Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

foczki u nas już dom nakryty dachem całą budowę lecimy na agregacie i jakoś dajemy radę , a prąd miał być jakieś 3 miesiące temu jak na razie stoi tylko pusta skrzynka :cry:

 

Ja cały stan surowy (mury + dach = 3 miesiące roboty) zrobiłem na prądzie pożyczonym od sąsiada. Poszło tego 75 kWh. Po 42 gr za kWh co daje łącznie 31,5 PLN. Jednego dnia nie było prądu we wsi więc musiałem wypożyczyć agregat (50 zł) i wlać paliwo (15 zł). Ten prąd tego jednego dnia kosztował mnie dwa razy tyle co cała dotychczasowoa budowa. Teraz ENEA postawiła mi już skrzynkę i muszę się podłączyć bo inaczej będę płacił karę (1,6 PLN za każdy dzień). ENEA za samą "gotowość do świadczenia usługi" bierze 40 PLN miesięcznie + zużycie wg licznika.

Teraz już wiem co miał na myśli majster gdy mówił , że najtaniej brać prąd od sąsiada ...

 

Pozdr

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wydania przyczepę służącą na budowie jako schowek na narzędzia oraz schron przed deszczem dla murarzy. Przyczepa przeszła juz z ręki do ręki kilka budów, ale jeszcze trochę posłuży. Odbiorca jest zobowiązany do odstąpienia jej na tych samych warunkach na jakich ją otrzymał, tak jak ja - po zakończonej budowie kolejnemu "budowniczemu" 8) Do zabrania przyczepy wymagany jest HDS.

Przyczepa stoi OCZYWIŚCIE NA MOJEJ BUDOWIE W POZNANIU (Podolany). Info na priv. Odbiór pilny, bo potrzebuję juz miejsce na działce pod GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam swój akces do grupy 2008.

Budowa w Konarzewie k. Komornik

Pado bedziemy prawie sasiadami.

 

Do konca roku odbiorę projekt od architekta a od stycznia ruszam na całego.

 

ojej tokas ;)

 

ze mną to dopiero jesteś sąsiadem ;)

 

gdzie w Konarzewie budujesz?

 

 

Ul. Dopiewska ( przed rowem ) po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foczki napisały :
My na 1 marca chcemy ruszyć ale dziś dotarło info że projekt przyłacza energetycznego będą robić w 7 miesięcy !!!

 

Niestety to chyba standard. My podpisaliśmy umowę kilka miesięcy temu , prad miał być do końca roku , a uzgodnienia trwały do końca stycznia (pozwolenie na budowę przyłącza w Gminie i Starostwie). Mamy nadzieję ,że budowa ruszy na dniach.Oby !!!!

 

Witam, jestem tutaj nowy chociaż wcześniej udzielałem się w innych grupach wielkopolskich.

Co do prądu to ja umowę podpisywałem jesienią... 2006 roku. Wg. umowy przyłącze powinno się zrodzic na tą wiosnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

My też zaczynamy przygodę z budową domu. Budujemy (a raczej planujemy) w Poznaniu na Kotowie.

 

Wybraliśmy projekt Kaliope z pracowni DOBRE DOMY.

 

Teraz czekamy na pozwolenie na budowę, ale obawiam się, że na Pl. Kolegiackim może to potrwać (chyba że trafię na yrozumiałego urzędnika).

Prąd i wodę też mam obiecane w lutym, projekty przyłaczy już porobione, czekam tylko na wykonanie.

 

Czy ktoś może polecić ekipę niedrogą do wykonania przyłącza wodnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś może polecić ekipę niedrogą do wykonania przyłącza wodnego?

 

Podpinam sie do pytania :lol:

Ja mam dwa namiary (znów Kostrzyn), w przyszłym tygodniu sprawdzę ceny to podam.

 

Jak na razie wszystkich ludzi bierzemy z Kostrzyna, i tak adaptacja 800 zamiast 1500, kierbud 800 (zamiast ???), projekt przyłącza wodnego 250 (zamiast 1000), geodeta 450 (jeszcze bez tyczenia). Wszyscy panowie się znają i na wzajem polecają, przydaje się to przy wspólnym uzgadnianiu, np. geodeta z adaptatorem.

 

Opłaca się bo jedzie się 10 minut do Kostrzyna, wygodnie się parkuje (nie jak w Poznaniu), a ludzie są życzliwi nawet w urzędach. No z tym ze to jest nasza przyszła gmina i dlatego się już zaczynamy lokalnie "patriotować". Do tego wszystko szybko załatwiają (adaptacja z papierami tydzień, projekt przyłącza 2 dni), geodeta 1 dzień i na telefon !! zrobił mapki, nawet go na oczy nie widziałem :D żona odebrała przy okazji.

 

Ogólnie radzę się zaprzyjaźnić z lokalnymi wykonawcami, to ze trzeba przejechać te kilka kilometrów i tak się zwraca i w kosztach i w czasie oczekiwania na "swoją kolej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcus coś dziwnie mało tobie tego prądu poszło, może ci sąsiadka zasponsorowała :lol:

Sąsiadka nawet nie odczuła tej mojej budowy na rachunkach za prąd. Stropy i fundamenty były lane z gruszki. Cieśle mieli piłę spalinową. Na co miał iść ten prąd? Betoniarka chodziła łącznie pewnie z 40 - 50 godzin, oprócz tego piły-gumówki i czajniki do kawy ...

mi się zgadza. T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak na razie wszystkich ludzi bierzemy z Kostrzyna, i tak adaptacja 800 zamiast 1500, kierbud 800 (zamiast ???), projekt przyłącza wodnego 250 (zamiast 1000), geodeta 450 (jeszcze bez tyczenia). Wszyscy panowie się znają i na wzajem polecają, przydaje się to przy wspólnym uzgadnianiu, np. geodeta z adaptatorem.

Patrząc po cenach na 99% znam kierubda i adaptatora projektu (w jednej osobie) oraz geodetę :)

Budujesz w Siekierkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foczki napisały :
Pan Jurek

 

Czyżby chodziło o p. Jurka St.... z Poznania ? Jeżeli tak to bardzo fajna i kompetentna osoba

 

Raczej nie :) Chodzi o Pana Marciniaka z Kostrzyna. Z czystym sumieniem mogę go polecić na adaptację projektu.

Co do kierownikowania to na razie nie powiem nic, bo roboty zaczynam latem więc dopiero wtedy sprawdzimy go w boju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...