Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

hej forumowicze, bardzo proszę o namiary na dobrego pana co pięknie płytki kładzie i nie zdziera skóry z inwestora przy okazji

aaa no i poszukuje pełnowymiarowej dużej koparki (nie koparko-ładowarki, bo za mała)do wynajęcia w okolicach Swarzędza

 

Janusz Moskalik z Borku Wlkp. 887 669 538. Polecam bez skrupułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jestem na tym etapie i zauważyłem, że ceny montażu w Poznaniu są jakby nie z tej planety tzn. 160 do nawet ponad 200 zł/szt. z małymi obróbkami. Strasznie mnie to zirytowało bo mam kilkanaście do zamontowania i z tego powodu zacząłem szukać poza miastem (konkretnie Impol Lipno k.Leszna). Cena jaką dostałem za montaż od firmy sprzedającej mi (takie same) drzwi jest... 3x niższa, ekipa podobno sprawdzona. Tyle przed montażem.

 

 

Witaj mam pytanie czy brałeś od nich równiez drzwi? Czy ceny drzwi też sa troszkę niższe niz w VOX -ie? Interesuje mnie Dre,aczkolwiek ciekawe są też z ich strony Invado,ale nie wiem nic o ich jakości.

Hej,

brałem drzwi + montaż po to, żeby było na 7% Ceny mają bardzo dobre, są też elastyczni w negocjacjach ale uwaga!! Nie chcę chwalić przed robotą- dobry sklep to ten, co dobrze załatwi reklamacje i ew. poprawki. Wcisnąć to każdy może. Ostateczna recenzja za 1/2 do 1 roku :-)

 

Co do Invado to śledziłem ich bardzo intensywnie w necie oraz pytałem gdzie się dało i opinie mają przyzwoitą. Nie jest to Mercedes ale w cenie do 1500 zł/szt masz drzwi w fornirze z ościeżnicą montażem, klamką i osprzętem co jest możliwe chyba jeszcze tylko w Porcie która opinię ma fatalną (modele w okleinie naturalnej).

 

CZY SĄ ZNAWCY / UŻYTKOWNICY DRZWI INVADO? Drzwi już kupiłem ale wszelkie sugestie i dobre i złe mile widziane (będę zwracał uwagę podczas montażu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach uzupełnienia wątku drzwi prywatny ranking drzwi W OKLEINIE NATURALNEJ na bazie moich poszukiwań:

 

(ceny orientacyjne za komplet na gotowo przy większym zamówieniu)

1. Porta- najniższa półka, najtaniej, dużo reklamacji cena ca 1200/szt

2. Polskone, DRE- ciut wyżej niż Porta, cena ca.1500/szt

3. Invado- podobnie jak 2, może ciut wyżej- mniejsza fabryka więc próba budowania przewagi jakością, cena ca 1400/szt

4. Dewro- znacząca różnica, również w cenie cena ca 2000/szt

5. Lutostański- wysoka dbałość o jakość i wzornictwo, cena 2500-3000/szt.

 

Może inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje ekipy od tynkow cementowo-wapiennych ma ktos jakas sprawdzona ekipe? I jakie ceny wchodza w gre?[/i]

 

Jarosław Błaszczyk ekipa robiła u mnie - 665 998 483, ale nie wiem czy ma wolne terminy :roll:

dzieki zadzwonie ja potrzebuje ekipe gdzies na sierpien wiec moze jakos sie dogadamy. Mozesz napisac cos o cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że zamiast zniesienia pozwoleń na budowę uraczono nas koniecznością załatwienia kolejnego papieru, to muszę zadać pytanie: kto robi takie certyfikaty? Macie jakieś namiary? Ile w ogóle to kosztuje? Pytałam kierownika, ale na razie sam chyba nie bardzo się orientuje... A ja chciałabym już się do tego przymierzyć, bo myślami jestem już przy odbiorze domu:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście wełnę Rockwolla na ocieplenie poddasza ?

Chcę nabyć Toprock między krokwie i Superock pod krokwie.

 

Odnośnie Wełny Rockwoll to ja kupowałem w necie (pełne palety) cena była nieporównywalna do tych które oferowano MI na miejscu. Towar przyjechał prosto z fabryki (transport gratis) Podaje linka z cenami

http://www.mega1000.pl/welna-mineralna/welna-rockwool-2.html#cennik

Miałem małe obawy bo płatne z góry, ale wszystko było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że zamiast zniesienia pozwoleń na budowę uraczono nas koniecznością załatwienia kolejnego papieru, to muszę zadać pytanie: kto robi takie certyfikaty? Macie jakieś namiary? Ile w ogóle to kosztuje? Pytałam kierownika, ale na razie sam chyba nie bardzo się orientuje... A ja chciałabym już się do tego przymierzyć, bo myślami jestem już przy odbiorze domu:).

tu się podepnę, bo trzeba się brać za odbiór :-?

Na Allegro wszystkie aukcje poznańskie po 490 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
poszukuje ekipy od tynkow cementowo-wapiennych ma ktos jakas sprawdzona ekipe? I jakie ceny wchodza w gre?[/i]

 

Jarosław Błaszczyk ekipa robiła u mnie - 665 998 483, ale nie wiem czy ma wolne terminy :roll:

dzieki zadzwonie ja potrzebuje ekipe gdzies na sierpien wiec moze jakos sie dogadamy. Mozesz napisac cos o cenie?

Wyjściowo Pan Błaszczyk wołał 24zł za m2 z materiałem - brał sprawdzony piasek ( od tego sporo zależy jakość tynków CW)

Ja uzgadniałem kwotę za całość i były w tym także dodatkowe prace, typu naklejenie płyt z nidy zielonej na kasety rolet od środka, wymurowanie okna panoramicznego w garażu z pustaków szklanych, ocieplenie ściany między częścią mieszkalną a garażem i sufit w garażu styropianem 5cm na to siatka i zaciągnięte 2x klejem oraz inne drobne prace. Jakoś średnio wyszło 22zł za m2 z materiałem i o nic nie musiałem się martwić. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Gdzie kupowaliście wełnę Rockwolla na ocieplenie poddasza ?

Chcę nabyć Toprock między krokwie i Superock pod krokwie.

 

Odnośnie Wełny Rockwoll to ja kupowałem w necie (pełne palety) cena była nieporównywalna do tych które oferowano MI na miejscu. Towar przyjechał prosto z fabryki (transport gratis) Podaje linka z cenami

http://www.mega1000.pl/welna-mineralna/welna-rockwool-2.html#cennik

Miałem małe obawy bo płatne z góry, ale wszystko było OK

 

Ale tego wymiaru Toprocka, który potrzebuję ( 14cm grubości - na stronie Rockwoola jest taka grubość) nie mają w cenniku, ale dzięki, pewno się z nimi skontaktuję może będzie można u nich zamówić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam, mam pytanie odnośnie kosztów podbitki. Rozważam drewnianą malowaną lub z osb na to siatka i tynk. Która jest tańsza? jakie są róznice w cenie i użytkowaniu.

 

Ja się skłaniam do tej drugiej wersji, czyli osb, siatka i tynk - mniej upierdliwe rozwiązanie, a jeszcze jak się da dobry tynk, to się w zasadzie o tym zapomina, że trzeba coś z tym robić w przeciwieństwie do drewnianej podbitki - impregnować, lakierować, malować ... cudować, ech sam nie wiem co jeszcze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się skłaniam do tej drugiej wersji, czyli osb, siatka i tynk - mniej upierdliwe rozwiązanie, a jeszcze jak się da dobry tynk, to się w zasadzie o tym zapomina, że trzeba coś z tym robić w przeciwieństwie do drewnianej podbitki - impregnować, lakierować, malować ... cudować, ech sam nie wiem co jeszcze :roll:

 

Kristofuros, a koszty sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Ja się skłaniam do tej drugiej wersji, czyli osb, siatka i tynk - mniej upierdliwe rozwiązanie, a jeszcze jak się da dobry tynk, to się w zasadzie o tym zapomina, że trzeba coś z tym robić w przeciwieństwie do drewnianej podbitki - impregnować, lakierować, malować ... cudować, ech sam nie wiem co jeszcze :roll:

 

Kristofuros, a koszty sprawdzałeś?

 

Kosztów nie sprawdzałem :oops:

w przypadku podbitki podchodzę w ten sposób: żeby mi się podobało i nie było upierdliwe w eksploatacji - a te warunki spełnia osb i tynk :wink:

 

Dałem do przerobienia temat mojemu Architektowi zobaczymy co on na to. :wink:

Wizualkę też ma mi przerobić to się pochwalę jakby co. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej doświadczeni budowlańcy,

 

mam do Was takie pytanie w sprawie okien:

 

Czy w dzisiejszczych czasach przy zamawianiu okien (nie na dach!) są dopłaty za ich niestandardowe rozmiary, czy też cena zależy po prostu od powierzchni okna, a dopłaty są za specjalne życzenia?

 

U mnie opłacało mi się trochę podmurować otwory gdyż wielkość 1470X1490 była droższa od standardowej 1460X1440 o ponad 300zł na 1 sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek EM08 napisał:

Hej doświadczeni budowlańcy,

 

mam do Was takie pytanie w sprawie okien:

 

Czy w dzisiejszczych czasach przy zamawianiu okien (nie na dach!) są dopłaty za ich niestandardowe rozmiary, czy też cena zależy po prostu od powierzchni okna, a dopłaty są za specjalne życzenia?

 

 

U mnie opłacało mi się trochę podmurować otwory gdyż wielkość 1470X1490 była droższa od standardowej 1460X1440 o ponad 300zł na 1 sztuce.

A u mnie było bez różnicy.Nie mieli standardowych wymiarów.Liczyła się powierzchnia okna.Zależy od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Wełny Rockwoll to ja kupowałem w necie (pełne palety) cena była nieporównywalna do tych które oferowano MI na miejscu. Towar przyjechał prosto z fabryki (transport gratis) Podaje linka z cenami

http://www.mega1000.pl/welna-mineralna/welna-rockwool-2.html#cennik

Czasem warto zajrzeć do Castoramy,tudzież Leroya ,interesujący mnie MEGAROCK Rockwoola jest w Leroyu za 13,10/m2 a w necie (allegro np.) za 15 z hakiem/m2 w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...