Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

ok, dzięki, też sobie zrobię w takim razie taki przepust.

a w stropie to też się robi przepusty? bo tam też tego sporo musi przejść, od elektryki przez ogrzewanie do wentylacji. Zastanawiam się czy robić od razu czy potem przebijać...

Zdecydowanie robić, jeśli wiesz co gdzie będzie to rób. Elektryka czy ogrzewanie to jeszcze nie jest taki duży problem bo rurki są względnie małe, ale wentylacja czy piony kanalizacyjne to już jest dużo kucia. A jeśli strop monolityczny to robić bezwzględnie, potem większa dziura jest niemal nie do przebicia.

 

niestety niektóre ekipy pamiętają ale robią źle bo wstawiają od razu rurę myśląc ze ekipa wodna sobie połączy a tak nie jest rurka ochronna musi być bo inaczej wodociągi nie odbiorą przyłącza !

Ja miałam przepuszczoną pod fundamentami rurę wodną i nie miałam problemów z podłączeniem i odbiorem :roll: Ale na pewno bezpieczniej jest zrobić tak jak mówisz, na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Ja miałam przepuszczoną pod fundamentami rurę wodną i nie miałam problemów z podłączeniem i odbiorem :roll: Ale na pewno bezpieczniej jest zrobić tak jak mówisz, na wszelki wypadek

pewnie ze sie da podłączyć :)

ja pisze jak powinno być prawidłowo :)

myślę że chodzi tu o jakieś naprężenia rury spowodowane wysokim ciśnieniem i możliwość ocierania sie o beton co może spowodować przetarcie sie rury

ogólnie jak dzwoniłem do puku to mnie poinformowali ze ma być w rurce ochronnej bo inaczej nie odbiorą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe zestawienie z moich ostatnich poszukiwań

może komuś się przyda :)

 

beton B10

ilość 25 m3

dowóz do Kicina k/Czerwonaka

 

BM Beton Antoninek

225,00 zł/m3*, 240,00 zł/h, 200,00 zł

(kolejno cena betonu, cena pompy, koszt dojazd pompy)

 

Stanbud swarzędz

222,00 zł/m3, brak, brak

 

Lafarge karoliin

262,00 zł/m3, 230,00 zł/h, 230,00 zł

 

Mur Bet Murowana goślina

275,00 zł/m3, 220,00 zł/h, 140,00 zł

 

dowóz betonu zawsze w cenie

*cena po negocjacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko - umowilem sie z architektem na adaptacje gotowego domu Dom w Aksamitkach 2 z pracowni Archon. Chodzile mi o dokonanie dwoch zmian w projekcie - zamiana porothermu na BK Solbet oraz zmiana ogrzewania z gazowego na paliwo stale. Mial on jeszcze wrysowac budynek na mapie i zalatwic reszte rzeczy potrzebnych do PnB takich jak wniosek o odrolnienie. I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN :roll: :roll: :roll:

 

Jestem w lekkim szkoku, jak mu powiedzialem, ze to bardzo duzo to powiedzial mi ze za samo posadowienie budynku na dzialce ludzie licza sobie 3000 PLN. Prawda to? Moglibyscie se ze mna podzielic informacja ile zaplaciliscie wy?

 

Dzieki za info, jestem zalamany :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko - umowilem sie z architektem na adaptacje gotowego domu Dom w Aksamitkach 2 z pracowni Archon. Chodzile mi o dokonanie dwoch zmian w projekcie - zamiana porothermu na BK Solbet oraz zmiana ogrzewania z gazowego na paliwo stale. Mial on jeszcze wrysowac budynek na mapie i zalatwic reszte rzeczy potrzebnych do PnB takich jak wniosek o odrolnienie. I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN :roll: :roll: :roll:

 

Jestem w lekkim szkoku, jak mu powiedzialem, ze to bardzo duzo to powiedzial mi ze za samo posadowienie budynku na dzialce ludzie licza sobie 3000 PLN. Prawda to? Moglibyscie se ze mna podzielic informacja ile zaplaciliscie wy?

 

Dzieki za info, jestem zalamany :cry: :cry: :cry:

Ta cena jest z kosmosu nasz architekt wziął 1600 za adaptację a była ona znacznie większ niż Twoja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Witam,

 

Mam pytanko - umowilem sie z architektem na adaptacje gotowego domu Dom w Aksamitkach 2 z pracowni Archon. Chodzile mi o dokonanie dwoch zmian w projekcie - zamiana porothermu na BK Solbet oraz zmiana ogrzewania z gazowego na paliwo stale. Mial on jeszcze wrysowac budynek na mapie i zalatwic reszte rzeczy potrzebnych do PnB takich jak wniosek o odrolnienie. I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN :roll: :roll: :roll:

 

Jestem w lekkim szkoku, jak mu powiedzialem, ze to bardzo duzo to powiedzial mi ze za samo posadowienie budynku na dzialce ludzie licza sobie 3000 PLN. Prawda to? Moglibyscie se ze mna podzielic informacja ile zaplaciliscie wy?

 

Dzieki za info, jestem zalamany :cry: :cry: :cry:

 

Ten architekt zrobił Ci adaptację i teraz woła o zapłatę ??

Jeśli tak to mam pytanie do Ciebie:

A nie zapytałeś go ile to będzie kosztować przed ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w lekkim szkoku, jak mu powiedzialem, ze to bardzo duzo to powiedzial mi ze za samo posadowienie budynku na dzialce ludzie licza sobie 3000 PLN. Prawda to? Moglibyscie se ze mna podzielic informacja ile zaplaciliscie wy?

 

Cena kosmos , gość chyba szalony my zapłaciliśmy OK. 1/3 tej ceny za wszystko : adaptacja , wrysowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko - umowilem sie z architektem na adaptacje gotowego domu Dom w Aksamitkach 2 z pracowni Archon. Chodzile mi o dokonanie dwoch zmian w projekcie - zamiana porothermu na BK Solbet oraz zmiana ogrzewania z gazowego na paliwo stale. Mial on jeszcze wrysowac budynek na mapie i zalatwic reszte rzeczy potrzebnych do PnB takich jak wniosek o odrolnienie. I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN :roll: :roll: :roll:

 

Jestem w lekkim szkoku, jak mu powiedzialem, ze to bardzo duzo to powiedzial mi ze za samo posadowienie budynku na dzialce ludzie licza sobie 3000 PLN. Prawda to? Moglibyscie se ze mna podzielic informacja ile zaplaciliscie wy?

 

Dzieki za info, jestem zalamany :cry: :cry: :cry:

 

Ten architekt zrobił Ci adaptację i teraz woła o zapłatę ??

Jeśli tak to mam pytanie do Ciebie:

A nie zapytałeś go ile to będzie kosztować przed ??

 

Uzgadnialem z nim, buduje 2 identyczne domki, dla siebie i dla rodzicow. Najpierw powiedzial mi, ze 5k-5.5k za dwa domy. Teraz jak przchodzi do placenia to mowi mi ze to byla cena za jeden. Nie wiem jak z tego mam wybrnac.

 

Doradzcie mi,

 

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN

 

Hej, Ja zapłacę 800 PLN za wrysowanie na działce, złożenie papierów (płace po uzyskaniu PnB), i zmiany w projekcie (między innymi zmiany długości ścian), zatem cena dość kosmiczna.

 

Nawiązując, czy konieczne jest w projekcie zaznaczanie zmiany ogrzewania na inny typ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za to wszystko zawolal mi teraz 5000 PLN

 

Hej, Ja zapłacę 800 PLN za wrysowanie na działce, złożenie papierów (płace po uzyskaniu PnB), i zmiany w projekcie (między innymi zmiany długości ścian), zatem cena dość kosmiczna.

 

Nawiązując, czy konieczne jest w projekcie zaznaczanie zmiany ogrzewania na inny typ??

 

Wedlug niego niby tak, musial zmienic rodzaj komina bo bede mial ogrzewanie na paliwo stale, ktore jest bardziej zasiarczone niz gaz. Chyba mu powiem, zeby sie w leb rabnal. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena faktycznie kosmiczna. Ja za zaprojektowanie całego domu płacę 4 tys. (poki co nie chwale bo jeszcze nie zacząłem budować). Ale z tego co sie orientowałem to adaptacje z niewielimi zmianami to 1000 zł max 1.500 zł.

 

Powiedz żeby sie gonił i znajdź inne biuro. Może i stracisz troche czasu, ale kasę zaoszczędzisz na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

Uzgadnialem z nim, buduje 2 identyczne domki, dla siebie i dla rodzicow. Najpierw powiedzial mi, ze 5k-5.5k za dwa domy. Teraz jak przchodzi do placenia to mowi mi ze to byla cena za jeden. Nie wiem jak z tego mam wybrnac.

 

Doradzcie mi,

 

 

Dzieki

 

Gość ewidentnie chce Cię naciągnąć, chyba że Ty z nim uzgadniałeś 5k zł za 1 dom,

a teraz chcesz mieć 2 za cenę jednego

( bo sie zorientowałeś po czytaniu forum, że to taniej można było zrobić :wink: )

- ten drugi wariant wydaje mi się mniej prawdopodobny.

Umowy o prace projektowe z tym architektem zakładam, że nie masz,

bo inaczej nie miał byś problemu.

Kolejny przykład jak to jest umawiać się na "gębę"

 

BIERZCIE UMOWY NA WSZYSTKO CO SIE DA - aby uniknąć tego typu problemów.

 

Może postrasz go Czarną Listą Niesolidnych - Wielkopolska ??

Tu masz link:

http://forum.muratordom.pl/czarna-lista-niesolidnych-wielkopolska,t27800-120.htm

 

A jak to nie pomoże 8) to pozostaje ścieżka prawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sliwaprz

Twoja cena to naprawdę kosmos.Ja za moją adaptacje płacę 1.000 zł + 22% VAT.Ze zmian w projekcie dodałem jedno okno w garażu,zmieniłem więźbę i strop na konstrukcję z wiązarów kratowych.Wg mojego architekta zamiana materiału na ściany nie wymaga zmian w projekcie jak również zmiana ogrzewania z gazowego na opał stały. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego mistrza od adaptacji bym olał choć jest problem - ma Twoje projekty i pewnie jak jemu nie zapłacisz to ich Ci nie będzie chciał oddać.Pozostanie perswazja lub twarda negocjacja.

Tak apropo to kiedyś rozmawiałem z pewnym adaptatorem projektów ,który ma biuro na przeciw Starostwa na Jackowskiego . Zaśpiewał mi za adaptację 2300 zł z wrysowaniem i planem zagospodarowania + za zmianę stropu 500 zł z ferta na Terriwę .Za kierowanie budową zaśpiewał 4500 zł Wyśmiałem jego zdrowo i zaproponowałem jemu poszukanie innych frajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też płacę za wrysowanie i załatwienie papierów 1000 + 22%VAT. Zmian nie mam wiele bo Archon robił mi projekt indywidualny na bazie typowego i tam mogłam się wyżyć - za 2800 + VAT.

Mój architekt adaptujący wyznaje zasadę, że tylko koniecznie niezbędne zmiany wrysowuje w projekt i wtedy szybciej będzie PnB. Zmiany ściany z 1 na 2-warstwową nie nanosił. Zobaczymy, w poniedziałek mijają 2 tygodnie od złożenia wniosku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akakz napisała :

Mój architekt adaptujący wyznaje zasadę, że tylko koniecznie niezbędne zmiany wrysowuje w projekt i wtedy szybciej będzie PnB. Zmiany ściany z 1 na 2-warstwową nie nanosił. Zobaczymy, w poniedziałek mijają 2 tygodnie od złożenia wniosku

 

Życzę Wam jak najszybszego odbioru PnB choć jak sam się przekonałem to trzeba czekać minimum 30 dni.

Ale trzymam kciuki za szybszy odbiór papierów . :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...