Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Wciornastek napisał :

U mnie jeden systemowy do gazu z Bolesławca IBF a do kominka murowany z cegły pełnej.

Co do komina IBF to kupowałam w Firmie Animir przy Obornickiej. Handluja praktycznie wszelkimi kominami i dachówkami. Jest tam niejaki Jarek którego mile wspominam z współpracy i z rabatów które zdobywał u producenta (ceny zawsze konsultowałam w kilku hurtowniach)

 

Ile płaciłeś za komin systemowy i o jakiej długości ?

Podaj kontakt telefoniczny do tej hurtowi Animir .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wracając do tematu ekipy budowlanej, to trafiłem na ekipę zorganizowaną wręcz wzorowo.

 

Budowa na podstawie kosztorysu z programu WINBUD:

- wszystko czarno na białym krok po kroku, każdy element, część i prace wyszczególnione w ilościach i cenach

- podpisanie umowy i rozpoczęcie prac bez żadnych zaliczek

- budowa podzielona na etapy i płatność po zakończeniu każdego etapu, odbiór przez kierbuda i po naszej akceptacji przelew, a następnie rozpoczęcie kolejnego etapu

- czas stanu surowego otwartego ok 1,5 - 2 miesięcy

- i cena dosyć atrakcyjna, nie najtańsza spośród moich ofert ale atrakcyjna

 

Rewelacja, pierwszy raz spotkałem się z propozycją pracy bez zaliczek co chyba jest rzadko spotykane.

 

Co o tym sądzicie, czy gdzieś coś się kryje?

 

Dla porównania proponują mi też materiały i np.

beton B10 - 190/m3 + 7%VAT

B20 230 m3 + 7%VAT,

Porotherm25 6,20+7%VAT

Porotherm44 7,40 + 7%VAT

 

Witam, nasza ekipa także nie żąda zaliczek zresztą my byśmy się na to nie zgodzili, zapłata następuje po odbiorze przez kier bud :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom w parterze 120 m2 + garaż, działak 740m2 w Wirach. W zasadzie już buduję (obecnie izolacja ścian fundamentowych), ale faktycznie zacznie rosnąć od marca tego roku. Pozdrawiam wszystkich budujących.

Witam sąsiadów! U mnie po jednej stronie ulicy jeszcze Luboń, a po drugiej Wiry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moi budowlańcy maja agregat :lol:

Gorzej z cieślą - ale mam nadzieję że do tego czasu będę już miała swój prąd :roll:

Teraz myślę intensywnie nad studnia wierconą - ma ktoś może? Jaki to koszt? Dzisiaj trochę podzwoniłam i szczerze mówiąc nie myślałam że to aż tyle kosztuje.

 

 

studnia wiercona ok. 120 zł za metr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom w parterze 120 m2 + garaż, działak 740m2 w Wirach. W zasadzie już buduję (obecnie izolacja ścian fundamentowych), ale faktycznie zacznie rosnąć od marca tego roku. Pozdrawiam wszystkich budujących.

Witam sąsiadów! U mnie po jednej stronie ulicy jeszcze Luboń, a po drugiej Wiry :D

 

czyżby ul. Nowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom w parterze 120 m2 + garaż, działak 740m2 w Wirach. W zasadzie już buduję (obecnie izolacja ścian fundamentowych), ale faktycznie zacznie rosnąć od marca tego roku. Pozdrawiam wszystkich budujących.

Witam sąsiadów! U mnie po jednej stronie ulicy jeszcze Luboń, a po drugiej Wiry :D

 

czyżby ul. Nowa ?

Blisko - Polna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje ogrzewanie na eko-groszek + 2 kolektory (brak gazu)

Zastanawiam się nad reku + GWC

Do tego przydomowa oczyszczalnia

 

A co wy planujecie ?

 

Tokas, na czym stanęło z "nowoczesnymi technologiami" - reku itd?

A u innych? Próbowałam dziś zgłębić wątek o GWC i mam głowę kwadratowa :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciornastek napisał :
U mnie jeden systemowy do gazu z Bolesławca IBF a do kominka murowany z cegły pełnej.

Co do komina IBF to kupowałam w Firmie Animir przy Obornickiej. Handluja praktycznie wszelkimi kominami i dachówkami. Jest tam niejaki Jarek którego mile wspominam z współpracy i z rabatów które zdobywał u producenta (ceny zawsze konsultowałam w kilku hurtowniach)

 

Ile płaciłeś za komin systemowy i o jakiej długości ?

Podaj kontakt telefoniczny do tej hurtowi Animir .

 

Komin IBF Universal 7 m wys, 140 fi, z wszystkimi bajerami typu drziczki, kominek, ocieplenie itp- w 2006 roku 2tys, tel. 606889669

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może udzielić porady - co dalej jak się już ma warunki przyłączenia wody? Jakie są kolejne kroki - pomocy! Jak długo się czeka?

 

Dzisiaj wiercili u mnie studnie, żebym miała wode na budowę i nie dowiercili się do wody :cry:

 

Projekt - na mapkach które miałaś do domu (400-1000 zł) - 2-3 tyg, zgłoszenie w Starostwie - 30 dni, opłata przyłaczeniowa dla gminy - haracz (róznie u mnie 2200), wykonanie przyłacza ze studzienką + geodeta i odbiór przez dostawcę wody - 1 dzień,( u mnie wodociag 1 m od granicy (ok 3 tys). W sumie koszt +/- 6tys i w bardzo sprzyjajacych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może udzielić porady - co dalej jak się już ma warunki przyłączenia wody? Jakie są kolejne kroki - pomocy! Jak długo się czeka?

 

Dzisiaj wiercili u mnie studnie, żebym miała wode na budowę i nie dowiercili się do wody :cry:

 

Projekt - na mapkach które miałaś do domu (400-1000 zł) - 2-3 tyg, zgłoszenie w Starostwie - 30 dni, opłata przyłaczeniowa dla gminy - haracz (róznie u mnie 2200), wykonanie przyłacza ze studzienką + geodeta i odbiór przez dostawcę wody - 1 dzień,( u mnie wodociag 1 m od granicy (ok 3 tys). W sumie koszt +/- 6tys i w bardzo sprzyjajacych warunkach

A ja do działki muszę doprowadzić jakieś 30 metrów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...