bloczki fund. i cegły to popytajcie w hurt. Budchem Poznań ul. Dmowskiego, Chemik ul. Starołecka , Instal Met Pniewy , V-bud ul. Bukowska, Peamco Leszno - to bezposredni odbiorcy z fabryk. Powinni miec ciekawe ceny. W/w firmy mają w ofercie także wszelkiego rodzaju "piachy" i inne mat. budowlane i wykonczeniowe.

 

Bloczki betonowe -----> dobre ceny były też tu:DORA Buk 0-61 8140547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach nie znalazłem jeszcze kierownika budowy (rozsądnego kierownika budowy)

 

Możecie kogoś polecić? (okolice Poznania)

 

Do tej pory z tymi którymi się kontaktowałem rzucali tylko kwoty, 4000 zł, 5000zł 6000zł... Chyba oszaleli.

 

Wydaje mi się że to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...