Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Gość Gosc_gość
Ja też koniecznie wodę w grunt będę wpuszczał, bo nasze kochane urzędasy :evil: wymyślili se podatek od wody deszczowej :evil: takiego wała....... ani złamanego grosza ode mnie nie wyciągną za deszczówkę ( na pewno to dotyczy nieruchomości w ramach administracyjnych Poznania, czyli mojej... innych nie wiem :roll: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też koniecznie wodę w grunt będę wpuszczał, bo nasze kochane urzędasy :evil: wymyślili se podatek od wody deszczowej :evil: takiego wała....... ani złamanego grosza ode mnie nie wyciągną za deszczówkę ( na pewno to dotyczy nieruchomości w ramach administracyjnych Poznania, czyli mojej... innych nie wiem :roll: )

 

A czy ów podatek nie jest naliczany od powierzchni dachu i utwardzonego terenu działki - bez względu gdzie wypuszczasz wodę?

Tak na marginesie podjazdu nie będę całkowicie brukował - lecz sporą jego część będzie stanowiła płyta ażurowa pozwalająca na wchłanianie wody opadowej przez grunt.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Ja też koniecznie wodę w grunt będę wpuszczał, bo nasze kochane urzędasy :evil: wymyślili se podatek od wody deszczowej :evil: takiego wała....... ani złamanego grosza ode mnie nie wyciągną za deszczówkę ( na pewno to dotyczy nieruchomości w ramach administracyjnych Poznania, czyli mojej... innych nie wiem :roll: )

 

A czy ów podatek nie jest naliczany od powierzchni dachu i utwardzonego terenu działki - bez względu gdzie wypuszczasz wodę?

Tak na marginesie podjazdu nie będę całkowicie brukował - lecz sporą jego część będzie stanowiła płyta ażurowa pozwalająca na wchłanianie wody opadowej przez grunt.

Pawlok

Na szczęście zależy od tego gdzie idzie woda z rynien - jak do kanalizy to się buli, jak rozprowadzana po działce to mogą mnie cmoknąć :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Poszukuję Dobrego parkieciarza do układania paneli 3-warstwowych na klej.

Możecie kogoś polecić ?

 

hej, jakię trzywarstwowe wybrałeś? my chcemy ułożyć dębowe z castoramy ale na pływająco (baltic wood chyba)

Ja chcę położyć na parterze w salonie i w gabinecie konkretnie Baltic Wood Dąb Natur. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az spojrzałam na powięszone zdjęcie, które zrobiłam kiedys w castoramie , to chyba będzie podobnie, bo nasz też dąb (nie ma że natur przynajmniej na opisie sklepu) , 3-lamelkowy, będzie na piętrze i dlatego bez kleju :), ale zawsze to drewno , w cenie niewiele wyższej niż ładny panel ac4

Krzysztof, gdzie i za ile kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
az spojrzałam na powięszone zdjęcie, które zrobiłam kiedys w castoramie , to chyba będzie podobnie, bo nasz też dąb (nie ma że natur przynajmniej na opisie sklepu) , 3-lamelkowy, będzie na piętrze i dlatego bez kleju :), ale zawsze to drewno , w cenie niewiele wyższej niż ładny panel ac4

Krzysztof, gdzie i za ile kupujesz?

Mam 2 opcje

Jak znajdę dobrego i niedrogiego parkieciarza co mi położy te panele na klej

to kupię w necie - widziałem je po 122zł za m2 brutto

A jak nie znajdę to kupię w sklepie na Ostrowskiej razem z montażem na klej.

Podobno maja dobrych majstrów od kładzenia tego i stosują dobre kleje, ale same panele kosztują u nich 125 netto i montaż na klej 55 zł ( cena o ile dobrze pamiętam razem z klejem) http://www.naturwood.pl - Pewno od tych cen jakiś rabat jeszcze można wywalczyć.

Jest to nowy sklep także myślę, że będą dbać o klientów, przynajmniej do momentu jak sobie wyrobią renomę. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko do tych którzy mają już za sobą malowanie wnętrza...u nas szaleją malarze...kolejna ekipa z Bożej Łaski polecenia :( i tu moje pytanie bo zauważyłam,że w narożnikach, gdzie było wykończenie akrylem farba jakby się zważyła i wygląda jakby zaraz miała odpadać łuskami...czy ktoś miał podobny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie, pomóżcie, na gwałt muszę zamówić parapety zewnętrzne (bo po tynkowaniu podobno już się nie da) a kompletnie nie ruszyłam jeszcze tematu. Podpowiedzcie proszę, bo nawet nie mam już czasu na wertowanie wyszukiwarki, gdzie kupowaliście, za ile, no i przede wszystkim jakie. Mój kierownik odradza konglomerat bo się brudzi, granit bo za ciężki a blacha mi się niespecjalnie podoba:(. I co tu wybrać?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzy ludzie, pomóżcie, na gwałt muszę zamówić parapety zewnętrzne (bo po tynkowaniu podobno już się nie da) a kompletnie nie ruszyłam jeszcze tematu. Podpowiedzcie proszę, bo nawet nie mam już czasu na wertowanie wyszukiwarki, gdzie kupowaliście, za ile, no i przede wszystkim jakie. Mój kierownik odradza konglomerat bo się brudzi, granit bo za ciężki a blacha mi się niespecjalnie podoba:(. I co tu wybrać?!

 

zakład produkcji parapetów

 

pphu "rdm"

rafał markowski

sowinki 64

62-050 mosina

tel (061) 81-92-327

fax (061) 81-36-789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...