Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam prośbe dla tych którzy już trochę budują - czy możecie mi polecić przystepnego kierownika budowy który nie tylko odbębni swoje ale także częściowo zaopiekuje się budową - generanie w waszych postach przejawia się jedna osoba ( Z.Konieczny) ale nie wieże że reszta kb nie nadaje się do tego :) jesli możecie polecić kogoś sumiennego, to będe wdzięczny za namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
mam prośbe dla tych którzy już trochę budują - czy możecie mi polecić przystepnego kierownika budowy który nie tylko odbębni swoje ale także częściowo zaopiekuje się budową - generanie w waszych postach przejawia się jedna osoba ( Z.Konieczny) ale nie wieże że reszta kb nie nadaje się do tego :) jesli możecie polecić kogoś sumiennego, to będe wdzięczny za namiary.

 

Może założymy wątek osobny dla Pana Zbyszko Koniecznego i będą się tam wpisywać osoby u których jest kierbudem ?

- pewno by wyszła niezła lista z tego :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Pytanie ktorzy maja to już za sobą.

Ile wam wystawały puszki od gniazdek po osadzeniu w ścianach po za lico ściany przed tynkowaniem?

pozdrawiam

Pawlok

 

U mnie ok 1,5 cm, ale nie ma to chyba większego znaczenia bo jak za dużo wystaje to można ją obciąć, a jak ciut za mało to też nie ma tragedii :roll:

Elektryk na pewno źle ich nie osadzi, no chyba, że taki co to pierwszy raz robi :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ktorzy maja to już za sobą.

Ile wam wystawały puszki od gniazdek po osadzeniu w ścianach po za lico ściany przed tynkowaniem?

pozdrawiam

Pawlok

 

U mnie ok 1,5 cm, ale nie ma to chyba większego znaczenia bo jak za dużo wystaje to można ją obciąć, a jak ciut za mało to też nie ma tragedii :roll:

Elektryk na pewno źle ich nie osadzi, no chyba, że taki co to pierwszy raz robi :lol: :lol:

 

U mnie niestety przykład negatywny: puszki były osadzane tak jak podajecie, a dzięki krzywym ścianom działowym, i w związku z tym czasami nawet 4cm tynkiem, oraz małej chęci tynkarzy do zastanawiania się co przykryją, cześć puszek ginie w warstwie tynku.

 

Słyszałem, że można kupić jakieś elementy do przedłużenia puszek. Mam nadzieję, że to prawda :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

U mnie niestety przykład negatywny: puszki były osadzane tak jak podajecie, a dzięki krzywym ścianom działowym, i w związku z tym czasami nawet 4cm tynkiem, oraz małej chęci tynkarzy do zastanawiania się co przykryją, cześć puszek ginie w warstwie tynku.

 

Słyszałem, że można kupić jakieś elementy do przedłużenia puszek. Mam nadzieję, że to prawda :-?

 

U mnie tak w niektórych miejscach wyszło, że puszki przykrył tynk całkowicie, ale mi elektryk puszki pozakładał z takimi dekielkami z odstającymi 3 "włoskami", które wystają ponad warstwę tynku i łatwo je namierzyć.

Zrobiłem nawet jakby co dokumentację foto całej elektryki - jakbym czasem czegoś nie mógł się doszukać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie wyboru pieca...z racji ze nasz hydraulik w kilku sprawach zagalopował sie, szukam osoby która doradzi mi w sposób fachowy jaki piec nalezałoby zainstalowac w naszym domu tak zeby było, dobrze, ekonomicznie i bezpiecznie!:) Bardzo proszę o namiary na godnego polecenia fachowca od piecy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk na pewno źle ich nie osadzi, no chyba, że taki co to pierwszy raz robi :lol: :lol:

 

Elektryk polecony przez forumowiczkę z Wielkopolski 2007 :-)

Ogólnie prowadzenie kabli przez niego podoba mi się robi tak by rzeczywiście powstawało mało potencjalnych konfliktów - apuchy własnie ok 1,5 cm wystają.

Pytanie co do formalności po zrobieniu instalacji węwnetrzenj - potrzebne śa jakieś konkretne papiery dla energetyki?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do formalności po zrobieniu instalacji węwnetrzenj - potrzebne śa jakieś konkretne papiery dla energetyki?

Pawlok

Potrzebujesz świadectwo badań instalacji. Elektryk powinien je Tobie wystawić. Tylko dopilnuj żeby te badania były zrobione, a nie tylko wystawione świadectwo i przybita pieczątka. To Twoje bezpieczeństwo chodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz świadectwo badań instalacji. Elektryk powinien je Tobie wystawić. Tylko dopilnuj żeby te badania były zrobione, a nie tylko wystawione świadectwo i przybita pieczątka. To Twoje bezpieczeństwo chodzi!

 

Dzięki .

O pomiarach mi mówił że wszystko mierzy obwód po obwodzie, a o papiery sie na gorąco nie spytałem.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało się przyłączę: działka kupiona w 2008r. - właśnie podpisaliśmy umowę z Legaletem. Przybliżony czas realizacji - druga połowa czerwca. Do tego czasu oczekujemy na projekt (Legalet i dom) no i na pozwolenie na budowę. Mam nadzieje, że zgramy terminy.

Prąd mamy, w poniedziałek zakładają nam wodę.

Do czasu płyty chciałabym ogrodzić działkę - i tu mam zgryz, bo co jakiś czas mam inny pomysł. Działka leśna 2200m2 - trochę do ogradzania jest zwłaszcza, że sama własna droga dojazdowa ma 5 m szer i 30 m długości.Czy jest sens wydawać kasę na np. leśną siatkę aby ją potem wymieniać?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu płyty chciałabym ogrodzić działkę - i tu mam zgryz, bo co jakiś czas mam inny pomysł. Działka leśna 2200m2 - trochę do ogradzania jest zwłaszcza, że sama własna droga dojazdowa ma 5 m szer i 30 m długości.Czy jest sens wydawać kasę na np. leśną siatkę aby ją potem wymieniać?

:roll:

 

Moim zdaniem jak masz fundusze rób od razu na gotowo, A leśna to może tam gdzie możesz spodziewać sie jakiś strat bo np grucha bedzie wjeżdac itp itd

Sam maa szczeście bo działka ogrodzona starymi płotami ale i tka już wymieniłem od 40 metrów, a jeszcze czeka mnie dobre 70m :-(

Jak ogrodzisz docelowo to powolutku możesz przy płocie zagospodarować - żywopłot itp itd - a rośłinki też casu i funduszy wymagają.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało się przyłączę: działka kupiona w 2008r. - właśnie podpisaliśmy umowę z Legaletem. Przybliżony czas realizacji - druga połowa czerwca. Do tego czasu oczekujemy na projekt (Legalet i dom) no i na pozwolenie na budowę. Mam nadzieje, że zgramy terminy.

Prąd mamy, w poniedziałek zakładają nam wodę.

Do czasu płyty chciałabym ogrodzić działkę - i tu mam zgryz, bo co jakiś czas mam inny pomysł. Działka leśna 2200m2 - trochę do ogradzania jest zwłaszcza, że sama własna droga dojazdowa ma 5 m szer i 30 m długości.Czy jest sens wydawać kasę na np. leśną siatkę aby ją potem wymieniać?

:roll:

 

Hej. Po pierwsze zapraszam do grupy budujących Wielkopolan 2009 ;) link u mnie w stopce.

Po drugie. My mamy działkę 2500 prawie (100 długa, 25 szeroka) i będziemy robić w większości płot docelowy. Z przodu i jednego boku-węższego robimy leśną. Przeliczyliśmy i tak zdecydowaliśmy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zaraz przekleje, bo nie znalazłam wątku 2009 :oops:

Działka ma kształt prostokąta - krótsze boki dolegają z obu stron do lasu, tył do łaki

a przedni długi bok do działki mojej znajomej. Dojazd mamy własnie od drogi tym długim fragmentem właczonym do naszej działki - będziemy więc naszym ogrodzeniem ogradzać moja koleżankę aż z dwóch boków jej działki :wink:

Tył i boki mogłabym robić na gotowo zostawiając cały front na wjazd.

No chyba, że mi ekipa ustawiając ściany wywali dziurę w płocie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie polecic mi jakiego dobrego dekarza? Robota 35 km od Poznania.

 

Zależy w którą stronę. Ja miałam dobrą ekipę ze Śremu. Właśnie wczoraj skończyli.

 

Jak ze Śremu to może był to Janusz Radziejewski. Na moim osiedlu zrobił 3 dachy. Miałam go z polecenia i również polecam. Sława mu nie szkodzi jak co niektórym. Tel. 509 400 929

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...