Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Gość Gosc_gość

Znowu jak co roku na wiosnę widzę próby siania poruty, żeby trochę ruszyć na rynku :roll:

W zeszłym roku jakoś to nie podziałało, zdrożeć już nie zdrożeje za dużo bo waluty też już są na górce lub niewiele im brakuje.

"Bo podrożeje" - to jest zwykła ściema handlowa - co miało podrożeć już podrożało ze względu na wzrost kursów walut.

Może i ciut podrożeje jeszcze jak spekulanty zrobią drugi atak na PLN.

Euro nie powinno przekroczyć granicy 5 PLN, bo to jest zbyt silna linia oporu. To samo tyczy się kursu 3,5 PLN za CHF.

Pod drugim ataku spekulantów ( jeżeli w ogóle do niego dojdzie) widzę już tylko umacnianie złotego i za tym idzie spadek cen towarów.

Ja oczywiście też trzymam się planu i żadnych zakupów na górkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm 105 mam za Styropoz, za termoorganike 110 zł.

Wszyscy podają ceny do piątku - czyli do pierwszego marca inne ceny.

Będzie drożej?

Pawlok

 

Ja dzisiaj zamówiłem styropian termoorganiki i już podobno jest drożej niż w zeszłym tygodniu :o

 

Gdy zaczynałem budowę z zeszłym roku w maju okazywało się, że sztuczne pompowanie cen na wiosnę nie wypaliło i kupowałem materiały taniej niż sąsiedzi, którzy zrobili zakupy w lutym. Teraz niestety nie mogę czekać do maja:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem styropian termoorganiki i już podobno jest drożej niż w zeszłym tygodniu :o

 

Teraz niestety nie mogę czekać do maja:(

 

W jakiej cenie?

Powoli wiosna idzie i starujemy z dalszymi pracami - tak więc powoli myślę co , gdzie kupić...

Pytanie czy dla produkcj istyropianu kupuje sie komponenty za walute - by ewentualny wzrost cen był umotywowany ?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem styropian termoorganiki i już podobno jest drożej niż w zeszłym tygodniu :o

 

 

W jakiej cenie?

Powoli wiosna idzie i starujemy z dalszymi pracami - tak więc powoli myślę co , gdzie kupić...

Pytanie czy dla produkcj istyropianu kupuje sie komponenty za walute - by ewentualny wzrost cen był umotywowany ?

Pawlok

 

Zamówiłem Platinum ściana frezowany 194zł/m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych ja będę zamawiać tutaj http://www.stolarnianowakowscy.pl/drzwi_zewnetrzne.php Mój brat ma od nich wewnętrzne i jest bardzo zadowolony a są naprawdę ładne.

witam, czy możesz napisać coś więcej o tych drzwiach. Interesują mnie przede wszystkim drzwi zewnętrzne

Polecam odwiedzić ich w Mosinie i samemu poglądnąć. Ja będę od nich brała ale jeszcze nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych ja będę zamawiać tutaj http://www.stolarnianowakowscy.pl/drzwi_zewnetrzne.php Mój brat ma od nich wewnętrzne i jest bardzo zadowolony a są naprawdę ładne.

witam, czy możesz napisać coś więcej o tych drzwiach. Interesują mnie przede wszystkim drzwi zewnętrzne

Polecam odwiedzić ich w Mosinie i samemu poglądnąć. Ja będę od nich brała ale jeszcze nie mam.

 

Wybrałam się do nich w środę, drzwi robią dobre wrażenie, lepsze niż na stronie internetowej, a ceny są przystępne (drzwi z montażem 3400, w tym dopłata za dąb). Pomiar odbył się w czwartek i teraz czekam na koniec marca kiedy to drzwi będą montowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Polecam przeczytanie dziennika ivett27 dzisiaj mialem chwilke czasu i poprostu bomba jeszcze takiego nie czytałem :D

Gratuluje ivett27 masz talent![/b]

 

Daj linka, bo ja jej znaleźć nie mogę

 

Trochę mu się przeinaczyło nie ivett27 tylko iwett27

z resztą tu masz sznurek :wink:

http://forum.muratordom.pl/maly-dworek-i-m-o,t127857.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIem, ze grupa 2008 raczej juz skonczyla ise budowac, ale zagladaja na nia rozne inne osoby, dlatego tez zameiszcze nastepujace ogloszenie:

 

Mam do odsprzedania kibelek budowlany, elegancki, z okienkiem z szybka, zeby trafiac tam gdzie sie chce trafic:)

 

Do odbioru w Kicinie, kolo Czerwonaka, cena do ustalenia!http://images40.fotosik.pl/68/5e2afbf47e35a8d8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Platinum ściana frezowany 194zł/m3.

 

A jeżeli wolno wiedzieć jaki gruby? Na ocieplenie śniań ? Widzisz sens stosowania platinium (cena)?

 

Ja dzisiaj zamówiłem PLATINIUM po 180 zł/ m3 płyty 5cm niefrezowany - ale do ocieplenia specyficznego miejsca - przestrzeni między końcem ściany szczytowej a deskowaniem dachu - gdzie miejsca na większą grubość styropianu nie mam.

I FS 20 na podłogę GOLD po 160 zł/m3, SILVER po 150 zł/m3.

 

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was ogrzewa dom gazem z z przydomowej butli? Dziś mnie zaskoczył facet w hurtowni,mówiąć że eko groszek bardzo podrożał i gaz wychodzi nawet taniej no i jest czyściej w kotłowni. Co o tym sposobie ogrzewania myślicie?

 

Myślę, że nikt nie jest wstanie przewidzieć w perspektywie długofalowej które paliwo będzie tańsze i jak długo.

Jednego możemy być pewni wszystkie paliwa będą drożeć, stad dobre okienka , termoizolacja to podstawa.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytanie dziennika ivett27 dzisiaj mialem chwilke czasu i poprostu bomba jeszcze takiego nie czytałem :D

Gratuluje ivett27 masz talent![/b]

 

Daj linka, bo ja jej znaleźć nie mogę

 

Trochę mu się przeinaczyło nie ivett27 tylko iwett27

z resztą tu masz sznurek :wink:

http://forum.muratordom.pl/maly-dworek-i-m-o,t127857.htm

 

Tak to jest jak sie przepisuje a nie kopiuje... :lol: Sorki iwett27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeżeli wolno wiedzieć jaki gruby? Na ocieplenie śniań ? Widzisz sens stosowania platinium (cena)?

 

Ja dzisiaj zamówiłem PLATINIUM po 180 zł/ m3 płyty 5cm niefrezowany - ale do ocieplenia specyficznego miejsca - przestrzeni między końcem ściany szczytowej a deskowaniem dachu - gdzie miejsca na większą grubość styropianu nie mam.

I FS 20 na podłogę GOLD po 160 zł/m3, SILVER po 150 zł/m3.

 

Pawlok

 

Z ekonomicznego punktu widzenia platinum nie bardzo ma sens. Warto kupić tańszy styropian i dać grubszą warstwę. Problem tylko, że też nie mam miejsca na grubszą warstwę. Chciałem dać 12cm ale okazało się, że cokół wystaje na 12cm więc prawie licowałby się ze ścianami - będzie więc 15cm styro i mój symboliczny okap jeszcze bardziej się zmniejszy:( Mam nadzieję, że zwróci się na ogrzewaniu: strop 35cm (wełna plus styro), posadzki tylko 10cm (bo pomieszczenia wyszłyby zbyt niskie), okna z szybami 0,5W/m2

 

Co do cen: ja też zamówiłem za 180zł. 14zł to dopłata do frezowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...