Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Akurat jestem w temacie :). My na chudziak na parterze mamy wyłożoną papę termozgrzewalną z zakładką, na to folia, warstwa styropianu, dopiero na to rurki, między rurki styropian stabilizujący i na wierzch kolejna warstwa styropianu (oprócz pomieszczeń z podłogówką) i kolejna folia, do tego na obrzeżach dylatacja i na to będzie posadzka. Rurki są przyczepione do syropianu spodniego takimi plastikowymi spinkami, na pewno bez mocowania do chudziaka, bo trzebaby przebić papę. Styropian układał instalator. Na piętrze nie ma tylko warstwy papy i spodniej folii.

pozdr

Monika

 

Może jakąś fotkę masz co bym mojemu fizycznie pokazać tak ma byc zrobione i koniec.

Zamierzam zrobic analogicznie jak ty - tylko zamiast 3 warstw - 2 warstwy w drugiej gornej wyryje kanaly pod rurki....

Dylaktacja styropianu???? Po co ???

Z tego cowiem dylaktuje się jastrych.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Waśnie mnie instalator zgrzał przez telefon :-)

Chciałem zrobić tak chudziak, izolacja pozioma, 10 styropianu na tej warstwie instalacje co z rury pex, instalacje wodne na to kolejne 10 cm styropianu z odpowiednio porytymi kanałami na instalacje na to folia i jastrych..

Dziś mi instalator narzeka że nie ma jak przymocować rur do styropianu, że łatwiej by było przez izolacje na chudziaku...

Czym u was mocowali rurki pex do styropianu?

Może jakieś www z instrukcją pokazująca tą technologie?

Bo to co mu łątwiej to mnie g....

pozdrawiam

Pawlok

U mnie montowli rurki na styropianie 5 cm poprzez uchwyty wkrecane przez styrop. do chudziaka ,przy 10 cm moze byc juz problem bo uchwyty nie siegna takiej grubosci , moze zakombinuj tak: 5 cm styrop. na to rurki , pomiedzy rurki 5 cm styro i na to 10 cm (masz w sumie 20 cm) , ja robiłem tak 15 cm i jest O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylaktacja styropianu???? Po co ???

Z tego cowiem dylaktuje się jastrych.

Pawlok

 

Oczywiście masz rację z dylatacją, pisząc o warstwach nie wyraziłam się jasno :oops:

Zdjęć nie mam, bo w dzień wylewki na górze nie miałam aparatu, a na dole jeszcze niewiele widać. Mamy 3 warstwy styro, bo łatwiej instalatorowi było położyć środkową warstwę między rurki i ostatnią na wierzch niz rzeźbić rowki w grubszym. Tu poszliśmy mu na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie montowli rurki na styropianie 5 cm poprzez uchwyty wkrecane przez styrop. do chudziaka ,przy 10 cm moze byc juz problem bo uchwyty nie siegna takiej grubosci , moze zakombinuj tak: 5 cm styrop. na to rurki , pomiedzy rurki 5 cm styro i na to 10 cm (masz w sumie 20 cm) , ja robiłem tak 15 cm i jest O.K.

 

Nie da rady bo juz styro zakupiony jako 2*10cm.

Na innych muratorowych watkach mam indformacje ze sa chwytki na 10 cm tudzież montuje sie na długie szpilki do podłogówki.

pozdro

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Mamy 3 warstwy styro, bo łatwiej instalatorowi było położyć środkową warstwę między rurki i ostatnią na wierzch niz rzeźbić rowki w grubszym. Tu poszliśmy mu na rękę.

 

To akurat pikuś bo sam sobie będe układał :-)

Jutro okienka a od czwartku walka z folią i styropianem :-)

A na chudziakuna papie i folii kłade sobie jeszcze rurki 22mm dla potrzeb okablowania teletechnicznego wszelkiej masci w pomieszczeniach bedę miał odpowiednio wyprowadzone "piony" a w garazu przełacznice główną :-)

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te rurki między warstwy styropianu kładziecie bez specjalnej izolacji, że tak chcecie je koniecznie układać między styropian ? :roll:

 

Dokładnie tylko peszel - jak to mój KB stwierdził otulina 9 mm na rurki to zadna izolacja a jak bedzie miało od spodu 10 styro i od góry 7-8 to sobie mogą grzać powstały mini kanał w styro:-)

 

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kładłem sam i zrobiłem to tak, że najpierw całą powierzchnię chudego posmarowałem czarną mazią, potem styropian, potem rurki z warstwą styropianu. Rurki mocowane na plastikowe zaczepy które trzymają się raz lepiej raz gorzej, wierciłem fi 10 w chudym:

 

http://img509.imageshack.us/img509/9098/pict28293697531qn8.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/pict28293697531qn8.jpg/1/w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kładłem sam i zrobiłem to tak, że najpierw całą powierzchnię chudego posmarowałem czarną mazią, potem styropian, potem rurki z warstwą styropianu. Rurki mocowane na plastikowe zaczepy które trzymają się raz lepiej raz gorzej, wierciłem fi 10 w chudym:

 

O za tą fotkę dziękuje......mam materiał poglądowy :-)

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
A te rurki między warstwy styropianu kładziecie bez specjalnej izolacji, że tak chcecie je koniecznie układać między styropian ? :roll:

 

Dokładnie tylko peszel - jak to mój KB stwierdził otulina 9 mm na rurki to zadna izolacja a jak bedzie miało od spodu 10 styro i od góry 7-8 to sobie mogą grzać powstały mini kanał w styro:-)

 

Pawlok

No nie wiem czy to jest konieczne, ta otulina wydaje mi się wystarczająco izolować, ale sprawdzę to organoleptycznie, bo za kotłem gazowym będę miał rury w tej otulinie na wierzchu to zobaczę czy przez tą otulinę czuć jakieś ciepło przy grzaniu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to jest konieczne, ta otulina wydaje mi się wystarczająco izolować, ale sprawdzę to organoleptycznie, bo za kotłem gazowym będę miał rury w tej otulinie na wierzchu to zobaczę czy przez tą otulinę czuć jakieś ciepło przy grzaniu. :roll:

 

Mam tak na dzień dzisiejszy zaizolowane rury w garażu (tam gdzie mieszkam) - moim subiektywnym zdaniem pianka otuliny jest w dotyku ciepla podczas sezonu grzewczego (hmm nigdy nie rpzyszlo mi do głowy by termometrem sprawdzić jej temperature w stosunku do temperatury wody w instalacji) - pewnie w jakims tam stopniu izoluje...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Przymierzam sie do kuchni i łazienki. Mam jakiś pogląd, ale chciałabym jeszcze zobaczyc jakis projekt dopasowany do mojej kuchni jak i łazienki- szczególnie układ płytek. Czy ktos z Was robił gdzies w salonie kuchennych mebli lub płytek na przykład. Zależy mi na osobie poleconej i spardzonej, bo nie chce zeby ktoś zrobił mi projekt sztampowy tylko podszedł indywidualnie do sprawy.

pozdrawiam wszystkich budujących

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Pawlok, nie będe się dużo rozpisywał na temat ciepła i przewodzenia itp...

 

zrób prosty test,

chwyć izolację na rurce z zimną wodą a drugą ręką izolację na rurce z ciepła wodą.

 

Wyniki testu pozwolą wyciągnąć pewne wnioski...

U mnie to nie będzie miało większego znaczenia, bo ogrzewanie grzejnikowe mam na parterze tylko w pomieszczeniach gospodarczych, a wszędzie indziej podłogówka na 14cm styropianu. Na poddaszu to już nie ma takiego znaczenia.

Więc specjalnie się tym nie będę przejmował. :roll:

Jeśli chodzi o CWU to mam dość małe odległości do punktów poboru i woda nie będzie miała za dużo czasu, żeby wytracić temperaturę. Najdalszy punkt od kotłowni może ma 4-5m. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie piece kupiliście / kupujecie/ zamierzacie kupić? Ja już mam taaaaką głowę, bo zupełnie się na tym nie znam:(. Wiem tylko, że powinien to być piec na ekogroszek (lub uniwersalny), na mały dom (17 KW), także ogrzewanie wody i żeby trzymał ciepło kilka dni.

Potrzebuję, żeby ktoś mi powiedział: "kup taki, to jest dobra firma, u mnie się sprawdza"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukujemy namiarów na zaufaną, sprawdzoną ekipę do ocieplenia domu i położenia tynków zewnętrznych (stryopian 12 + tynki silikatowe w masie). Czy ktoś się orientuje może, jakie są teraz średnie ceny za robociznę? Skontaktowałam się już z jednym majstrem, ale cena, którą zaproponował, wydaje mi się z kosmosu... :o

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Poszukujemy namiarów na zaufaną, sprawdzoną ekipę do ocieplenia domu i położenia tynków zewnętrznych (stryopian 12 + tynki silikatowe w masie). Czy ktoś się orientuje może, jakie są teraz średnie ceny za robociznę? Skontaktowałam się już z jednym majstrem, ale cena, którą zaproponował, wydaje mi się z kosmosu... :o

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc... :)

 

Ja czekam na ofertę 2 ekip - 1 ma być do niedzieli

ale coś majstry ćwierkają o 100zł za m2 elewacji, ale to chiba z materiałem i nie z silikatem. :roll:

Jak będę miał szczegóły to się podzielę. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Jakie piece kupiliście / kupujecie/ zamierzacie kupić? Ja już mam taaaaką głowę, bo zupełnie się na tym nie znam:(. Wiem tylko, że powinien to być piec na ekogroszek (lub uniwersalny), na mały dom (17 KW), także ogrzewanie wody i żeby trzymał ciepło kilka dni.

Potrzebuję, żeby ktoś mi powiedział: "kup taki, to jest dobra firma, u mnie się sprawdza"...

 

Moi teście brali jakiś czas temu piec z podajnikiem automatycznym koniecznie ślimakowym (sporo cichszy od tłokowego) z Zakładu Ślusarsko Kotlarskiego Zdzisław Marciniak Dobra Nadzieja 43 63-300 Pleszew (062) 742 74 91. Bardzo rzeczowo podchodzą do klienta, dobierają kocioł do konkretnego domu. Instalują kotły w całej Polsce. Teście są z woj. mazowieckiego i nie było problemu - są super zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...