Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Do tych którzy kupują drzwi zewnętrzne drewaniane - bierzecie dąb czy sosnę. Warto dopłacać za dębinę?
Ja wziąłem dębowe u Braci Kowalskich. Powiem Ci za 20 lat czy było warto :-) Skądinąd u Braci Kowalskich wcale to nie wychodzi tak kosmicznie drogo (jak na drewniane oczywiście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę starszaków :lol: Jeżeli potrzebował by ktoś fachowca od podbitki lub prac stolarskich to podaję namiary: Michał 788587332. Nie jest to żadna reklama firmy, poprostu szwagier się tym zajmuję a wiem, że ma wolne terminy. Mogę wysłać kilka fotek(podbitki) zainteresowanym. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałbym nawet od 8m i więcej głębokości musi być pompa głębinowa.Ja wiercę w piątek - przewidywana głębokość 20m.

Daję pompę głębinową do tego zbiornik 50l z wyłącznikiem ciśnieniowym jako bufor, żeby pompa głębinowa nie załączała się za często.

Hej,

możesz coś napisać o kosztach takiej operacji? Za metr odwiertu i czy te urządzenia to standard czy też jakiś high-tech?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Budującą 2008 :D

 

Czy możecie mi polecić jakąś firmę lub stolarza z Poznania lub okolic na zrobienie mebli kuchennych w stylu nowoczesnym i w przystępnej cenie.

Ceny w salonach są przerażające i jakość też czasami :-?

To ja się podepnę i też poproszę :p

 

i ja sie podpinam :-)

 

PS. Kristofuros ma oczywiscie racje z ta Agilia SOLS :-)

 

tylko, ze

 

wg nich mozna dac tylko 3.5 cm wylewki, co daje nam 1/ 0,035 = ~28,5 m2 z m3

 

liczac dalej 417 / 28,5 = 14,63 zł + robota = 27 zl bez styropianu, czyli jednak drozej, ale nie az tak.

 

ja sie wciaz zastanawiam, kierownik mnie w sumie namawia, bo tez jest ciekaw jak to wyjdzie...

 

PS1. z Elektrykiem tez miał racje :-) Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
powiedziałbym nawet od 8m i więcej głębokości musi być pompa głębinowa.Ja wiercę w piątek - przewidywana głębokość 20m.

Daję pompę głębinową do tego zbiornik 50l z wyłącznikiem ciśnieniowym jako bufor, żeby pompa głębinowa nie załączała się za często.

Hej,

możesz coś napisać o kosztach takiej operacji? Za metr odwiertu i czy te urządzenia to standard czy też jakiś high-tech?

 

Dzięki

 

wiercenie kosztuje w zależności od firmy 170-220 zł za m - nikt Cię nie zapewni na jakiej głębokości będzie woda - u mnie wyszło jednak na 35m, ale ma takie ciśnienie, że lustro wody w rurze mam na poziomie 20cm nad poziom gruntu :p

 

W cenie wiercenia masz materiał - czyli filtr i rura osłonowa, niektórzy w cenie wiercenia zawierają jeszcze wykończenie studni na gotowo, bez pompy, a niektórzy za wykończenie studni wołają ekstra 800-1200zł

Do tego dochodzi koszt głowicy 200-300zł

Dobra pompa głębinowa o wydajności minimum 3m3/h to koszt od 1500-3000zł

Automatyka sterująca pompą - lub zbiornik z wyłącznikiem ciśnieniowym to kolejne ok. 500 -600 zł

 

Urządzenia raczej lepszy standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę starszaków :lol: Jeżeli potrzebował by ktoś fachowca od podbitki lub prac stolarskich to podaję namiary: Michał 788587332. Nie jest to żadna reklama firmy, poprostu szwagier się tym zajmuję a wiem, że ma wolne terminy. Mogę wysłać kilka fotek(podbitki) zainteresowanym. Pozdrawiam.

 

 

to ja poproszę....

wkleisz tutaj czy mam dać maila n a priv??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam hurtownii aby zaopatrzyc sie w akcesoria do podłogówki, Gdzie kupowaliscie rury, styry, rozdzielacze ?
Polecam http://www.lazienka-netto.pl na Jeżycach. Marcin Plewa i ekipa- ekstremalnie otwarci na klienta i elastyczni cenowo. Przysłowiowy "Pan Norbert który podtrzymywał parasolkę na deszczu" bodajże Muriel z 2 lata temu to właśnie oni. Ludzie z gatunku "rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki". Powołaj się na Tomka ze Szreniawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na tym etapie i zauważyłem, że ceny montażu w Poznaniu są jakby nie z tej planety tzn. 160 do nawet ponad 200 zł/szt. z małymi obróbkami. Strasznie mnie to zirytowało bo mam kilkanaście do zamontowania i z tego powodu zacząłem szukać poza miastem (konkretnie Impol Lipno k.Leszna). Cena jaką dostałem za montaż od firmy sprzedającej mi (takie same) drzwi jest... 3x niższa, ekipa podobno sprawdzona. Tyle przed montażem.

 

 

Witaj mam pytanie czy brałeś od nich równiez drzwi? Czy ceny drzwi też sa troszkę niższe niz w VOX -ie? Interesuje mnie Dre,aczkolwiek ciekawe są też z ich strony Invado,ale nie wiem nic o ich jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

nie obstaję za tradycyjnymi wylewkami - o wiele taniej 8)

 

A jak wychodzi zużycie towaru w przeliczeniu na m2 wylewki o grubości 6 cm?

Na razie mam zaklepanego fachowca z mikro czymś tam :-) ale jeszcze nie podał czego ile potrzeba...

Pawlok

 

Nie wiem ile wychodzi materiału, bo mi liczą za m2 z materiałem wylewki, styro odpowiedniej grubości w zależności od pomieszczeń, folia, gdzie trzeba 2x folia ( średnio 36zł/m2 na cały dom, z tarasami i balkonami) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Budującą 2008 :D

 

Czy możecie mi polecić jakąś firmę lub stolarza z Poznania lub okolic na zrobienie mebli kuchennych w stylu nowoczesnym i w przystępnej cenie.

Ceny w salonach są przerażające i jakość też czasami :-?

To ja się podepnę i też poproszę :p

 

No to jeszcze raz :) (polecałem już wyżej mojego wykonawcę)

Z czystym sumieniem, po ukończeniu licznych prac chciałbym polecić wszystkim wykańczającym na północ od Poznania wykonawcę - szafy wnękowe, zabudowy, komandory, półki, meble kuchenne itd.

Bogusław Goch, Golęczewo, 887 416 946

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam Grupę Budującą 2008 :D

 

Czy możecie mi polecić jakąś firmę lub stolarza z Poznania lub okolic na zrobienie mebli kuchennych w stylu nowoczesnym i w przystępnej cenie.

Ceny w salonach są przerażające i jakość też czasami :-?

To ja się podepnę i też poproszę :p

 

No to jeszcze raz :) (polecałem już wyżej mojego wykonawcę)

Z czystym sumieniem, po ukończeniu licznych prac chciałbym polecić wszystkim wykańczającym na północ od Poznania wykonawcę - szafy wnękowe, zabudowy, komandory, półki, meble kuchenne itd.

Bogusław Goch, Golęczewo, 887 416 946

Z podziękowaniem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zadam zakręcone pytania dla tych co posadzki maja za sobą:

1) Jak zakończyć, obrobić położenie styropianu na piętrze w sytuacji gdy ma sie otwór 2*3m na schody drewniane, po prostu kończy się strop jest dziura i co styropian kładzie się do którego miejsca, jak to zakończyć?

2) Jak wyglądało u was zakończenie wylewki podłogowej w garażu ?

Po prostu jest ściana fundamentowa na niej ocieplenie styropianowe.

I teraz na chudziak położę 5 cm styropianu ale do którego miejsca, w krawędzi bramy garażowej? jak potem powiązać posadzkę wewnętrzną z zewnętrznym wjazdem ?

Chyba zbytni nie zakręciłem - najlepiej byłoby zrobić rysunek - ale jak go tu wstawić?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
To teraz zadam zakręcone pytania dla tych co posadzki maja za sobą:

1) Jak zakończyć, obrobić położenie styropianu na piętrze w sytuacji gdy ma sie otwór 2*3m na schody drewniane, po prostu kończy się strop jest dziura i co styropian kładzie się do którego miejsca, jak to zakończyć?

2) Jak wyglądało u was zakończenie wylewki podłogowej w garażu ?

Po prostu jest ściana fundamentowa na niej ocieplenie styropianowe.

I teraz na chudziak położę 5 cm styropianu ale do którego miejsca, w krawędzi bramy garażowej? jak potem powiązać posadzkę wewnętrzną z zewnętrznym wjazdem ?

Chyba zbytni nie zakręciłem - najlepiej byłoby zrobić rysunek - ale jak go tu wstawić?

Pawlok

U mnie co prawda są schody żelbetowe, ale posadzkarze zostawili 15cm bez styro tam gdzie będzie balustrada i podejrzewam, że u Ciebie też tyle powinni zostawić.

Co do garażu się nie wypowiem, bo zalali mi dzisiaj i nie mam tam wejścia,

a otwór bramy garażowej zabity dechami, więc nie wiem jak tam jest zrobione - na pewno dobrze bo ekipa od posadzek I liga. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem z gminy Mosiny decyzje o:

" opłacie za zajęcie pasa drogowego, w celu umieszczenia urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanej z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego" tlumacząc na polski mam zapłacić 10 zł rocznie za rure wodociągową w ulicy...

Już pomijając fakt pobierania takiej opłaty - wasze gminy też za to kasują?

To nie rozumiem czemu tego nie mogli doliczyć do podatku za nieruchomość.

10 zł do zapłaty - decyzja przysłana listem poleconym, czyli kartka wydruku, praca iluś urzedników, koperta, opłata za list jaki sens ekonomiczny ściągania tej opłaty

...a Pawlok zapłaci za bzdurny przelew..

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...