Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wpisałam się w innym wątku, ale dopiszę się i tutaj. Nie wiem kiedy znajdę czas by przesledzić poprzednie wielkopolskie wątki....

 

Zaczynamy powoli mysleć o budowie domu - mamy działke w Dąbrówce gm. Dopiewo. Zaczęłam od kilku dni studiować forum i juz mam głowę kwadratową

Jesli komus chciałoby sie napisac od czego zaczęliście Waszą drogę do wymarzonego domku, to byłabym wdzięczna:)

Póki co mam działkę, wstępnie wybrany projekt (Ikar z Domusa), choć zastanawiam się jeszcze na Jaśminem lub Kryształem i ..... nie wiem co dalej.

Pozdrawiam wszystkich budujących i juz wybudowanych:)

 

a my wybudowaliśmy (raczej nam wybudowano;-) dom w konstrukcji szkieletowej, rewelacja - całość trwała niespelna 4 tyg. z pokryciem dachu dachówką, izolacją i tynkami zewnetrznymi,

naturalnie trzeba było wykonać wcześniej fundament,

zapraszamy do oglądniecia zdjęć z montażu,

poniżej link do stronki

pozdr

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... albo zrobimy murowane z cegły. Co sądzicie?

 

Murowane też są ok. ale przy nich trzeba więcej rzeczy dopilnować:

 

1. cegła pełna musi być dobrej jakości, jak kupisz tańszą to w rękach ci się będzie kruszyć

2. murarz musi taki komin dokładnie murować aby nie było nawisów z zaprawy w środku, zaprawa musi być szczelna, no i trzeba pilnować pionów. Obecnie firmy na budowach się śpieszą i kominy robią byle jak

3. aby nie mieć problemów z przemakaniem komina górę nad dachem w przypadku klinkieru trzeba zrobić z cegły pełnej na pełną zaprawę. Będzie drożej

4. potem to najlepiej przelecieć olejem do klinkieru

 

Generalnie napewno wychodzi drożej......ale my tak robiliśmy

 

Aż przykro się przyznać ale nie dopilnowałem tego tematu i mam dorą cegłe ale kratówkę. Jak sobie poradzić czy olej pomoże na klinkier, bo do głowy już za późno :evil: :D

 

Jeśli masz cegłę klinkierową kratówkę to trzeba by chociaż uszczelnić lepiej fugi zaprawą a potem przeolejować przynajmniej dwa razy. Gdzieś na FORUM komuś samo olejowanie pomogło gdy komin przeciekał. Z moich obserwacji to zarówno zaprawa jak i cegła klinkierowa niesamowicie ten olej chłonęła. Myślałam, że komin po przesmarowaniu będzie "tłusty". Nic z tych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakładniu grupy WLKP Wiosna 2007 na pytanie z grupy wlkp. padła odpowiedz, że tych bardzo zaawansowanych nie interesują już ceny stali i betonu z gruchy. :-?

 

:o :o :o :o No co Ty? Ludzie raczej się starają coś poradzić, odpisać.

 

Fakt, informacje w wielu grupach się rozpraszają. Sensowniejsze jest powstanie nowej grupy np. co dwa lata. Grupa zaczynająca w 2007 niedługo się sypnie tak samo jak stara Wielkopolska.

Ciekawe, która się po nich utrzyma "jesień 2007" czy "wiosna 2008"?????

Stawiam na "wiosnę 2009" :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Życzę Wszystkim Spokojnych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakładniu grupy WLKP Wiosna 2007 na pytanie z grupy wlkp. padła odpowiedz, że tych bardzo zaawansowanych nie interesują już ceny stali i betonu z gruchy. :-?

 

:o :o :o :o No co Ty? Ludzie raczej się starają coś poradzić, odpisać.

 

Fakt, informacje w wielu grupach się rozpraszają. Sensowniejsze jest powstanie nowej grupy np. co dwa lata. Grupa zaczynająca w 2007 niedługo się sypnie tak samo jak stara Wielkopolska.

Ciekawe, która się po nich utrzyma "jesień 2007" czy "wiosna 2008"?????

Stawiam na "wiosnę 2009" :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Życzę Wszystkim Spokojnych Świąt

 

To nie takie proste.

 

Moim zdaniem Grupa Wielkopolska wiosna2008 ma tak samo sens jak wiosna2007 i zakładanie grupy 1 (słownie: jeden) raz w roku jest uzasadanione. A to z tego powodu, że wiosna2007 pisze właśnie o saunach, telewizji cyfrowej i tego typu szczegółach wykończeniowych (nie zawsze chętnie wracając do zamierzchłej przeszłości), a wiosna2008 o fundamentach czy dachach jeśli nie o PnB. Dodatkowo na wiosna2007 jest 110 stron czyli ponad sześć tysięcy postów i przy obecnym systemie wywoływania stron korzystanie ze stron ze środka tego wątku jest bardzo utrudnione.

 

Jeśli już coś scalać (tzn. nie mnożyć), to przede wszystkim grupy "pośrednie" jak jesień2007 która w naturalny sposób już się praktycznie połączyła z wiosenną. I tego się powinniśmy trzymać. Reasumując: Wielkopolska wiosna2007 tak, wiosna2008 tak i wiosna2009 też tak.

 

Wszystkim spokoju, refleksji, wyciszenia w czasie Świąt Wielkanocnych a potem już wiele, wiele powodzenia na budowach i nie tylko.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie planujecie zrobić u siebie kominy? Ja mam w projekcie Schiedla, ale napewno ich nie zrobię ze względu na cenę :roll: Zastanawiam się nad Plewą, albo zrobimy murowane z cegły. Co sądzicie?

 

o co chodzi z tą ceną? Jak widzę, już wybrałaś Plewę, ale zaraz będą następni. Czy różnica w wycenach była większa niż kilkanaście procent czyli 200-300pln za komin? Większość twierdzi że jakość Schiedla i kilku naśladowców jest podobna. Pytanie tylko co to znaczy podobna? W takim razie cena też jest "podobna". Mój kominiarz powiedział np. "bierz pan Schiedla".

 

Ja wymyśliłem do kominka 1.komin systemowy 2.ocieplony, tam gdzie warunki pracy są trudne (nie zawsze opał dobrej jakości, wilgoć, zmienne temperatury), a do kotła gazowego komin z cegły pełnej z wkładem- tam warunki pracy są stabilniejsze. To też kompromis finansowy. Kominiarz stwierdził że OK.

 

Do zastanowienia dla tych co jeszcze nie wybrali. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle, a propos powtarzajacych się co 30 dni pytań (dosłownie) mam takie przemyślenia, ...... Kręcimy się w kółko... :o

 

A na to Martuszku nie pomoże żadne sterowanie grupami. Takie wypowiedzi trzeba moim zdaniem piętnować, żeby się ludzie trochę wysilili i poczytali dany wątek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. aby nie mieć problemów z przemakaniem komina górę nad dachem w przypadku klinkieru trzeba zrobić z cegły pełnej na pełną zaprawę. Będzie drożej

4. potem to najlepiej przelecieć olejem do klinkieru

o... warto wiedzieć. Czyli pełną cegłą klinkierową a nie klinkierową z otworami? Trzeba będzie przypilnować na budowie.

 

Na szybko znalazłem http://www.crh-klinkier.pl/ekspert_kominy.php#p4 i tam: Kominy z cegły otworowej i Obudowa komina z cegły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć do budujących wiosną 2008 nie mogę się dopisać, to pilnie śledzę to forum i chciałabym się przywitać..

Chciałabym prosić o radę - szukam dobrego architekta w Poznaniu w celu adaptacji projektu (Zgrabny IV MG Projekt). Firmy będące przedstawicielami MG Projekt nie cieszą się dobrymi opiniami na tutejszym forum.

Będę wdzieczna za sprawdzone namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć do budujących wiosną 2008 nie mogę się dopisać, to pilnie śledzę to forum i chciałabym się przywitać..

Chciałabym prosić o radę - szukam dobrego architekta w Poznaniu w celu adaptacji projektu (Zgrabny IV MG Projekt). Firmy będące przedstawicielami MG Projekt nie cieszą się dobrymi opiniami na tutejszym forum.

Będę wdzieczna za sprawdzone namiary.

 

Ja też się tu trochę podkleiłam. Witaj w gronie planujących i budujących i już wykańczających. Niestety swojego architekta nie mogę polecić. Cały czas wychodzą błędy z projektu i trudno się czegokolwiek doprosić np. aby coś ponownie przeliczył lub poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja jednak zamówiłam systemowe Plewy - za dwa kominy z wentylacją zapłaciłam 4100zł. Murarze tak pędzą z robotą - nie daj Boże by coś spierdzielili z murowanymi i byłby problem :roll:

Czy ta cena zawiera blaszane elementy do wykończenia kominów? Ja pamietam, że jak kupowałem moje dwa kominy to prosiłem o kompletny system (zapłaciłem ok. 5 000 pln), a poźniej na koniec majster zapytał o takie blachy co nakłada się na komin. Pojechałem do PLEWY i dowiedziałem się , że mają takie specjalne blachy, malowane specjalną farbą, specjalnie profilowane, ze specjalnymi mocowaniami ... niestety mają też specjalną cenę. Kupiłem to. Niestety poleciało na te dwie "blaszki" z mocowaniami :o 700 PLN. Mój dekarz powiedział mi że zrobiłby coś takiego za 50 zł, ale ja nie chciałem mieć później problemów z gwarancją jakby coś, odpukać, się popsuło czy przeciekało. Szkoda tylko, że od razu, na początku sprzedawca nie wspomniał o tych "blaszkach. Radzę o to zapytać przy kupnie kominów.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestańcie z tymi grupami, ktoś założył i tyle, ja tez biegam po wszystkich.

 

 

Mam na zbyciu skrzynkę prądową "umeblowaną" razem z "nogami" po jednym sezonie w b.dobrym stanie.

 

http://img262.imageshack.us/img262/3065/pict1474mediumjg5.th.jpghttp://img245.imageshack.us/img245/161/pict1471mediumgb7.th.jpghttp://img187.imageshack.us/img187/6272/pict1472mediumlo1.th.jpghttp://img441.imageshack.us/img441/8216/pict1473mediumdo7.th.jpg

 

Do odbioru w okolicy Kostrzyna ew mogę to podrzucić do 20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Bardzo proszę o podpowiedź gdzie mogę szukać kogoś kto zrobi mi "projekt przyłącza do sieci elektroenergetycznej", bo Enea daje sobie na to 7 miesięcy (a potem jeszcze 4 na wykonawstwo), nie ukrywam, że wolałabym żeby to było prędzej zrobione. Dzwoniłam już do kilku firm, polecanych z resztą na forum i żadna z nich takich projektów nie wykonuje.

Czy Wy korzystaliście z Enei, czy robiliście to na własną rękę? Jeśli to drugie, to będę wdzięczna za namiary (buduję w gminie Pobiedziska).

Pozdrawiam!

p.s. pytałam też w grupie 2007, ale oni chyba faktycznie są już na innym etapie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eilian, u mnie ENEA robiła około 1,5 roku. Prąd wg umowy powinien mieć wrzesień ubiegłego roku. Zrobili dopiero teraz.

Dużo zalezy od projektanta i wykonawcy. Musisz się dowiedzić, kto to dla Ciebie wykonuje i cisnąć. Może być, że oczekuje na dowody wdzięczności.

 

Nie wiem, czy istnieje możliwość samodzielenie wykonać taki projekt, bo jak rozumiem, trzeba wykonać rozbudowę sieci, od tego kawałka sieci biegnącego w drodzę poprzez założenie mufy wykonać odgałęzienie do szafki.

Jeśli o to chodzi, to ENEA wewnętrznie organizuje przetarg i wyłania wykonawcę.

 

Więc tu może być ciężko samemu coś przyspieszyć. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...