Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

CZy kupowaliście juz piece gazowe? Jeżeli tak to gdzie? Byłam wczoraj na rozmowie na Stzreszyńskiejw Vinsarze i ceny katalogowe sa powalające a rabaty niesprecyzowane. Patrząc na to samo na allego ceny niższe ok 30% albo i węcej .

 

do mnie przyjechał kocioł, zasobnik itd. prosto z Lublina, żaden ze sprzedawców w Poznaniu i okolicach nie chciał udzielić takiego rabatu jak tam. Przesyłka była za pobraniem i dotarła bardzo dobrze zabezpieczona za pośrednictwem UPSu. Gwarancja podbita, faktura vat jest, wszystko gra. Sprzedawcę znalazłem przez serwis Allegro i chyba mogę spokojnie polecić bo już na własnej skórze sprawdziłem. http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1112617

 

Kupiłem u nich DeDietricha MCR24 + galmet 140l + grzejniki Termy i Buderusa

 

Jest tam spora konkurencja, różni sprzedawcy specjalizują się w róznych firmach.

 

Proszę też pamiętać o tym, że można z tego jeszcze 15% vatu!!!

 

Tez chce kupic De DietrichMCR24 w konfiguracji z zasobnikiem 150 l. i instalator wycenił mi go na 6200 netto! :o a na Allegro znalazłem za 5200 brutto , skad takie róznice :roll: czy instalatorzy robia takie przebitki czy po prostu hurtownie sobie podbijaja ceny...mam zamiar nie przeplacac i chyba wezme oczywiscie tam gdzie taniej i tak gwarancja jest europejska..

Czy ten kociol faktycznie dojechał w dobrym stanie a grzejniki nie byly poobijane? Prosze o info tylko szczerze... :wink:

 

Instalatorzy robią przebitki, hurtownie sprzedaja im z 30-40 % rabatami (jako stałym klientom) a oni opychają to prywatnym inwestorom z rabatami 15-25% i magiczną formułką "Panie, pan ma jeszcze ten kociolek na 7% vatu, niech se pan policzy jaki rabat panu zalatwiam". Opychaja parę kociolków miesięcznie i dostają jeszcze od producenta gratisy, szkolenia i wczasy pod gruszą ;)

 

Ze sprzedawcą z Allegro nie mialem zadnych problemów, sprzet dziala u nas pół roku, wszystko przyjechalo do nas na paletach, b. dobrze zabezpieczone, fabrycznie zapakowane i nieuszkodzone. Niestety nie wiem jak wygląda to teraz, moze sprzedawcy i kurierzy niszczą wszystko po drodze, plują do środka i wykręcają na złość śrubki :roll: ;)

 

W sumie za wiekszym lub mniejszym posrednictwem internetu zaopatrzylem sie we wszystkie grubsze rzeczy do domu od kotła, grzejników, stelaży do WC, ceramini, baterii części AGD itd. itp. Lekka ręką zaoszczędziliśmy na tym dobre kilka tysięcy.

 

I pamiętajcie o odliczeniu VATu od kotła, grzejników itp. Zestaw za 5200 kosztuje tak naprawdę ok. 4500 :) A instalatorowi grzecznie podziękować za "superofertę", pytanie tylko czy bedzie chciał robić nie na "swoim" sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na 100% trzeba zgłaszac w starostwie. A wjazd ja też miała wskazany w projekcie, zaklepany w gminie - pieczątka na mapce i OK, ale chyba cos sie mieniło w przepisach od 2007 roku , bo teraz w starostwie żądają osobnego pisemka z gminy z uzgodnieniem wjazdu.

 

Coś mi się wydaje że po pierwsze uzgodnienia wykonuje się z właścicielem drogi czyli odpowiednio gminą, starostwem. lub województwem.

Ja potrzebowałem tego do ustalenia do WZ gzie napisano mi wjazd od ulicy xyz, potem załatwiałem dodatkowo pieczątka UG na szkicu na mapie wjazd budowlany bo normalnym wjazdem to cieżko by np gruszce było wjechać, a projekt od pozwolenia na budowę zawierał już zagospodarowanie działki z wjazdem w innym miejscu niż wstępnym ustaleniu w WZ choć na tą samą ulice (zgodnie z zapisem). A ostatecznie jak mi to mówił urzędnik w gminie wszystko sie uporządkuje przy stawianiu płotu, który i tak bede musiał zgłosić.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLOCZKI BETONOWE:

Na 1900 szt kupując w Dora wliczając transport można było zaoszczędzić prawie 1000 zł!!!

Zastanawiam się czy myśląc o budowaniu ścian z betonu komórkowego w następnym roku, czy warto już teraz kupować materiał?? Czy suporex nie dostanie w tyłek stojąc na dworze?

 

Po pierwsze bloczek bloczkowi nierówny - u mnie akurat nie było problemy bo nie robiłem izolacji hydro ścian fundamentowych - a tu w przypadku bloczków nie dokładnych więcej drogiej masy ci może wejść w nierówności lub kładziesz dodatkowo rapówke (chyba dobrze napisałem) . Oglądałem swego czasu w Derze naprawdę mieli równiutkie - kupowałem taniej w Druxie :-)

Beton komórkowy nie lubi zamakania i wilgoci - jak dobrze zabezpieczysz składowanie - a może warto zmienić materiał ?:-)

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozliczam za niewielką opłatą VZM czyli zwrot róznicy w podatku vat za niektóre materiały budowlane

 

A tego typu ogłoszeń nie rozumiem!

Rozliczenie proste, łatwe i przyjemne bez konsekwencji prawnych przy jakieś pomyłce - wiec po co komuś za to płacić?

Pawlok

 

Pawlok, a rozliczałeś juz sie ze skarbówka z Vatu? :roll: mam zamiar sie zabrac za to w marcu ... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wniosek o zwrot Vat wypełniałam już drugi raz sama - po kilku dniach miałam telefon od pani ze skarbówki - sprawdziła - naniosła poprawki ołóweczkiem - ja przyjechałam poprawiłam, sparafowałam i gotowe - i mówiła że niedługo kaska będzie - a składałam 20 stycznia - wydaje mi się że na początku roku lepiej złożyć - nie maja wtedy dużo pracy w skarbówce i szybciej się sprawami zajmują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wniosek o zwrot Vat wypełniałam już drugi raz sama - po kilku dniach miałam telefon od pani ze skarbówki - sprawdziła - naniosła poprawki ołóweczkiem - ja przyjechałam poprawiłam, sparafowałam i gotowe - i mówiła że niedługo kaska będzie - a składałam 20 stycznia - wydaje mi się że na początku roku lepiej złożyć - nie maja wtedy dużo pracy w skarbówce i szybciej się sprawami zajmują.

 

w którym urzędzie składałaś wniosek? my złozyliśmy jeszcze w grudniu na chłapowskiego i ani telefonu ani kasy :cry:

(korzystałam z pomocy na forum muratora - podatki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dot wjazdu na posesje. Według projektu wjazd jest na wprost garazu, ale my z garazu zrobilismy kuchnie wiec wjazd automatycznie przesunąlł sie obok. Czy musimy to zgłosic w UG czy nie ma takiej potrzeby i lepiej sie z tym nie wycghylac?? To samo tyczy sie szamba, wg projektu zlokalizowane jest pomiedzy naszymi pieknymi choinkami a my chcemy zrobic szmbo blizej płotu i blizej wjazdu zeby szambiarka nie miala problemu z dojazdem, czy to tez nalezy zgłosic???

 

To masz już ostateczny wjazd ustalony przed wybudowaniem budynku?

My przed budową dostaliśmy tymczasowe uzgodnienie wjazdu na działkę na czas budowy (dzilka była z podizalu więkzej i nie bylo formalnego wjazdu), a potem jak to stwierdzili w UG po wybudowaniu budynku będziemy mieć uzgodnienia tak jak jest na projekcie budowlanym . Podejrzewam ze takie sprawy muszą być zgłaszane bo np budowę płotu od strony ulic publicznych na 100% należy zgłosić w UG.

Pawlok

 

My wjazd mamy zaznaczony na mapie zasadniczej i w sumie nie dociekałabym gdyby nie sasiad ktory pytal czy gdzies zglaszalismy to ze wjezdzac bedziemy metr obok a nnie tak jak jest w projekcie. Czyli wjazd poki co mamy zwdłóz plotu ktory dzieli sasiada i nas. droga przy ktorej stoi dom jest gminna. w Czwartek maz pojedzie sie dowiedziec czegos w Gminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy kupowaliście juz piece gazowe? Jeżeli tak to gdzie? Byłam wczoraj na rozmowie na Stzreszyńskiejw Vinsarze i ceny katalogowe sa powalające a rabaty niesprecyzowane. Patrząc na to samo na allego ceny niższe ok 30% albo i węcej .

 

do mnie przyjechał kocioł, zasobnik itd. prosto z Lublina, żaden ze sprzedawców w Poznaniu i okolicach nie chciał udzielić takiego rabatu jak tam. Przesyłka była za pobraniem i dotarła bardzo dobrze zabezpieczona za pośrednictwem UPSu. Gwarancja podbita, faktura vat jest, wszystko gra. Sprzedawcę znalazłem przez serwis Allegro i chyba mogę spokojnie polecić bo już na własnej skórze sprawdziłem. http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1112617

 

Kupiłem u nich DeDietricha MCR24 + galmet 140l + grzejniki Termy i Buderusa

 

Jest tam spora konkurencja, różni sprzedawcy specjalizują się w róznych firmach.

 

Proszę też pamiętać o tym, że można z tego jeszcze 15% vatu!!!

 

Tez chce kupic De DietrichMCR24 w konfiguracji z zasobnikiem 150 l. i instalator wycenił mi go na 6200 netto! :o a na Allegro znalazłem za 5200 brutto , skad takie róznice :roll: czy instalatorzy robia takie przebitki czy po prostu hurtownie sobie podbijaja ceny...mam zamiar nie przeplacac i chyba wezme oczywiscie tam gdzie taniej i tak gwarancja jest europejska..

Czy ten kociol faktycznie dojechał w dobrym stanie a grzejniki nie byly poobijane? Prosze o info tylko szczerze... :wink:

 

Instalatorzy robią przebitki, hurtownie sprzedaja im z 30-40 % rabatami (jako stałym klientom) a oni opychają to prywatnym inwestorom z rabatami 15-25% i magiczną formułką "Panie, pan ma jeszcze ten kociolek na 7% vatu, niech se pan policzy jaki rabat panu zalatwiam". Opychaja parę kociolków miesięcznie i dostają jeszcze od producenta gratisy, szkolenia i wczasy pod gruszą ;)

 

Ze sprzedawcą z Allegro nie mialem zadnych problemów, sprzet dziala u nas pół roku, wszystko przyjechalo do nas na paletach, b. dobrze zabezpieczone, fabrycznie zapakowane i nieuszkodzone. Niestety nie wiem jak wygląda to teraz, moze sprzedawcy i kurierzy niszczą wszystko po drodze, plują do środka i wykręcają na złość śrubki :roll: ;)

 

W sumie za wiekszym lub mniejszym posrednictwem internetu zaopatrzylem sie we wszystkie grubsze rzeczy do domu od kotła, grzejników, stelaży do WC, ceramini, baterii części AGD itd. itp. Lekka ręką zaoszczędziliśmy na tym dobre kilka tysięcy.

 

I pamiętajcie o odliczeniu VATu od kotła, grzejników itp. Zestaw za 5200 kosztuje tak naprawdę ok. 4500 :) A instalatorowi grzecznie podziękować za "superofertę", pytanie tylko czy bedzie chciał robić nie na "swoim" sprzęcie.

 

W jakich sklepach internetowych sie zaopatrywałes??? Mozesz jakies polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich sklepach internetowych sie zaopatrywałes??? Mozesz jakies polecic?

 

Kocioł, zasobnik, grzejniki, głowice termostatyczne, podejścia do grzejników i parę innych drobiazgów tutaj.

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1112617

 

Ceramika łazienkowa, baterie itd. http://www.styllux.pl/ mają siedzibę w Poznaniu i o dziwo w kwietniu 2008 dali najelpszą wycenę ze wszystkich sklepów netowych, wszystko dowieźli do nas gratis własnym transportem.

 

oraz tutaj http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5932797

 

Ze wszystkich zakupów jesteśmy bardzo zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wjazd mamy zaznaczony na mapie zasadniczej i w sumie nie dociekałabym gdyby nie sasiad ktory pytal czy gdzies zglaszalismy to ze wjezdzac bedziemy metr obok a nnie tak jak jest w projekcie. Czyli wjazd poki co mamy zwdłóz plotu ktory dzieli sasiada i nas. droga przy ktorej stoi dom jest gminna. w Czwartek maz pojedzie sie dowiedziec czegos w Gminie.

 

No właśnie wszystkie uzgodnienia robiłem właśnie z uwagi na jakiegoś "życzliwego sąsiada" tak mi poradzili w Mosinie w UG "wie Pan uzgodnienie nic nie kosztuje a jakby sie życzliwy sąsiad znalazl to ma pan przez nas zaakceptowane " a jak nie ma uzgodnienia to podlega to karze...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz u mnie duzymi krokami zbliza sie etap robienia instalacji elektrycznej pomsylalem ze najwyzszy czas aby zaprojektowac wyglad pomieszczen. Tak tez zrobilem. Szukam teraz kogos kto by przelal moje pomysly na wizualizacje komputerowa i ewentualnie doradzil co jest nie tak. Czy mozecie kogos polecic za w miare rozsadne pieniadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...