Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

.... chociaż jedno mnie mocno zastanowiło. Jaki sens miałoby dowiezienie 2 rolki papy i 3 baniaki plastyfikatora po 3 dniach? Ty to musiałaś dostać od ręki. Czy przypadkiem nie masz z V-Budem jakiegoś szczególnego układu?

Papa i plastyfikator który zakupiłam na "pierwszy rzut" poszły na fundamenty, a pod ścianki działowe papa też była potrzebna, więc moi murarze po skończeniu fundamentów mi zgłosili że zabraknie papy, a plastyfikatora zabrakło bo oprócz fundamentów był potrzebny na filarki z cegły. To wszystko też zależy od ekipy, która buduje - moja w porę zgłaszała takie potrzeby. I nie mam układu w V-Budzie 8) A może mam i nie wiem o tym :roll: w każdym bądź razie nie odczułam, żebym była traktowana jakoś specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś odebraliśmy w Starostwie PnB (jeszcze nieprawomocne, ale już wkrótce...).

W związku z tym zgłaszam swój oficjalny aneks do Grupy.

 

Budujemy z narzeczoną lekko powiększony Dom w Winogronach Archonu niedaleko Kleszczewa.

 

Jak na razie mamy działkę, umowę z Eneą, projekt przyłącza wody w trakcie i PnB. Teraz tylko kredyt i do roboty.

 

Póki co chłonę wiedzę z forum i staram się jak najlepiej przygotować do inwestycji.

Mam pytanie dotyczące PnB. Znalazłem tam wpis że "przed przystąpieniem do robót ziemnych należy uzyskać opinię Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Archeologicznych w Poznaniu".

 

Czy możecie mi powiedzieć gdzie go szukać i jaka tam jest procedura (przede wszystkim jak długo trwa uzyskanie takiej opinii)??

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące PnB. Znalazłem tam wpis że "przed przystąpieniem do robót ziemnych należy uzyskać opinię Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Archeologicznych w Poznaniu".

 

Czy możecie mi powiedzieć gdzie go szukać i jaka tam jest procedura (przede wszystkim jak długo trwa uzyskanie takiej opinii)??

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

o - ja jego :-?

to muszę szybko zobaczyć, czy u mnie takiego zapisu nie ma - bo nawet nie czytałam PbB. :wink:

A w zasadzie dwóch - bo dwa razy dawaliśmy projekt do starostwa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pgrams

 

My mieliśmy trochę inną sytuację, bo już w warunkach zabudowy mieliśmy napisane, że jest to jakiś tam obszar badań archeologicznych i przy pracach ziemnych konieczny jest nadzór archeologa. W związku z tym do wniosku o pozwolenie na budowę musieliśmy dołączyć kwity od archeologa (wniosek o wydanie pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych itp., gdzie było m.in. wskazane muzeum, które w razie czego podejmie się przyjęcia znalezisk :o ). Potem ten archeolog musiał być przy pracach ziemnych tj. kopaniu fundamentów (biegał chyba godzinę w tych dziurach i sprawdzał czy nic ciekawego w ziemi nie ma – na nasze szczęście niczego nie znalazł :) ), następnie sfotografował „wykopaliska”, zrobił z tego sprawozdanie, które przekazał właśnie do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ta przyjemność kosztowała nas 450 zł i był to najtańszy archeolog, którego znaleźliśmy, bo jeden to chciał za to 1500 zł. W razie potrzeby mogę podać na niego namiary.

Natomiast Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków ma siedzibę w Poznaniu na Gołębiej 2. Proponuję do nich zadzwonić i się dowiedzieć jak to ma konkretnie wyglądać ( tel. /061/852 80 03, /061/852 80 04)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pgrams

Proponuję do nich zadzwonić i się dowiedzieć jak to ma konkretnie wyglądać ( tel. /061/852 80 03, /061/852 80 04)

 

Dzięki wielkie za namiar. Na razie dowiedziałem się, że opiniędostanę maksymalnie za półtora tygodnia. Zatem w poniedziałek składam papiery i mam nadzieję że stwierdzą że moja działka pod względem archeolo. jest kompletnie nieprzydatna.

 

Pozdr.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

chetnie oddam w dobre rece zaplecze budowlane, ktore sluzylo naszej ekipie w zeszlym roku. Woz stoi obecnie w okolicy Murowanej Gosliny i wymaga solidnego sprzetu, ktory zdola go uciagnac... W komplecie z zapleczem oddam drewniany kibelek.

 

Wszystkich chetnych prosze o kontakt, zaplecze jest do wziecia od zaraz.

 

http://img187.imageshack.us/img187/1458/budad1awebqn9.jpg

http://img329.imageshack.us/img329/9246/budac1awebha6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
napiszci czy warto deskować dach o kącie nachylenia 40 stopni. Sporo ludzi twierdzi, że tylko folia wystarczy ale czy ten dach będzie stabilny?

Ja w projekcie mam dach o takim kącie nachylenia i deskuję, ale nie ze względu na dach, tylko ze względu na święty spokój. :roll:

Nie chcę w przyszłości żałować, że nie zrobiłem deskowania. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

chetnie oddam w dobre rece zaplecze budowlane, ktore sluzylo naszej ekipie w zeszlym roku. Woz stoi obecnie w okolicy Murowanej Gosliny i wymaga solidnego sprzetu, ktory zdola go uciagnac... W komplecie z zapleczem oddam drewniany kibelek.

 

Wszystkich chetnych prosze o kontakt, zaplecze jest do wziecia od zaraz.

 

http://img187.imageshack.us/img187/1458/budad1awebqn9.jpg

http://img329.imageshack.us/img329/9246/budac1awebha6.jpg[/Moge wziac ten sprzet:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszci czy warto deskować dach o kącie nachylenia 40 stopni. Sporo ludzi twierdzi, że tylko folia wystarczy ale czy ten dach będzie stabilny?

Ja w projekcie mam dach o takim kącie nachylenia i deskuję, ale nie ze względu na dach, tylko ze względu na święty spokój. :roll:

Nie chcę w przyszłości żałować, że nie zrobiłem deskowania. :p

Dlaczego miałbyś żałować? Jakie mogą być tego skutki i jakie są koszty deskowania? Czy to oznacza że kładziesz także papę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
napiszci czy warto deskować dach o kącie nachylenia 40 stopni. Sporo ludzi twierdzi, że tylko folia wystarczy ale czy ten dach będzie stabilny?

Ja w projekcie mam dach o takim kącie nachylenia i deskuję, ale nie ze względu na dach, tylko ze względu na święty spokój. :roll:

Nie chcę w przyszłości żałować, że nie zrobiłem deskowania. :p

Dlaczego miałbyś żałować? Jakie mogą być tego skutki i jakie są koszty deskowania? Czy to oznacza że kładziesz także papę?

Na moim dachu 292m2 to nie jest mało bo daje kwotę za pełne deskowanie + papa oczywiście 10tys netto zł + 7% VAT z materiałami i robocizną (generalny wykonawca). Jest to oczywiście kwota dopłaty jak chciałem pełne deskowanie zamiast folii. Sama folia by mnie kosztowała 2,5 tys zł

Na temat folia vs pełne deskowanie było już sporo dyskusji.

Jak zwykle w takiej sytuacji sporo głosów na jedną i na drugą stronę.

Pełne deskowanie jest od lat i sie sprawdza, a folia dopiero 8 czy 10 lat i ciężko powiedzieć jaka ona będzie za np. 20, 30 lat.

A naczytałem się już tyle o spartolonej folii i spartolonym jej ułożeniu, że aż szkoda mi tu cytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszci czy warto deskować dach o kącie nachylenia 40 stopni. Sporo ludzi twierdzi, że tylko folia wystarczy ale czy ten dach będzie stabilny?

Ja w projekcie mam dach o takim kącie nachylenia i deskuję, ale nie ze względu na dach, tylko ze względu na święty spokój. :roll:

Nie chcę w przyszłości żałować, że nie zrobiłem deskowania. :p

Dlaczego miałbyś żałować? Jakie mogą być tego skutki i jakie są koszty deskowania? Czy to oznacza że kładziesz także papę?

Na moim dachu 292m2 to nie jest mało bo daje kwotę za pełne deskowanie + papa oczywiście 10tys netto zł + 7% VAT z materiałami i robocizną (generalny wykonawca). Jest to oczywiście kwota dopłaty jak chciałem pełne deskowanie zamiast folii. Sama folia by mnie kosztowała 2,5 tys zł

Na temat folia vs pełne deskowanie było już sporo dyskusji.

Jak zwykle w takiej sytuacji sporo głosów na jedną i na drugą stronę.

Pełne deskowanie jest od lat i sie sprawdza, a folia dopiero 8 czy 10 lat i ciężko powiedzieć jaka ona będzie za np. 20, 30 lat.

A naczytałem się już tyle o spartolonej folii i spartolonym jej ułożeniu, że aż szkoda mi tu cytować.

 

Również jestem za papą i deskowaniem. Tak mam też zrobione i bardzo się cieszę ze swojego wyboru. Deskowanie usztywnia dach, papa zabezpiecza lepiej (tylko nie na tekturze) niż folie. Na ulotce jednego z producentów folii przeczytałam, że folia może być położona tylko na dokładnie ostruganych krokwiach aby nie było uszkodzeń mechanicznych. Chciałabym takie ostrugane drewno na więźbę zobaczyć. Ponadto nie zalecane było aby przycinać dachówkę na dachu (dość częsta praktyka dekarzy) gdyż opiłki również folię uszkadzają. Ja mam dechy, dobrą papę, dobrych wykonawców i przypuszczam, że będę spać spokojnie. Niestety nie wszystkie oszczędności na budowie mają sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Dzięki za sugestie pomyślimy nad tym bardzo starannie, a tak na marginesie ktoś kiedyś zrobił listę linków do wszystkich tematów ale nie mogę tego namierzyć czy ktoś pamięta gdzie to było?

 

Może o ten wątek Ci chodzi ?? :wink:

Najczęściej zadawane pytania ... Czyli zanim napiszesz ...

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47119

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...