Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Dla wszystkich którzy sie zastanawiajaja nad zakupem drzwi antywlamaniowych , ja juz wiem ze chinskich nie kupie :wink: ogladnijcie bo dobre

http://patrz.pl/filmy/chinskie-drzwi-antywlamaniowe

 

ups, dzieki za ostrzeżenie

tym bardziej że miałem na oku takie drzwi do garażu w platformie budowlanej

 

chyba jednak ważniejsze jest to czy mają odpowiedni atest czy nie

jesli maja atest na klasę B lub C to powinny być ok nawet chińskie

przecież gerdy tak samo moga być w chinach zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[

... Na chudziak papa termozgrzewalna połączona z papą wystającą z izolacji poziomej fundamentów - wiem że żadna papa nie ma atestu do stosowania wewnętrz, ale od alt sie tak robi....

Na to czarna folia 3-4 mm wywinięta na ściany boczne.

Po tym instalator rozprowadza rurki od instalacji w otulinach termozolacyjnych i przeprowadza próbę ciśnieniową.

Na to pierwsza warstwa styropianu 10 cm z wydrążonymi "korytami" pod ciągi rurek.

Na to kolejne 10 styro ułożone tak by łączenia płyt nie pokrywały się.

Na to folia połączona z tą wywinięta z warstwy dolnej.

...

 

generalnie ok z takimi uwagami :)

 

a po co ta folia jeszcze skoro wcześniej papę dajesz ?

z tego co wiem to już foli nie trzeba dawać, kiedyś papy były robione z czegoś innego co powodowało rozpuszczanie styropianu, wiec nie mogło być kontaktu

teraz nie ma takiej potrzeby (info od dekarza i od producenta papy podkładowej)

 

rury od ogrzewania pożołyżlbym na pierwszej warstwie styropianu dopiero

będą wtedy lepiej izolowane

 

na bogach przy styku ze ścianami kladzie się też taśmy dylatacyjne

 

jest tez pewna zagwozdka z tym że rury muszą być w jakiś sposób przymocowane na stałe, wiec najczęściej instalatorzy na kołki montażowe do rur to przykręcają do chudziaka

o tyle mi to nie pasuje bo w ten sposób przerywają i naruszają izolację przeciwwilgociową czy to z papy czy inaczej robioną

może wiecie jak tego uniknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bramę krispola - z tego co zauważyłam ostatnio są coraz popularniejsze - dużo osób na forum je ma - co mogę o niej napisać po roku użytkowania? na razie działa bez zarzutów, jest ładna - tylko nie kupój w oknoplaście - straszny narzut mają - pamiętam że w oknoplaście wyceniono mi naszą bramę o ładnych kilka stówek więcej niż u pana który specjalizuje się w bramach i zakłada różnych firm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie ok z takimi uwagami :)

 

a po co ta folia jeszcze skoro wcześniej papę dajesz ?

z tego co wiem to już foli nie trzeba dawać, kiedyś papy były robione z czegoś innego co powodowało rozpuszczanie styropianu, wiec nie mogło być kontaktu

teraz nie ma takiej potrzeby (info od dekarza i od producenta papy podkładowej)

rury od ogrzewania pożołyżlbym na pierwszej warstwie styropianu dopiero

będą wtedy lepiej izolowane

na bogach przy styku ze ścianami kladzie się też taśmy dylatacyjne

jest tez pewna zagwozdka z tym że rury muszą być w jakiś sposób przymocowane na stałe, wiec najczęściej instalatorzy na kołki montażowe do rur to przykręcają do chudziaka

o tyle mi to nie pasuje bo w ten sposób przerywają i naruszają izolację przeciwwilgociową czy to z papy czy inaczej robioną

może wiecie jak tego uniknąć ?

 

Folia jako dodatkowa warstwa, koszt niewielki a zawsze jest to warstwa antywilgociowa...

Co do położenia rur też o tym dyskutowalłm na forum głównym - gdzie też mówiono o położeniu na warstwie styropianu - tylko po za utrudnieniem logistycznym . mój instalator i KB byli za tym by kłaść na betonie -wieksza stabilność podłoża ,a straty ciepła nigdy chudziak nie będzie mega zimny przyjmuje sie bodajże +8 stopni, wiec myślę że jak rury będą w otulinie to mega strat nie będzie..

Co do mocowania rur zrozumiałem mojego instalatora że nie nie będą one mocowane do podłoża na na sztywno, usztywnienie będą dawać wyprowadzenia rur np do grzejników będe miał zrobione podejścia ze ścian z boku.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bramę krispola - z tego co zauważyłam ostatnio są coraz popularniejsze - dużo osób na forum je ma - co mogę o niej napisać po roku użytkowania? na razie działa bez zarzutów, jest ładna - tylko nie kupój w oknoplaście - straszny narzut mają - pamiętam że w oknoplaście wyceniono mi naszą bramę o ładnych kilka stówek więcej niż u pana który specjalizuje się w bramach i zakłada różnych firm.

 

O jakim oknoplaście piszesz? Gniezno?

Porównywałem ich cenę z jakimś przedstawicielem krispola..niby było drożej o 200 zł..ale po dodatkowym rabacie 5% na całość wyszło mniej :- )

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Czy ktoś z Was ma może jakies zastrzeżenia do składu budowlanego "TINA" z Gniezna.Dostaliśmy dobrą wycenę dachu.Ale pamiętam złą opinie na czarnej liście wielkopolski.

Pozdrawiam.

 

Parę opinii z forum:

 

U mnie dekarz 45zl/m2 całosc bez podbitki a ciesla 28zl/m2

Co do dekarza to bierzemy towar z Tiny w Gnieznie i od nich tez bedzie ekipa. Czy ktos tez miał od nic ekipe i moze cos powiedziec??? Wiezbe bierzemy chyba z Murowanej Gosliny bo Pani z Korony nie ma czasu na wyliczenie ile bedzie kosztowac z dojazdem:)

 

 

Tinę satnowczo odradzam:

1. Ja zostałem OSZUKANY przez mało precyzyjnie spisane zamówienie - straciłem 1.200 zł które potrącili sobie za transport ale i tak sie cieszę że udało mi sie od nich wycofać gotówkę - opisywałem to wcześniej.

2. U sąsiada u którego ekipa od nich zrobiła dach, przeciekał oczywiście po wielu prośbach przyjechał na reklamacje i sąsiad się załamał jak widziałał jak przedziera membramę aby sie dostać do środka do dachówek a później ją kleją.

3. Krokwie u sąsiada od cieśli poleconego z Tiny się powyginały i zaczeły sie obsuwać. Cały dach musiał zostać poprawiony przez innego fachowca ponieważ cieśla się wypioł na klienta delikatnie mówiąc a że sąsiad nie brał faktury no to fachowiec stwierdził, że go nie zna.

4. W Tinie spisujcie precyyjnie zamówienie i umowy. Można u nich kupić bez Vatu dzieląc sie z nim na pół z Mackiem P. ale z doświadczenia złego wiem, że lepiej na wszystko mieć fakturę i pewność, że nie kupuje się kota w worku.

 

Wszystki i zawszę będę powtarzał uważajcie na TINĘ i nie kierujcie się przy wyborach tylko ceną ale jakościa i profesjonalizmem.

 

Nie polecam jednak hurtowni Tina z Gniezna!!!

Bloczki fundamentowe przyjechały fatalne- kruszyły się i były krzywe.

Nasz szef ekipy powiedział, że nie widział takich od pięciu lat.

 

 

 

Hej,

ponieważ ten temat wraca jak bumerang pozwolę sobie w końcu zareagować. Współpracę z TINA będę wspominał bardzo pozytywnie. Trafiłem do nich sfrustrowany działalnością innych dostawców i w pewnym okresie byli dla mnie prawdziwym wsparciem. Bardzo dobre ceny, nieosiągalne dla innych terminy dostaw, elastyczne terminy płatności, odbiór nadwyżek dowolnego towaru, super komunikacja- ludzie nie nadęci, nastawieni na współpracę.

 

Pamiętam wasz problem opisywany wcześniej i wcale mnie nie przekonał. Pisałeś (o ile dobrze pamiętam), że rzekomo zamówiłeś Porotherm a dostałeś Poroton. Po tym jak niezaakceptowałeś Poroton Tina odebrała go ale potrąciła za transport.

 

Wtrącam się ponieważ rozmawiałem (wcześniej) z Tiną na taki sam temat i nie miałem żadnych wątpliwości o jakim materiale mówimy- Porotonu nie wziąłem a Porothermu mi nie proponowali. Jaką cenę ofertową dostałeś na ten rzekomy Porotherm? Różnica w cenie pomiędzy obydwoma była wówczas ok. 2,5zł/szt (6zł za Poroton , 8,5zł. Porotherm czyli ponad 30% różnicy). Nie wzbudziło to żadnych wątpliwości? Czy też zamówiliście towar za powiedzmy 20k i tak po prostu przyjechał tańszy o 5k?

 

Mam takie przypuszczenie, że może Tina jednak dostarczyła to co zaoferowała i co zostało zamówione ale inwestorowi się coś innego zdawało. Po całym zamieszaniu zapytałem Maćka Powierzę o co chodziło i stwierdził, że to co było opisane a to co miało miejsce to dwie różne bajki. Nie mam wiedzy żeby to oceniać. Nie jestem też rzecznikiem prasowym Tiny ale przed takim czarnym PiaRem bardzo trudno się bronić.

 

Z życzeniami spokojnej refleksji

 

Zdecydowanie odradzam wszystkim potencjalnym klientom.Budowaliśmy dwa domy zachęceni przyzwoitymi cenami w marcu wszystko kupilismy zapłacilismy-od kwietnia wydzwaniałem prosiłem o dowóz zakupionego towaru w obawie że jak bedzie potrzebny nie dotrze na czas-szef Pan Maciej zapewniał że wszystko dowiozą na nie mam sie martwić..moje obawy okaząły się sluszne dziesiątki telefonów którye odbiera w niczym nie zorientowana Pani,8 ludzi stoi i czeka za towarem koszmar mnóstwo nerwów zakupiona cegła została zamieniona na inną ponieważ tej którą kupiłem nie ma i nie bedzie ,nieuprzejmi niechętni kierowcy byle jaki sprzęt(nigdzie nie wjedzie a wiadomo jak wiosną) i nie jestem odosobnionym przypadkiem pracownicy w przypływach szczerosci mówią że nie dają rady woza tylko tym co już stawiają sprawę na ostrzu noża-chcecie mieć takie problemy?Hurtownia Tina Gniezno..

 

 

Ja niezmiennie polecam hurtownię "Tina" z Gniezna. Odległość nie ma znaczenia. tel. 061-4282539.

 

Zdecydowanie polecam hurtownię "Tina" z Gniezna- wszystko co związane z dachem.

kontakt - Maciej Powierza tel. 061-428-25-35

 

Baardzo polecam !

Brałem od nich dachówkę folię i takie tam różne. Nigdy ale to nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Dowozili nawet 1 arkusz blachy. Na czas ! Pamiętam jak w Castoramie kupiłem płytę OSB i nie miałem jak przetransportować. Poprosiłem Maćka Powierzę i pomógł. Za friko mi to odebrał i przywiózł na budowę.

Co do cen. Objechałem kilka hurtowni w Poznaniu i wszyscy drapali się w głowy, proponowali, zniżali a i tak Tina okazała się najlepsza. :p

Za transport nie liczyli NIC !!! Tzn. nic bezpośredno.

 

 

Rezi,

Tina ma swój oddział w Poznaniu przy ul. Czarna Rola niedaleko Castoramy.

Prznajmniej tam był... :roll:

 

Pozdrawiam,

 

No to dach skończony, uff (jeszcze tylko podbitka). Jeszcze raz dzięki ryby za namiary na hurtownię Tina. Współpraca z nimi to sama przyjemność, dowozili wszystko na czas (transport za friko, żadnych kaucji za palety). Najbardziej dręczyła mnie kwestia zwrotów materiałów. Dziś jestem w szoku, wzięli wszystko bez słowa grymasu, nawet 7 sztuk grzebienia "wróblówki" i inne duperele i rozliczyliśmy się co do grosza.

Rewelacyjna ekipa. Polecam i innym, którzy są na etapie zbierania kosztorysów w różnych hurtowniach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krys1 dziękuję.

 

Nie ma za co. Najłatwiej rzucić w wyszukiwarkę hasło potem zaznaczyć wyszukiwanie w postach i znajdziesz jeszcze więcej. :wink:

Przecie ja nie z dnia dzisiejszego.Tyle to ja wiem.

Wiesz pytałam bo czasami jest tak że opinia w danej chwili jest już inna.Możliwe że się zmieniła.A cenę za dach dostaliśmy b.dobrą. Ale skoro jeszcze krążą tak złe opinie -może lepiej nie ryzykowac.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie czy na warstwę styropianu przy wylewkach tez warstwa folii? Wiem że 2 warstwy na spodzie,instalacja wodna na to 5 cm styropianu,potem c.o znów styropian i na wierzch znów folia? A potem juz wylewka.

 

Nie za bardzo rozumiem czemu instalacje chcesz układać w dwóch poziomach?

Czy wydrążany styropian 5 cm będzie wystarczająco mocny?

Co do folii na wierzch ja będe dawał zdaniem wykonawców jastrychu - beton się lepiej "ślizga" + tak jak pisałem połączę ta warstwę z folią z dołu...

 

Pytanie do grupowiczów.

Gdzie schody drewniane do wnętrza w dobrej cenie?

 

I jeszcze jedno "dziwne' pytanie = kiedy/kóra ekipa wyprowadza kratki od wentylacji grawitacyjnej - na etapie tynków wewnetrznych?

 

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Witam!!! Proszę o namiary na kominki w naszym regionie. Dobra solidna firma za rozsądne pieniądze!!! A czy jest może ktoś kto korzystał z usług firmy 4kąty z Przeźmierowa? :wink: Prowadzą kominki i meble kuchenne. Dziękuję bardzo!!!

 

Sprobuj zrobic wycene w Lechmie na ul.Strzeszynskiej w Poznaniu wiem ze maja rowniez montaz a jak porównywalem z innymi firmami (zakup wkladu) to wychodzili dosc dobrze. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...