Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Melduje że odebraliśmy pozwolenie na budowę, uprawomocni się 28.02, ekipa wchodzi już od poniedziałku na prace przygotowawcze, a tak na dobre od 03.03.2008.

 

Ruszamy ostro.

 

A z tymi otworami drzwiowymi i oknami to faktycznie dobry pomysł, żeby sprawdzić jeszcze przed budową.

 

Dałem do wyceny okna do firmy MIROX Fabryka Okien ul.Harcerska.

Coś ktoś słyszał o tej firmie?

Dam znać o wynikach.(Na razie liczą już ponad tydzień - chyba dobry rabat)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Misak, czy ty napisałeś kiedyś posta który miałby mniej niż pół strony ? :lol: :lol: :lol:

 

tak teraz :p

 

a to praca krys z naszego wątku może sie komuś przyda

 

 

Kompletny harmonogram prac

 

Przepis o zabudowanej sąsiedniej działce

 

Z czego paliki dla geodety

 

wytyczanie budynku na działce

 

proszę o radę?

 

fundament to rzecz święta

 

Fundamenty - ile czekać między laniem chudziaka, ław itd.?

 

Przed zasypaniem fundamentów - odczekać?

 

co na ocieplenie przed zasypaniem fundamentu?

 

jak odwodnić działkę

 

Problem z uszczelnieniem posadzki – tego jeszcze nie było!!!

 

Po co wywijać folię na ściany przy izol. poziomej?

 

Fundamenty – ile czekać między laniem chudziaka, a ław itd.?

 

Fundamenty – kolejność

 

Jak wyjdzie taniej?

 

Uziom po zalaniu fundamentów

 

Ocieplić fundament przed zimą czy nie ???

 

Co na szczęści w fundament?

 

fundamenty z systemem grzejnym firmy LEGALETT

 

Wykopy pod ławy – kto ma rację?

 

Czy ławy fundamentowe należy polewać wodą?

 

izolacja pionowa fundamentu?

 

IZOLACJA PRZECIWWILGOCIOWA – DOM NIEPODPIWNICZONY

 

Dwa pytania odnośnie etapu zero...

 

Zasypywanie fundamentów piaskiem

 

Fundament w deskowaniu czy w gruncie?

 

Najtańsze fundamenty

 

A może tak?

 

Stan surowy a sprawa w sądzie (potrzebna porada)

 

 

ILE???

 

Ile kosztuje wykonanie szczegółowego kosztorysu?

 

ile wizyt kierownika budowy ?

 

ile dla kierownika budowy?

 

Ile płaciliście kierownikowi budowy?

 

Odpowiedzialność, a kierownictwo budowy

 

100 PLN za palik, albo za narożnik?

 

Ile płaciliście za rozprowadzenie kanalizacji ?

 

Instalacja wewnętrzna wod-kan kanalizacja

 

Wykop ręczny – 1,5m*100mb

 

cena wykopania 1 metra rowu

 

Ile za prace ziemne?

 

Ile za roboty ziemne

 

Ile za fundamenty

 

FUNDAMENT – CENA m.b.

 

roboty ziemne

 

Koszt wykonania fundamentów i wszystkich robót ziemnych.

 

Ławy + fundamenty

 

Fundamenty – cena

 

Wykonanie fundamentów

 

koszt wykonania fundamentu

 

FUNDAMENT KOSZ ROBOCIZNY

 

jak sądzicie czy wystarczy 12 tys. zł .? – fundamenty?

 

O kosztach fundamentów.

 

ILE PŁACILIŚCIE ZA FUNDAMENTY???

 

czy cena fundamentu nie jest zbyt atrakcyjna?

 

jaki koszt robocizny fundamentów?

 

Ile za wykonanie fundamentów ?

 

Cena za fundamenty i strop

 

ile za stan zero + parter + strop ?

 

Ile za stan zerowy

 

Ile kosztuje robocizna za wykonanie stanu „0”, fund

 

Ile kosztuje stan zero

 

Ile za stan zero?

 

koszt domu zniechęca

 

ile za m2 stan surowy z dachem?

 

ile trzeba mieć pieniędzy na budowę domu?

 

Dostałem wycenę na dom – o ile za dużo?

 

wpływ na cenę domu

 

dom za 210 000 zł?? Możliwe ??

 

Stan surowy - wycena do oceny

 

robocizna stanu surowego

 

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

 

wycena robocizny stanu surowego – proszę o opinie

 

Jest tyle, a ile powinno być?

 

Koszt robocizny stanu surowego – wypowiedzcie się?

 

Proszę o radę – bumerang czyli stan surowy

 

Śmiać się czy płakać?????

 

Kosztorys – co wy na to !!!

 

Koszt robocizny – ekipa murarzy

 

cena stanu surowego

 

pomocy!! tanio to czy drogo

 

stan surowy otwarty?

 

koszty budowy

 

czy 16000 zł to dużo za...?

 

Wymieńmy info o kosztach za 1m2 stanu surowego otwartego

 

Stan surowy - drogo??

 

orientacyjne koszty ekipy

 

Trudne rozmowy o pieniądzach. Moralniak + ewentualny odwet ?

 

BANKOWCY POMOCY !!!!

 

Kasa mieszkaniowa i kredyt z banku – nowy problem

 

Kredyt budowlany - kiedy brać?

 

Tradycja

 

 

UMOWY!!!

 

Umowy Fugas

 

wzór umowy...

 

Czy ktoś ma wzór umowy z budowlańcem?

 

Umowa z kierownikiem budowy

 

Umowa z wykonawcą

 

Umowy

 

sensowna umowa z kierownikiem budowy

 

umowa na roboty

 

UMOWA!-roboty budowlane :))

 

UMOWA KAROLINY

 

i jeszcze temat okien i rolet

ja mam 230 na 270 z roleta ale osobno bo razem tak wielkie okno jest mało stabilne

http://www.uni-kolor.waw.pl/data/galeria/duze/1139672614_54831.jpg

 

to ten system integro ale i tak chyba zrobie normalnie a pozniej z bloczka ytongu zrobie cienka scianke do usztywnienia okna bo tak dokonca jeszcze nie wiem jak to bedzie a jak teraz mi zaleja podciag a kaseta bedze inna to bedzie klucie

jeszcze jade z majstrami pogadc co oni na to dzisiaj wlasnie strop przyjechal na sobote chca zalewac

 

moze juz ktos z was montowal ten system ??

http://www.uni-kolor.waw.pl/data/obrazki/image_1141686266681.jpeg

http://www.uni-kolor.waw.pl/data/obrazki/image_1141686285219.jpeg

http://www.mariot.pl/userfiles/image/rolety/integro.gif

http://www.mariot.pl/userfiles/image/rolety/integro_1.gif

http://www.mariot.pl/userfiles/image/rolety/integro_2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne zakupy stal. Polecam hurtownię BODEKO na ul. Lutyckiej 115 061 847-90-80 pręt 12 - 2,42 zł brutto pręt 6 - 0,7 zł brutto transport 146 zł brutto. W Reklastal na Malwowej podali cenę za całość i wyszło 166 zł drożej niż Bodeko.

 

Hej,

ja kupiłem stal w Reklstal na Malwowej. W beton, bloczki i resztę do fundamentów zaopatruję się w DORA BUK zgodnie z radami wielu poprzedników na forum. Polecam- nie zwracajcie uwagi, że mają dalej niż inni do Poznania. Można śmiało zrobić z nimi kompletne fundamenty (beton,stal,bloczki,piasek,zasypka,drobiazgi). Teraz kupuję w Dorze porotherm. Co dalej nie wiem. Uwaga na porotherm! W lutym czas oczekiwania był ok.4 tygodnie.

 

Pierwsze doświadczenie z budowy: jeśli budujesz bez przerw, kupuj możliwie wiele w jednym miejscu. Dynamika zakupów i zmienność jest czasami nie do ogarnięcia. Wtedy "znajomość" ze sprzedawcą, szybkość reakcji i dostawy, płatność przelewem z dołu są ABSOLUTNIE niezastąpione. Ja prześwietliłem i kupiłem stal i piasek w innych miejscach- teraz zrobiłbym to wszystko w Dorze. Przykład z piaskiem- Dora proponowała mi 20+VAT za tonę rozładowanego i myślałem że to za dużo. Zbadałem 10 dostawców i wyszło na to samo albo gorzej. Ale Dora już nie miała dla mnie transportu bo było 1/2 dnia przed dostawą. Więc wziąłem z Dąbrowy tylko że oni mnie nie znają i trzeba zapłacić gotówką na budowie. Więc dawaj na budowę (16km przez miasto). Okazało się że 2x30T to za mało i dawaj znowu następnego dnia. To samo było ze stalą. Horrrror. I tak się kończy tak zwana oszczędność.

 

Oczywiście stropy kupię pewnie w V-Budzie, dach w Tinie, okna na Góreckiej itd. tak jak radzą forumowicze. Ale jak kupię dachówkę w Tinie to już resztę na dach z gwoźdźmi włącznie również tam. Coś podobnego pisał Misiak przed chwilą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moze juz ktos z was montowal ten system ??

http://www.mariot.pl/userfiles/image/rolety/integro_1.gif

http://www.mariot.pl/userfiles/image/rolety/integro_2.gif

 

Hi misiak,

bardzo ciekawy temat zapodałeś. To też jest (jak już wiemy z poprzednich postów) temat na pierwsze parę tygodni budowy. Czy to co pokazałeś na obrazkach powyżej nie jest przypadkiem dwoma różnymi systemami? Na pierwszym mamy nadproże 8 i roletę z dodatkowym betonem komórkowym 9. Na drugim jest nadproże 2 ale nic obok rolety- w to miejsce wypełnienie 9. Dobrze to czytam? To jest zadanie domowe, które dostałem od KierBuda na ten tydzień- który system sobie życzę. Help! Za max dwa tygodnie murarze będą na tym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to praca krys z naszego wątku może sie komuś przyda

 

Misiaczku nie moja. Pisałam kiedyś, że zerżnęłam to od jakiejś Agi z wymiany doświadczeń i wpisałam na naszą grupę bo wtedy myślałam, że tak jest łatwiej szukać informacji. Tak wogóle to cieszę się, że mnie jeszcze pamiętasz i ciągle mi żal tej kawy :oops: co to nam nie wyszła.

Ale może kiedyś.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne zakupy stal

 

Polecam hurtownię BODEKO na ul. Lutyckiej 115 061 847-90-80

pręt 12 - 2,42 zł brutto

pręt 6 - 0,7 zł brutto

transport 146 zł brutto.

 

Taniej nie znalazłem

 

Centrostal Szczeciniek i Centrozłom Wrocław - pręt 12 - 2,93 zł brutto transport 150 - 200.

 

W Reklastal na Malwowej podali cenę za całość i wyszło 166 zł drożej niż Bodeko.

 

 

Cena rewelacja. Ja w zeszłym roku miałem załatwioną 12 po 2,23 netto i to podobno było prawie bez narzutu, no i zasuwałem po nie parę kilometrów. Mam nadzieję, że gną strzemiona. Jutro u nich jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że gną strzemiona.........

 

Oczywiście, że gną.

Wiecie na czym polega gięcie strzemion? Murarz mi pokazywał: kładzie dwie palety, do nich przybija gwoździami kawał żelastwa, napina muskuły i jazda. U mnie zrobił w ciągu jednego dnia (300) a nie wiem co jeszcze robił innego. To jest w zakresie robót.

 

Take it easy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tole ostro idziesz do przodu Życzę powodzenia !!!

 

P.s. Zobacz ceny stropów w Konbecie na ul.Św. Wincentego 7

Ja tam kupowałem .

staram się. po 10 dniach jeszcze żyję :-) a Ty jak daleko jesteś? u mnie na polu co najmniej 4 budowy prą do przodu. dzięki za radę, sprawdzę.

 

pozdrawiam serdecznie

 

PS. zastanawiam się jak ludzie budowali zanim powstało forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę odebrać gotowe. Usługa gięcia przy zakupie stali, wychodzi raczej taniej niż parę godzin zabawy na paletach. Samo kręcenie koszy też zabiera potem sporo czasu moim murarzom...

ja bym powiedział że nie wychodzi bo i tak płacisz za kompletne uzbrojenie fundamentów. Ale z pewnością jest to eleganckie rozwiązanie.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki faktycznie przedstawiają dwa różne rozwiązania (ja mam to pierwsze)

1 daje tomie możliwość na etapie budowania zrobić nadproże w kształcie litery L (ekpia zaszalowała tak podciąg ze wyszła litera L )

2 pozwala tobie zrobić większą wnękę wysokość okna + wysokość rolety 20 cm

i później kombinować z zakotwiczeniem jakiegoś pustaka - rozwiązanie dla niezdecydowanych jak zrobić ale moim zdaniem gorsze bo później więcej pracy to kosztuje

http://www.mariot.pl/userfiles/image/rolety/integro_1.gif

Coś mi się nie zgadza na tym pierwszym foto, 9 - beton komórkowy,

a Ty piszesz że była wylewka w kształcie litery L.

Z tego co wiem to kreskowanie przedstawione przy numerze 9 to jest beton zbrojony a nie komórkowy.

Czy mam rację że tam jest błąd na tym foto nr 1?

 

I oczywiście dzięki że poświęcasz czas młodej grupie !!! I za te linki też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny system rozliczeń (żadnych kosztorysów), więc bardziej zależy mi na tym, żeby murarze mieli jak najłatwiej.

 

Ja też zamawiałam gotowe strzemiona i uważam, że nie jest to takie złe rozwiązanie. Każdy niech szuka rozwiązań dla siebie, nie ma idealnych rozwiązań i to jeszcze dla wszystkich takich samych. U mnie strzemiona liczone były w setkach, gdybym miała robić jeszcze raz zrobiłabym tak samo. Dla mnie to oszczędność czasu i sił moich wykonawców. Nie mówię, żeby wszystko za nich robić ale staraliśmy się stworzyć im dobre warunki pracy i nasi panowie to docenili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram krys1,

dzwoniłem do hurtowni, mają gięcie w cenie, pan mi powiedział że oni mają fi 6 w kręgach a i tak muszą przez maszynę przepuścić aby pociąć więc im bez różnicy czy tylko tną czy zaginają. Cena 2,5 zł/kg (nie zapytałem o VAT) za pogięte strzemiona, więc chyba się opłca skoro za cięte cena jest 2,5 zł/kg ...

 

Poza tym wykonawcy się pytali (w sensie prosili) czy zamówię pogiete strzemiona, powiedziałem że przekalkuluję i oni na to OK. Więc przekalkulowałem, dla mnie bez różnicy a dla nich duża, wiadomo, że jak w jednym się im ułatwi to przy drugim utrudni i tak np. każe im zrobić nadproża w kształcie litery L czego w planie nie było. Myślę że zrobią bez problemu.

 

Podobna sprawa przy pustakach deklowanych, dopłaciliśmy chyba 100 PLN za kilkadziesiąt sztuk deklowanych pustaków. Chłopaki najpierw nas wyśmiali i powiedzieli że się kładzie i betonem zalewa, i że niby za darmo, ale jak usłyszeli że to tylko 100 złotych to zminili zdanie. Przy deklowaniu w dodatku cały dzień z głowy a cement też kosztuje, prąd do betoniarki itp, itd.

 

Zatem czasem warto jednak przemyśleć i jeżeli nie będzie to duży koszt to ułatwić prace chłopakom, na pewno w czymś się odwdzięczą, choćby czasem prac.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poparcie z giętymi strzemionami. Uważam, że jeśli coś można ułatwić (za parę złotych) to nie ma sensu utrudniać. Samo rozniesienie kanoldów, jeśli ktoś rozładował transport w jednym kącie placu to parę godzin ... ile w tym czasie mogło być wymurowanych. Ja z moimi murarzami jestem na zasadzie znajomych, więc każde ułatwienie im pracy jest dla mnie ważne.

Często przedstawiacie twarde kalkulacje, ale niektóre wyceny to tylko próba naciągnięcia klienta. Niestety wielu budujących się na to nabiera; mają za dużo pieniędzy?; nie mają pojęcia o możliwości negocjacji?; nie czytają forum muratora? :) Jak można zapłacić kierownikowi budowy 5 tyś, albo zadowolić się 2% rabatem danym od niechcenia w hurtowni. Sam jestem handlowcem w budowlance i rozwalają mnie kwestie rabatów oj tak, żeby były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sprawa przy pustakach deklowanych, dopłaciliśmy chyba 100 PLN za kilkadziesiąt sztuk deklowanych pustaków. Chłopaki najpierw nas wyśmiali i powiedzieli że się kładzie i betonem zalewa, i że niby za darmo, ale jak usłyszeli że to tylko 100 złotych to zminili zdanie. Przy deklowaniu w dodatku cały dzień z głowy a cement też kosztuje, prąd do betoniarki itp, itd.

 

Zatem czasem warto jednak przemyśleć i jeżeli nie będzie to duży koszt to ułatwić prace chłopakom, na pewno w czymś się odwdzięczą, choćby czasem prac.

 

pozdr.

 

Nie wiem o co biega z deklowanym pustakiem (może myślęo tym samym), ale wieniec o wiele prościej wykonać z kształtek (np.keramzyt) "U" środek zbrojenie zalane betonem i po sprawie. Zero deskowania, szalownia i innych gadżetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...