Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość
Kasia i Arek napisali :

 

Budujecie kominy systemowe czy tradycyjne ????

 

 

 

Chyba zdecyduje się na systemowy . Nie wiem tylko jakiej firmy .

 

Swego czasu czytałem o kominach systemowych firmy Plewa.

Pisali o nich na grupie Wiosna 2007 i jakoś nikt złego słowa o nich nie napisał.

Podobno jakość Schiedla a cena przyzwoita.

Jakby co link: http://www.plewa.net.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Muchy nie ma możliwości przechowania do wiosny zamówionych stropów i pustaków stropowych . Trza brać od razu.

Dlatego kupiłem w Konbecie - tam można przechować + transport wliczony w cenę.

Jedyna sprawa na jaką zwrócili mi uwagę to na tydzień przed faktycznym zapotrzebowaniem proszą o telefon aby mieć wszystko przygotowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynam ostre poszukiwanie materiałów.

Trochę podzwoniłem tu i tam i oto moje spostrzeżenia (takie uwagi usłyszałem w telefonie): szukałem Porotherm 44 i Porotherm 25

 

- generalnie trzeba brać to co jest i nie wymyślać

- przechowywać materiałów nie można (tylko 1 hurtownia może)

- transport płatny dodatkowo (tylko w 1 hurtowni w cenie)

- pytanie o materiał odpowiedź: nie ma w fabryce i nie można sprawdzić kiedy będzie (???)

- ogólnie to wisiałem na telefonie dwa popołudnia, w niektórych hurtowniach przy telefonie czekałem na sprawdzenie cen nawet 10 minut.

 

Hurtownie po których dzwoniłem:

V-BUD (BUKOWSKA)

- zupełna porażka, odpowiedź nie ma i koniec rozmowy

HDMB MASZEWSKI (DZIADOSZAńSKA)

P44 -8,88 P25 -8,35, przechowanie 1 miesiąc, transport 0,16/szt (???)

SAINT GOBAIN (BAłTYCKA)

P44 -10,33 !!! P25 -8,34 , brak magazynowania, transport płatny

EUROMAT (LUTYCKA)

P44 -9,78 P25 -7,27 transport w cenie, przechowanie brak

CEGIEłKA (SłUPSKA)

brak

VOX

składy VOX już nie sprzedają Porothermu

 

Jedyną hurtownie która zrobiła na mnie dobre wrażenie to PATEX POZNAń UL.ZłOTOWSKA 79 TEL. 061-868-22-94.

Pan miły, kompetenty, pamięta kto do niego dzwoni. Zostawiłem namiary, sprawdził oddzwonił. Dzwonił nawet dwa razy że może nam od ręki sprzedać pewną ilość Porothermu 25 (7,35zł) którą może mieć jeszcze dzisiaj.

 

Ot moje przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja się dołożę - jakieś dwa-trzy tygodnie temu wsiedliśmy z mężem w samochód zaopatrzeni w kilkanaście kserokopii zestawienia materiałów na fundamenty oraz na ścianki i odwiedziliśmy kilka hurtowni. W każdej z nich pozostawiliśmy zestawienie z prośbą o zrobienie wyceny i odesłanie na nasz adres @.

Z 11 odwiedzonych hurtowni dostaliśmy 3 wyceny :evil:

Tak się teraz traktuje klienta :roll: !!! Klienta, który chce dokonać zakupów za kilkadziesiąt tysięcy zł.

Gdyby w mojej fimie było takie podejście do klienta to już dawno poszłabym z torbami :wink:

Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz traktuje klienta :roll: !!!

Gdyby w mojej fimie było takie podejście do klienta to już dawno poszłabym z torbami :wink:

Masakra

 

Ano niestety, rynek podaży. Ja od dwóch dni czekam na odpowiedź na maila z pracowni projektowej (dzwoniłam, pani nie potrafiła odpowiedzieć od razu, poprosiła o przysłanie tego pytania mailem no i jutro chyba będę musiała zadzwonić tam z awanturą). Pytanie zresztą dotyczyło podstawowych informacji na temat projektu, bo na ich na stronie części danych brakuje, generalnie mają bajzel i jeszcze nie potrafią wyjść z sytuacji z twarzą. Chyba za dużo mają klientów a najgorsze jest to, że nawet nie mogę się na nich obrazić bo ich projekt odpowiada nam najbardziej:(

p.s. chodzi o mgprojekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowaleria napisała

Tak się teraz traktuje klienta !!!

Gdyby w mojej fimie było takie podejście do klienta to już dawno poszłabym z torbami

Masakra

 

Właśnie masz rację ja tego też doświadczyłem w grudniu napisałem maile o cenę materiałów z 20 odpisała 1 . W styczniu też dzwoniłem , pisałem totalny zlew .Hurtownie budowlane klientów olewają bo mają ich nadmiar także nie chcą się wysilać . Nie ten to następny i kropka. Ale czasy w pewnym momencie się zmienią i moze wtedy obudzą się z palcem w nocniku.

Hitem jest jedna hurtownia - dzwoniłem tam z 10 razy , pisałem też kilka i jak dotąd nikt nie miał czasu zadzwonić . Będąc w pobliżu podjechałem tam i jak zobaczyłem propozycję cen to już teraz nie dziwię sie ,że nikt mi nie odpisał.Chyba bali się swoich cen !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

My też zrobiliśmy objazdówkę po różnych hurtowniach. Niestety zachowanie niektórych pracowników składów budowlanych jest żenujące. Jeden pan powiedział nam wprost, że nie może nam nic sprzedać mimo, iż ma materiały na stanie, bo czeka na nowy/wyższy cennik i mamy przyjechać za 2-3 dni, to może wtedy coś się ruszy.

 

W końcu trafiliśmy do hurtowni El-Bud w Śremie i tu nie możemy narzekać, obsługa fachowa i rzetelna. I co dla nas ważne, zakupione materiały można tam zostawić na przechowanie a transport jest gratis. Póki co materiały mają. Niestety z dnia na dzień ceny idą w górę.

My będziemy się budować w Czmońcu, więc dla nas to nie jest daleko.

Rozumiem jednak, że nie każdemu "po drodze" jest hurtownia w Śremie.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem pewną regułę.

 

otóż im hurtownia położona bliżej dużego miasta tym gorzej.

 

Okazuje się że hurtownie w takich miastach jak Gniezno, Śrem, Środa, Piła, Konin itp są bardziej przyjazne klientom, mają gratisowy transport, przechowanie i przede wszystkim wykazują jakiekolwiek zainteresowanie klientem.

 

Potwierdził to zresztą nasz architekt, który równocześnie nadzoruje kilka budów i on zaopatruje się tylko w hurtowniach poza Poznaniem (Śmigiel, Leszno, Konin).

 

Więc do dzieła, zaraz zaczynam obdzwaniać hurtownie poza Poznaniem.

Dam znać co udało się załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie namiary szczególnie słynnego MUCHĘ. Dzisiaj, udało mi się dodzwonić do 3 hurtowni i:

Begier na Obornickiej bloczki-3,3 zł

na suporeks nie bierze wcale zamówień i indywidualnym nie sprzedaje

porotherm dostawa dopiero w przyszłym tygodniu i oczywiści nowe ceny

Nadstaga za Obornikami Porotherm 6,45 + VAT

Suporex brak, M6 3,4

TINA Gniezno suporex nie prowadzą

porotherm 7 zł

bloczki 3,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimy :

 

rozmawiałem z następna hurtownią i jest problem jak na razie z Porotermem 44 . Pewnie czekają na nowe ceny . Jak na razie jak napisałem wyżej znalazłem tylko 36,5 (cena jak wyżej). Nie wiem czy cena jest dobra , ale tak pytając o inne rzeczy w tej hurtowni odniosłem wrażenie ,że ceny na inne artykuł nie są super korzystne : np.nadproże 90 19,70 szt

120 25,50 szt

150 33,50 szt

Akurat nadproża znalazłem taniej !

Ceny stali też u nich nie są korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...