Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

już raz o to pytałem bez odzewu ale może teraz się uda -czy możecie mi polecić przystepnego kierownika budowy który nie tylko odbębni swoje ale także częściowo zaopiekuje się budową - generanie w waszych postach przejawia się pan Zbyszek K - czy możecie mi polecić kogoś innego - bede wdzieczny za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
szukam ekip: do posadzek z mixokreta i ocieplenia + elewacji zewnętrzenej

HELP

pozdrawiam

 

głupie pytanie :oops: - czy posadzka z mixokreta to to samo co posadzka maszynowa??? potrzebujemy taką co szybko wyschnie

Looknij do mnie do dziennika - konkretnie tu

http://forum.muratordom.pl/post3280811.htm#3280811

 

może ta firma od posadzek Ci przypasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób uzytkujących (bądź zorientowanych w temacie) podłogi drewniane olejowane. Chciałbym taką podłoge zrobic z drewna debowego, ale w miejscu, gdzie zamawialem drewno pani powiedziala, ze lepiej jest pomalowac lakierem matowym. Twierdzi, ze na oleju w miejscach najbardziej uczęszczanych wydeptują sie scieżki.

 

jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej paczki - gdzie w południowym fyrtlu Poznania i okolicach mozna obejrzeć kostki pozbrukowe elementy ażurowe - jestem na stronie pozbruku totalna beznadzieja...

Jaka powinna być grubośc na wjezdzie garażowym 6 czy 8 cm?

Na ciągi piesze i opaskę wokól domu 6cm?

Pawlok

PS: nadal spachlarz/gipsiarz poszukiwany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej paczki - gdzie w południowym fyrtlu Poznania i okolicach mozna obejrzeć kostki pozbrukowe elementy ażurowe - jestem na stronie pozbruku totalna beznadzieja...

Jaka powinna być grubośc na wjezdzie garażowym 6 czy 8 cm?

Na ciągi piesze i opaskę wokól domu 6cm?

Pawlok

PS: nadal spachlarz/gipsiarz poszukiwany

 

Pozbruk to załamka ale głównie cenowa. Nie wiem jak na południe Pozka ale w Przezmierowie handluja kostka firmy Rouwdach (mam taką), a przy Piatkowskiej za skrętem do Plazy mają Sammerloka (chyba tak sie to zwie).

Na podjazd pod auto raczej 8 cm. Ale 6 tez jest ok (szczególnie jak masz sporo m kw to bije po kieszeni grubsza kostka szczególnie w jakiś wymyslnych wzorach) na chodniczki wystarczy 4 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawloka dylematów cd :-)

Gipsowanie scian w którym momencie najlepiej zrobić - po wylewkach podłogowych a przed położeniem ostatecznej podłogi?

Jak długo powinny schnąc tynki cementowo-wapienne przed tą operacją?

Jakie są teraz stawki za m2 gipsowania - poproszę o namairy na sprawdzonych fachowców!

pozdrawiam

Pawlok

 

Gipsowanie tylko na samym koncu (po wylewkach) :wink: a jesli chodzi o ceny to wg. moich rozeznań oscyluja 12-17 zł. /m2 + gruntowanie dodatkowo ok. 2-3 zł./m2 warto od razu zagruntowac bo wyjda ewentualne nierównosci szpachlowania. Aktualnie szukam dobrej i niedrogiej ekipy na szpachel..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie już sprawdzone ekipy na docieplenie? Jakie są stawki? Wykonawca powiedzial 52 zł - czy to dużo czy ok, ile musiałabym doliczyć na materiał z 15 cm styro - tak mniej więcej?

pozdr

Monika

 

Robilem juz kilka wycen i przy ukladzie styropek 15 cm + klej + siatka + klej + tynk barwiony biorą 40- 60 zł. (srenio 45 zł.) oczywiscie z ich rusztowaniem (niektórzy sobie karzą doliczac za wynajem rusztowania.. :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bedziecie kłaść na tarasy.Cały czas myslałam o płytkach,dziś doradzono mi kostkę brukową lub płyty chodnikowe,bo beton na tarasie ,,pracuje,, i już teraz mam pekniecia,a płytki pekną wraz z nim.Ponoć kostka trwalsza.Ale nie mam obramowania na krawędziach,czy kostka sie utrzyma na brzegach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Co bedziecie kłaść na tarasy.Cały czas myslałam o płytkach,dziś doradzono mi kostkę brukową lub płyty chodnikowe,bo beton na tarasie ,,pracuje,, i już teraz mam pekniecia,a płytki pekną wraz z nim.Ponoć kostka trwalsza.Ale nie mam obramowania na krawędziach,czy kostka sie utrzyma na brzegach?

A ile czasu już masz ten beton na tarasie, że już masz pęknięcia ?

Ja mam wylany taras od 3 tygodni i nic nie pęka - na razie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...