Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

aktualnie czekam na wyceny drzwi i znalazłam na naszym forum opinie nt. progressu ze św. michała - jak to zwykle bywa opinie są złe....

piszę o tym, abyście ewentualnie uważali na progress'a :wink:

 

druga sprawa - czy ktoś robił interesy ze składami budowlanymi witar z ul. Gdyńskiej?

 

we witarze jeśli chodzi o więżbe to mają 100% droższą niż w tartakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie czekam na wyceny drzwi i znalazłam na naszym forum opinie nt. progressu ze św. michała - jak to zwykle bywa opinie są złe....

piszę o tym, abyście ewentualnie uważali na progress'a :wink:

 

druga sprawa - czy ktoś robił interesy ze składami budowlanymi witar z ul. Gdyńskiej?

 

Witar sprzedaje tylko to na co ma ochotę, daliśmy do wyceny strop i do tej pory jej nie otrzymaliśmy w końcu trzeba było zamówić gdzieś indziej. Daliśmy też do wyceny dach i po miesiącu dzisiaj właśnie ją odebrałam. Ceny dość konkurencyjne, na pewno warto kupić u nich okna dachowe nigdzie nie znalazłam taniej, poza tym podobała nam się dachówka "czarna zabytkowa" widzieliśmy ją w realu i wyglądała super. Oni podobno jako jedyni w Poznaniu sprzedają dachówkę typu E32 Hol. ale może wiecie czy gdzieś jeszcze można ją dostać aby porównać ceny??? Na plus można im dać to, że przechowywanie towaru jest gratis i termin może być baaardzo długi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my na teraz nie musimy nic zamawiać. dom w surowym zamkniętym stawia firma, fundament zrobi fundamentowiec, ale tak na sierpień/ wrzesień musimy mieć wybrane wszystkie drzwi do domu, wyłaz dachowy, miejsca wychodzenia rur, wymiar komina, oczywiście wszystko do białego montażu. Wymiar wyłazu muszę ustalić na dniach - aby podać go fabryce, a oni z kolei firmie produkującej wiązary.

W porównaniu z ludźmi, którzy budują domy murowane my decydować o tym wszystkim musimy duuuużo wcześniej, bo od momentu kopania fundamentów do stanu surowego zamkniętego minie max. 3 miesiące, instalacje też się robi szybciej w kanadyjczykach...

Zobaczymy, może pojadę jutro do witara - mam najbliżej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie czekam na wyceny drzwi i znalazłam na naszym forum opinie nt. progressu ze św. michała - jak to zwykle bywa opinie są złe....

piszę o tym, abyście ewentualnie uważali na progress'a :wink:

 

druga sprawa - czy ktoś robił interesy ze składami budowlanymi witar z ul. Gdyńskiej?

 

Witar sprzedaje tylko to na co ma ochotę, daliśmy do wyceny strop i do tej pory jej nie otrzymaliśmy w końcu trzeba było zamówić gdzieś indziej. Daliśmy też do wyceny dach i po miesiącu dzisiaj właśnie ją odebrałam. Ceny dość konkurencyjne, na pewno warto kupić u nich okna dachowe nigdzie nie znalazłam taniej, poza tym podobała nam się dachówka "czarna zabytkowa" widzieliśmy ją w realu i wyglądała super. Oni podobno jako jedyni w Poznaniu sprzedają dachówkę typu E32 Hol. ale może wiecie czy gdzieś jeszcze można ją dostać aby porównać ceny??? Na plus można im dać to, że przechowywanie towaru jest gratis i termin może być baaardzo długi

 

Witam

chyba nie my, też zastanawialiśmy się nad E32 kolor kasztan wycenialiśmy ją w firmie dekodach w gruszczynie, ale w końcu zamówiliśmy karpiówkę okien jeszcze nie zamawialiśmy, a tak z ciekawości to jaki dostaliście rabaty na okna i jakie.

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie my od nich wzieliśmy wspomnianą E32 Holenderkę (jest w dzienniku jakby co do wgladu) i cena była dużo tańsza niż w katalogu.

 

Dzięki za info niestety na stronie producenta nie ma naszej czarnej zabytkowej :(

 

w cenniku widziałem ze jest ale z dopiskiem ze na zamowienie i termin do uzgodnienia z producentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy ise długo nie zastanawiali, była pramocja do końca (chyba lutego, a może stycznia) miesiaca i mieliśmy dwa dni na zakup, wyszło po promocji tanio, dachówkę wzieliśmy taką jaka była na wystawie bo nam się podobala, potem dopiero sprawdziłem nazwę i cenę :lol:

Do ceny było trzeba doliczyć 15% za angobę, a pamietam że wyszlo taniej niż w katalogu i to w dodatku taniej nawet z angobą.

Prawie drugie tyle co dachówka kosztowały kształtki... wiadomo.

Kominek przykładowo to wydatek rzedu 400 PLN/sztukę gdzie zwykła dachówka okolo 3 PLN/sztukę.

 

 

 

Teraz różnice:

- moja mama położyła sobie cementową i po 2 latach ma na dachu mech,

- cementowa jest tańsza od ceramicznej ale gorsza

- najbardziej znana cementówka to Brass,

- ceramika to głownie Winerberg (np. Koramic) lub ... i zapomniałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Teraz różnice:

- moja mama położyła sobie cementową i po 2 latach ma na dachu mech,

- cementowa jest tańsza od ceramicznej ale gorsza

- najbardziej znana cementówka to Brass,

- ceramika to głownie Winerberg (np. Koramic) lub ... i zapomniałem :/

 

Wszystko prawda, ale wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz.

Dachówka im bardziej szorstka tym bardziej będzie porastać,

cementowe należą do tych najbardziej szorstkich.

Jeżeli Ci wygląd cementowej odpowiada i nie chcesz się szarpać finansowo na ceramiczną to polecam Brassa w technologii Cisar.

Ja też sie do niej przymierzałem, potem jednak sie na ceramiczną nastawiłem,

ale jak zacząłem drążyć temat to stwierdzam, że one tez mają swoje wady

mniejsze lub większe, np. RuppCeramika Antracyt ma uszkodzenie dachówki

( niestety zgodne z Polską normą) seryjne, każda dachówka ma skazę w tym samym miejscu i niestety to widać. Inne dachówki mają inne wady, ale tu już nie będę wymieniał. W każdym razie szukałem angoby w graficie lub antracyt.

Potem trafiłem na dachówkę Jacobi J12 Altaschwarz ciut droższa od Koramica.

A finalnie stanęło na Jacobi J12 Edelschwarz czyli czarna angoba szlachetna.8)

 

W każdym razie im bardziej dachówka gładka tym mniej porasta, bo po niej wszystko (kurz i inne zabrudzenia) będzie spływać. Im bardziej gładka tym więcej będzie kosztować i będzie bardziej z połyskiem.

Najlepsze pod względem nieporastania są glazury, ale się świecą.

Ale i od tego jest wyjątek :o

Jacobi ma w ofercie dachówkę "matową glazurę" i jak to glazura kosztuje sporo,

coś około 60 zł za m2 netto i na moje szczęście w tym gatunku żaden kolor nie przypadł mi do gustu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna Velux 78/140 -850 brutto.

Czy ktoś może mi łopatologicznie wyjaśnić różnicę między dachówką cementową a ceramiczną I KTÓRA JEST LEPSZA???

 

 

Do Veluxa dolicz kołnierz ;)

 

Cementowa jest z cementu, ceramiczna z wypalanej ceramiki.

Droga cementowa jest lepsza od najtańszej ceramicznej (ze względu na równość/powtarzalność cementowej)

Ceramiczna jest bardziej trwała.

Dobra ceramiczna jest ok. 50% drozsza od dobrej cementowej.

Dobra ceramiczna jest ładniejsza (no ale to juz bardzo subiektywne)

 

Porastanie mchem to taki trochę mit - porastają i ceramiczne i cementowe. Faktem natomiast jest, że im bardziej gładka powierzchnia dachówki tym "porastalność" ;) mniejsza.

Znajomy ma pięknego i ekstremalnie drogiego Meyera (ceramiczna ekstraklasa) i niestety po 5 latach wyraźnie widać porastanie mchem.

W tym roku dekarze będą usuwać mech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porastanie mchem to taki trochę mit - porastają i ceramiczne i cementowe. Faktem natomiast jest, że im bardziej gładka powierzchnia dachówki tym "porastalność" ;) mniejsza.

Znajomy ma pięknego i ekstremalnie drogiego Meyera (ceramiczna ekstraklasa) i niestety po 5 latach wyraźnie widać porastanie mchem.

W tym roku dekarze będą usuwać mech...[/quote

 

 

Aby dachowka nie porastala mchem montuje sie pod gasiorami specjalne siatki wykonane z miedzi. Jony miedzi niszcza i zapobiegaja tworzeniu sie mchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...