Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Zgłoszenie zakończenia budowy domu oraz instalacji gazowej. Pozwolenia i dzienniki budowy były oddzielne. Czyli teraz muszę zanieść na Zieloną 2 teczuszki czy to wszystko razem?

 

wpisz we wniosku oba numery pozwoleń i zanieś razem

a, dzięki

A kartę informacyjną podpisuje kierbud czy inwestor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sprawdz moich - firma Comproj. Comproj.pl

dzięki rocky0973

 

Dzwoniłam i mają ceny od 400 do 550zł.Wyzsza stawka jest za to ze się posiada rekuperator + GWC ;( wiec szukam dalej, bo niechcę zapłacic 550zł!

 

Świadectwo energetyczne - Magda tel. 691 989 919 - mogę polecić, sprawdzona, konkurencyjna, powołać się na mnie tzn Monikę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świadectw energetycznych to ja też mogę polecic-Wojciech Kaczmarek tel.606 828 420. A tak na marginesie pamiętaj (o czym często się zapomina, kierując się ceną), że zawarte w nim parametry są wiążące w przypadku sprzedaży domu(nigdy nie wiadomo co los przyniesie) i ich niezgodnośc może doprowadzic do unieważnienia umowy. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam ekipy do tynków cem-wap. Może macie

namiary na jakieś wypróbowane ekipy (najlepiej

z wschodnich rubieży Poznania lub okolic Gniezna,

Wrześni, ale nie jest to warunek konieczny ;) )

zapytaj u tego wykonawcy robił u nas tynki c-w zabudowa GK o ocieplenie, malowanie płytki i inne prace wew i zew - kontakt może ci się przydać .

p. Andrzej Bachorz 888782759

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie pamiętaj (o czym często się zapomina, kierując się ceną), że zawarte w nim parametry są wiążące w przypadku sprzedaży domu(nigdy nie wiadomo co los przyniesie) ..

 

Nie chciałbym bym być obrażliwy ale to pierdu, pierdu...sama zmiana ilości osób w budynku zmienia dane CE - jest to kosztowny nic nie znaczący kawałek makulatury, już widzę ile developerskich budów się boi unieważnienia umów :-)

Gorzej będzie gdyby pomysły podatku zależnego od klasy zawartej w CE zamieniły się w realność.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam ekipy do tynków cem-wap. Może macie

namiary na jakieś wypróbowane ekipy (najlepiej

z wschodnich rubieży Poznania lub okolic Gniezna,

Wrześni, ale nie jest to warunek konieczny ;) )

zapytaj u tego wykonawcy robił u nas tynki c-w zabudowa GK o ocieplenie, malowanie płytki i inne prace wew i zew - kontakt może ci się przydać .

p. Andrzej Bachorz 888782759

Dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko go gazowców :-)

Do jakiej taryfy was gazownia zakwalifikowała ?

Patrze na pierwszy rachunek W3 - oplata stała 43zł/na miesiąc netto - w W2 12,30 zł.

Zadzwoniłem sobie - zmiana taryfy jest możliwa po roku od podpisania umowy i następuje z automatu, biorąc pod uwagę że pierwszy sezon grzewczy to nawet 100% zużycia - zapowiadają się dwa lata przepłacania...

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze, skorzystaj z moich. Architekci nazywaja sie Comproj. Robili mi duzo zmian , w tym pzreliczenia konstrujcyjne, Jestem zadowolony, bo sa młodzi i uzywaja specjalistycznych programów wiec wsztystko trwa szybko. Jak by co powolaj sie na mnie (Robert Krajewski) zawsze to jakis plus na pzryszlosc dla mnie :) COMPROJ

 

ul. Dolna Wilda 20/4, 61-552 Poznań

 

tel./fax:+48 61/ 833 22 42

 

tel. kom.: +48 0 603 500 976

 

tel. kom.: +48 0 660 951 915

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witamy.

Ruszyliśmy w grudniu br. Nasz projekt to Dom w rododendronach 6 - lustrzane odbicie. Na razie mamy dziurę, fundamenty i ściany z M-6 na głębokość wykopu, czyli z 1,8 m (dołożylismy piwnicę).

 

Szukamy kogoś, kto też buduje rodo-6, ma już co najmniej stan surowy zamkniety i pozwoli nam obejrzeć swoje gniazdko - mamy sporo pomysłów na przeróbki, ale chcemy najpierw obejrzeć "na żywo" budynek...

 

Gdyby się znalazł jakiś człek dobrej woli, prosimy o kontakt na PW lub na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile teraz kosztuje kierownik?

 

Ano jak to zawsze jest... to zależy...

Zależy od tego czy się kierbud ceni, jak często ma być na budowie, itp., itd...

 

Z tego co się orientowałem w zeszłym roku, to Z. Konieczny wołał ok 3 kPLN i jest na budowie na każde zawołanie (jak mi to sam mówił jest to ok 20 wizyt).

Pan Gierliński z kolei woła(ł) 6 kPLN :o

Inne przypadki mówią np. 1000 za 5 wizyt i 200 za każdą następną.

Raz wyłapałem nawet taki przypadek, że kierbud nie miał własnego auta i trzebaby go odbierać z ronda Rataje (a później oczywiście odwozić)... a wołał ten niezmotoryzowany kierbud 1800.

Tak więc w roku 2009 na poznańskim rynku standardową ceną był przedział ok. 2-3 tys.

 

A ja mam kierbuda, który nadzorował budowę naszego sąsiada, który woła(ł) 1.5k (500 na dzień dobry, 500 po dachu i 500 na zakończenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...