Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

tak jak mowi sliwa, pierwszy raz slysze zeby ktos budowal kanalizacje by w niej puscic rure z woda, w telekom. czy tez energetyce buduje sie kanalize ale to ma okreslony cel: wciagniecie dodatkowej rury z medium ale w wypadku wody to po co komu kanaliza i studzienki ?

 

WYPOWIADAM SIE OGOLNIE O PRZYLACZU WODNO - KANALIZACYJNYM

A NIE O SAMEJ WODZIE

 

U mnie wszystko jest dosc proste - zwykla ryra 110mm, zadne fanaberie. 15 cm piasku pod rure i 30 na rure. Nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rozmawiałem wczoraj z firmą o GWC (temat oczywiście na przyszłość) , ale zastanawiam się czy nie kupić i zestawu rurek (ok. 550 zł) i od razu mieć je w fundamencie. Może za kilka lat GWC stanieje i będzie jak znalazł i nie trzeba będzie skuwać posadzki i niszczyć ocieplenia w fundamencie i w posadzce. Czy o tym temacie myśleliście ?

 

Co to jest GWC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z firmą o GWC (temat oczywiście na przyszłość) , ale zastanawiam się czy nie kupić i zestawu rurek (ok. 550 zł) i od razu mieć je w fundamencie. Może za kilka lat GWC stanieje i będzie jak znalazł i nie trzeba będzie skuwać posadzki i niszczyć ocieplenia w fundamencie i w posadzce. Czy o tym temacie myśleliście ?

 

Dobry pomysł, wydatek 550zł teraz nie jest aż tak ogromny, a zaoszczędzi brudnej roboty na przyszłość.

 

A na dzień dzisiejszy jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Studzienka do przylacza wody? Jeszcze chyba takiej w zyciu nie widzialem. Nie mowisz o kanalizie?

 

Studzinka na przyłączu wody to nic dziwnego. Chodzi oczywiście o studzienkę licznikową. Może być całkiem spora (włazowa) lub też niewłazowa - licznik podciąga sie wtedy na łańcuchu. Kiedyś liczniki były w chacie obecnie często wymagane jest, aby były dostępne z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez po otrzymaniu "papierów" od architekta nie musisz od razu składac wniosku o PnB. Wiec architekt mógłby czekać wieki za kasą. Zatem płacimy po otrzymaniu kompletu dokumentów.

Przecież projektant wszystko musi robic zgodnie z WZ lub PZP więc nie obawiaj się że moze popełnic razące błedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studzienka :D- oczywiście chodzi o taką rurę w której się umieszcza licznik jak nie ma jeszcze domu. To nie jest kanaliza.

 

gimy - ja GWC zostawiam na później, w zasadzie nie warto robić pod fundamentem, zrobię okop w koło domu (można przy okzaji drenzu czy każdej innej) i sprawa z głowy, jak się popsuje to też jest dojście a nie przez posadzkę.

 

A słuchajcie bo mam pytanie :)

Ile za wykop i przyłacze wodne, 10 metrów plus licznik plus studzienka plus zawór antyskarzeniowy? Dwie wyceny mam obie na ponad 2000 PLN.

Chiba za drogo.. Ma ktoś polecić kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postihal napisał :

a mój architekt osobiście zaniesie cały komplet dokumentów do Starostwa i przyniesie mi PnB.Ustaliliśmy,że będzie to kosztowało 1.220 zł,ale nie wiem kiedy będę płacił?

 

My zapłaciliśmy po odebraniu pozwolenia na budowę ze Starostwa Powiatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki; kiedy się płaci architektowi adaptującemu projekt? Jak przygotuje dokumenty czy jak dostanę pozwolenie na budowę?

 

Ja płaciłem w trzech ratach

 

I rata mała zaliczka przed projektem

II rata po odbiorze projektu

III rata po odebraniu pozwolenia na budowę

 

W międzyczasie wystąpiły braki formalne we wniosku o PnB i architekt nie miał najmniejszego problemu żeby pojechać do Starostwa i je uzupełnić (...bo miał wizję zapłaty III raty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnych Budowniczych :D

 

Jako, ze my jesteśmy juz o krok dalej - a po pierwszym etapie budowy pozostało nam trochę materiałów - moze znajdzie się ktoś chętny ( bądź w potrzebie :wink: n).

 

Mam do sprzedania :

 

* 360 szt. pustaków suporex 24x24x59 cm ( cena 10,90 zł / szt. )

* 100 szt. stempli budowalanych ( cena 3 zł / szt. )

* 2 palety cegły pełnej (cena 1 zł/ szt.)

Odbiór osobisty 8)

 

W przypadku zainteresowania - proszę o kontakt na priva :D

 

Życzę wszystkim powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my dzisiaj zakupiliśmy Porotherm 25, niby porotherm ma współczynnik twardości 15 a niemiecki Poroton 12, co prawda do wybudowania domku jednorodzinnego 12 w zupełności wystarcza, ale my znaleźliśmy Porotherm za 7,65 a niemiecki Poroton był za 7,10 zł

netto czy brutto bo się już gubię w tych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...