Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Zwykle biorą ok. 200 zł za m wiercenia w tym jest rura osłonowa z filtrem.

Niektórzy w cenie maja jeszcze wykończenie studni z obsypką, a niektórzy liczą za to dodatkowo.

Do tego dochodzi pompa głębinowa - dobra ok 2-2,5 tys.

 

Super. Dziękuję za odpowiedź. Już mi się koszty krystalizują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ratujcie!!

Przeglądam kilka stron muratora, i gdzieś u kogoś widziałem link, albo fotkę elementów płotu prefabrykowanego który wyglądał jak z klinkieru.

Był tam też chyba link do strony producenta albo sprzedawcy.

Jeśli wiecie o co chodzi to dajcie fotę i namiar na priva.

Serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie!!

Przeglądam kilka stron muratora, i gdzieś u kogoś widziałem link, albo fotkę elementów płotu prefabrykowanego który wyglądał jak z klinkieru.

Był tam też chyba link do strony producenta albo sprzedawcy.

Jeśli wiecie o co chodzi to dajcie fotę i namiar na priva.

Serdeczne dzięki.

 

Wpisz w wyszukiwarce imitacja klinkieru i juz coś wyskoczy,sprawdzałam.Na allegro tez to masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla uzupełnienia - opłaty przyłączeniowe za prąd i gaz w moim przypadku po ok. 2 tysiaki.

 

W jakim regionie Wlkp. masz działkę ??

Bo jak po wschodniej to woda jest na poziomie mniej więcej 50m n.p.m tzw. warstwa Wielkopolskiej Doliny Kopalnej - dobra i wydajna warstwa.

Ta warstwa też stanowi zapasowe źródło wody dla miasta Poznania. :roll:

Czasem może pojawić się inna w wyższych warstwach - u mnie miała być na 20m głębokości, ale jej nie było :-? musiałem wiercić dalej i dowierciłem się do właściwej na 35m. 8)

 

Dziękuję za odpowiedź.

Sprawdziłam w międzyczasie na stronach Enea i też obliczyłam ze to około 2 tys. więc nie dużo ;)

Co do działki - to jeszcze nie jestem właścicielką - wolałam najpierw popytać o te koszty przyłączeniowe - nie chciałabym sie przerazić juz po kupnie ;)

A działka jest w gminie Dopiewo - czyli w zachodniej części.

 

A mam w takim razie jeszcze jedno pytanie. Ile kosztuje wywiercenie i zrobienie takiej studni, na powiedzmy 35m ??

 

Ja tez mam budowe w Dopiewie , proponuje zebys podjachała do Opalenicy i zapytała w Enei jakie maja plany odnosnie instalacji (na ul. obok czekali na podlaczenie sieci ponad rok...i budowali wszyscy na pożyczonym pradzie od sasiadów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w gminie dopiewo zrealizowali przyłacze w równe 6 m-cy, ale miałam prąd w ulicy. Ogólnie ciezko się z nimi gada odnośnie terminów, natomiast maja sprawnych podwykonawców - od projektu i realizacji - ja kontaktowałam sie już bezpośrednio z tymi firmami, bardzo zależało mi na czasie i udało się w miare szybko jak na wielkopolskie realia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam, może ktoś zna dobra i tanią ekipe od tynków cementowo-wapiennych oraz od wykonania instalacji gazowej od przyłącza do budynku i w budynku??. Pzdr

U mnie tynki robiła ekipa Jarka Błaszczyka i szczerze ich polecam (tynki równiótkie ) tel.665998483

U mnie też robili i też równiutkie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie!!

Przeglądam kilka stron muratora, i gdzieś u kogoś widziałem link, albo fotkę elementów płotu prefabrykowanego który wyglądał jak z klinkieru.

Był tam też chyba link do strony producenta albo sprzedawcy.

Jeśli wiecie o co chodzi to dajcie fotę i namiar na priva.

Serdeczne dzięki.

Nie polecam, masakra z tym "murem" po pomalowaniu okazało się najpierw ze farba zaczyna odpadać, potem po roku był cały w łaty, potem zaczęło wykwitać coś co przypominało wapno więc cały mur obdrapany i z wykwitami, po dwóch latach zaczęło się całe obsypywać i wykruszać, najzwyczajniej rozpuszcza się na deszczu.

Dziś nadaje się do zagruntowania otynkowania i pomalowania...

Tu jest jakaś fotka niestety z daleka ale widać o co chodzi:

 

http://img9.imageshack.us/img9/7403/mura.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,czy zamawialiscie drzwi wewn z montażem w VOX-ie? Dzis dzwoniłam do polecanej firmy w Lipnie handlująca drzwiami DRE i Invado i ceny za montaż podali mi 150-200 zł + koszty dojazdu.W Vox-ie podali mi ceny podobne do negocjacji.Jaką macie opinie na temat Voxu.?

Zamawialam dzrzwi w Vox-ie na Michała. Obsługa sprzedażowa bardzo ok, drzwi też są ładne (Pol-skone w moim wypadku) Natomiast nie mogę polecić ekipy montażowej z Voxa o nazwie Marco, bardzo na odpieprz montowali, mimo pomiarów ich szefa okazało się, że wiele otworów nie pasuje i teraz mam rozorane ściany po malowaniu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witajcie,czy zamawialiscie drzwi wewn z montażem w VOX-ie? Dzis dzwoniłam do polecanej firmy w Lipnie handlująca drzwiami DRE i Invado i ceny za montaż podali mi 150-200 zł + koszty dojazdu.W Vox-ie podali mi ceny podobne do negocjacji.Jaką macie opinie na temat Voxu.?

Zamawialam dzrzwi w Vox-ie na Michała. Obsługa sprzedażowa bardzo ok, drzwi też są ładne (Pol-skone w moim wypadku) Natomiast nie mogę polecić ekipy montażowej z Voxa o nazwie Marco, bardzo na odpieprz montowali, mimo pomiarów ich szefa okazało się, że wiele otworów nie pasuje i teraz mam rozorane ściany po malowaniu :-?

 

U mnie będzie montowała ekipa z firmy Waldar na zlecenie Vox-a, ale na razie drzwi zewnętrzne KMT do pomieszczenia gospodarczego za garażem - na wewnętrzne jeszcze czas. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Foczki za zdjęcie!

Wyszło świetnie, po skopiowaniu i powiększeniu widać wyraźnie że słupki wyglądają nie ciekawie, i pierwsze od lewej przęsło też się sypie.

Naprawdę dzięki za ostrzeżenie!

Nie ma sprawy,

 

To był jeden z pierwszych murów w okolicy (to dom brata, nie mój), potem nikt w okolicy nie zrobił takiego :) wszyscy wymurowali z klinkieru.

Teraz wygląda jeszcze gorzej po zimie bo to zdjęcie z 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Napiszcie proszę gdzie kupowaliście dachówkę + akcesoria

 

Dachówkę i wszystko do dachu można kupić w Dek-pol na Sytkowskiej robią dobre ceny

http://www.dek-pol.com.pl

konkretny kontakt to Pan Szymon Krawczyński 502 041 740 - konkretny gość i naprawdę się stara.

 

mogę również polecić KOLMAX - kupowałem u nich okna dachowe, właściciel Pan Wiesiu załatwił mi nawet ekipę do montażu okien i sprzedał mi okna z 7% VAT-em

http://www.kolmax.pl/

przywieźli mi na budowę nawet 3 rolki wełny jak potrzebowałem i to na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z takim pilnym pytaniem , chcę wykonać u siebie tynki cem.-wap. z warstwą wykończoną na gotowo drobnym piaskiem kwarcowym, i tu jest problem , czy ktoś wie gdzie ten piasek mozna kupić?

Ewentualnie czy ktoś robił u siebie coś takiego? jakie wrażenia? :wink:

Pozdrawiam, dzięki za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...