Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

aneksowanie jeakiejkolwiek umowy wymaga zgody obu stron. zatem jeśli się nie zgadzasz, to nie podpisuj i na drodze sądowej mozesz dochodzić odszkodowania za niewywiazanie się strony z umowy. Zwykle jest tak, że TY ie dochowując terminów umownych płacisz srogie kary (energetyka) dlaczego zatem gazownia ma ich nie płacić ?

Oczywiscie zwykle idąc na wojnę z molochem trzeba sie zastanowić czy ma to sens i c ochcemy docelowo osiagnać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przewertowałam forum i widzę, że polecana jest firma Pietrucha, ale tam granit mają tylko w dwóch kolorach... Imperial z Przeźmierowa ma znacznie większy wybór, ale ceny też wyższe:(. Trzeba liczyć jakieś 650 zł/m2, czyli na moje okna ponad 2000... Jeśli ktoś zna jakąś tańszą firmę, to będę niezmiernie wdzięczna za podpowiedź.

 

W Przeźmierowie jest jeszcze jedna firma, która ma bardzo duży wybór marmurów i granitów ul. Wysogotowska 83 KAGRAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po dłuuugich przygotowaniach zabieramy się pooowoli za budowę. Dzialka Kamoniki. Oswajam się jeszcze z tym forum - można tu znaleźć mnóstwo przydatnych informacji ale ich poszukiwanie wymaga sporo determinacji, jak dla mnie forum jest bardzo nieczytelne. Nie wiem czy przyklejam się dobrej grupy - w tym roku chcemy tylko wylać fundamenty a ruszyć na dobre na wiosnę. Jeszcze walczę trochę z projektemi papierologią i poszukuję namiarów na sprawdzone firmy - kierownika budowy i firmę budowlaną. Z góry dziękuję za namiary. Pozdrawiam, Ada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas troje z drzwiami już (licząc budowlane) i w przyszłości od Łapawy. Cieszy mnie niezmiernie zadowolenie Tomkrzyśka z drzwi wewnętrznych bo właśnie przyklepnęłam w piątek :D , bo dotychczas nikt się nie odezwał kto juz ma.

 

No to muszę się przyznać że dołączyliśmy do nabywców drzwi wewnetrznych Łapawy - za 6 tygodni zobaczymy jak to wizualnie będzie wyglądać :-)

pozdrawiam

Pawlok

PS:cena nie wiele wyższa niż drzwi sieciowych, a i problemów z jakimś nie standardem wymiarów brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przyklejam się dobrej grupy - w tym roku chcemy tylko wylać fundamenty a ruszyć na dobre na wiosnę.

 

Witamy serdecznie!

Dobry pomysł z wyciągnięciem fundamentów - zasypcie piachem i niech sobie to ładnie przez zimę osiada :-)

Domek wg jakiego projektu będziecie budować ? - poczytajcie min tą grupę a sporo się dowiecie tylko czasu i cierpliwości potrzeba :-)

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

: tłumaczą zwłokę oczywiście problemami z pozwoleniem i ogólnie administracją sama jednak wiem, że zabrali się za gromadzenie papierków dopiero w lutym tego roku, mimo iż umowa podpisana w czerwcu 2008.

Czy mogę nie podpisać tego aneksu? Czy będzie to równoznaczne z zerwaniem umowy? Jeżeli podpiszę ten aneks to znaczy że się zgadzam na przedłużenie i nie będę miała nawet szans na jakąś rekompensatę.

 

 

Też analizowałem umowę tylko w druga stronę tzn ja będę później gotowy do odbioru i tu nie ma problemu mam złożyć pismo i po sprawie.

Mają właśnie w umowie zapis o przedłużeniu ze względu na postępowanie administracyjne - wydaję mi się ze nie masz wiec wyjścia :-(

Jak rozumiem 30 czerwca to była data gotowości świadczenia przez nich możliwości dostawy gazu (jak rozumiem datę podałaś wcześniejszą niż potrzebujesz zakładając ewentualną obsuwę)? Mogłaś ich monitować namiętnie podczas paru wizyt na Grobli sporo ludzi spotkałem którzy mieli właśnie z tym problem.

Nauczka na przyszłość brać do instalacji wewnetrznej gazownika z dobrymi układami w gazowni wtedy obsuwy z przyłączami nie ma :-) Taka Polska monopolistyczna rzeczywistość :-(

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z wyciągnięciem fundamentów - zasypcie piachem i niech sobie to ładnie przez zimę osiada :-)

Domek wg jakiego projektu będziecie budować ? - poczytajcie min tą grupę a sporo się dowiecie tylko czasu i cierpliwości potrzeba :-)

pozdrawiam

Pawlok

 

Piękne hobby! Miło popatrzeć na piękne zdjęcia. Projekt mamy indywidualny, zapytam architekta czy nie ma nic przeciwsko żebym wkleiła go sobie do dziennika. Przez rok szukałam z gotowych i nic nie znalazłam dla siebie, każdy wymagał adaptacji a to już robiły się koszty prawie jak indywidualny projekt.

Z fundamentami to tak raczej wyszło ze wzg. finansowych, oferty banków są takie sobie obecnie i liczę że się sytuacja poprawi pod koniec roku, z drugiej strony chcę ruszyć od wiosny a nie chcę wtedy marnować czasu bo .. ziemia zamarznięta, pada, roztopy itd.. a to dobrze że fundamenty będą sobie tak przez zimę stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dobrze że fundamenty będą sobie tak przez zimę stać?

 

Moim zdaniem bardzo dobrze - zrobcie fundamenty, kanalize pod chudym i przepusty na to co tam będziecie mic (woda, rekuperator itp. Itd.) zasypcie piachem niech się zageszcza porzeez opady jesienno zimowe. Na wiosne dosy[iecie, ubijecie i zero stresu że piach niedogeszczony Zakładam że budujecie dom bez piwnicy...

Pawlok

PS: za miłe śłowa o hobby dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bo zwariowaliśmy, jak powinno być i co jest wygodniejsze?

Drzwi od łazienki otwierane do wewnatrz łazienki - w sytuacji gdy zajmą ok 90 cm zostanei 75 cm od sciany z przestrzenią na umywalkę..

Czy też te same drzwi otwierane na korytarz o szerokosci 1,85 ?

Pomocy wczorajsze przyupominanie jak mają znajomi nie dało rezultatów - jedni mają tak drudzy tak...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bo zwariowaliśmy, jak powinno być i co jest wygodniejsze?

Drzwi od łazienki otwierane do wewnatrz łazienki - w sytuacji gdy zajmą ok 90 cm zostanei 75 cm od sciany z przestrzenią na umywalkę..

Czy też te same drzwi otwierane na korytarz o szerokosci 1,85 ?

Pomocy wczorajsze przyupominanie jak mają znajomi nie dało rezultatów - jedni mają tak drudzy tak...

Pawlok

 

My mamy otwierane na zewnątrz - szkoda miejsca w łazience :wink:

A jak masz w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlok, w twoim przypadku zrobiłbym drzwi otwierane na zewnątrz. Ponadto będzie to zgodne z przepisami prawa budowlanego, które mówi ze drzwi do łazienki i wc nie mogą otwierać się do wewnątrz.

 

Dzięki za rozpisanie się w temacie otwierania drzwi.

Sprawdziłem na projekcie - łazienki maja drzwi otwierane na zewnątrz.

Co mnie zdziwiło gdyż myślałem ze powinny być do środka by w razie czego łatwiej było wyważyć.

Acha tej łazienki w pierwotnym projekcie nie było :-)

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...