Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

potrzebuję 32 szt. stempli podporowych wys. 2,7 m. pod belki - czy komuś gdzieś nie zalegają na lub po budowie a jeżeli nie to gdzie kupowaliście ?

 

pilne - nawet bardzo pilne!

W Borówcu na Poznańskiej jest wypożyczalnia stempli :D

 

a można prosić o numer telefonu :oops:

Niestety nie mam, bo nie korzystałam z ich stempli - nasza ekipa miała swoje, ale jak tam jadę to widzę szyld. Będę w Borówcu w prtzyszłym tygodniu więc jak chcesz to wezmę numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A sprawdzacie jakiej klasy jest ta stal i jakiej ma być z projektu????

Jak dla mnie rozróżnienie że pręty stalowe są gładkie albo żebrowane i mają średnicę fi 6, 10, 12 czy 16 mm to już był max. To że pręt gładki oznaczony jest A-0 a żebrowany A-III dowiedziałem się pod koniec. A to że A-0 to stal St0S a A-III to 34GS już się w mojej głowie nie zmieściło. Ale hurtownie wiedzą o co chodzi i potrafią podpytać/dopowiedzieć to czego inwestor nie był w stanie przekazać.

 

Jako laik amator posługiwałem się następującymi wytycznymi:

- pręt gładki fi 6mm- na strzemiona

- pręty żebrowane na zbrojenia tzn. przepisowe zbrojenie ma fi minimum 10 mm, standard to 12 mm a 16 mm w ekstremalnych przypadkach. Wg informacji można bez problemu wybudować dom jednorodzinny na dwóch prętach "gładkiej szóstce" (strzemiona) i "żebrowanej dwunastce" (zbrojenie)

 

KUPUJĄC NAJWAżNIEJSZE TO:

1. powiedzieć że potrzebny pręt ma być gładki lub żebrowany

2. i jakiej ma być średnicy

 

Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję 32 szt. stempli podporowych wys. 2,7 m. pod belki - czy komuś gdzieś nie zalegają na lub po budowie a jeżeli nie to gdzie kupowaliście

mam w Szreniawie k.Komornik cały stos (ok.150) stempli 2,80 i do tego jeszcze trochę 3,3 na balkony. Jeśli komuś to logistycznie pasuje możemy ubić mały interes. Odbiór własny.

 

Polecam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

mowaleria , tole :D

 

Mam jeszcze pytanie, bo na prąd pewno poczekam do lipca (umowa z Eneą podpisana 09.2007),

a pod koniec maja / początek czerwca wchodzi ekipa (generalny wykonawca) :

 

Czy jak pożyczam prąd od sąsiada to też muszę mieć skrzynkę budowlaną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje, że nie musisz miec skrtzynki - u mnie sąsiad też pożycza od drugiego i normalnie sie podłącza z przedłużaczem. A twój generalny wykonawca nie posiada agregatu?

 

Witajcie nocni budowniczowie lepszej przyszłości. Z tym agregatem to chyba lekka przesada skoro jest sąsiad. Ale ze skrzynką jest trochę ślisko, bo są chyba na to przepisy. Ale przepisy przepisami, a życie życiem.

 

Ja bym powiedział, że najważniejsze, żeby gniazda do których się podłączasz nie leżały na gołej ziemi w deszczu. Inaczej jeśli ciągniesz przedłużaczem z gniazda sąsiada. Wtedy skrzynkę ma sąsiad. Jeśli to jest daleko to prowadzisz swój tymczasowy kabel a gniazda robisz u siebie. Jeśli tak to pewnie warto byłoby coś wstawić. Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Wykonawca agregat oczywiście by mógł załatwić, ale za dodatkową pewno nie małą opłatą,

a skoro jest uprzejmy sąsiad to po co agregat :D

 

A jeszcze jedno mam pytanie, czy jak mi Enea postawi skrzynkę z przyłączem prądu

to na czas budowy i tak będę musiał mieć tą skrzynkę budowlaną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie całą budowę przeszłam na przedłużaczu podłączonym w gniazdko w domu sąsiada - dało się :D

Skrzynkę z prądem postawili mi (Wszechwładcy z Enea) jak już miałam stan surowy zamknięty, więc o dodatkowej skrzynce budowlanej nie było mowy bo prąd mi podłączono od razu do domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swój stan surowy miałam właśnie na aregacie pomimo tego, iz mam sąsiadów posiadających prąd. Problem w tym, że sąsiedzi pracują, a gniazdko jest wewnątrz ich domu i trudno byłoby się podłączyć do niego pod nieobecnośc właścicieli. Za paliwo zapłaciłam 150zł. Dach już robiliśmy na swoim prądzie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Dzięki wszystkim za rady, skrzyneczkę trza załatwić.

Z tym licznikiem to nie głupi pomysł.

Jeszcze raz dzięki.

 

W takim razie jakby ktoś miał takową skrzyneczkę budowlaną (z licznikiem lub z miejscem na licznik)

na zbyciu to proszę o info na PRV lub mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ, U NAS urosły już fundamenty....szkoda tylko,że panowie murarze pomylili się troszkę (wrr) i teraz wychodzi, że o pół pustaka mamy węższy i tak już wąski salon (niby nic 12,5centa, ale wkurza...) za to hall szerszy...

szukamy rozwiązania jak to skorygować, jak się znajdzie damy znac :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady, skrzyneczkę trza załatwić.

Z tym licznikiem to nie głupi pomysł.

Jeszcze raz dzięki.

 

W takim razie jakby ktoś miał takową skrzyneczkę budowlaną (z licznikiem lub z miejscem na licznik)

na zbyciu to proszę o info na PRV lub mail.

Ja będę miała w połowie przyszłego tygodnia - bez licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady, skrzyneczkę trza załatwić.

Z tym licznikiem to nie głupi pomysł.

Jeszcze raz dzięki.

 

W takim razie jakby ktoś miał takową skrzyneczkę budowlaną (z licznikiem lub z miejscem na licznik)

na zbyciu to proszę o info na PRV lub mail.

Ja będę miała w połowie przyszłego tygodnia - bez licznika

 

A ja w sobotę odłączam się od sąsiada więc będę miał licznik na zyciu :-).

Licznik umieszczony na desce, do licznika podłączone wejście i wyjście siłowe - prościej podłączyć go już nie można. sprzedam komplet za 100 PLN (ewentualnie sam licznik za 50 PLN).

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Dzięki wszystkim za rady, skrzyneczkę trza załatwić.

Z tym licznikiem to nie głupi pomysł.

Jeszcze raz dzięki.

 

W takim razie jakby ktoś miał takową skrzyneczkę budowlaną (z licznikiem lub z miejscem na licznik)

na zbyciu to proszę o info na PRV lub mail.

Ja będę miała w połowie przyszłego tygodnia - bez licznika

 

A ja w sobotę odłączam się od sąsiada więc będę miał licznik na zyciu :-).

Licznik umieszczony na desce, do licznika podłączone wejście i wyjście siłowe - prościej podłączyć go już nie można. sprzedam komplet za 100 PLN (ewentualnie sam licznik za 50 PLN).

T.

To se wstępnie zaklepuję ten licznik 8)

Jak będę miał krzynkę to sie odezwę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...