Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

Kochani - ja teraz z innej beczki i nie będę więcej męczyć.

Czy znacie kogoś kto buduje z pustaków keramzytobetonowych?

Zostało mi 437 pustaków 24cm grubości (8szt/m2 ściany) czyli ponad 7 palet na 54m2 ściany + 1 nadproże i 56 tzw. eLek na wieniec. Chętnie odsprzedam po korzystnej cenie :)

 

Dzięki za pomoc.

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Lekka zmiana tematu.

Buduję się w Kostrzynie Wlkp. Muszę podnieść teren i dlatego proszę o pomoc gdzie mogę kupić ziemię najlepiej czarną na której bedzie wszystko ładnie rosło.

Interesuje mnie około 100ton.

Pozdrawiam

 

Z pewnym opóźnieniem ;)

Jakieś 1,5 miesiaca temu dotarły trzy wielkie wywrotki pięknej ziemi ogrodowej. Może to nie torf ale wygląda na bardzo tłustą "ziemię-matkę". Cena 800 zł za wywrotkę taką większą niż Tatra - uwzględniała transport ze Szczepankowa do Golęczewa. Zainteresowanym polecam - pan Grygier, 601 702 941

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie czekam na wyceny drzwi i znalazłam na naszym forum opinie nt. progressu ze św. michała - jak to zwykle bywa opinie są złe....

piszę o tym, abyście ewentualnie uważali na progress'a :wink:

 

W swoim czasie szukałem opinii na ten temat i znalazłem różne. Z mojej strony - zamówiiłem u nich drzwi i panele do całej chaty i jeśli chodzi o obsługę, mam jak na razie wrażenie w 100% pozytywne. Za 2 tyg. ekipy polecone przez nich mają mi montować jedno i drugie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce subiektywny głos a propos zarastania dachówki mchem. Nie znam się na praktycznej stronie tego procesu :oops: ; ale osobiście uważam że nie ma nic brzydszego i bardziej obciachowego, niż oczoj.bna ceramiczna angobowana dachówa świeżo położona :o - cały urok w "patynie" 8) . Słyszałem, że w krajach po drugiej stronie Łaby odrobina mchu na dachówce to powód do radości a nie do smutku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram ostatnie słowa na temat angoby w 100%

No ale różne są gusta.

 

Co do zarastsania mchem - różne publikacje róznie piszą - ja np. wyczytałam, ze ceramiczna zarasta bardziej niż beton (ceramiczna bez angoby). Dekarz za to mówił, że "jak się ma pojawić to i tak się pojawi na dachu".

Po obejrzeniu dachówek w różnych punktach wybrałam kolor czarny mimo iż planowałam śliczny ceglany - na czerwieniach najbardziej widać mech!!

Zatem komu nie podoba się mech - wybierzcie kolor, na którym nawet jeśli się pojawi to nie będzie go tak widać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Popieram ostatnie słowa na temat angoby w 100%

No ale różne są gusta.

 

Co do zarastsania mchem - różne publikacje róznie piszą - ja np. wyczytałam, ze ceramiczna zarasta bardziej niż beton (ceramiczna bez angoby). Dekarz za to mówił, że "jak się ma pojawić to i tak się pojawi na dachu".

Po obejrzeniu dachówek w różnych punktach wybrałam kolor czarny mimo iż planowałam śliczny ceglany - na czerwieniach najbardziej widać mech!!

Zatem komu nie podoba się mech - wybierzcie kolor, na którym nawet jeśli się pojawi to nie będzie go tak widać :wink:

A jaką dachówkę wybrałaś ??

Bo ja też czarną :p , a dokładnie Jacobi J12 Edelschwarz (angoba szlachetna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofuros, Dachówkę wybrałam Nelskamp betonową z dodatkową warstwą mikrobetonu żeby powierzchnia była gładka + powłoka zabezpieczająca przed porostaniem mchem. Na razie nic nie porosło ale dachówka jest na dachu dopiero 6 miesięcy.

 

Co do bloczków betonowych - sprawdź Euro-mat na Lutyckiej, Muchę w Batorowie i Nadstagę w Dąbrówce Leśnej - mimo, że Nadstaga (większość materiałów mieli w najlepszych cenach na moją budowę) wydaje się daleko od Poznania to wszystkie materiały budowlane dowożą gratis czego nie można powiedzieć o większości składów budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce subiektywny głos a propos zarastania dachówki mchem. Nie znam się na praktycznej stronie tego procesu :oops: ; ale osobiście uważam że nie ma nic brzydszego i bardziej obciachowego, niż oczoj.bna ceramiczna angobowana dachówa świeżo położona :o - cały urok w "patynie" 8) . Słyszałem, że w krajach po drugiej stronie Łaby odrobina mchu na dachówce to powód do radości a nie do smutku.

 

Nie myl angoby z angobą 2 warstwową a jeszcze bardziej z pokryciem glazurą. Angoba w jednej warstwie nie świeci jak w dwóch czy jak glazura wręcz bym powiedział że na pierwszy rzut trudno odróżnić od nieangobowanej. A "piękną patynę" na betonie widzimy wyżej...

 

Jak ktoś pisał wyżej kwestia gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - rzecz gustu.

Jeden uwielbia chodzić w "świeżych" butach prosto ze sklepu; drugi lepiej się czuje w lekko znoszonych ;)

 

Choć przyznaję rację że na tych zdjęciach nie wygląda to rewelacyjnie :-? . Z drugiej strony - taki już jest ten świat - dachówki będą zarastać mchem, tynki będą blaknąć, ściany pękać podczas osiadania budynku. Może lepiej się z tym pogodzić i poświęcić energię na inne rzeczy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed decyzją zakupu kabla zasilającego od szafki do Naszego domku ( w budowie) z zabezp. przedlicznikowym 3 x 20A z mocą przyłączeniową 12 KW . Co sądzicie czy kupić kabel YDY 5 x10 czy 5x16 ?

Ja skłaniam się ku wersji 5 x 16 - choć nieco droższy to jednak grusza żyła i teoretycznie mniejsze spadki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed decyzją zakupu kabla zasilającego od szafki do Naszego domku ( w budowie) z zabezp. przedlicznikowym 3 x 20A z mocą przyłączeniową 12 KW . Co sądzicie czy kupić kabel YDY 5 x10 czy 5x16 ?

Ja skłaniam się ku wersji 5 x 16 - choć nieco droższy to jednak grusza żyła i teoretycznie mniejsze spadki .

My kupowaliśmy YKY (nie YDY) 5 x 10 - jest naprawdę gruby :lol: i sztywny :lol: 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...