Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Czy ktoś nie jest zainteresowany ściągnięciem szamba z Radomia?? Można by przeanalizować koszty i może coś by się taniej dało :roll: Czy ktoś już przywoził z Radomia? Jak to wyszło cenowo??

 

w najbliższym czasie będę musiał rozejrzeć się za szambem, jak dla mnie może być z Radomia:) Jestem zainteresowany

 

A dlaczego akurat z Radomia? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam takie jak są mury dopasowane co do 1mm :wink: a w sklepie kupujesz z regulacją co tak ładnie nie wygląda po zamontowaniu... :roll:

 

A czy jest jakaś norma wielkości drzwi ?

Bo dzisiaj tak mierzyłem i na parterze mam w tej chwili mierząc do jastrychu 210cm, a na górze 211 w projekcie wszędzie 210cm ...

I teraz jak dojdzie pwoiedzmy 1,5 cm gotowej podłogi to zostaje 208,5 nie za dużo?

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ul. Obornickiej jest centrum kominków - bardzo fachowa, kompetentna obsługa, duża wystawa.

 

Hej,

A moge poprosic o jakis bliższy namiar bo Obornicka troche długa... :p

 

podejrzewam, że chodzi o Prapol, właściwie to jedyna większa firma kominkowa na Obornickiej, do tego dość kompetentna

 

http://www.prapol.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejowy- na Obornickiej znajduje się kilka firm z komikami :)

 

Ja zamówiłam w firmie Prapol- jak jedziesz z Poznania po lewej stronie za światłami obok lidla (wkład Hajduk, bardzo kompetentny sprzedawca p.Marcin), na nastepnych światłam jest jeszcze firma Tomkominki.

 

Makus31- Parapety granitowe zew od pietruchy są bardzo atrakcyjne cenowo

(7 parapetów -965zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie jak są mury dopasowane co do 1mm :wink: a w sklepie kupujesz z regulacją co tak ładnie nie wygląda po zamontowaniu... :roll:

 

A czy jest jakaś norma wielkości drzwi ?

Bo dzisiaj tak mierzyłem i na parterze mam w tej chwili mierząc do jastrychu 210cm, a na górze 211 w projekcie wszędzie 210cm ...

I teraz jak dojdzie pwoiedzmy 1,5 cm gotowej podłogi to zostaje 208,5 nie za dużo?

pozdrawiam

Pawlok

To zależy jak masz robione pod zamówienie to nie ma znaczenia , jesli kupujesz gotowe to najlepiej jak jest 210 cm wys. ale niekture firmy miały nawet możliwośc montażu na 208 :wink: , włoskie musiały miec 220 :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejowy- na Obornickiej znajduje się kilka firm z komikami :)

 

Ja zamówiłam w firmie Prapol- jak jedziesz z Poznania po lewej stronie za światłami obok lidla (wkład Hajduk, bardzo kompetentny sprzedawca p.Marcin), na nastepnych światłam jest jeszcze firma Tomkominki.

 

Makus31- Parapety granitowe zew od pietruchy są bardzo atrakcyjne cenowo

(7 parapetów -965zł)

 

To naprawde taniutko , ja tez bedę potrzebował 7 szt i to na zaraz bo jak sie okazało mam miec od jutra robione ocieplenie (miało byc w sierpniu...) ale cena jest z montażem i podatkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiąc pełne deskowanie + papa trzeba zostawić szczelinę w kalenicy? Bo właśnie dekarz stwierdził że mamy źle położoną więźbę, gdyż nawet przecięcie papy nic nie da, co można jeszcze z tym zrobić???

 

No tak jakoś musi być leki "cug"..u mnie to jest ok 1,5 - 2 m wyraźnej szczeliny...

Przecięcie papy gdy deski sobie przy sobie to jaka szczelina 2-4 mm ???

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiąc pełne deskowanie + papa trzeba zostawić szczelinę w kalenicy? Bo właśnie dekarz stwierdził że mamy źle położoną więźbę, gdyż nawet przecięcie papy nic nie da, co można jeszcze z tym zrobić???

 

Zawsze da sie coś zrobić :wink: ja tez nie miałem rozciętej kalenicy bo robione deskowanie z papą było w listopadzie i ciesla stwierdził ze lepiej rozciąć kalenicę przy kładzeniu dachówki a na zimę zakryć papa zeby nie padało do wewnątrz domu, więc dekarze wzięli piłe i ponacinali takie łezki w kalenicy żeby była wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz dekarz zaproponował wiercenie dziur w więźbie ale ktoś inny mówił, że to nie wystarczy. Kto ma rację?

 

A może gumóweczką zrobić ładną szczeline?

A co na to KB ? - ja poza ową szczelina na nieogrzewanym stryszku zrobiłem na przeciwległych ścianach dwie rury f50 by był przedmuch powietrza przez całość strychu.

 

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze już chyba jest późno bo własnych postów nie widzę :wink: KB jest do du... ( tak to jest jak się bierze znajomych) bo musi sam sprawdzić w mądrych książkach. Czy możesz coś łopatologicznie napisać o tych rurach, bo ja to blondynka i trudno mi niektóre rzeczy sobie wyobrazić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie wycen prac wykonczeniowych. Czy poza uzgodniona cena za kladzenie plytek kasuja was fachowcy za dodatkowe tematy typu polozenie cokołow, schodow czy przygotowanie terenu? Dogadalem ciekawa cene za polozenie plytek za m2 a dzisiaj przy rozliczeniu sie zdziwilem jak mi powiedzieli ile to kosztuje. Okazuje sie bowiem, ze jakie łamasy czy cokoły nie są liczone od m2 tylko albo od bieżącego albo jeszcze w inny tylko im znany sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...