Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

z nowych klimatów... kwetia więźby 30 zł m2 pow. dachu 276 m2 w tym belki stropowe z drewna, wyszło ok. 22 m3, wszyscy pytają czy buduję pałac :) ceny za m3 wieźby zróżnicowane od 750 za surowiznę do coś ponad 1000 za impregnowane. Co istotne podobno lepiej impregnować u siebie, gdyż impregnacja zanurzeniowa to taka średnia pewność (rozwodnione środki) a kolor jest. Przypomnę wszystkim budującym - mam zamiar jak najtaniej wybudować dom 121 m2 + garaż 25m2 w parterze (oczywiście chcę zachować odpowiednią jakość materiałów). Ściana trójwarstwowa.

Stan zero wg kosztorysu podobnego domu to 49tyś netto, ściana dwuwarstwowa (murator). Powinienem zmieścić się w 30 tyś. przy trójwarstwówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 Zł ZA WIEZBE TO RACZEJ DROGO, 30 -35TO STAWKA KTORA JESZCZE PRZEJDZIE.,

JA za mój pogięty daszek płaciłem 30zł

 

Dzięki to nas pocieszyłeś. Poszukamy dalej.

 

Dziś zamówiłem w Beton Bonus beton B10 (podbeton) - 182zł m3 z transportem

 

Ekipa kazała zamawiać strop, ale czy znacie inne firmy niż KONBET ?

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Ekipa kazała zamawiać strop, ale czy znacie inne firmy niż KONBET ?

Co polecacie?

 

Pozbruk - drogo,

Stropex,

Srobet. Pietryga, Mucha

U mnie strop z Czamaninka

 

a propos stropów. mi za 1m2 kompletnego stropu ceramicznego Wienerbergera (sam strop, bez betonu i robocizny) wyszło 84pln i jestem bardzo ciekawy o ile taniej byłoby w Terrivie czy Musze? Jak to wygląda u Was (m2 stropu, nie na pow. użytkową albo jakąś tam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podpisałem umowę z wykonawcą na zaprojektowanie,wyprodukowanie,zawiezienie i zamontowanie wiązarów dachowych wykonanych w systemie Mitek.

Konstrukcja dachowa zostanie wykonana z drewna spełniającego następujące warunki:

- tarcica klasy min.C-24 - strugana

- komorowo suszona do 18-22 % wilgotności

- impregnowana FOBOS-em M-4(kolor zielony-kontrolny).

Termin realizacji umowy na pierwszą dekadę czerwca 2008r.

Wartość umowy netto 28.000 zł

Uważam,że dobrze zrobiłem,bo za jednym zamachem mam z głowy więźbę dachową i strop,ponieważ ta konstrukcja zastępuje dwa w jednym :roll:

Powierzchnia dachu na moim budynku ma 285 m2,a strop 140 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z inicjatywy Forumowiczów została zorganizowana aukcja na rzecz pomocy dla Stefka syna Zeljki i Gabora syna Izy.

Licytowane przedmioty są naprawdę atrakcyjne, http://forum.muratordom.pl/tu-mozesz-zobaczyc-co-licytujemy,t126304.htm

 

Jeżeli coś Ci się spodobało i chcesz pomóc tu możesz zalicytować

http://forum.muratordom.pl/a-tu-licytujemy,t126307.htm

 

Serdecznie zapraszmy do udziału w licytacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do Waszej grupy. Co prawda jeszcze dłuuuuuuga droga przed nami gdyż dopiero będziemy szukać działki pod Poznaniem (okolice Pobiedzisk), ale już mogę powoli się z Wami zaprzyjaźniać. Od dawna śledzę forum, ale dopiero od teraz postanowiłam czynnie zacząć się na nim udzielać. W Poznaniu od stycznia więc jak gdyby poznawaliśmy teren ;) jedną działkę mamy, ale w Częstochowie. zapadła decyzja o przeprowadzce i a piać na nowo... Może ktoś wie o jakichś działkach w Pobiedziskach ?? Tylko nie z "czwartej" reki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie ile teraz sie płaci za robociznę zrobienia dachu od zera do dachówki.

Dach 200 m prosty dwu spadowych

Pozdrawiam

 

Ja płacę 100 zł za m2 dachu. W to mam wliczone struganie krokwi (będzie bez podbitki), pełne deskowanie, papę, obróbkę okien połaciowych i orynnowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie ile teraz sie płaci za robociznę zrobienia dachu od zera do dachówki.

Dach 200 m prosty dwu spadowych

Pozdrawiam

 

U mnie dach 240 m2, 6 okien dachowych, 2 kominy, wlaz i troche pozaginany. Robota: konstrukcja 5 tys., folia, laty, dachowka, podbitka ze obrobionymi krokwiami, rynny czyli komplet 13 tys. (3 tygodnie roboty dla 4\5 ludzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...