Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Ej, ale nie o tym miałem pisać, zostawmy rury za sobą i powiedzmy wszystkim głośno:

 

MAMY PnB

http://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/dance3.gifhttp://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/dance3.gifhttp://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/dance3.gifhttp://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/dance3.gifhttp://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/dance3.gifhttp://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/dance3.gifhttp://forum.vectra-unlimited.pl/images/smilies/dance3.gif

 

GRATULACJE !

my dopiero w poniedziałek składaliśmy...

http://www.emotka.net/emots/h/klepsydra.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich rozpoczynających przygodę z budowaniem domu.

My właśnie jesteśmy w trakcie budowy fundamentów (ławy zalaliśmy 8 lutego) i niebawem ruszamy z bloczkami.

Beton B20 mieliśmy z Pajo w Luboniu - cena 240 netto, bloczki fundamentowe kupiliśmy w Budom Markecie (2,99 brutto), pustaki porotherm 6,10 netto. Wszystko to kupowaliśmy pod koniec stycznia.

A czy ktoś orientuje się w kwestii więźby dachowej, może jakiś namiar na solidny i TANI tartak?

 

Pozdrawiamy wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tartakach ceny zbliżone 920 - 975 netto z impregnacją. Dzisiaj rozwlili mnie cena stali potrzebuje 3 HEby na podciąg. Docinają (palą) pod odpowiednią długość, ale trzeba zapłacić za rozmiar sprzedażowy, czyli jak potrzebuję HEB 200 długości 8m to mam kupić 12m (coś ok. 3000 zł)

Spróbuj w Rekl-Stalu, czasami mają mniejsze kawałki, ja raz utrafiłam 8-metrowy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozwlili mnie cena stali potrzebuje 3 HEby na podciąg. Docinają (palą) pod odpowiednią długość, ale trzeba zapłacić za rozmiar sprzedażowy, czyli jak potrzebuję HEB 200 długości 8m to mam kupić 12m (coś ok. 3000 zł)

Ej, a to nie można zrobić z dwóch prętów 6 metrów plus 2 metry?? Ja myślalem że można i właśnie miałem zapytać na ile się robi zakładkę z takim przypadku. Ale teraz to juz nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na etapie juz początkowym musicie wiedzieć jakie drzwi i okna chcecie

jak z roletami to innaczej nadproża powinny być zrobione a drzwi odpowiednie rozmiary - w większości projektanci nie zdają sobie sprawy że drzwi niestandardowe są b. drogie i ciężko je dostać

np, Archon w moim projekcie zrobił otwór 230 na 110 - gotowe drzwi nie występują w takich wymiarach gerda ma ew tak szerokie ale od razu 15 % więcej sie płaci wysokość do zamurowania

To wracając do porad doświadczonego kolegi - jaki ma być ten otwór drzwiowy żeby wstawić standardowe drzwi?

I o co chodzi dokładniej z tymi systemami rolet? Jak macie to już opracowane to dajcie jakies linki, albo co :-?

Pytanie trzecie - znów drzwi zewnętrzne - jakie powinny być (metal/drewno) przy południowej wystawie i słabym osłonięciu przed deszczem? Obecnie mam Gerdę na zachodniej ścianie i o wybrzuszonym, pękającym panelu i przeciekających drzwiach już pisałam :evil:

 

Aga jako że za pare dni u mnie przeprowadzka wiec mam nadzieje,ze moge podzielic sie swoimi doswiadczeniami.

1. Wymiar drzwi zewnetrznych - te ktore miały cenę przystepną i były gotowe w wiekszości przypadków maja skrzydło 90, tak wiec otwor powinien byc nie szerszy niz 100 cm. U mnie był otwór 110 cm i pozostało kupic drzwi w cenie 6 tys metalowe lub PCV. Jedynym wyjściem były drewniane (kupiliśmy z firmy Łapawa - zadowolenie średnie ale w sumie ok) za pół ceny.

2. Rolety nadokiene. To co pisał Misiak to prawda trzeba sie zastanowic nad budową nadproża. Tj. czy zrobić nadproża w krztałcie litery L czyli z takim wcieciem jak zaprezentował narysunkach Misiak. W przypadku okien które wprawia sie w otwory 150 cm szerokie nie ma to takiego znaczena. Ale gdy masz duże balkonowe to wtedy znacznie takie naproże wzmacnia konstrukcje i jest to technicznie lepsze rozwiazanie. Co do bardziej fachowych teorii odsyłam np. do sklepu na ul. Sokoła do Grzegorza. Są jego namairy na naszej Białej liście. Zarówno ja jak i Marzin i kilku innych forumowiczów bardzo było zadowolonych z jego usług.

3. Z czego drzwi zewnetrzne. Jak pisałam mam drewniane i jednak takie pracuja tj. trzeba je było juz troszku uregulować. O innych sie nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, a to nie można zrobić z dwóch prętów 6 metrów plus 2 metry?? Ja myślalem że można i właśnie miałem zapytać na ile się robi zakładkę z takim przypadku. Ale teraz to juz nie wiem...

 

Nie ten klimat. Ja pisałem o podciągach HEB to taki duży stalowy dwuteownik. A przy łączeniu prętów zakładka 15- 20 cm wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Co myślicie o kominach systemowych PLEWY ?

 

Mój wykonawca będzie mi stawiał Plewe, albo Schiedla wg uznania.

A mnie chyba wsio ryba. I jedno i drugie dobre.

 

O Plewie na grupie zaczynających 2007 dobrze się wypowiadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo wszystkim budującym !

 

Jestem tu nowy, buduję w Kiciinie.

Obecnie to prawie stan zero. Prawie, bo brakuje tylko zalania podbetonem.

Mam załatwiony kredyt, więc jak tylko ekipa będzie gotowa to ruszam dalej.

Teraz rozglądam się za materiałami.

 

Ciekawe czy korzystaliście kiedyś z płatnych internetowych baz materiałów i robót budowlanych ? np. e-bistyp albo intercenbud

Czy ceny tam zawarte są wiarygodne i przydatne ? Czy oferta materiałów jest duża ?

 

Trafiłem na to i zastanawiam się czy warto wykupić tam abonament.

Dajcie znać jeśli mieliście lub choćby słyszeliście o doświadczeniach z tym.

 

pozdrawiam,

jachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plewa ma plus - jest tańsza . , choć Schiedla większą renomę.

 

Mozna wziąc pod uwagę również komin systemowy ZAPEL - produkt polski. Osobiście mam taki, kosztował duużo mniej od schidla niemieckiego, tylko obsługa klienta (jak pisałam kiedyś na forum) w firmie Zapel do d... Gwarancje na piśmie mieli trudnosc wystawic, a na stronie www szczycą się, że dają na 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makruszek napisał :

Mozna wziąc pod uwagę również komin systemowy ZAPEL - produkt polski. Osobiście mam taki, kosztował duużo mniej od schidla niemieckiego, tylko obsługa klienta (jak pisałam kiedyś na forum) w firmie Zapel do d... Gwarancje na piśmie mieli trudnosc wystawic, a na stronie www szczycą się, że dają na 30 lat.

 

A jak sie sprawuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, a to nie można zrobić z dwóch prętów 6 metrów plus 2 metry?? Ja myślalem że można i właśnie miałem zapytać na ile się robi zakładkę z takim przypadku. Ale teraz to juz nie wiem...
można zrobić zakładki, o ile pamiętam 0,5mb ale to oczywiście nie to samo. Zawsze lepiej dłuższy pręt. Mankament: w standardzie przeważnie 6 lub 12mb dodatkowo za 12-metrowy trzeba dopłacać w transporcie (100zł ?).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tartak Zalasewo ~1000 PLN za więźbę, cena z VAT ale chyba bez impregnacji, nie dopytałem. 061 81 85 693

 

Tartak Nekla 061-438-60-46, więźba:

830*1,22 - bez impregnacji

880*1,22 z impregnacją zanurzeniową

980*1,22 z impregnacją ciśnieniową

Tartak Łoża w koszalińskiem- wcześniej polecany na forum 800 + VAT z impregnacją. Tam zamówiłem, jakość ocenię za kilka tygodni:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...