Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Gdzie kupowaliście/ kupujecie płytki? Macie jakieś sklepy gdzie wybór duży a ceny niewygórowane?

 

Przy skrzyżowaniu ul. Sucholeskiej z Obornicką w Suchym Lesie jest niepozorny sklepik Matador. Nawet jak nie mają, to sprowadzą w cenie - mi wychodziło - sklepu internetowego.

A z innej beczki - Boże dzięki Ci, że już mieszkam. Przez okno od wczoraj mogę podziwiać ściąganie humusu u sąsiadki. Dla tych co budują sami (tak jak ja budowałam) jest to widok poprawiający humor, a mianowicie: sąsiadka "zleciła" budowę do tego stopnia, że nawet nie przyszła się nigdy przywitać; humus sciągają jej pod domek jednorodzinny juz drugi dzień.... Pan koparkowy jest widocznie wątłego zdrowia, bo co kwadrans ma przerwę na papierosa, na siusiu i na podziwianie chmur... No, taka budowa jest zapewne czasochłonna. Mam home office i możliwośc wyglądania za okno, dzieki czemu kolejny raz moge się upewnić, że osobisty wysiłek się opłacił, bo inaczej nadal chodziłaby u mnie betoniarka.... :) ściskam Was radośnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dylematów budowlanych pawloka cd :-)

Co najpierw brama czy podjazd z kostki ????

Myślałem by zrobćc podjazd a potem montować bramę - no ale czy potem bramiarze nie będą musieli zbyt dużo wjazdu rozwalać?

Czy dawaliście folie na pietrze na wylanym betonie czy tylko w łazience?

Tzn układ warstw po za łazienką beton, styro, folia, jastrych...czy folia, styro, folia, jastrych...co ma niby zapewnić ewentualna folia na betonie pod styropianie?

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

sprawa dość pilna, muszę do starostwa donieś dokumenty dotyczące przydomowej oszyszczalni ścieków.

Czy znacie kogoś lub jakąś firmę, która przygotowałaby mi kompleksowe dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na takową oszyczszalnię.

Niech żyje papierologia............!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko w sprawie tynków...u nas zostały wykonane cem-wap + gładź gipsowa...teraz po 2 miesiącach na każdej dosłownie ścianie pojawiły się spękania chyba powierzchniowe, bo bardzo cienkie, ale potrafią wzdłuż całych ścian biec... uważacie, że tylko zatynkowanie spękań załatwi sprawę i nie będą się one już pojawiać,czy to jakiś problem generalny i trzeba skuć? sprawa dość pilna,w poniedziałek spotykam się z firmą,która tynki wykonała=spartaczyła...no i jeszcze jedno, czy u Was narożniki wewn faktycznie są pod kątem prostym? bo u mnie nie bardzo - sprawdzałam przykładając płytkę podłogową w narożniku i i najgorsze miejsca były takie,że można palec wsadzić pomiędzy płytkę i ścianę ( płytka 45x45cm) :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

sprawa dość pilna, muszę do starostwa donieś dokumenty dotyczące przydomowej oszyszczalni ścieków.

Czy znacie kogoś lub jakąś firmę, która przygotowałaby mi kompleksowe dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na takową oszyczszalnię.

Niech żyje papierologia............!!!!!!!!!!!

Spróbuj tutaj http://www.haba.pl/kontakt/personel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko w sprawie tynków...u nas zostały wykonane cem-wap + gładź gipsowa...teraz po 2 miesiącach na każdej dosłownie ścianie pojawiły się spękania chyba powierzchniowe, bo bardzo cienkie, ale potrafią wzdłuż całych ścian biec... uważacie, że tylko zatynkowanie spękań załatwi sprawę i nie będą się one już pojawiać,czy to jakiś problem generalny i trzeba skuć? sprawa dość pilna,w poniedziałek spotykam się z firmą,która tynki wykonała=spartaczyła...no i jeszcze jedno, czy u Was narożniki wewn faktycznie są pod kątem prostym? bo u mnie nie bardzo - sprawdzałam przykładając płytkę podłogową w narożniku i i najgorsze miejsca były takie,że można palec wsadzić pomiędzy płytkę i ścianę ( płytka 45x45cm) :(

 

Po pierwsze brak kątów prostych to pateractwo do kwadratu. Nietety trzeba pilnowac tego na kazdym kroku i murarzy i tynkarzy. Bo ci ostatni jeszcze moga to wyciągnąć dokładając tynku. Co do spekań jak niteczki wzduz scian - pojawiaja się one zapewne w miejscu zaprawy i niekoniecznie to wina tynkarzy, raczej wina murarzy którzy zastosowali za mocna tj, zbyt cementowa zaprawe do murowania scianek lub murowali w czasie upałow i zaprawa za szybko wiązała. Mogą one powstac takze przy kuciu ścian przez elektryków i innych ale winą pierwotna jest zaprawa w spoinach. Aby je usunąc trzeba niestety zetrzec wierzchnia warstwe szpachtla. Na to na putż glanz nakleic cos w rodzaju fizeliny i ponownie zaszpachtlować.

 

Pisze o tym z doswiadczenia bo u mnie w 3 miejscach pojawiły sie takie niteczki. Oczywiscie ściagnelismy kierbuda i ten własnie tak nam to wyjasnił i w sumie miał rację bo wspomniana fizelina i szpachtel usuneły problem na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z zakresu wykonczeniowki - zaczynam wybierac sprzety do domu i je.stem na etapie wyboru baterii łazienkowych. Mam ich troche i nie za bardzo chciałbym sie puszczać bandy cenowo. W grę wchodzi linia KFA Rubin http://www.kfa.pl/oferta/baterie/?rodzina=RUBIN lub deante magnolia http://deante.pl/baterie_lazienkowe_jednouchwytowe_tradycyjne_magnolia.xhtml

 

Niesety Rubina widziałem jedynie w internecie. 2 pytania:

1) czy nie wiecie gdzie można zobaczyć pelna ofertę Armatury Kraków

2) czy ktoś moze się wypowiedzieć na temat obu tych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
mam pytanie z zakresu wykonczeniowki - zaczynam wybierac sprzety do domu i je.stem na etapie wyboru baterii łazienkowych. Mam ich troche i nie za bardzo chciałbym sie puszczać bandy cenowo. W grę wchodzi linia KFA Rubin http://www.kfa.pl/oferta/baterie/?rodzina=RUBIN lub deante magnolia http://deante.pl/baterie_lazienkowe_jednouchwytowe_tradycyjne_magnolia.xhtml

 

Niesety Rubina widziałem jedynie w internecie. 2 pytania:

1) czy nie wiecie gdzie można zobaczyć pelna ofertę Armatury Kraków

2) czy ktoś moze się wypowiedzieć na temat obu tych firm.

 

Z tych 2 firm postawił bym na Deante, o KFA czyli Armatura Kraków wiele niedobrego czytałem.

2 Baterie Deante mam w mieszkaniu i sprawują się bez zastrzeżeń jak na razie od 8 lat :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubin i wszystkie serie KFA cenowo powyżej 150,- są jakościowo ok.

Jeżeli chodzi o DEANTE, to pamiętam wątek z trójotworową Magnolią, że 2-3 lata temu miała korpusy Chińskie, a montaż w Polsce... Później się to zmieniło na plus, ale uczciwie mówiąc Deante też ma baterie z Chin, ale jakościowo nie odbiegają od ich produktów z Łodzi. Zaleta tych z importu jest taka że produkcja jest zlecana w Chinach, ale pod kontrolą jakości z Polski wiec za wypas baterię można zaplacić mniejszą kasę, no i nasi serwis jest na miejscu.

Prywatnie polecał bym jeszcze Ferro, sytuacja podobna, też robione na wschodzie na zlecenie Polaków. Jakościowo b.dobre, ładnie się prezentują, no i rownież cena. Albo jeżeli chcesz ekstra firmowe to Hansgrohe seria Avista, najtańsza z tej firmy, w granicach 230,- za szt.(mogło się coś zmienić, o paru miesięcy nie jestem na bierząco).

Jeżeli osobno natryski do kabiny, to ja bym radził już tylko Kludi albo Hansgrohe najtańszy w od 160,- . Sprzęt nie do zniszczenia, zwłaszca Hansgrohe, a Deante natryski średniaki (pachną Chinami, choć firma oficjalnie nie mówi tego), z Ferro natrysków nie brał bym w ogole pod uwagę (sorki Stępień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiliście przyłącze kanalizacyjne? Jaka jest procedura, no i może macie jakąś rozsadną firmę "aquanetową"

 

Z listy Aquanetu Pan Kornosz Mz Mosiny tel 8192440 - poprowadzi Cię.

A procedura z tego co pamiętam WT Aquanetu, Projekt, Akceptacja projektu i potem wykonawstwo, odbiór....

ja akurat robiłem wodę i kanalize jednorazowo...

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleliście już lub robiliście frontowe ogrodzenie? Co macie lub planujecie? I za mniej więcej ile ?

 

No właśnie sie pytałem kilka postów wcześniej co najpierw brama z ogrodzeniem czy brukować wjazd?

U mnie prosty klasyczny płot czyli zielona siateczka z podmurówką krawężnikową a za płotkiem docelowym już częściowo rośnie docelowy żywopłot :-)

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sie pytałem kilka postów wcześniej co najpierw brama z ogrodzeniem czy brukować wjazd?

U mnie prosty klasyczny płot czyli zielona siateczka z podmurówką krawężnikową a za płotkiem docelowym już częściowo rośnie docelowy żywopłot :-)

pozdrawiam

Pawlok

Kupowałeś w Siatkolandzie? Napisałam maila z prośbą o wycenę i od kilku dni cisza. Jeszcze widziałam w Komornikach sprzedaż siatki. Sam front przed domem chcielibyśmy inny niz z siatki, byłam dziś u sprzedawcy ogrodzen Wisniowskigo, ale Pan zniechecil mnie podejsciem a potem cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś w Siatkolandzie? Napisałam maila z prośbą o wycenę i od kilku dni cisza. Jeszcze widziałam w Komornikach sprzedaż siatki. Sam front przed domem chcielibyśmy inny niz z siatki, byłam dziś u sprzedawcy ogrodzen Wisniowskigo, ale Pan zniechecil mnie podejsciem a potem cena.

 

Proponuje zadzwonić :--)

A co planujesz najpierw płot, brama czy wjazd?

O gustach się nie dyskutuje- ale po prostu nie podobają mi sie klinkiery, betony..dla mnie najpiękniejszym płotem jest żywopłot...st ad będzie siaka zielona a za nia żywopłocik...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...