Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Co bedziecie kłaść na tarasy.Cały czas myslałam o płytkach,dziś doradzono mi kostkę brukową lub płyty chodnikowe,bo beton na tarasie ,,pracuje,, i już teraz mam pekniecia,a płytki pekną wraz z nim.Ponoć kostka trwalsza.Ale nie mam obramowania na krawędziach,czy kostka sie utrzyma na brzegach?

 

My mamy tak i narazie bardzo nam to rozwiązanie odpowiada. Obrzeże jest z granitu.

 

http://images43.fotosik.pl/107/ea84bdb63aad0db6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Macie już sprawdzone ekipy na docieplenie? Jakie są stawki? Wykonawca powiedzial 52 zł - czy to dużo czy ok, ile musiałabym doliczyć na materiał z 15 cm styro - tak mniej więcej?

pozdr

Monika

 

Ja na razie bez tynku: 25zł/m2. Za położenie tynku 8zł/m2. Na moje 165m2 elewacji wydałem ok. 2,3tyś na kleje, siatkę, kołki i listwy startowe no i oczywiście jeszcze styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbruk to załamka ale głównie cenowa. Nie wiem jak na południe Pozka ale w Przezmierowie handluja kostka firmy Rouwdach (mam taką), a przy Piatkowskiej za skrętem do Plazy mają Sammerloka (chyba tak sie to zwie).

Na podjazd pod auto raczej 8 cm. Ale 6 tez jest ok (szczególnie jak masz sporo m kw to bije po kieszeni grubsza kostka szczególnie w jakiś wymyslnych wzorach) na chodniczki wystarczy 4 cm.

 

Porażka cenowa w sensie ze kostka firmy "poz-bruk" jest droższa od kostek innych producentów?

Wymienione Rouwdach, Sammerlock są tańsze?

Totalnie nie jestem w tym temacie...

A dyzo nie potrzebuje ok 18m2 na typowy wjazd, opaska wokół domu, chcemy wykombinować wejście schody i podest tez kostki...

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktoś może ma u siebie wykonane (albo w ogóle słyszał) posadzki robione metodą tradycyjną (betoniarką) a nie mixokretem i zacierane ręcznie a nie mechanicznie????

Czy są jakieś minusy takiego rozwiązania w porównaniu do mixokreta? czy po prostu jest to to samo przy użyciu innego sprzętu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbruk to załamka ale głównie cenowa. Nie wiem jak na południe Pozka ale w Przezmierowie handluja kostka firmy Rouwdach (mam taką), a przy Piatkowskiej za skrętem do Plazy mają Sammerloka (chyba tak sie to zwie).

Na podjazd pod auto raczej 8 cm. Ale 6 tez jest ok (szczególnie jak masz sporo m kw to bije po kieszeni grubsza kostka szczególnie w jakiś wymyslnych wzorach) na chodniczki wystarczy 4 cm.

 

Porażka cenowa w sensie ze kostka firmy "poz-bruk" jest droższa od kostek innych producentów?

Wymienione Rouwdach, Sammerlock są tańsze?

Totalnie nie jestem w tym temacie...

A dyzo nie potrzebuje ok 18m2 na typowy wjazd, opaska wokół domu, chcemy wykombinować wejście schody i podest tez kostki...

pozdrawiam

Pawlok

 

Zdecydowanie drozsza i na dodatek nie sa zainteresowani detalistami. Oni wola drogi i autostrady. Jak masz 18 m kw. to w sumie robota na 1 tydzień po 2 godziny popołudniami. A co do Roudachu z Przezmierowa to byli najprzystępniejsi cenowo i obsługa z transportem gratis bardzo ok. Jeśli chodzi o wzornictwo to tudaj kazdy ma inny gust w kazdym razie najładniejsze były na Piatkowskiej w Sammelroku ale tam tez na te ładne ceny przygniatały. Do tego u mnie było tego 110 m kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie drozsza i na dodatek nie sa zainteresowani detalistami. Oni wola drogi i autostrady. Jak masz 18 m kw. to w sumie robota na 1 tydzień po 2 godziny popołudniami. A co do Roudachu z Przezmierowa to byli najprzystępniejsi cenowo i obsługa z transportem gratis bardzo ok. Jeśli chodzi o wzornictwo to tudaj kazdy ma inny gust w kazdym razie najładniejsze były na Piatkowskiej w Sammelroku ale tam tez na te ładne ceny przygniatały. Do tego u mnie było tego 110 m kw.

o

Dzięki za naświetlenie sytuacji a ten Rudachu w Przeźmierowie to gdzie dokładniej? Kojarze jedynie ulice Rynkową...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś minusy takiego rozwiązania w porównaniu do mixokreta? czy po prostu jest to to samo przy użyciu innego sprzętu???

 

Z tego co słyszałem tradycyjne więcej wody - tym samym dłużej schną.

I samo wykonanie dłuższe w czasie...

Moi murarze mówili mi że już dobre 4-5 lat u nikogo nie robili posadzek...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bedziecie kłaść na tarasy.Cały czas myslałam o płytkach,dziś doradzono mi kostkę brukową lub płyty chodnikowe,bo beton na tarasie ,,pracuje,, i już teraz mam pekniecia,a płytki pekną wraz z nim.Ponoć kostka trwalsza.Ale nie mam obramowania na krawędziach,czy kostka sie utrzyma na brzegach?

A ile czasu już masz ten beton na tarasie, że już masz pęknięcia ?

Ja mam wylany taras od 3 tygodni i nic nie pęka - na razie :roll:

 

Beton na tarasie tzn pierwsza warstwe mam od jesieni i w dwóch miejscach pękł,dlatego boję sie o płytki w przyszłości.A teraz bedą wylewać druga warstwę i czekają na decyzje co tam położę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie drozsza i na dodatek nie sa zainteresowani detalistami. Oni wola drogi i autostrady. Jak masz 18 m kw. to w sumie robota na 1 tydzień po 2 godziny popołudniami. A co do Roudachu z Przezmierowa to byli najprzystępniejsi cenowo i obsługa z transportem gratis bardzo ok. Jeśli chodzi o wzornictwo to tudaj kazdy ma inny gust w kazdym razie najładniejsze były na Piatkowskiej w Sammelroku ale tam tez na te ładne ceny przygniatały. Do tego u mnie było tego 110 m kw.

o

Dzięki za naświetlenie sytuacji a ten Rudachu w Przeźmierowie to gdzie dokładniej? Kojarze jedynie ulice Rynkową...

Pawlok

 

Zgadza sie na Rynkowej mniej więcej na środku między rondem a zjazdem na wiadukt do Szamotuł. Dość niepozornie z prawej strony jadąc od ronda.

 

A mozesz kupic bezpośrednio i kiknąc na stronkę http://www.rouwdach.pl/

Tylko wtedy zawsze transport to problem. A w Przeżmierowie mieli nawet lepsza cene niz dawał mi producent do tego przy mojej ilości miałam transport gratis. W tej firmie tez możesz nająć ekipę do ułożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bedziecie kłaść na tarasy.Cały czas myslałam o płytkach,dziś doradzono mi kostkę brukową lub płyty chodnikowe,bo beton na tarasie ,,pracuje,, i już teraz mam pekniecia,a płytki pekną wraz z nim.Ponoć kostka trwalsza.Ale nie mam obramowania na krawędziach,czy kostka sie utrzyma na brzegach?

A ile czasu już masz ten beton na tarasie, że już masz pęknięcia ?

Ja mam wylany taras od 3 tygodni i nic nie pęka - na razie :roll:

 

Beton na tarasie tzn pierwsza warstwe mam od jesieni i w dwóch miejscach pękł,dlatego boję sie o płytki w przyszłości.A teraz bedą wylewać druga warstwę i czekają na decyzje co tam położę.

 

Jeden z moich znajomych ma od lat taras wylany z betonu. I co kilka lat wymienia na nim płytki, bo pękają i odpadają. Teraz zdaje się skuwa go całkowicie i robi od nowa, ale szczegółów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Choć jeszcze nie buduję, to baaardzo uważnie śledzę Wasz wątek, znajdując na nim wiele cennych porad i wskazówek.

Obecnie jestem na etapie poszukiwania działki i chyba znalazłam tą upragnioną. Mam jednak pytanie, gdyż Wy jesteście najlepszym źródłem informacji. Do działki trzeba doprowadzić wodę, prąd i gaz, które są w drodze. Odległość do działki około 90-100m.

Czy ktoś jest w stanie udzielić mi informacji jaki to jest koszt ??

O ile gaz nie będzie aż tak bardzo konieczny (rozważamy zakup pieca na paliwo z biomasy - pallet) o tyle prąd i wodę musimy podłączyć z drogi.

 

Proszę poradźcie ;)

 

Pozdrawiam Wszystkich budujących i mam nadzieję, że nie powalicie mnie na ziemie cenami, gdyż działka którą znalazłam mogłaby być "moim miejscem na ziemi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam serdecznie.

Choć jeszcze nie buduję, to baaardzo uważnie śledzę Wasz wątek, znajdując na nim wiele cennych porad i wskazówek.

Obecnie jestem na etapie poszukiwania działki i chyba znalazłam tą upragnioną. Mam jednak pytanie, gdyż Wy jesteście najlepszym źródłem informacji. Do działki trzeba doprowadzić wodę, prąd i gaz, które są w drodze. Odległość do działki około 90-100m.

Czy ktoś jest w stanie udzielić mi informacji jaki to jest koszt ??

O ile gaz nie będzie aż tak bardzo konieczny (rozważamy zakup pieca na paliwo z biomasy - pallet) o tyle prąd i wodę musimy podłączyć z drogi.

 

Proszę poradźcie ;)

 

Pozdrawiam Wszystkich budujących i mam nadzieję, że nie powalicie mnie na ziemie cenami, gdyż działka którą znalazłam mogłaby być "moim miejscem na ziemi" :)

 

Ja mam działeczkę 100m od mediów i nic strasznego.

Z prądem nie powinno być problemu - opłata przyłączeniowa.

Z gazem może być problem - jeżeli będą chcieli Ci w ogóle podłączyć, budowa sieci musi być uzasadniona ekonomicznie - tak to określają. :roll:

Ale jak byś wielkim fuksem dostał warunki przyłączenia to opłata przyłączeniowa.

Woda - no Pane jak nie wywiercisz sobie studni to może zacząć mocno odkładać kupony.

U mnie na szczęście przyłącze zobowiązał się wybudować Sąsiad, który sprzedawał działki.. I wycena na wybudowanie wodociągu 150m 67tys zł netto + VAT :o tak zaszalał z ofertą Aquanet Krzesinki, podobno znalazł już wykonawcę za połowę ceny - ale jakoś Sąsiadowi nie śpieszno do wydania kasy na sieć wodociągowa w naszej ulicy - trzeba go przycisnąć. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAPRASZAM DO NOWEGO TEMATU:

 

WIELKOPOLSKI MARKET BUDOWLANY: KUP, SPRZEDAJ, ZAMIEŃ.

 

Pomysł pojawił się w grupie Wrocławskiej i świetnie się sprawdził - oto dowód:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1922198#1922198.htm

 

A tutaj link do naszego "sklepiku"

 

http://forum.muratordom.pl/post3294065.htm#3294065

 

Zapraszam do umieszczenia linka w swoich dziennikach,żeby każdy zainteresowany dotarł do nas bez problemu .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam działeczkę 100m od mediów i nic strasznego.

 

to mnie troszkę pocieszyłeś ;)

 

U mnie na szczęście przyłącze zobowiązał się wybudować Sąsiad, który sprzedawał działki.. I wycena na wybudowanie wodociągu 150m 67tys zł netto + VAT :o tak zaszalał z ofertą Aquanet Krzesinki, podobno znalazł już wykonawcę za połowę ceny - ale jakoś Sąsiadowi nie śpieszno do wydania kasy na sieć wodociągowa w naszej ulicy - trzeba go przycisnąć. :roll:

 

Jestem w szoku !!! 67 tys !!! Niezła suma... :evil:

Więc pewnie trzeba myśleć o studni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Ja mam działeczkę 100m od mediów i nic strasznego.

 

to mnie troszkę pocieszyłeś ;)

 

U mnie na szczęście przyłącze zobowiązał się wybudować Sąsiad, który sprzedawał działki.. I wycena na wybudowanie wodociągu 150m 67tys zł netto + VAT :o tak zaszalał z ofertą Aquanet Krzesinki, podobno znalazł już wykonawcę za połowę ceny - ale jakoś Sąsiadowi nie śpieszno do wydania kasy na sieć wodociągowa w naszej ulicy - trzeba go przycisnąć. :roll:

 

Jestem w szoku !!! 67 tys !!! Niezła suma... :evil:

Więc pewnie trzeba myśleć o studni...

 

Dla uzupełnienia - opłaty przyłączeniowe za prąd i gaz w moim przypadku po ok. 2 tysiaki.

 

W jakim regionie Wlkp. masz działkę ??

Bo jak po wschodniej to woda jest na poziomie mniej więcej 50m n.p.m tzw. warstwa Wielkopolskiej Doliny Kopalnej - dobra i wydajna warstwa.

Ta warstwa też stanowi zapasowe źródło wody dla miasta Poznania. :roll:

Czasem może pojawić się inna w wyższych warstwach - u mnie miała być na 20m głębokości, ale jej nie było :-? musiałem wiercić dalej i dowierciłem się do właściwej na 35m. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla uzupełnienia - opłaty przyłączeniowe za prąd i gaz w moim przypadku po ok. 2 tysiaki.

 

W jakim regionie Wlkp. masz działkę ??

Bo jak po wschodniej to woda jest na poziomie mniej więcej 50m n.p.m tzw. warstwa Wielkopolskiej Doliny Kopalnej - dobra i wydajna warstwa.

Ta warstwa też stanowi zapasowe źródło wody dla miasta Poznania. :roll:

Czasem może pojawić się inna w wyższych warstwach - u mnie miała być na 20m głębokości, ale jej nie było :-? musiałem wiercić dalej i dowierciłem się do właściwej na 35m. 8)

 

Dziękuję za odpowiedź.

Sprawdziłam w międzyczasie na stronach Enea i też obliczyłam ze to około 2 tys. więc nie dużo ;)

Co do działki - to jeszcze nie jestem właścicielką - wolałam najpierw popytać o te koszty przyłączeniowe - nie chciałabym sie przerazić juz po kupnie ;)

A działka jest w gminie Dopiewo - czyli w zachodniej części.

 

A mam w takim razie jeszcze jedno pytanie. Ile kosztuje wywiercenie i zrobienie takiej studni, na powiedzmy 35m ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

Dla uzupełnienia - opłaty przyłączeniowe za prąd i gaz w moim przypadku po ok. 2 tysiaki.

 

W jakim regionie Wlkp. masz działkę ??

Bo jak po wschodniej to woda jest na poziomie mniej więcej 50m n.p.m tzw. warstwa Wielkopolskiej Doliny Kopalnej - dobra i wydajna warstwa.

Ta warstwa też stanowi zapasowe źródło wody dla miasta Poznania. :roll:

Czasem może pojawić się inna w wyższych warstwach - u mnie miała być na 20m głębokości, ale jej nie było :-? musiałem wiercić dalej i dowierciłem się do właściwej na 35m. 8)

 

Dziękuję za odpowiedź.

Sprawdziłam w międzyczasie na stronach Enea i też obliczyłam ze to około 2 tys. więc nie dużo ;)

Co do działki - to jeszcze nie jestem właścicielką - wolałam najpierw popytać o te koszty przyłączeniowe - nie chciałabym sie przerazić juz po kupnie ;)

A działka jest w gminie Dopiewo - czyli w zachodniej części.

 

A mam w takim razie jeszcze jedno pytanie. Ile kosztuje wywiercenie i zrobienie takiej studni, na powiedzmy 35m ??

 

Zwykle biorą ok. 200 zł za m wiercenia w tym jest rura osłonowa z filtrem.

Niektórzy w cenie maja jeszcze wykończenie studni z obsypką, a niektórzy liczą za to dodatkowo.

Do tego dochodzi pompa głębinowa - dobra ok 2-2,5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...