Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak już tak w temacie instalacji, to u mnie wyszło tak:

- ogrzewanie podłogowe 70m2

- grzejniki, z głowicami termostatycznymi

- do łazienki na poddasze drabinka łukowa z głowicą z dodatkową grzałką elektryczną

- instalacja kanalizacyjna, stelaże

- instalacja wodna

- kocioł kondensat typu lodówka z zasobnikiem warstwowym 86l 3,8-19kW ze sterowanie pogodowym, ze sterowaną cyrkulacją ciepłej ciepłej wody, sterowanie grzejnikami i padłogówką

- instalacja kotłowni z materiałami

- stacja uzdatniania wody

- pompa głębinowa dostosowana do wydajności studni

- szambo 8m3 z szybko-złączką w ogrodzeniu i czujnikiem napełnienia

- instalacja odkurzacza centralnego ( rurki) z doborem jednostki centralnej w późniejszym czasie

- wentylacja mechaniczna z rekuperacją, kanały sztywne, w ściankach działowych na poddaszu prostokątne z centralą Brink Renovent HR Large (400m3) z bypasem

i to mnie wyniesie 65k - a miałem oferty nawet powyżej 100k

a ja mam się o nic nie martwić i jak na razie jestem zadowolony

Najważniejsze dla mnie było to że w zasadzie całe instalacje (bez elektryki) robi jedna firma :roll:

 

Mały Edit: w tym oczywiście jest sporo punktów oraz połączenie instalacji wodnej w ten sposób ( jeszcze nie do końca wiem jak), że wodę ze studni będę mógł wykorzystywać do podlewania i w całym domu zamiennie z wodą miejską :roll:

 

jakiej firmy zakupiłes kocioł jesli mozna wiedziec i jaki model? I za ile ?:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o paskudnie drogo

chyba że jest jakiś szczegół o który nie wspominasz, a wpływa na wzrost ceny

np. duża powierzchnia albo wypasioną firmę wziołeś

czekam na rozpoczęcie prac jeszcze, więc na razie nie wypowiadam się co do jakości wykonania

 

 

No to masz potwornie tanio!

Jeden z tych szczegółów to może taki że do każdego kaloryfera idzie osobna pętla zasilająca z rozdzielacza, żadnych trójników…

A tak ogólnie to już widzę jak gergia czyta Twoją cęne…

Tak jak pisałem w moim castingu oferty byly w przedziale 11-14 zł za robociznę..

Pewnie mogą być jeszcze szczegóły których w formie dyskusji pisanej nie porównamy...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Jak już tak w temacie instalacji, to u mnie wyszło tak:

- ogrzewanie podłogowe 70m2

- grzejniki, z głowicami termostatycznymi

- do łazienki na poddasze drabinka łukowa z głowicą z dodatkową grzałką elektryczną

- instalacja kanalizacyjna, stelaże

- instalacja wodna

- kocioł kondensat typu lodówka z zasobnikiem warstwowym 86l 3,8-19kW ze sterowanie pogodowym, ze sterowaną cyrkulacją ciepłej ciepłej wody, sterowanie grzejnikami i padłogówką

- instalacja kotłowni z materiałami

- stacja uzdatniania wody

- pompa głębinowa dostosowana do wydajności studni

- szambo 8m3 z szybko-złączką w ogrodzeniu i czujnikiem napełnienia

- instalacja odkurzacza centralnego ( rurki) z doborem jednostki centralnej w późniejszym czasie

- wentylacja mechaniczna z rekuperacją, kanały sztywne, w ściankach działowych na poddaszu prostokątne z centralą Brink Renovent HR Large (400m3) z bypasem

i to mnie wyniesie 65k - a miałem oferty nawet powyżej 100k

a ja mam się o nic nie martwić i jak na razie jestem zadowolony

Najważniejsze dla mnie było to że w zasadzie całe instalacje (bez elektryki) robi jedna firma :roll:

 

Mały Edit: w tym oczywiście jest sporo punktów oraz połączenie instalacji wodnej w ten sposób ( jeszcze nie do końca wiem jak), że wodę ze studni będę mógł wykorzystywać do podlewania i w całym domu zamiennie z wodą miejską :roll:

 

jakiej firmy zakupiłes kocioł jesli mozna wiedziec i jaki model? I za ile ?:):)

 

tzw. Vieśmann 333F 3,8-19kw z zasobnikiem 86l warstwowy ze sterowaniem pogodowym - zakupiony jeszcze przed podwyżką w cenie 12,5 tys brutto (7%VAT) a aktualnie ma on cenę katalogową 16584,00 netto PLN :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozpocząłem niedawno temu budowę i będę również atakował grupę Wielkopolską 2009, ale - mam do Was - jako bardziej zaawansowanych w budowie - pytanie. Czy ktoś z Was nie chciałby się może pozbyć jakiegoś garażu blaszanego? Przyda się na jakieś wapna i inne cenniejsze materiały. W sieci sporo jest ofert sprzedaży za ponad 1000 pln, ale może ktoś chce się pozbyć swojego kłopotu. Buduję dom w Kicinie.

 

Dzięki i pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie pozbyłbym się mojego blaszaka. Nie jest to garaż ale konstrukcja ze stali znacznie grubszej niż popularne garaże. Na pewno przy większym wietrze nie odfrunie;) Zdjęcia w dzienniku. Razem ze 'świątynią' w zeszłym roku dałem 900. Teraz mogę odstąpić za połowę tego. Budowa Biskupice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
:p Wykończeniówka: mam pytanko czy gdzieś w Poznaniu lub okolicach jest sklep z płytkami, w którym w zamian za zakup u nich towaru wykonują projekt ułożenia płytek. Lub też gdzie to można uczynić za nie wielkie pieniądze. Dzięki za wszystko Dzięki! :wink:

 

To chyba każdy sklep robi, na pewno Ibero na Obornickiej i Terrano.

Żona mówi, że w każdym co była to jej to proponwali :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...