Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Ava80 napisała :

Konarzewo 2 pozdrawia Szreniawę

nie macie pojęcie jak się cieszę, że ktoś w końcu docenił tę okolicę (Komormniki, Szreniawa, Dopiewo, Chomęcice) dłuuuuugo byłam sama na forum

 

Ja też sie cieszę ,że jest nas więcej z prawie tego samego fyrtla. Ava , Tokas ,Pado - jesteśmy we trójkę + rodziny . A może jeszcze się ktoś dołączy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam po dłuższej przerwie.

Dziś złozyłem papiery w starostwie - na pozwolenie na budowę.

Mam juz kilka wycen robocizny stanu surowego bez dachu.

Wychodzi mi że za 216 m pow. całkowitej ( 158 uzytkowej ) fachowcy wołają

ok 200 zł za metr ( przy pow. całkowitej ) lub licząc inaczej 284 zł za metr ( licząc uzytkową ) tj 45,000 zł za surowy bez dachu.

Jak to wyglada u Was ? Na jakie kwoty wycenili Wam roboty Wasi fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam swój akces do grupy 2008.

Budowa w Konarzewie k. Komornik

Pado bedziemy prawie sasiadami.

 

Szreniawa pozdrawia Konarzewo.

konarzewo 2 pozdrawia Szreniawę ;)

nie macie pojęcie jak się cieszę, że ktoś w końcu docenił tę okolicę (Komormniki, Szreniawa, Dopiewo, Chomęcice) dłuuuuugo byłam sama na forum ;)

 

siemanko. podstawa to budować w dobrym towarzystwie. Na wcześniejszych grupach ludzie pisali o spotkankach towarzyskich. A tu wiosna powoli idzie. I sezon budowlany się rozkręca...... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ava80 napisała :
Konarzewo 2 pozdrawia Szreniawę

nie macie pojęcie jak się cieszę, że ktoś w końcu docenił tę okolicę (Komormniki, Szreniawa, Dopiewo, Chomęcice) dłuuuuugo byłam sama na forum

 

Ja też sie cieszę ,że jest nas więcej z prawie tego samego fyrtla. Ava , Tokas ,Pado - jesteśmy we trójkę + rodziny . A może jeszcze się ktoś dołączy ?

 

jeśli 6km od Konarzewa czyli moja Szreniawa to też ten sam fyrtel to się wpisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupię jak najtańszą siatkę - autostradową czy leśną? Chcę odgrodzić część ogrodu przed budowlańcami.

 

Dzisiaj sprawdzałem w Castoramie (no może to tak dla Was nie podrodze, ale jest)

 

siatka leśna

wys. 2m x 50 mb cena: 168,00 zł (3,36/mb)

wys. 1,5m x 50 mb cena: 198,00 zł (3,96/mb)

 

Tak nawiasem to czemu 2 metrowa jest tańsza od 1,5 metrowej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Dziś złozyłem papiery w starostwie - na pozwolenie na budowę.

Mam juz kilka wycen robocizny stanu surowego bez dachu.

Wychodzi mi że za 216 m pow. całkowitej ( 158 uzytkowej ) fachowcy wołają

ok 200 zł za metr ( przy pow. całkowitej ) lub licząc inaczej 284 zł za metr ( licząc uzytkową ) tj 45,000 zł za surowy bez dachu.

Jak to wyglada u Was ? Na jakie kwoty wycenili Wam roboty Wasi fachowcy.

 

Mi jedna ekipa wyceniał 168 m2 pow.użytkowej domu na 52.000 netto stan surowy otwarty, z więźbą dachową (to chyba nieźle ale gość jest słabo zorganizowany czasowo, ciężko się z nim umówić, ciągle mu coś wypada)

 

Dla porównania inna ekipa super organizacyjnie, pełna, profesjonalnie przygotowana oferta, dobrze zorganizowani, wszystko na czas 51.500 netto (bez dachu)

 

Trzecia ekipa jakaś bujająca w obłokach wyceniła tą samą budowę, na 86.000 zł netto + jak to ujęto w ofercie koszty dodatkowe ok.12.000 zł (obejmujące m.in wynajem Toy Toya ??? !!!) czyli razem 98.000 netto.

 

Rozpiętość duża, i widać że coś za coś, trzeba odpowiednio wyważyć pomiędzy jakością - organizacją, a ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Dziś złozyłem papiery w starostwie - na pozwolenie na budowę.

Mam juz kilka wycen robocizny stanu surowego bez dachu.

Wychodzi mi że za 216 m pow. całkowitej ( 158 uzytkowej ) fachowcy wołają

ok 200 zł za metr ( przy pow. całkowitej ) lub licząc inaczej 284 zł za metr ( licząc uzytkową ) tj 45,000 zł za surowy bez dachu.

Jak to wyglada u Was ? Na jakie kwoty wycenili Wam roboty Wasi fachowcy.

 

Z moich doświadczeń to by bylo jednak może nie bardzo ale jednak dosyć dużo (stan na początek 2008).

 

Ja szukalem z różnych źródel i rozpiętość cen byla spora. Najlepiej poszlo z forum muratora. Przejrzalem bialą listę wielkopolską i wcześniejsze grupy budujące i tam znalazlem kilka namiarów z których wybralem jedną ekipę. Chlopaki wlaśnie murują fundamenty. Podstawa to ekipa spoza Poznania.

 

Powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi że za 216 m pow. całkowitej ( 158 uzytkowej ) fachowcy wołają

ok 200 zł za metr ( przy pow. całkowitej ) lub licząc inaczej 284 zł za metr ( licząc uzytkową )

Z moich doświadczeń to by bylo jednak może nie bardzo ale jednak dosyć dużo (stan na początek 2008).

A konkretniej? Wyceny są robione chyba raczej na metry ścian i na określone prace (np.schody). Jeśli jednak przymykając oko wzięloby się przelicznik na m2 podlóg to cena poniżej 150 za m2 jest do osiągnięcia.

 

I jeszcze parę wskazówek przy ocenie ofert na prace murarskie. Często cena jest trochę niższa ale nie zawiera wszystkich prac, które są do wykonania. Tego trzeba BARDZO pilnować, bo potem trzeba doplacać w trakcie realizacji i ostateczna cena różni się calkiem istotnie od wyjściowej.

- zasypywanie fundamentów

- ścianki dzialowe na parterze

- ścianki dzialowe na poddaszu

- schody żelbetowe jeśli... żelbetowe

- schody wejściowe do domu jeśli murowane

- wszelkiej maści tarasy jeśli murowane

 

U mnie 100 na 100 wyceny zawieraly strop gęstożebrowy. Jeśli plyta żelbetowa to będzie z pewnością podlegala osobnej wycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i Arek napisali :

 

Budujecie kominy systemowe czy tradycyjne ????

 

 

 

Chyba zdecyduje się na systemowy . Nie wiem tylko jakiej firmy .

 

Swego czasu czytałem o kominach systemowych firmy Plewa.

Pisali o nich na grupie Wiosna 2007 i jakoś nikt złego słowa o nich nie napisał.

Podobno jakość Schiedla a cena przyzwoita.

Jakby co link: http://www.plewa.net.pl/

 

a u mnie KierBud zalecał systemowe ale Murarz kręcił nosem. I nie miał w tym żadnego interesu bo murowane będzie murował sam w tej samej cenie. Sam nie wiem co o tym sądzić.

 

 

 

My w projekcie mamy murowane ale ekipa powiedziała, że w sumie kwotowo wyjdzie na to samo a dużo lepsze są systemowe.

Skorzystałem z ofert Schidla i spotkałem się z ich doradcą. Handlowiec z niego kiepski, w ciszy zrobił mi ofertę, powiedział tylko tyle, że jego firma ma najlepszą kamionkę, przesłał na maila wycenę. Cena detaliczna moich kominów i wentylacji to ponad 10.000 zł. Jeżeli chcę mieć taniej to muszę spróbować potargować się w hurtowniach. NIE WIEM PO CO SIĘ Z NIM SPOTKAŁEM myślałem, że on je sprzedaje :(

Byłem przejazdem w hurtowni na Lechickiej gdzie ceny mają z kosmosu (8,5 za poroherm 25) ale zainteresowały mnie wystawione u nich kominy Plewy i Bolesławca. Niestety kobieta obsługująca potrafiła powiedzieć tylko tyle, że żadko sprzedają te kominy bo są drogie ale Plewa jest lepsza a po wycenę muszę pojechać do nich osobiście i wręczyła ulotkę z adresem :(

Jutro spróbuję u Plewy.

 

 

P.S. Szukam dobrej hurtowni z dachówką Brasa albo PROdacha - co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj sobie podzwoniłam po betoniarniach i tak:

najtaniej - BM Beton Antoninek - 262zł netto + 7%vat, pompa 240zł/h

Piotrowscy Nekla - 320zł netto z pompą - ale dlatego tak drogo bo do mnie jest od nich daleko (do Ciebie będzie bliżej) Nie zapytałam jaki vat.

Stanbud Swarzędz 305zł netto z pompą + 22% vat

 

Zamówić trzeba około 3 dni przed.

W Swarzędzu możesz zamówić i zapłacić już teraz, a dowiozą ci kiedy zachcesz, bo podobno ma być 20% podwyżka :roll:

Ja chyba się zdecyduję na Antoninek :lol:

Ale jeszcze jutro podzwonię do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i Arek napisali :

 

Budujecie kominy systemowe czy tradycyjne ????

 

 

 

Chyba zdecyduje się na systemowy . Nie wiem tylko jakiej firmy .

 

Swego czasu czytałem o kominach systemowych firmy Plewa.

Pisali o nich na grupie Wiosna 2007 i jakoś nikt złego słowa o nich nie napisał.

Podobno jakość Schiedla a cena przyzwoita.

Jakby co link: http://www.plewa.net.pl/

 

a u mnie KierBud zalecał systemowe ale Murarz kręcił nosem. I nie miał w tym żadnego interesu bo murowane będzie murował sam w tej samej cenie. Sam nie wiem co o tym sądzić.

 

 

 

My w projekcie mamy murowane ale ekipa powiedziała, że w sumie kwotowo wyjdzie na to samo a dużo lepsze są systemowe.

Skorzystałem z ofert Schidla i spotkałem się z ich doradcą. Handlowiec z niego kiepski, w ciszy zrobił mi ofertę, powiedział tylko tyle, że jego firma ma najlepszą kamionkę, przesłał na maila wycenę. Cena detaliczna moich kominów i wentylacji to ponad 10.000 zł. Jeżeli chcę mieć taniej to muszę spróbować potargować się w hurtowniach. NIE WIEM PO CO SIĘ Z NIM SPOTKAŁEM myślałem, że on je sprzedaje :(

Byłem przejazdem w hurtowni na Lechickiej gdzie ceny mają z kosmosu (8,5 za poroherm 25) ale zainteresowały mnie wystawione u nich kominy Plewy i Bolesławca. Niestety kobieta obsługująca potrafiła powiedzieć tylko tyle, że żadko sprzedają te kominy bo są drogie ale Plewa jest lepsza a po wycenę muszę pojechać do nich osobiście i wręczyła ulotkę z adresem :(

Jutro spróbuję u Plewy.

 

 

U mnie jeden systemowy do gazu z Bolesławca IBF a do kominka murowany z cegły pełnej.

Co do komina IBF to kupowałam w Firmie Animir przy Obornickiej. Handluja praktycznie wszelkimi kominami i dachówkami. Jest tam niejaki Jarek którego mile wspominam z współpracy i z rabatów które zdobywał u producenta (ceny zawsze konsultowałam w kilku hurtowniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj sobie podzwoniłam po betoniarniach i tak:

najtaniej - BM Beton Antoninek - 262zł netto + 7%vat, pompa 240zł/h

Piotrowscy Nekla - 320zł netto z pompą - ale dlatego tak drogo bo do mnie jest od nich daleko (do Ciebie będzie bliżej) Nie zapytałam jaki vat.

Stanbud Swarzędz 305zł netto z pompą + 22% vat

 

Zamówić trzeba około 3 dni przed.

W Swarzędzu możesz zamówić i zapłacić już teraz, a dowiozą ci kiedy zachcesz, bo podobno ma być 20% podwyżka :roll:

Ja chyba się zdecyduję na Antoninek :lol:

Ale jeszcze jutro podzwonię do innych.

 

Spróbuj jeszcze Beton Bonus:

62 - 030 Luboń

ul. dr Romana Maya 1

tel./fax 061 8 102 091

Pan Olgierd

http://www.beton-bonus.pl/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu ekipy budowlanej, to trafiłem na ekipę zorganizowaną wręcz wzorowo.

 

Budowa na podstawie kosztorysu z programu WINBUD:

- wszystko czarno na białym krok po kroku, każdy element, część i prace wyszczególnione w ilościach i cenach

- podpisanie umowy i rozpoczęcie prac bez żadnych zaliczek

- budowa podzielona na etapy i płatność po zakończeniu każdego etapu, odbiór przez kierbuda i po naszej akceptacji przelew, a następnie rozpoczęcie kolejnego etapu

- czas stanu surowego otwartego ok 1,5 - 2 miesięcy

- i cena dosyć atrakcyjna, nie najtańsza spośród moich ofert ale atrakcyjna

 

Rewelacja, pierwszy raz spotkałem się z propozycją pracy bez zaliczek co chyba jest rzadko spotykane.

 

Co o tym sądzicie, czy gdzieś coś się kryje?

 

Dla porównania proponują mi też materiały i np.

beton B10 - 190/m3 + 7%VAT

B20 230 m3 + 7%VAT,

Porotherm25 6,20+7%VAT

Porotherm44 7,40 + 7%VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...