Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Gość Gosc_gość
Na mały dom 17 kW to ciężko z piecem, one są raczej dużej mocy.

U mojej mamy jest taki 47 kW i pracuje na minimum a nawet poniżej.

Z Pleszewa z podajnikiem ślimakowym, jak był kiepskiej jakości ekogroszek to się ślimak zacinał, na innym węglu już nie.

No to może jedna wada tych ślimakowych, bo te tłokowe podajniki to hałasują - w nocy słychać jak dorzuca do pieca, chociaż piec stoi w piwnicy a śpi się na piętrze. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

. Rurki mocowane na plastikowe zaczepy które trzymają się raz lepiej raz gorzej, wierciłem fi 10 w chudym:

 

Zdjęcie posłużyło jako instruktażowe dla miśków instalatorów - już zmniejszym marudzeniem uszłyszałem "ok da sie tak zrobić" :-)

pozdrawiam

Pawlok

PS: mam okna i brame do garażu - od razu domek zyskał na urodzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mały dom 17 kW to ciężko z piecem, one są raczej dużej mocy.

U mojej mamy jest taki 47 kW i pracuje na minimum a nawet poniżej.

Z Pleszewa z podajnikiem ślimakowym, jak był kiepskiej jakości ekogroszek to się ślimak zacinał, na innym węglu już nie.

No to może jedna wada tych ślimakowych, bo te tłokowe podajniki to hałasują - w nocy słychać jak dorzuca do pieca, chociaż piec stoi w piwnicy a śpi się na piętrze. :roll:

ten slimakowy też nie jest cichy, kotłownia za ścianą 24 cm z BK i słychać w całym domu wieczorkiem jak dorzuca.

Nawet jest informacja że węgiel isę skończył bo cisza nastaje.

Nie moge sobie wyobrazić jak musi hałasować ten tłokowy :o

 

pawlok, szczerze to ja bym zrezygnował z tych miśków instalatorów jak ich trzeba instruować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie o wykonczenie styku sciany szczytowej. Czy sciane szczytowa macie wymurowana do samej gory krokwi na rowno z deskowaniem/membrana czy tez konczy sie nizej i od gory dane jest ocieplenie?

 

 

Niestety miałem ten błąd popełniony :-(

Jedyny poważny błąd na budowie wynikający z niedogadanai się mnie KB i budowlańców...

Czyli szczytówki równo do deskowania :-(

Teraz miski budowane poprawiły wykuwając 5 cm na wsadzenie styro - wiadomo spieszyli sie już na kolejną budowę - wiec tam gdzie nie doszli - ja sobie dokułem

Zostały mi dwa odcinki po jednej ze stron domu mniej niż metrowe bez izolacji - ale tam nie ma dojścia płatwie i krokwie i nie ma szans wykuć.. i kawałki przy samej kalenicy ale tam i tak będzie stryszek nieogrzewany...

Ale i tak lepiej mieć 2-3 metry nieizolowane niż skromne 32 :-)

Zresztą wsadziłem 5 cm tego grafitowego styropiany czyli niby ponad 7 cm zwykłego...

Tu masz wątek o tym:

http://forum.muratordom.pl/jak-sie-laczy-sciane-szczytowa-z-dachem,t156978.htm

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
a ja mam takie pytanie o wykonczenie styku sciany szczytowej. Czy sciane szczytowa macie wymurowana do samej gory krokwi na rowno z deskowaniem/membrana czy tez konczy sie nizej i od gory dane jest ocieplenie?

Ja - no w zasadzie nie ja - bo na etapie krokwi wezwałem inspektora nadzoru ( usługa płatna za h) i on powiedział, żeby docieplić ścianę szczytową ( mam 1 między częścią mieszkalną a nad garażem) oraz ścianki szczytowe 2 lukarn.

Wsadzili tam po 10cm styro i jest ok. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
podziękowania za numery telefonów w sprawie ziemi.

 

Jestem zainteresowany ile trzeba zapłacić za m2 ocieplenia poddasza wraz z płytą gipsową.

pozdrawiam

 

U mnie biorą 40zł/m2, ale klną jak nie wiem co. Przy moim dachu i pełnym deskowaniu nie jest tak łatwo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Jak ktoś chce się przekonać, że można pomylic działki przy realizacji przyłącza gazowego, to zapraszam do dziennika :-?

 

Czytałem, niezły kociokwik :roll: :lol: :lol:

A możesz zdradzić co to za artyści (firma) co Ci mają zrobić przyłącze ?

 

Bo ja tez mam mieć do września i nie mogę mieć żadnych obsunięć czasowych. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros - na razie mam tylko tel. kom. do gościa z tej firmy. To wykonawca z gazowni poznańskiej, nie wiem, czy ma się wpływ na to, kto to realizuje?

Na terminowość nie mogę narzekać - mieli zrealizować do 30.06, zdziwiło mnie, że nie potrzebują pokwitowania wykonanej roboty, jak przy wodzie i prądzie.

Zapierali się , że nie - to mają/mamy :-?

Zapytam we wtorek - mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Kristofuros - na razie mam tylko tel. kom. do gościa z tej firmy. To wykonawca z gazowni poznańskiej, nie wiem, czy ma się wpływ na to, kto to realizuje?

Na terminowość nie mogę narzekać - mieli zrealizować do 30.06, zdziwiło mnie, że nie potrzebują pokwitowania wykonanej roboty, jak przy wodzie i prądzie.

Zapierali się , że nie - to mają/mamy :-?

Zapytam we wtorek - mam nadzieję.

Ja też mam wykonawcę wytypowanego z Gazowni (ale wiem kto) i się trochę martwię. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damimax faktycznie historia z gazem u Ciebie przypomina znajome produkcje:) U mnie niestety już nie tak śmiesznie: podpisywałem umowę w zeszłym roku w maju, a pani z Gazkompleksu z Suchego Lasu zabrała się za papierki pod koniec lutego 2009! A potrzebne są warunki zabudowy bo trzeba poprowadzić całe 50m rury w mojej drodze (prywatnej, nieutwardzonej BTW) :roll: [/b]

 

A w naszej gminie na WZ to się czeka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
damimax faktycznie historia z gazem u Ciebie przypomina znajome produkcje:) U mnie niestety już nie tak śmiesznie: podpisywałem umowę w zeszłym roku w maju, a pani z Gazkompleksu z Suchego Lasu zabrała się za papierki pod koniec lutego 2009! A potrzebne są warunki zabudowy bo trzeba poprowadzić całe 50m rury w mojej drodze (prywatnej, nieutwardzonej BTW) :roll: [/b]

 

A w naszej gminie na WZ to się czeka ....

No to mnie podłamałeś - bo to ten sam wykonawca co u mnie.

U mnie dopiero jakiś miesiąc temu ustalali, gdzie ma być skrzynka gazowa.

I też muszą być WZ bez planu, bo droga wewnętrzna - aktualnie prywatna 150m :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie podłamałeś - bo to ten sam wykonawca co u mnie.

U mnie dopiero jakiś miesiąc temu ustalali, gdzie ma być skrzynka gazowa.

I też muszą być WZ bez planu, bo droga wewnętrzna - aktualnie prywatna 150m :-?

 

Niestety dałem się zwieść ludziom z gazowni, którzy twierdzili, że podłączenie gazu w moim przypadku to pestka gdyż przez działkę sąsiada przebiega gazociąg. Twierdzili, że gaz to "mogę mieć kiedy będę chciał". No więc się nie interesowałem. Gdy spotkałem się z panią projektant na początku marca, to przy mnie sprawdzała, do kiedy gaz wg umowy ma być podłączony i zrobiła taaakie oczy. Jej reakcja: " to będę musiała zwrócić się do gazowni, że wykonanie przyłącza się opóźni". Żenada. Może trafiłem na wyjątkowo niekompetentną osobę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

No to mnie podłamałeś - bo to ten sam wykonawca co u mnie.

U mnie dopiero jakiś miesiąc temu ustalali, gdzie ma być skrzynka gazowa.

I też muszą być WZ bez planu, bo droga wewnętrzna - aktualnie prywatna 150m :-?

 

Niestety dałem się zwieść ludziom z gazowni, którzy twierdzili, że podłączenie gazu w moim przypadku to pestka gdyż przez działkę sąsiada przebiega gazociąg. Twierdzili, że gaz to "mogę mieć kiedy będę chciał". No więc się nie interesowałem. Gdy spotkałem się z panią projektant na początku marca, to przy mnie sprawdzała, do kiedy gaz wg umowy ma być podłączony i zrobiła taaakie oczy. Jej reakcja: " to będę musiała zwrócić się do gazowni, że wykonanie przyłącza się opóźni". Żenada. Może trafiłem na wyjątkowo niekompetentną osobę:(

Niech zgadnę - dość młoda Pani w służbowym białym Seicento oklejonym firmowymi napisami. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...