Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

w sprawie drzwi drewnianych to ja zamówiłam przez allegro, ryzykuję ale za skrzydło drzwiowe surowe mam płacić po 280zł,czyli taniej niż porta, a tu 100% sosna...mają być wykonane do 20.06 wtedy mogę dać znać czy zakup wart grzechu :D

MAM pilne pytanie do tych, którzy tynkowali w około pół roku po postawieniu dachu- czy macie mikrospękania na ścianach? już poruszałam ten wątek, więc wiem,że przynajmniej jedna osoba była :) a pytanie moje, czy na pomalowanych ścianach nic się nie pojawia, żadne pęknięcia murów? Mam niestety niewesoło z tynkarzami :(

 

Pisałam troche wczesniej ze u nas pojawiły sie pekniecia w paru miejscach wzdłuż fug z zaprawy miedzy pustakami na scianach działowych. Nie mielismy za to mikrospekań typu pajaczki. Ale wiem od znajomej ze niestety te pajaczki wybijaja się przez farbę. Jedyna rada to naklejenie tapety z włókna szklanego. U niej poprawiali ta sprawe developerzy bo uznali to za usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Mam pytanie do grupy i liczę na Waszą pomoc. Poszukuję dobrego kierownika budowy, który będzie na budowie, a nie tylko na papierze, który w razie potrzeby doradzi. Najlepiej, gdyby była to osoba z rejonu Szamotuł, Rokietnicy czy Obornik.

Rozmawiałem z kilkoma i nie jestem z tych rozmów zadowolony. Dziś miałem spotkać się i podpisać umowę z kierbudem z Szamotuł i co... Kazał dzwonić pod koniec tygodnia :o . Wygląda na to, współpracę z panem zakończyłem, zanim ją zacząłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzam temat elewacji

Chcę zrobić w tym roku tylko ocieplenie elewacji styropian siatka i klej oraz sztukaterie na około okien i innych otworów, bonie oraz obłożenie styro 5cm płyt balkonowych.

 

mi zaproponowali cenę 28 bez tynków i 38 z tynkami, w tej chwili chce ocieplić tylko ściany gdzie dochodzi dach więc nie ma tego dużo. dajesz zwykły styropian czy cieplejszy np, organiki?na jakie kleje się zdecydowałeś?

jak zapytałem w jednej hurtowni o styropian fasadowy 20cm to 3 razy musiałem powtarzać że na pewno 20cm i na pewno na ściany:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Rozgryzam temat elewacji

Chcę zrobić w tym roku tylko ocieplenie elewacji styropian siatka i klej oraz sztukaterie na około okien i innych otworów, bonie oraz obłożenie styro 5cm płyt balkonowych.

 

mi zaproponowali cenę 28 bez tynków i 38 z tynkami, w tej chwili chce ocieplić tylko ściany gdzie dochodzi dach więc nie ma tego dużo. dajesz zwykły styropian czy cieplejszy np, organiki?na jakie kleje się zdecydowałeś?

jak zapytałem w jednej hurtowni o styropian fasadowy 20cm to 3 razy musiałem powtarzać że na pewno 20cm i na pewno na ściany:):)

 

U mnie będzie 16cm, ale dam zwykły - jakoś uważam, że to będzie wg. mnie wystarczająco. Może się zastanowię nad jakimś ze wskaźnikiem U 0,035.

W projekcie co prawda mam 15cm, ale daje 1cm więcej bo na cokół będę miał okładzinę klinkierową ciętą z pełnej cegły klinkierowej takiej jak mam na kominie i żeby elewacja wystawała bardziej niż cokół to daję 16cm. :roll:

Na temat klejów jeszcze się nie wgłębiałem za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla tych co to już robili :-)

Kwestia tej pianki dylaktującej jastrych od ścian - instalatorzy od kawałeczka podłogówki rozpoczęli ją od warstwy swojego styropianu z folią aluminiową...

W pomieszczeniach bez podłogówki mocuje sie ją do ściany dopiero od wysokości końca warstw styropianiu i folii ? czy też wsuwa już kawałek za styropian ? Po prostu banalne pytanie jak sie ta piankę mocuje by była miedzy ścianą a jastrychem....

Pytanie 2 - ile cm jastrychu macie na podłogówce?

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajesz zwykły styropian czy cieplejszy np, organiki?na jakie kleje się zdecydowałeś?

jak zapytałem w jednej hurtowni o styropian fasadowy 20cm to 3 razy musiałem powtarzać że na pewno 20cm i na pewno na ściany:):)

 

Bazując na własnych doświadczeniach chciałbym wszystkich przestrzec przed styro organiki - a szczególnie Platinum. Był taki wątek na WD ale stwierdziłem, że ktoś miał pecha. A u mnie z każdej paczki przynajmniej jedna płyta była do odrzucenia: styro wygięty w łuk. Miałem 15cm frez: poszczególne płyty nie zachodziły na siebie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał ziemię do wyrównania działki do oddania (lub wiedział o kimś kto ma) to byłabym wielce chętna :lol:

 

(chodzi o humus czy cokolwiek bo potrzebuję ful, bo czarnoziem to już osobna sprawa)

 

Mam do wydanie mieszaninę gliny i humusu. Jak chcesz to kontakt na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Kwestia tej pianki dylaktującej jastrych od ścian - instalatorzy od kawałeczka podłogówki rozpoczęli ją od warstwy swojego styropianu z folią aluminiową...

W pomieszczeniach bez podłogówki mocuje sie ją do ściany dopiero od wysokości końca warstw styropianiu i folii ? czy też wsuwa już kawałek za styropian ? Po prostu banalne pytanie jak sie ta piankę mocuje by była miedzy ścianą a jastrychem....

Pytanie 2 - ile cm jastrychu macie na podłogówce?

...

 

ad 1 w muratorze piszą że przez wszystkie warstwy powinna iść

u mnie wykonawcy zrobili na styropianie i odpuściłem bo przecież styropian nie zwiąrze sie nijak z murem więc będzie mogło to tam ew. sobie pracować

 

ad 2 ponoć min. 6,5 cm łącznie w tym przynajmniej 2 cm ponad rurką od ogrzewania podłogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. czy znacie kogos kto handluje napędami do bramy wjazdowej, przesuwanej? jakiej firmy? ile sie placi? (mam jedna wycene na 2300 netto i nie wiem jak sie do niej ustosunkowac)

 

[/i]

 

w tulcach jest firma która jeśli dobrze kojarzę to właśnie tylko napędami się trudni

kojarzę też w suchym lesie, jadą w kierunku na piłę od poznania, tuż za wiaduktem po prawej stronie

 

poza tym jak chcesz tanio, to napędy są też w marketach budowlanych

a może na allegro też warto poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie drzwi drewnianych to ja zamówiłam przez allegro, ryzykuję ale za skrzydło drzwiowe surowe mam płacić po 280zł,czyli taniej niż porta, a tu 100% sosna...mają być wykonane do 20.06 wtedy mogę dać znać czy zakup wart grzechu :D

...

 

można też kupić w marketach budowlanych drzwi surowe lite sosnowe firmy Radexl

cena też poniżej 300 zł

jakościowo i wizualnie wyglądają ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie drzwi drewnianych to ja zamówiłam przez allegro, ryzykuję ale za skrzydło drzwiowe surowe mam płacić po 280zł,czyli taniej niż porta, a tu 100% sosna...mają być wykonane do 20.06 wtedy mogę dać znać czy zakup wart grzechu :D

...

 

można też kupić w marketach budowlanych drzwi surowe lite sosnowe firmy Radexl

cena też poniżej 300 zł

jakościowo i wizualnie wyglądają ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...