Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość
Witam

Poszukuję sprawdzonej godnej polecenia ekipy murarzy do wymurowania poddasza tzn tylko ścian szczytowych i bocznych bez ścianek działowych.

wiem ze to nie dużo pracy na jakieś 3-5 dnia.

 

Poszło na P.W. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ZA 15 też mam cenę 105/m3 także to taka normalna chyba cena.

 

Hmm 105 mam za Styropoz, za termoorganike 110 zł.

Wszyscy podają ceny do piątku - czyli do pierwszego marca inne ceny.

Będzie drożej?

Pawlok

 

Ja kupuje teraz styropek Styropoz (na razie nie wielkie ilosci) za gestosc 70 (na sciany czyli pewnie dawne oznacz. 15) 91,50 m3 brutto wiec ceny poszły jedak w dól .

Hurtownia "Chemik" na ul.Kopanina w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlok - a czym zaimpregnowałeś deski? bo chcę zrobić to samo co ty, ale obawiam się, że mogę na strych wtargać coś przypadkowo, co mi może potem dach zrujnować...

 

To były deski zaimpregnowane zanurzeniowo - pozostałość po deskach na deskowanie.

O dodatkowym impregnowaniu nie myślałem.

Hmm nie wiem czego sie obawiasz jak deski bedą miały powietrze to nic ich nie ruszy za naszego życia :-)

Ponawiam pytanie co tańsze deski czy OSB?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kupuje teraz styropek Styropoz (na razie nie wielkie ilosci) za gestosc 70 (na sciany czyli pewnie dawne oznacz. 15) 91,50 m3 brutto wiec ceny poszły jedak w dól .

 

Nie wiem jakie są teraz ceny ale nie porównujmy FS20 z FS15 - FS 20 zawsze był droższy.

Styropoz używałem na ocieplenie fundamentów - ekipa nie była z niego zadowolona, krzywy co było nawet gołym okiem widać :-(

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wtargałem pozostałe po deskowaniu deski na stryszek - bedą docelowo stanowić podłoge owego stryszku.

Trochę zabrakło i stą pytanie co jest tańsze na rynku deska 2,5 cm czy płyta OSB 22-25 mm ?

Pawlok

Hej,

prosty rachunek

1m3 desek impregnowanych 25mm jakieś 550zł - to daje 40m2 powierzchni po 13,75zł/m2

płyta OSB22 wymiary 2,5x1,25 jakieś 80zł/szt to daje 25,6zł/m2

Czyli niby OSB jakieś 2 razy droższa od desek.. ale..

1. można oczywiście kupić dechy poniżej 500zł/m3 oraz OSB22 na 7% Vat za ok 65zł/szt

2. bardziej trzeba się nadźwigać, żeby OSB wtargać na strych

3. mniej się narobisz mocując OSB niż dechy i wydaje mi się, że będzie estetyczniej wyglądać, chociaż zależy to również od jakości desek

Ja osobiście robię OSB22

Pozdrawiam

aG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. mniej się narobisz mocując OSB niż dechy i wydaje mi się, że będzie estetyczniej wyglądać, chociaż zależy to również od jakości desek

Ja osobiście robię OSB22

Pozdrawiam

aG

 

I te OSB czymś impregnujesz czy idą "surowe" dużo tego nie potrzebuje wiec sie zastanawiam czy jednak nie "przepłacić".

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

prosty rachunek

1m3 desek impregnowanych 25mm jakieś 550zł - to daje 40m2 powierzchni po 13,75zł/m2

płyta OSB22 wymiary 2,5x1,25 jakieś 80zł/szt to daje 25,6zł/m2

Czyli niby OSB jakieś 2 razy droższa od desek.. ale..

1. można oczywiście kupić dechy poniżej 500zł/m3 oraz OSB22 na 7% Vat za ok 65zł/szt

2. bardziej trzeba się nadźwigać, żeby OSB wtargać na strych

3. mniej się narobisz mocując OSB niż dechy i wydaje mi się, że będzie estetyczniej wyglądać, chociaż zależy to również od jakości desek

Ja osobiście robię OSB22

Pozdrawiam

aG

a ja zrobilem z płyt wiórowych i jest ok

wyszło estetycznie i tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zrobilem z płyt wiórowych i jest ok

wyszło estetycznie i tanio

 

A konkretnie ile to kosztuję?

Coś mi się wydaje ze tego typu płytę brałem za OSB.

Pawlok

zabij mnie ale nie pamiętam

za plyte chyba gr 22 wys 2,5 m i szer 1,5 cos kolo 80-90 zl

musze sprawdzic jak znajdę to dokladnie powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Giant na Franowie zrobili mi projekt łazienki (rzuty wszystkich ścian w dwóch wymiiarach)

i to nawet bez zobowiązań

 

 

:p Wykończeniówka: mam pytanko czy gdzieś w Poznaniu lub okolicach jest sklep z płytkami, w którym w zamian za zakup u nich towaru wykonują projekt ułożenia płytek. Lub też gdzie to można uczynić za nie wielkie pieniądze. Dzięki za wszystko Dzięki! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...