Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mi też się tak wydawało że zaraz sie obalą ale nadal stoją stelaż od sufitu zrobił zwoje dzieciaki przetestowały już (nadal stoi) jedyna kucha to taka że majstry jedną ściankę (bardziej trójkąt szer u dołu jakieś 1,7m) postawili za blisko jednego ze słupów drewnianych podtrzymujących dach drewno pracuję i przy dużych wichurach zrobiło sie zarysowanie poziome na dl ok 1,5 m i od dołu jakieś 30 cm

przy następnym malowaniu poprawię a teraz już sie pogodziłem z uszkodzeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
witam,

jakby ktoś miał namiary na sprawdzonego dostawcę czarnoziemu na działkę, to bardzo proszę dać znać. Działka na południe od Poznania.

 

Z wątku Grupa Wielkopolska - post z 11 czerwca 2008

 

brałam ze Szczepankowa z dowózem do Swarzędza 550 zł przyczepa czarnoziemu (torf był tańszy jeśli dobrze pamietam) tel 602 157 043

 

I tu jeszcze 1 namiar ( 2 maj 2008)

 

Jakieś 1,5 miesiaca temu dotarły trzy wielkie wywrotki pięknej ziemi ogrodowej. Może to nie torf ale wygląda na bardzo tłustą "ziemię-matkę". Cena 800 zł za wywrotkę taką większą niż Tatra - uwzględniała transport ze Szczepankowa do Golęczewa. Zainteresowanym polecam - pan Grygier, 601 702 941

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak załatwiacie kwestię śmieci pod budowie? Zamawiacie jakiś kontener? Orientujecie się w cenach? Jeśli ktoś ma namiary na firmy zajmujące się tym, to będę wdzięczna.

Sąsiad kilka działek obok płacił za kontener 700zł. Firmy nie znam, ale mogę spytać go dzisiaj.

Pozdrawiam

aG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jakby ktoś miał namiary na sprawdzonego dostawcę czarnoziemu na działkę, to bardzo proszę dać znać. Działka na południe od Poznania.

 

Tu jeszcze jeden kontakt:

 

JUPITRANS - Piotr Pyszkowski

W swojej ofercie polecamy między innymi dostawy następujących materiałów:

- piasku (0-2)

- żwiru różne frakcje np: (0-4), (0-8), (2-8), (0-16), (8-16)

- pospółki, mułku (na zasypke, wypełnienie fundamentów)

- ziemi ogrodniczej ( pod trawniki) , torfu, ziemii matki ( polnej)

- kory sosnowej

- tłuczni i kamieni do utwardzania dróg

OFERUJEMY WYKOPY I WYWÓZ ZIEMI I GRUZU !!!

Dysponujemy samochodami o ładowności od 2 do 30 ton

 

TEL.: (061) 87-98-898

FAX.: (061) 87-98-898

TEL KOM.: 604-556-962 TEL KOM.: 602-651-440

[email protected]

 

http://www.jupitrans.com/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak załatwiacie kwestię śmieci pod budowie? Zamawiacie jakiś kontener? Orientujecie się w cenach? Jeśli ktoś ma namiary na firmy zajmujące się tym, to będę wdzięczna.

 

Wypytałem się u rolników i okazało się, że w pobliżu (Jerzykowo) znajduje się rolnik, który wywozi śmieci na okoliczne wysypisko. Za całą przyczepę śmieci zapłaciłem w ubiegłą sobotę 350zł (transport 150 plus koszty naliczone za śmieci - u nas 180 za tonę nieposegregowanych odpadków) Namiar na priv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Waśnie mnie instalator zgrzał przez telefon :-)

Chciałem zrobić tak chudziak, izolacja pozioma, 10 styropianu na tej warstwie instalacje co z rury pex, instalacje wodne na to kolejne 10 cm styropianu z odpowiednio porytymi kanałami na instalacje na to folia i jastrych..

Dziś mi instalator narzeka że nie ma jak przymocować rur do styropianu, że łatwiej by było przez izolacje na chudziaku...

Czym u was mocowali rurki pex do styropianu?

Może jakieś www z instrukcją pokazująca tą technologie?

Bo to co mu łątwiej to mnie g....

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam.

Waśnie mnie instalator zgrzał przez telefon :-)

Chciałem zrobić tak chudziak, izolacja pozioma, 10 styropianu na tej warstwie instalacje co z rury pex, instalacje wodne na to kolejne 10 cm styropianu z odpowiednio porytymi kanałami na instalacje na to folia i jastrych..

Dziś mi instalator narzeka że nie ma jak przymocować rur do styropianu, że łatwiej by było przez izolacje na chudziaku...

Czym u was mocowali rurki pex do styropianu?

Może jakieś www z instrukcją pokazująca tą technologie?

Bo to co mu łątwiej to mnie g....

pozdrawiam

Pawlok

U mnie mocowali do chudziaka na specjalne plastikowe uchwyty - rurki w specjalnej izolacji.

http://th.interia.pl/30,gaeab58a52989859/i860056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

A jak to potem izolowałeś antywilgociowo ???

pozdr

Pawlok

 

Tego dokładnie nie wiem, bo posadzkarze tak szybko to zrobili - w ciągu jednego dnia, że nawet do końca nie wiem i mam nadzieję, że zrobili to dobrze :oops:

Na rurki położyli folię połączoną z izolacja poziomą na ściankach fundamentowych, potem styropian - najpierw warstwa wyrównująca między rurkami, potem warstwa na rurki i dalej folia i wylewka. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to potem izolowałeś antywilgociowo ???

pozdr

Pawlok

 

Tego dokładnie nie wiem, bo posadzkarze tak szybko to zrobili - w ciągu jednego dnia, że nawet do końca nie wiem i mam nadzieję, że zrobili to dobrze :oops:

Na rurki położyli folię połączoną z izolacja poziomą na ściankach fundamentowych, potem styropian - najpierw warstwa wyrównująca między rurkami, potem warstwa na rurki i dalej folia i wylewka. :roll:

 

Akurat jestem w temacie :). My na chudziak na parterze mamy wyłożoną papę termozgrzewalną z zakładką, na to folia, warstwa styropianu, dopiero na to rurki, między rurki styropian stabilizujący i na wierzch kolejna warstwa styropianu (oprócz pomieszczeń z podłogówką) i kolejna folia, do tego na obrzeżach dylatacja i na to będzie posadzka. Rurki są przyczepione do syropianu spodniego takimi plastikowymi spinkami, na pewno bez mocowania do chudziaka, bo trzebaby przebić papę. Styropian układał instalator. Na piętrze nie ma tylko warstwy papy i spodniej folii.

pozdr

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...