Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Witajcie

 

Po pierwsze - dzieki za namiary na kiera budowy

 

a po drugie ENEA :evil: monopol to monopol, za samo to, że się ma skrzynke i prąd budowlany to juz mnie kasuja około 50zł miesięcznie, bez zużycia

 

normalnie nóż sie w kieszeni otwiera

 

może kiedyś będzie normalniej, mam nadzieje że jeszcze tego dożyję :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość
Czy kupowal ktos okna od Urzedowskiego na Goreckiej? Mozecie sie podzielic uwagami? Jakie sa mozliwosci targowania u nich?

 

Poza tym jaka firme od rolet zewnetrznych polecacie? Chce zalozyuc integro sterowane elektrycznie.

 

Ja kupowałem u nich okna ( ale Oknoplast) i rolety elektryczne, jestem zadowolony z montażu i z cen również - targować się dało :wink:

Jakby co pytaj o szczegóły na maila lub P.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupowal ktos okna od Urzedowskiego na Goreckiej? Mozecie sie podzielic uwagami? Jakie sa mozliwosci targowania u nich?

 

Poza tym jaka firme od rolet zewnetrznych polecacie? Chce zalozyuc integro sterowane elektrycznie.

 

Ja zamówiłem dopiero więc nie wypowiem się szerzej jeszcze. Na okna Urzędowskiego i montaż dostałem 5% rabatu. Zamawiałem w zeszłym tygodniu i dowiedziałem się (dwa dni potem), że dostali od fabryki info o podwyżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ceny to zauwazylem niestety zamiast obnizek , podwyzki :o (ze wzgledu na kursy EUR) oczywiscie nie na wszystko ale tendencja jest nie ciekawa :cry: np. ceny za dachówki , chcialem juz kupowac ale chyba poczekam jeszcze moze do wiosny kursy spadna i beda lepsze ceny... :roll:

A Wy co sadzicie o aktualnych cenach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ceny to zauwazylem niestety zamiast obnizek , podwyzki :o (ze wzgledu na kursy EUR) oczywiscie nie na wszystko ale tendencja jest nie ciekawa :cry: np. ceny za dachówki , chcialem juz kupowac ale chyba poczekam jeszcze moze do wiosny kursy spadna i beda lepsze ceny... :roll:

A Wy co sadzicie o aktualnych cenach ?

 

Niestety rosną :( Trochę zaspaliśmy z zakupem porothermu, w hurtowniach w Wielkopolsce ceny przekraczają 6 zł brutto. Wczoraj rzutem na taśmę znaleźliśmy za 5,50 brutto, nie czekamy dłużej, tylko zamawiamy. Podobnie rośnie cena bloczków, wszędzie w okolicach 3 zł brutto lub powyżej. :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ceny to zauwazylem niestety zamiast obnizek , podwyzki :o (ze wzgledu na kursy EUR) oczywiscie nie na wszystko ale tendencja jest nie ciekawa :cry: np. ceny za dachówki , chcialem juz kupowac ale chyba poczekam jeszcze moze do wiosny kursy spadna i beda lepsze ceny... :roll:

A Wy co sadzicie o aktualnych cenach ?

 

 

Dachówka Rupp Ceramika też poszła w górę, cieszę się ,że w grudniu zamówiliśmy w promocyjnej cenie ( a wczoraj właśnie przywieżli nam ją na budowę) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ceny to zauwazylem niestety zamiast obnizek , podwyzki :o (ze wzgledu na kursy EUR) oczywiscie nie na wszystko ale tendencja jest nie ciekawa :cry: np. ceny za dachówki , chcialem juz kupowac ale chyba poczekam jeszcze moze do wiosny kursy spadna i beda lepsze ceny... :roll:

A Wy co sadzicie o aktualnych cenach ?

 

Niestety rosną :( Trochę zaspaliśmy z zakupem porothermu, w hurtowniach w Wielkopolsce ceny przekraczają 6 zł brutto. Wczoraj rzutem na taśmę znaleźliśmy za 5,50 brutto, nie czekamy dłużej, tylko zamawiamy. Podobnie rośnie cena bloczków, wszędzie w okolicach 3 zł brutto lub powyżej. :o :o :o

 

To akurat nie tak źle :D ja płaciłem za bloczki 3,05 brutto a za Porotherm 25

ok. 5,80 IX-X 2008 i to juz byly ceny po negocjacjach :o nie zdrozały wobec tego materialy na sciany. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

 

Tak sobie czytam forum i juz zaczyna mi głowa puchnąć

Ja dopiero będę zaczynał.

 

Poszukuję kierownika budowy ale takiego, który nie bierze tylko za podpis lecz można na nim polegać, że dopilnuje co nieco.

 

Jeżeli możecie kogoś polecić byłbym bardzo wdzięczny za info

 

pozdrawiam

Dawid

 

Witaj,

Zbyszko Konieczny

604-175-485

 

Polecam również :D

 

Czy korzystał ktoś z Was z usług sklepu http://www.lazienkiplus.pl ???

 

Dzięki za te namiary na kierownika. Jestem po spotkaniu z p. Koniecznym i powiem szczerze już 1 dnia na budowie zrobił wielką rewolucję. Jest detalistą, czepia się wszystkiego, ale właśnie o takiego człowieka nam chodziło.

Jak narazie również polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te namiary na kierownika. Jestem po spotkaniu z p. Koniecznym i powiem szczerze już 1 dnia na budowie zrobił wielką rewolucję. Jest detalistą, czepia się wszystkiego, ale właśnie o takiego człowieka nam chodziło.

Jak narazie również polecam.

 

 

A możesz podać na PRIV szczegóły ile Pan Zbyszek bierze za swoją fachową robotę?

 

Z góry śliczne podziękowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jak się umawiacie z wykonawcami na wykonanie danej pracy? Podpisujecie jakąś umowę, wpłacacie zaliczkę czy może tak po prostu umawiacie się ustnie i wszyscy wszystkim wierzą?

 

Tylko na zasadzie , zero zaliczek, kasa po etapach...

Na murarkę stan surowy mieliśmy pisemną umowę określająca po jakich pracach dostana transze kasy w kwocie zł xxx.. czyli I etap ławy II etap fundamenty z wykonaniem chudego betony itp itd

Na dach umowy pisemnej nie maiłem ustną tez na zasadzie po wieźbie, po deskowaniu, po dachówkach - tylko tu mam rachunek na potwierdzenie prac..

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jak się umawiacie z wykonawcami na wykonanie danej pracy? Podpisujecie jakąś umowę, wpłacacie zaliczkę czy może tak po prostu umawiacie się ustnie i wszyscy wszystkim wierzą?

 

Tylko na zasadzie , zero zaliczek, kasa po etapach...

Na murarkę stan surowy mieliśmy pisemną umowę określająca po jakich pracach dostana transze kasy w kwocie zł xxx.. czyli I etap ławy II etap fundamenty z wykonaniem chudego betony itp itd

Na dach umowy pisemnej nie maiłem ustną tez na zasadzie po wieźbie, po deskowaniu, po dachówkach - tylko tu mam rachunek na potwierdzenie prac..

Pawlok

 

Popieram żadnych zaliczek. Moja ekipa zresztą sama nie chciała zaliczek, twierdzili, że oni biorą kasę za zrobioną pracę a nie obietnicę. Przed zakończeniem jakiegoś etapu 3 dni wcześniej miałam w rękach dokładne rozliczenie ( nigdy nie naciągane) i w umówionym terminie płaciłam. A raz zdarzył się jednodniowy poślizg w ukończeniu szpachlowania to nawet w tym dniu nie chcieli forsy tylko na następny.Po zakończeniu. I wszystko było jasne od samego początku bez żadnych niedomówień. A z tego co czytam na forum to jest różnie. Widocznie ja miałam szczęście do profesjonalnej ekipy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...