Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

dziękuje za namiary na sklepy z płytkami, byłam i znalazłam gresy czeskie rako orion, dość ładne, ale czy ktoś z Was słyszał cokolwiek o płytkach tej firmy? żebym sobie kuku nie kupiła...super drogie nie są, bo po 76zł/m2 tylko pytanie, czy nie będę potem kląć na czym świat stoi jak je położę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Makus31 jeśli ma to być izolacja termiczna ( a o taką chodzi przy CO i CWO ) to koniecznie otulina z pianki , peszel jest tylko osłoną przed uszkodzeniem mechanicznym.

 

dokladnie, a na dodatek najlepiej aby ta otulina miala zewnętrzną specjalną powloke nie piankową

tak przynajmniej instalator twierdzi, ze to jeszcze lepiej wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Czasem mam wrażenie że wszyzcy na forum kupują hiszpańskie,włoskie za 300zł i wiecej.Tak naprawde wiele zależy od plytkarza.Można mieć plytkę za 1000 zł a jak sepsuje robotę to pozostaje kucie i od poczatku.Sama w obecnej jeszcze łazience mam za 35 zł/m i wygladają jakby kosztowały stówkę - tak opisuja goście.Także wszysto jest rzeczą kto co lubi,na co kogo stać.Trzeba dobrze poszukać i będzie efekt.Pozdrawiam budujących z Wielkopolski.

 

ja wyszukalem gościa z netu

u którego kupilem hiszpańskie za 59 zl brutto

nie mam polożonych jeszcze, na oko wygląda wszystko ok

faktura, dostawa, terminowość itd

 

z tego co wiem to można u niego kupić taki asortyment jak w giancie i cermagu ale z solidnym upustem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja wyszukalem gościa z netu

u którego kupilem hiszpańskie za 59 zl brutto

nie mam polożonych jeszcze, na oko wygląda wszystko ok

faktura, dostawa, terminowość itd

 

z tego co wiem to można u niego kupić taki asortyment jak w giancie i cermagu ale z solidnym upustem :)

to ja bym prosiła o namiary na gościa jeśli można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

ja wyszukalem gościa z netu

u którego kupilem hiszpańskie za 59 zl brutto

nie mam polożonych jeszcze, na oko wygląda wszystko ok

faktura, dostawa, terminowość itd

 

z tego co wiem to można u niego kupić taki asortyment jak w giancie i cermagu ale z solidnym upustem :)

to ja bym prosiła o namiary na gościa jeśli można...

Ja też, ja też poproszę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wielkopolan

Ruszam z tematem .... ogrodzenie.

Chcę zrobić z przodu działki murek klinkierowy z elementami metalowymi, bardziej ślusarskimi niż wymyślnymi elementami kutymi przez kowala magika :wink:

Prosiłbym Was o opinie i namiary ( mail, telefon ) na ekipy od klinkieru, ślusarzy lub kowali od płotu. W sumie to najlepiej gdyby ekipa robiła wszystko kompleksowo.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wielkopolan

Ruszam z tematem .... ogrodzenie.

Chcę zrobić z przodu działki murek klinkierowy z elementami metalowymi, bardziej ślusarskimi niż wymyślnymi elementami kutymi przez kowala magika :wink:

Prosiłbym Was o opinie i namiary ( mail, telefon ) na ekipy od klinkieru, ślusarzy lub kowali od płotu. W sumie to najlepiej gdyby ekipa robiła wszystko kompleksowo.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Nie myślałeś o prefabrykowanych elementach imitujących klinkier? Słupek kosztuje w granicach 160-200zł, murek 180-240zł. System tańszy i znacznie szybszy.. Jest przynajmniej kilku producentów w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wielkopolan

Ruszam z tematem .... ogrodzenie.

Chcę zrobić z przodu działki murek klinkierowy z elementami metalowymi, bardziej ślusarskimi niż wymyślnymi elementami kutymi przez kowala magika :wink:

Prosiłbym Was o opinie i namiary ( mail, telefon ) na ekipy od klinkieru, ślusarzy lub kowali od płotu. W sumie to najlepiej gdyby ekipa robiła wszystko kompleksowo.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Przymierzales sie juz do kosztow? jaki dlugi masz przod dzialki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o prefabrykowanych elementach imitujących klinkier? Słupek kosztuje w granicach 160-200zł, murek 180-240zł. System tańszy i znacznie szybszy.. Jest przynajmniej kilku producentów w Polsce.

Dzisiaj wpadłem na ten wynalazek, nie znam tego produktu dobrze i jakoś nie wyobrażam sobie skutecznego przytwierdzenia tego do podłoża i zamontowania na słupku bramy dwuskrzydłowej. Klinkier wewnątrz ma słupek stalowy zalany w fundamencie i to będzie rdzeniem słupka klinkierowego. Myślę że stateczność tego klinkierowego będzie o wiele większa. Słupek prefabrykowany można jedynie postawić na fundamencie na zaprawę ( o ile się nie mylę ) a to mi się jakoś nie podoba. Pewnie w tej sytuacji lepsza by była brama suwana. Cegłę klinkierową będę miał niemal identyczną jak płytka elewacyjna na budynku czyli cegła Roben Ślęża cieniowana a takiej faktury i koloru na pewno żaden producent nie zrobi mi na gotowym słupku. Ale przyznam że oferta tych słupków gotowych mnie zainteresowała bo w wielu przypadkach na pewno jest to tańsza alternatywa.

 

Przymierzales sie juz do kosztow? jaki dlugi masz przod dzialki ?

Jasne że tak. Mam 19 mb ogrodzenia, 8 słupków, brama 3,5 m, furtka 1 m i 4 przęsła ok 3 m. Z wycen kilku jakie mam wychodzi że w zależności od wykonawcy, rabatów itp całość będzie ok 18 000 do 20 000 łz.

Chciałbym zejść poniżej tych 18 000 dlatego też mimo że sam robię rozeznanie to pytam o namiary forumowiczów.

Dodam jeszcze że warunek podstawowy to wszystkie el. metalowe muszą być cynkowane i malowane proszkowo. Wiem że jest to kilka tysięcy drożej ale późniejszy spokój z rdzą jest bezcenny.

Biorę też opcję cynkowania i malowania we własnym zakresie bo to akurat nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

to ja bym prosiła o namiary na gościa jeśli można...

Ja też, ja też poproszę :p

 

prosze bardzo (za jego zgodą)

 

POLMAR LAZIENKI

a wszelkie namiary i trochę więcej informacji znajdziecie tu

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=12126624

 

kupowałem u niego płytki i biały montaż do łązienki do tej pory

Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o prefabrykowanych elementach imitujących klinkier? Słupek kosztuje w granicach 160-200zł, murek 180-240zł. System tańszy i znacznie szybszy.. Jest przynajmniej kilku producentów w Polsce.

Dzisiaj wpadłem na ten wynalazek, nie znam tego produktu dobrze i jakoś nie wyobrażam sobie skutecznego przytwierdzenia tego do podłoża i zamontowania na słupku bramy dwuskrzydłowej.

 

Z tego co wiem i oglądałam, te słupki gotowe są puste w środku, więc zbroi się jak każdy słupek szalowany i zalewa betonem. Nie pamiętam cen, ale na pewno było taniej niż budowanie z klinkieru . Na pewno handluje tym drux w puszczykowie (tam oglądałam i pytałam jesienią), można zadzwonić, żeby się zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz u mnie duzymi krokami zbliza sie etap robienia instalacji elektrycznej pomsylalem ze najwyzszy czas aby zaprojektowac wyglad pomieszczen. Tak tez zrobilem. Szukam teraz kogos kto by przelal moje pomysly na wizualizacje komputerowa i ewentualnie doradzil co jest nie tak. Czy mozecie kogos polecic za w miare rozsadne pieniadze.

 

A masz już elektryka ?. Bo u mnie skończyła ekipa i prosili, żeby ich polecić, co czynię bez oporów bo dobrzy są i uczciwi tel 667733550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...