Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Może podzielicie się kosztami robocizny waszych ekip w zakresie termoizolacki domu ile za

1)położenia styropianu wraz z zatarciem kleju i zagrunowaniem

2)położenie tynku

3)ewentualne jego malowanie.

A i moze jakies namiary na fachowców mi sie troszkę skomplikowała sprawa.

 

pozdrawiam

Pawlok

 

Moi fachmani brali 40 zł. za położenie styropka ze szlifowaniem + klej + siatka+ klej+ malowanie podkładem + tynki (jakie chcesz mineralny czy silikonowy) za malowanie oczywiscie dodatkowo .Jestem zadowolony, a mało wymagający nie jestem... :wink: :D

Cenę znegocjowałem z 45 zł. (mialem tez robione wczesniej przez nich gładzie wewnątrz) 45 zł. to obecnie cena standardowa (zazwyczaj biorą 15 zł. za warstwe)... :wink:

 

a ja mam to wszystko za 31 zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to gratuluje takiej ceny :wink: ja robiłem wyceny u kilkunastu ekip (sprawdzonych równiez przeze mnie na budowach) i nikt nie chciał rozmawiac o kwocie ponizej 40 zł. :o miałem tez jednego za 35 zł . ale jak zobaczyłem jego robotę to dałem sobie spokój.

Wszystkie składowe ceny wymieniałem nie po to żeby sie przechwalać co to dla mnie robią w tej cenie tylko dla osób nie zorientowanych żeby sie nie dały zrobic w konia przez ekipy , Pani dankaf... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to napisałeś że ktos nie zorientowany mógłby pomyslec no "full wypas" :wink:

 

A tak na marginesie co to jest

klej+siatka+klej?

 

Sam widzialem jak pseudo fachamni kładą siatkę a na nia klej i wszystko wyglada pożniej noramalnie tylko po jakims czasie siateczka odchodzi z klejem od styropka i mozesz sobie oderwac tak cała sciane z tynkiem , jest to baaardzo wazne zeby przed siatka kładli najpierw klej i w niego siatke zatopili i później na to druga warstwa kleju wówczas nie odklei się juz na pewno. :wink: ale nie każdej ekipie się chce bo jest więcej roboty i idą na skróty(choc to technologia standardowa)

 

 

Pani dankaf...
przeczytałam wcześniej i było drogie Panie........ :lol: :wink:

pozdrawiam

No tak bo juz myślałem ze jest zespołowy atak na mojego posta... :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje takiej ceny :wink: ja robiłem wyceny u kilkunastu ekip (sprawdzonych równiez przeze mnie na budowach) i nikt nie chciał rozmawiac o kwocie ponizej 40 zł. :o miałem tez jednego za 35 zł . ale jak zobaczyłem jego robotę to dałem sobie spokój.

Wszystkie składowe ceny wymieniałem nie po to żeby sie przechwalać co to dla mnie robią w tej cenie tylko dla osób nie zorientowanych żeby sie nie dały zrobic w konia przez ekipy , Pani dankaf... :wink:

 

Przepraszam.... 32 zł z malowaniem.

Ja widziałam ich prace...nie dalej jak w poniedziałek. Facet przyjeżdza z miasteczka oddalonego o 100 km od Poznania.

Nie kupuję kota w worku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałam ich prace...nie dalej jak w poniedziałek. Facet przyjeżdza z miasteczka oddalonego o 100 km od Poznania.

 

Dzięki wszystkim za rozpisanie sie w temacie :-)

A jakie wybraliście tynki mineralne? akrylowe ?

 

pozdrawiam

Pawlok

My pierwotnie chcieliśmy silikonowy barwiony ale stanęło na mineralnym Kreissel i moze za kilka lat pomalujemy ... :wink:

miałem też kilka worków do wykończenia okien z Atlasa -ale tragedia- , nie polecam wygląda przy Kreiselu jak żużel :roll: na szczęście akurat w wkoło okien pilastry( tam gdzie ten Atlas) mamy malowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przewodem kominowym do kominka. KOmin ma wysokosc 5 m (od czopucha). Wyjście z kominka (24 kw z płaszczem wodnym) fi 20. Potem przejście na przewód ze stali nierdzewnej 22x12. Niesetety jest słaby cug i przy otwarciu dzwiczek co jakiś czas część dymu leci do pokoju. Maksymalny przekrój wkładu jaki jestem w stanie zamontować do 12 x 27. Co robic- przerabiac komin czy ten szerszy wkład zadziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałam ich prace...nie dalej jak w poniedziałek. Facet przyjeżdza z miasteczka oddalonego o 100 km od Poznania.

 

Dzięki wszystkim za rozpisanie sie w temacie :-)

A jakie wybraliście tynki mineralne? akrylowe ?

 

pozdrawiam

Pawlok

 

w sumie to jeszcze nie wybierałam, ale musze sie za to zabrać, bo w 2 połowie sierpnia.... będziemy ocieplać dom....

chociaż tynkarz...mówił,żebyśmy na zimę zrobili styropian + siatka z klejem.... a na wiosnę położyli tynk i farbę. Chcę jakis jasny kolor...a obok nas ruszyły 2 budowy... i tynkarz mówił,że szkoda naszych pieniędzy, bo i tak elewacja sie zakurzy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten certyfikat mozna juz załatwiac po ociepleniu budynku czy dopiero po zakończeniu wszystkich pracz wiązanych z wykończeniami? Pytam bo już jestem na wykończeniu (siebie też :lol: )

A 440 zł. to i tak niezła kwota :wink: pamietam jak w styczniu było to ok. 1500 ! :o

 

Do ceryfikatu potrzebne jest zdjęcie ocieplonego i otynkowanego domu. My akurat byliśmy świeżo po tych pracach, więc nie był to problem, ale zastanowiło mnie jak to robią ludzie, którzy zostawiają ocieplanie i tynkowanie domu na przyszłość i wprowadzają się bez tego, oni certyfikatu nie dostaną? A tym samym pozwolenia na mieszkanie?! Od samego myślenia o tych durnych papierach ciśnienie mi się podnosi, wszystko to jakiś absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale zastanowiło mnie jak to robią ludzie, którzy zostawiają ocieplanie i tynkowanie domu na przyszłość i wprowadzają się bez tego, oni certyfikatu nie dostaną? A tym samym pozwolenia na mieszkanie?! Od samego myślenia o tych durnych papierach ciśnienie mi się podnosi, wszystko to jakiś absurd.

 

To samo mnei nurtuje -w idze sporo zamieszkałych domów bez termoizolacji na scianach?

Jak obchodzą przepisy?

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wykonywane przez tych ludzi certyfikaty mają się nijak do tego jakie było ich założenie niestety :cry: Nie wyobrażam sobie jak można zrobić audyt bez projektu...Mam z tym trochę doczynienia i wiem jak to (teoretycznie) powinno wyglądać ( i wtedy nawet cena 1500 zł nie jest ceną wygórowaną) a jak nieststy wygląda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale zastanowiło mnie jak to robią ludzie, którzy zostawiają ocieplanie i tynkowanie domu na przyszłość i wprowadzają się bez tego, oni certyfikatu nie dostaną? A tym samym pozwolenia na mieszkanie?! Od samego myślenia o tych durnych papierach ciśnienie mi się podnosi, wszystko to jakiś absurd.

 

To samo mnei nurtuje -widze sporo zamieszkałych domów bez termoizolacji na scianach?

Jak obchodzą przepisy?

Pawlok

 

Z tego co mi wiadomo, można uzyskać częściowy odbiór (potrzebne są wszystkie media, kuchnia, węzeł sanitarny, wykończone minimum jedno pomieszczenie mieszkalne). Do częściowego odbioru nie jest wymagany quasi-certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, można uzyskać częściowy odbiór (potrzebne są wszystkie media, kuchnia, węzeł sanitarny, wykończone minimum jedno pomieszczenie mieszkalne). Do częściowego odbioru nie jest wymagany quasi-certyfikat.

 

Ale budynek chyba musi spełniać normy termoizolacyjne do ścian k=0,3 - a ściana nie budowana w technologi jednowarstwowej bez izolacji tego na pewno nie ma....Odbiór częściowy wiąże sie także z wizytą inspektorów, a czego oczy nie widzą...

 

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wykonywane przez tych ludzi certyfikaty mają się nijak do tego jakie było ich założenie niestety :cry: Nie wyobrażam sobie jak można zrobić audyt bez projektu...Mam z tym trochę doczynienia i wiem jak to (teoretycznie) powinno wyglądać ( i wtedy nawet cena 1500 zł nie jest ceną wygórowaną) a jak nieststy wygląda...

 

Bo wogóle dla inwestora indywidualnego ten dokument w ogóle nie powinien byc potrzebny! Jak budujesz dla siebie to Twoja sprawa ile zaplacisz za energie...

 

 

A tak wogóle jak ktoś ma namiary na dobre ekipy od ocieplania ścian styropianem to poproszę namiary - interesuje mnie styro+klej, póki co najlepsza ofertę mam za 33zł/m2.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wogóle dla inwestora indywidualnego ten dokument w ogóle nie powinien byc potrzebny! Jak budujesz dla siebie to Twoja sprawa ile zaplacisz za energie...

Pawlok

 

Tylko, że zamysłem ustawodawcy było też przewidzenie przypadków, kiedy Ty ten swój dom będziesz chciał komuś sprzedać (bo za parę lat zostaniesz prezesem NBP i stać Cię będzie na większy), albo np. gdy taki dewerloper buduje domki na sprzedaż. W obu przypadkach kupujący ma być poinformowany o zapotrzebowaniu domu na energię. No i nie należy się dziwić, że taki certyfikat energetyczny (abstrahując w tym miejscu od jego wiarygodności) jest wymagany już na etapie zakończenia inwestycji a nie dopiero na etapie zawarcia ew. umowy kupna/sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...