Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

mam pytanko w sprawie tynków...u nas zostały wykonane cem-wap + gładź gipsowa...teraz po 2 miesiącach na każdej dosłownie ścianie pojawiły się spękania chyba powierzchniowe, bo bardzo cienkie, ale potrafią wzdłuż całych ścian biec... uważacie, że tylko zatynkowanie spękań załatwi sprawę i nie będą się one już pojawiać,czy to jakiś problem generalny i trzeba skuć? sprawa dość pilna,w poniedziałek spotykam się z firmą,która tynki wykonała=spartaczyła...no i jeszcze jedno, czy u Was narożniki wewn faktycznie są pod kątem prostym? bo u mnie nie bardzo - sprawdzałam przykładając płytkę podłogową w narożniku i i najgorsze miejsca były takie,że można palec wsadzić pomiędzy płytkę i ścianę ( płytka 45x45cm) :(

 

Po pierwsze brak kątów prostych to pateractwo do kwadratu. Nietety trzeba pilnowac tego na kazdym kroku i murarzy i tynkarzy. Bo ci ostatni jeszcze moga to wyciągnąć dokładając tynku. Co do spekań jak niteczki wzduz scian - pojawiaja się one zapewne w miejscu zaprawy i niekoniecznie to wina tynkarzy, raczej wina murarzy którzy zastosowali za mocna tj, zbyt cementowa zaprawe do murowania scianek lub murowali w czasie upałow i zaprawa za szybko wiązała. Mogą one powstac takze przy kuciu ścian przez elektryków i innych ale winą pierwotna jest zaprawa w spoinach. Aby je usunąc trzeba niestety zetrzec wierzchnia warstwe szpachtla. Na to na putż glanz nakleic cos w rodzaju fizeliny i ponownie zaszpachtlować.

 

Pisze o tym z doswiadczenia bo u mnie w 3 miejscach pojawiły sie takie niteczki. Oczywiscie ściagnelismy kierbuda i ten własnie tak nam to wyjasnił i w sumie miał rację bo wspomniana fizelina i szpachtel usuneły problem na dobre.

dzięki za wskazówki- był dziś nasz artysta i z miną potulnego barana powiedział,że wszystko poprawi...tylko jaką da mi gwarancję,że za miesiąc rysy spękania i inne badziewia nie powrócą? jedynie narożniki może powiedzmy poprawić,żebym wiedziała,że się nei rozejdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja w temacie płotów i bram. Podjazd już mam wybrukowany, ale kończy się na płocie, bo wypadł w innym miejscu niż stara brama :roll:

Teraz trzebaby machnąć tę bramę... Z niezbyt oryginalnych powodów przełożymy chyba starą 4-metrową, ale przydałaby mi się firma, która to zmechanizuje. Znacie jakąś od napędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Ja w temacie płotów i bram. Podjazd już mam wybrukowany, ale kończy się na płocie, bo wypadł w innym miejscu niż stara brama :roll:

Teraz trzebaby machnąć tę bramę... Z niezbyt oryginalnych powodów przełożymy chyba starą 4-metrową, ale przydałaby mi się firma, która to zmechanizuje. Znacie jakąś od napędów?

 

Hej Aga

Może firma ROBSON ?

Ja u nich mam zamówioną bramę garażową, ale napędami też się zajmują.

http://www.robson.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie płotów i bram. Podjazd już mam wybrukowany, ale kończy się na płocie, bo wypadł w innym miejscu niż stara brama :roll:

Teraz trzebaby machnąć tę bramę... Z niezbyt oryginalnych powodów przełożymy chyba starą 4-metrową, ale przydałaby mi się firma, która to zmechanizuje. Znacie jakąś od napędów?

 

Hej Aga

Może firma ROBSON ?

Ja u nich mam zamówioną bramę garażową, ale napędami też się zajmują.

http://www.robson.com.pl

Kris, dzięki, zadzwonię i sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary na granity w okolicy Poznania?

Jeżeli ktoś przerabiał temat to proszę o jakieś wskazówki, potrzebuję na wykończenie posadzki w salonie i na parapety.

 

W Przeźmierowie w promieniu 1km są przynajmniej 3 firmy. My zamawialiśmy w Imperial na Rynkowej. Ogólnie sympatycznie ale był zgrzyt gdyż jeden parapet przyjechał porysowany i mieli mały poślizg. Parapet oczywiście dostaliśmy nowy. Gdybym jeszcze raz kupował kazałbym sobie pokazać całą płytę (tak sugerował sprzedawca w pierwszym miejscu do którego pojechaliśmy). My się trochę zdziwiliśmy gdy zobaczyliśmy nasze parapety gdyż w niewielkim stopniu przypominały ten ze sklepu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary na granity w okolicy Poznania?

Jeżeli ktoś przerabiał temat to proszę o jakieś wskazówki, potrzebuję na wykończenie posadzki w salonie i na parapety.

 

W Przeźmierowie w promieniu 1km są przynajmniej 3 firmy. My zamawialiśmy w Imperial na Rynkowej. Ogólnie sympatycznie ale był zgrzyt gdyż jeden parapet przyjechał porysowany i mieli mały poślizg. Parapet oczywiście dostaliśmy nowy. Gdybym jeszcze raz kupował kazałbym sobie pokazać całą płytę (tak sugerował sprzedawca w pierwszym miejscu do którego pojechaliśmy). My się trochę zdziwiliśmy gdy zobaczyliśmy nasze parapety gdyż w niewielkim stopniu przypominały ten ze sklepu :o

My też mamy z Imperiala konglomeraty na wewnętrzne parapety i granit na zewnętrzne. Po za dwudniowym poślizgiem wszystko ok.

Nie wiem czy oni mają mozliwość pokazania płyty, bo wytwórnię mają w Rawiczu. No chyba, że zdjęcia. Te nasze zewnętrzne też wypadły nieco inaczej niż myslałam, ale sądzę że to głównie wina małej próbki, a parapet ma sporo większą poweierzchnię i w związku z tym pewnie dlatego jest więcej żyłek.

Co do konglomeratu Fiorito, wyszedł dokładnie taki jak chciałam. Na szczęście żadnych rys nie było, ani na jednym kamieniu ani na drugim. A ceny, no cóż, sa bardzo konkurencyjni. W Przeźmierowie byłam u pozostałych dwóch, było sporo drożej (lepszy był ten koło Nowa France). Kotowo odpadło w przedbiegach - kosmiczne ceny, chociaż podobno można uzyskać rabat ( moja siostra kupowała u nich botticino jakieś 1,5 roku temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Ma ktoś namiary na granity w okolicy Poznania?

Jeżeli ktoś przerabiał temat to proszę o jakieś wskazówki, potrzebuję na wykończenie posadzki w salonie i na parapety.

 

Ja kupowałem parapety z konglomeratu Santa Anna 2cm od http://www.pietrucha.pl

Mają skład przy św. Wincentego - blisko ronda Śródka.

Dostarczają parapety do wielu sklepów w Poznaniu.

Ja wziąłem od nich z montażem - cena przyzwoita, ale był mały poślizg.

Gość z którym się kontaktowałem jest na tyle sympatyczny, że nie robiłem problemu. Przez zamieszanie dostałem parapet do kuchni gratis.

Z montażu (dokładność co do mm) jak i z samych parapetów jestem bardzo zadowolony. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też kupowaliśmy w Kagranie koło Nowa France. Zaletą jest to, że mają slaby na placu. Można też dostać parę kawałków, aby móc sobie dopasować do pozostałych kolorów. Poślizgów nie było.

 

Stwierdziliśmy, że jesteśmy w stanie zaakceptować różnicę w cenie ok. 300 zł na wszystkich parapetach rzecz tego, aby parapety nam się podobały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...