Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Z innej beczki

Mam gorące pytanie do budujących w okolicach Czerwonaka:

Jak u was wyglądała kwestia podłączenia wody? Dostałem warunki techniczne z Melipozu, do powolenia na budowę wystarczą, ale co póżniej?

Ma ktoś z was doświadczenie z tą firmą? Ewentualnie wykonawcę który by zrobił przyłącze (najlepiej doświadczonego w współpracy z Meliopozem).

Jak już dostanę pozwolenie to wolał bym mieć chociaż wodę bo prąd to najwyżej w agregat zainwestuję, zawsze się później przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z innej beczki

Mam gorące pytanie do budujących w okolicach Czerwonaka:

Jak u was wyglądała kwestia podłączenia wody? Dostałem warunki techniczne z Melipozu, do powolenia na budowę wystarczą, ale co póżniej?

Ma ktoś z was doświadczenie z tą firmą? Ewentualnie wykonawcę który by zrobił przyłącze (najlepiej doświadczonego w współpracy z Meliopozem).

Jak już dostanę pozwolenie to wolał bym mieć chociaż wodę bo prąd to najwyżej w agregat zainwestuję, zawsze się później przyda.

 

odpowiedziałam na grupie budujących z Czerwonaka i okolic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jak się umawiacie z wykonawcami na wykonanie danej pracy? Podpisujecie jakąś umowę, wpłacacie zaliczkę czy może tak po prostu umawiacie się ustnie i wszyscy wszystkim wierzą?

 

Tylko na zasadzie , zero zaliczek, kasa po etapach...

Na murarkę stan surowy mieliśmy pisemną umowę określająca po jakich pracach dostana transze kasy w kwocie zł xxx.. czyli I etap ławy II etap fundamenty z wykonaniem chudego betony itp itd

Na dach umowy pisemnej nie maiłem ustną tez na zasadzie po wieźbie, po deskowaniu, po dachówkach - tylko tu mam rachunek na potwierdzenie prac..

Pawlok

 

Popieram żadnych zaliczek. Moja ekipa zresztą sama nie chciała zaliczek, twierdzili, że oni biorą kasę za zrobioną pracę a nie obietnicę. Przed zakończeniem jakiegoś etapu 3 dni wcześniej miałam w rękach dokładne rozliczenie ( nigdy nie naciągane) i w umówionym terminie płaciłam. A raz zdarzył się jednodniowy poślizg w ukończeniu szpachlowania to nawet w tym dniu nie chcieli forsy tylko na następny.Po zakończeniu. I wszystko było jasne od samego początku bez żadnych niedomówień. A z tego co czytam na forum to jest różnie. Widocznie ja miałam szczęście do profesjonalnej ekipy.Pozdrawiam.

No właśnie - u mnie dotychczas też tak było - murarzom płaciliśmy za dany etap i to nawet nie wszystko tylko zawsze trochę mniej żeby mi nie zwiali i każdy był zadowolony :D

Teraz mam mały zgrzyt z tynkarzem który chce jakąś kasę ( 200 zł) żeby był pewny że ja go wezmę a nie odmówię przed robotą. Ja się zapieram przed tym wpłaceniem - mogę podpisać z nim jakąś umowę ale z jakiej racji ja mam mu wpłacać jakieś pieniądze - przecież ja nie wiem też czy on mi przyjdzie w wyznaczonym terminie :roll: A tak na marginesie w tej chwili to nie wiem czy ten Pan w ogóle mnie uwzględnia w swoich planach po ostrej wymianie zdań ze mną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego można kupić kocioł i inne materiały przez instalatora i jego upusty wtedy co prawda najczęściej też on na tym zarobi

ale masz ok 20% mniej niż po cenach katalogowych

 

 

CZy kupowaliście juz piece gazowe? Jeżeli tak to gdzie? Byłam wczoraj na rozmowie na Stzreszyńskiejw Vinsarze i ceny katalogowe sa powalające a rabaty niesprecyzowane. Patrząc na to samo na allego ceny niższe ok 30% albo i węcej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz też do ADPOLu na czechosłowackiej

tam bez problemu w obecnej promocji dostaniesz 5%, 10% albo szyby 0,7 w cenie 1,0 itd.

szczeg. znajdziesz tu http://www.adpol.pl/pl/promocje;show;0;7;0.html

 

a negocjacje pozostają swoją drogą

 

kupiłem u nich okna drewniane, po montażu pochwale się czy jestem zadowolony

 

Czy kupowal ktos okna od Urzedowskiego na Goreckiej? Mozecie sie podzielic uwagami? Jakie sa mozliwosci targowania u nich?

 

Poza tym jaka firme od rolet zewnetrznych polecacie? Chce zalozyuc integro sterowane elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz też do ADPOLu na czechosłowackiej

tam bez problemu w obecnej promocji dostaniesz 5%, 10% albo szyby 0,7 w cenie 1,0 itd.

szczeg. znajdziesz tu http://www.adpol.pl/pl/promocje;show;0;7;0.html

 

a negocjacje pozostają swoją drogą

 

kupiłem u nich okna drewniane, po montażu pochwale się czy jestem zadowolony

 

Czy kupowal ktos okna od Urzedowskiego na Goreckiej? Mozecie sie podzielic uwagami? Jakie sa mozliwosci targowania u nich?

 

Poza tym jaka firme od rolet zewnetrznych polecacie? Chce zalozyuc integro sterowane elektrycznie.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Gdzie montujecie licznik do wody. Ja mam w s tudzience przed domem - na swojej posesji i instalator pyta czy nie przesunąć do piwnicy. Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia.

 

Jedno z pytań czy chcesz by raz na dwa miesiące inkasent krążył Ci po domu by dostać sie do licznika ?

Nie mówiac o tym że aquanet licznik wymienia tak co 3 lata.

U mnie jest w garażu - przez garaż może mi inkasent wchodzić - studzienke miałem w projekcie ale by nie mnożyć niepotrzebnych kosztów od razu zrobili w garażu.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego można kupić kocioł i inne materiały przez instalatora i jego upusty wtedy co prawda najczęściej też on na tym zarobi

ale masz ok 20% mniej niż po cenach katalogowych

 

Dokładnie za taką opcja jestem - dodatkowy atut nie martwisz sie ze za brakło jednej złączki, że masz lewą a ma być prawa, że jakaś redukcja została itp itd

A ze instalator zarobi - trudno - jak sie zyskuje w stosunku do cen wyjściowych...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYLEWKI.Czytałam na forum wątki o niedokładności ekip od wylewek - konkretnie chodzi o układanie styropianu byle jak i zalewanie dziur betonem.Zaczynam się zastanawiać czy tego etapu nie zrobić we własnym zakresie.Napiszcie co ma być najpierw.

1) wiadomo rozprowadzona instalacja

2 )pomiędzy tym styropian

I co dalej? A kiedy folia? Czy trzeba wkładać przy ścianie jakąś gąbkę dyletacyjną?

Jak to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYLEWKI.Czytałam na forum wątki o niedokładności ekip od wylewek - konkretnie chodzi o układanie styropianu byle jak i zalewanie dziur betonem.Zaczynam się zastanawiać czy tego etapu nie zrobić we własnym zakresie.Napiszcie co ma być najpierw.

1) wiadomo rozprowadzona instalacja

2 )pomiędzy tym styropian

I co dalej? A kiedy folia? Czy trzeba wkładać przy ścianie jakąś gąbkę dyletacyjną?

Jak to robić?

 

Nie jestem znawca tematu tzn profesjonalnym wykonawcą, ale zamierzam to właśnie zrobić wlasnymi siłami wg takiej koncepcji.

Na chudziak papa termozgrzewalna połączona z papą wystającą z izolacji poziomej fundamentów - wiem że żadna papa nie ma atestu do stosowania wewnętrz, ale od alt sie tak robi....

Na to czarna folia 3-4 mm wywinięta na ściany boczne.

Po tym instalator rozprowadza rurki od instalacji w otulinach termozolacyjnych i przeprowadza próbę ciśnieniową.

Na to pierwsza warstwa styropianu 10 cm z wydrążonymi "korytami" pod ciągi rurek.

Na to kolejne 10 styro ułożone tak by łączenia płyt nie pokrywały się.

Na to folia połączona z tą wywinięta z warstwy dolnej.

I gotowe do lania jastrychu.

I mam pewność, że jest to zrobione dokładnie :-)

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy kupowaliście juz piece gazowe? Jeżeli tak to gdzie? Byłam wczoraj na rozmowie na Stzreszyńskiejw Vinsarze i ceny katalogowe sa powalające a rabaty niesprecyzowane. Patrząc na to samo na allego ceny niższe ok 30% albo i węcej .

 

do mnie przyjechał kocioł, zasobnik itd. prosto z Lublina, żaden ze sprzedawców w Poznaniu i okolicach nie chciał udzielić takiego rabatu jak tam. Przesyłka była za pobraniem i dotarła bardzo dobrze zabezpieczona za pośrednictwem UPSu. Gwarancja podbita, faktura vat jest, wszystko gra. Sprzedawcę znalazłem przez serwis Allegro i chyba mogę spokojnie polecić bo już na własnej skórze sprawdziłem. http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1112617

 

Kupiłem u nich DeDietricha MCR24 + galmet 140l + grzejniki Termy i Buderusa

 

Jest tam spora konkurencja, różni sprzedawcy specjalizują się w róznych firmach.

 

Proszę też pamiętać o tym, że można z tego jeszcze 15% vatu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dot wjazdu na posesje. Według projektu wjazd jest na wprost garazu, ale my z garazu zrobilismy kuchnie wiec wjazd automatycznie przesunąlł sie obok. Czy musimy to zgłosic w UG czy nie ma takiej potrzeby i lepiej sie z tym nie wycghylac?? To samo tyczy sie szamba, wg projektu zlokalizowane jest pomiedzy naszymi pieknymi choinkami a my chcemy zrobic szmbo blizej płotu i blizej wjazdu zeby szambiarka nie miala problemu z dojazdem, czy to tez nalezy zgłosic???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki

Mam gorące pytanie do budujących w okolicach Czerwonaka:

Jak u was wyglądała kwestia podłączenia wody? Dostałem warunki techniczne z Melipozu, do powolenia na budowę wystarczą, ale co póżniej?

Ma ktoś z was doświadczenie z tą firmą? Ewentualnie wykonawcę który by zrobił przyłącze (najlepiej doświadczonego w współpracy z Meliopozem).

Jak już dostanę pozwolenie to wolał bym mieć chociaż wodę bo prąd to najwyżej w agregat zainwestuję, zawsze się później przyda.

Nam przyłacze robiła ekipa polecona przez pania z Meliopozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy kupowaliście juz piece gazowe? Jeżeli tak to gdzie? Byłam wczoraj na rozmowie na Stzreszyńskiejw Vinsarze i ceny katalogowe sa powalające a rabaty niesprecyzowane. Patrząc na to samo na allego ceny niższe ok 30% albo i węcej .

 

do mnie przyjechał kocioł, zasobnik itd. prosto z Lublina, żaden ze sprzedawców w Poznaniu i okolicach nie chciał udzielić takiego rabatu jak tam. Przesyłka była za pobraniem i dotarła bardzo dobrze zabezpieczona za pośrednictwem UPSu. Gwarancja podbita, faktura vat jest, wszystko gra. Sprzedawcę znalazłem przez serwis Allegro i chyba mogę spokojnie polecić bo już na własnej skórze sprawdziłem. http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1112617

 

Kupiłem u nich DeDietricha MCR24 + galmet 140l + grzejniki Termy i Buderusa

 

Jest tam spora konkurencja, różni sprzedawcy specjalizują się w róznych firmach.

 

Proszę też pamiętać o tym, że można z tego jeszcze 15% vatu!!!

 

Tez chce kupic De DietrichMCR24 w konfiguracji z zasobnikiem 150 l. i instalator wycenił mi go na 6200 netto! :o a na Allegro znalazłem za 5200 brutto , skad takie róznice :roll: czy instalatorzy robia takie przebitki czy po prostu hurtownie sobie podbijaja ceny...mam zamiar nie przeplacac i chyba wezme oczywiscie tam gdzie taniej i tak gwarancja jest europejska..

Czy ten kociol faktycznie dojechał w dobrym stanie a grzejniki nie byly poobijane? Prosze o info tylko szczerze... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dot wjazdu na posesje. Według projektu wjazd jest na wprost garazu, ale my z garazu zrobilismy kuchnie wiec wjazd automatycznie przesunąlł sie obok. Czy musimy to zgłosic w UG czy nie ma takiej potrzeby i lepiej sie z tym nie wycghylac?? To samo tyczy sie szamba, wg projektu zlokalizowane jest pomiedzy naszymi pieknymi choinkami a my chcemy zrobic szmbo blizej płotu i blizej wjazdu zeby szambiarka nie miala problemu z dojazdem, czy to tez nalezy zgłosic???

 

To masz już ostateczny wjazd ustalony przed wybudowaniem budynku?

My przed budową dostaliśmy tymczasowe uzgodnienie wjazdu na działkę na czas budowy (dzilka była z podizalu więkzej i nie bylo formalnego wjazdu), a potem jak to stwierdzili w UG po wybudowaniu budynku będziemy mieć uzgodnienia tak jak jest na projekcie budowlanym . Podejrzewam ze takie sprawy muszą być zgłaszane bo np budowę płotu od strony ulic publicznych na 100% należy zgłosić w UG.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla tych co myślą o rozpoczęciu budowy w tym roku!!!

 

STAL:

 

Pręty żebrowane fi 12 - 2000,8 zł brutto

Pręty gładkie fi 6 - 2293,6 zł brutto

Drut wiązałkowy 1,2 mm żarzony - 29,28 zł brutto / 5kg

Usługa transportowa dostawy- 146 zł brutto

Strzemiona 300 szt gięte z fi 6 198 zł brutto

 

Najtaniej znalazłem na Lutyckiej w Konsorcjum Stali (dawne Bodeko)

 

BLOCZKI BETONOWE:

 

Bloczek betonowy M-6 2,68 brutto

Transport 183 brutto za 1 kurs

 

(Kupiłem 1900 szt więc wyszły 3 transporty, materiały do lipca czekają u producenta)

 

Najtaniej znalazłem w Dora Buk

 

W innych szokujące ceny:

1. Dera 3,35 brutto szt

2. Drux 3,15 ---"---"---"

3. v-Bud 3,29 ---"---"---"

4. GS Mosina 2,90 ---"---"---"

5. W.I.R. Luboń 3,29 ---"---"---"

 

Na 1900 szt kupując w Dora wliczając transport można było zaoszczędzić prawie 1000 zł!!!

 

Zastanawiam się czy myśląc o budowaniu ścian z betonu komórkowego w następnym roku, czy warto już teraz kupować materiał?? Czy suporex nie dostanie w tyłek stojąc na dworze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwett27 napisał:

Witam, mam pytanie dot wjazdu na posesje. Według projektu wjazd jest na wprost garazu, ale my z garazu zrobilismy kuchnie wiec wjazd automatycznie przesunąlł sie obok. Czy musimy to zgłosic w UG czy nie ma takiej potrzeby i lepiej sie z tym nie wycghylac?? To samo tyczy sie szamba, wg projektu zlokalizowane jest pomiedzy naszymi pieknymi choinkami a my chcemy zrobic szmbo blizej płotu i blizej wjazdu zeby szambiarka nie miala problemu z dojazdem, czy to tez nalezy zgłosic???

 

 

To masz już ostateczny wjazd ustalony przed wybudowaniem budynku?

My przed budową dostaliśmy tymczasowe uzgodnienie wjazdu na działkę na czas budowy (dzilka była z podizalu więkzej i nie bylo formalnego wjazdu), a potem jak to stwierdzili w UG po wybudowaniu budynku będziemy mieć uzgodnienia tak jak jest na projekcie budowlanym . Podejrzewam ze takie sprawy muszą być zgłaszane bo np budowę płotu od strony ulic publicznych na 100% należy zgłosić w UG.

Pawlok

 

na 100% trzeba zgłaszac w starostwie. A wjazd ja też miała wskazany w projekcie, zaklepany w gminie - pieczątka na mapce i OK, ale chyba cos sie mieniło w przepisach od 2007 roku , bo teraz w starostwie żądają osobnego pisemka z gminy z uzgodnieniem wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...