Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Taki absurd budwlany wyłapany dziś przez moja skromną osobę.

Wzieło mnie dzisiaj by oddać dziennik budowy wewnetrznej instalacji gazowej - akurat buszowałem koło Zielonej to sobie poszedłem.

No i okazuje się że by go oddać trzeba wypisać druczek "Zawiadomienie o zakończeniu budowy obiektu budowlanego" + dla gazu dołączyć :protokół szczelności, dziennik budowy, pozwolenie na budowę, opinie kominiarską i umowę sprzedaży. A w gazowni by podpisać umowę sprzedaży musiałem złożyć oświadczenie że złożyłem już zawiadomienie o zakończeniu :-)

Na szczęście Pani w gazowni na moje stwierdzenie, że jeszcze nie oddałem z uśmiechem powiedziała "niech Pan napisze że oddał' :-)

Ale absurd jest :-)

I jak w tym kraju ma być normalnie?

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Wybieram się do Poznania i poszukuję dobrych hurtowni dachówek ceramicznych.

Na chwilę obecną interesują mnie takie gdzie są największe wystawki

firmy np. Creaton, Mayer-Holsen i inne dobrej klasy

Kogo możecie polecić?

 

Pozdrawiam

Creaton powinni miec w f. Dek-Pol i pewnie w f. Pimar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki absurd budwlany wyłapany dziś przez moja skromną osobę.

Wzieło mnie dzisiaj by oddać dziennik budowy wewnetrznej instalacji gazowej - akurat buszowałem koło Zielonej to sobie poszedłem.

No i okazuje się że by go oddać trzeba wypisać druczek "Zawiadomienie o zakończeniu budowy obiektu budowlanego" + dla gazu dołączyć :protokół szczelności, dziennik budowy, pozwolenie na budowę, opinie kominiarską i umowę sprzedaży. A w gazowni by podpisać umowę sprzedaży musiałem złożyć oświadczenie że złożyłem już zawiadomienie o zakończeniu :-)

Na szczęście Pani w gazowni na moje stwierdzenie, że jeszcze nie oddałem z uśmiechem powiedziała "niech Pan napisze że oddał' :-)

Ale absurd jest :-)

I jak w tym kraju ma być normalnie?

 

pozdrawiam

Pawlok

 

gdzie tu absurd ? tu jest debilizm nie absurd. w druku zgłoszenia do PINBU jest napisane ksero protokołów odbioru instalacji lub umów sprzedaży. Albo albo a nie to i to

Jak najbardziej logiczne jest, że instalacji nie można napełniać paliwem jeśli nie została ona dopuszczona do użytkowania

ale

Inna sprawa, że druk zgłoszenia jest sam w sobie niefortunny bo np. jak dołączę rachunek za wywóz nieczystości to przecież jakbym oświadczał ,że sr.. sikam i po prostu mieszkam PRZED zgłoszeniem czyli nadstawiam łeb pod topór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybieram się do Poznania i poszukuję dobrych hurtowni dachówek ceramicznych.

Na chwilę obecną interesują mnie takie gdzie są największe wystawki

firmy np. Creaton, Mayer-Holsen i inne dobrej klasy

Kogo możecie polecić?

 

Pozdrawiam

 

My Creatona kupiliśmy w hurtowni Dach-Bud na Obornickiej. Są dwie hurtownie o tej samej nazwie niedaleko od siebie, my kupowaliśmy w tej mniejszej. Jak jedzie się od ronda na Obornickiej to ta duża hurtownia jest po prawej stronie, a kawałek za nią po lewej jest ta druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tu absurd ? tu jest debilizm nie absurd. w druku zgłoszenia do PINBU jest napisane ksero protokołów odbioru instalacji lub umów sprzedaży.

 

Hmm czegoś tu niezrozumiałem - w punkcie gaz nie ma "lub"

 

Pawlok

 

stąd debilizm. Sam wniosek jest napisany tak ,żeby nie można było go zrozumieć literalnie

Tropem logicznym lub dotyczy również gazu

tropem literka po literce niekoniecznie

 

Tak czy owak autora wniosku niejeden zapewne chciałby sopotkać osobiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybieram się do Poznania i poszukuję dobrych hurtowni dachówek ceramicznych.

Na chwilę obecną interesują mnie takie gdzie są największe wystawki

firmy np. Creaton, Mayer-Holsen i inne dobrej klasy

Kogo możecie polecić?

 

Pozdrawiam

 

My Creatona kupiliśmy w hurtowni Dach-Bud na Obornickiej. Są dwie hurtownie o tej samej nazwie niedaleko od siebie, my kupowaliśmy w tej mniejszej. Jak jedzie się od ronda na Obornickiej to ta duża hurtownia jest po prawej stronie, a kawałek za nią po lewej jest ta druga.

 

W tym temacie .... a patrząc na cenę, albo inaczej na stosunke jakosci do ceny to jaką firme dachówek byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam średzką plus i dekarze nie narzekali:-)) Ja osobiście polecam :D

A gdzie kupowaliście w korzystnych cenach wełnę do ocieplenia poddasza?? Szukam albo rockwola Toprock albo isover supermaty:-))

 

No to nie Ty jedne masz prostą :-)

Welne Rockwola kupowałem w poelcanej na grupie firmie Nadstaga z Dąbrówki koło Obornik byli tańszy niz okoliczne hurtownie pomimo znacznej odległości..

Właśnie układam drugą warstwe super-rock 10 cm - i zobaczymy jak to będzie bo odkryłem pomyłkę 6 paczek dali 15cm, czyli na 1 paczce 1,2m2 w plecy - mam nadzieje że mi styknie

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...