Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

WItam Wielce Szanownych Wielkopolan , my własnie rozpoczynamy budowę w MIękowie K/Owińsk Gm.Czerwonak..dziś własnie wylewają nam szalunki pod fundament....

 

Mam prośbę i pytanie do ludzi z pobliskich okolic : kto zna namiary na tanią żwirownię z piaskiem grubości 0,4 mm (taki do zasypywania fundamentów) która oferuje również transport... zgóry dziękuję za namiary

 

Pozdrowionka dla Was wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WItam Wielce Szanownych Wielkopolan , my własnie rozpoczynamy budowę w MIękowie K/Owińsk Gm.Czerwonak..dziś własnie wylewają nam szalunki pod fundament....

 

Mam prośbę i pytanie do ludzi z pobliskich okolic : kto zna namiary na tanią żwirownię z piaskiem grubości 0,4 mm (taki do zasypywania fundamentów) która oferuje również transport... zgóry dziękuję za namiary

 

Pozdrowionka dla Was wszystkich :)

Witamy kolejnego Wielkopolanina. Powodzenia w budowaniu!

 

Co do zasypki to po tamtej stronie miasta nie znam ale piasek przyjeżdża czasami z różnych dziwnych miejsc. Spróbuj może Dąbrowa 061 81 43 152- 20pln+vat/tonę z transportem. Ponegocjuj bez vat. Nie wiem czy to najtaniej. Ja nie znalazłem nic lepszego. W każdym razie mają potężne możliwości przerobowe i od 1/2 do 1 dnia dowiozą prawie zawsze co w sezonie nie jest proste.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramy garażowe:

 

Hormann- Etrom Strzeszyńska

Krispol- Michalina Walaszczyk Gniezno

 

różnica cenowa jest kilkanaście procent. a jakościowa? who knows.

 

 

Pozdrawiam

 

z tego co wczoraj powiedział nam pan - sprzedaje bramy Hormanna i Krispolu - Krispol jest tańszy a lepszy - sprzedawca z Kiełczewa k/Kościana - ale czy mu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Wielce Szanownych Wielkopolan , my własnie rozpoczynamy budowę w MIękowie K/Owińsk Gm.Czerwonak..dziś własnie wylewają nam szalunki pod fundament....

 

Mam prośbę i pytanie do ludzi z pobliskich okolic : kto zna namiary na tanią żwirownię z piaskiem grubości 0,4 mm (taki do zasypywania fundamentów) która oferuje również transport... zgóry dziękuję za namiary

 

Pozdrowionka dla Was wszystkich :)

 

spróbuj u Tobolskiego Szczepankowo 602 157 043

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, a więc tu pouciekaliście z wiosennej i jesiennej 2007..... a ja się dziwiłam co tam tak jakoś pustawo ostatnio :lol: :lol: :lol:

 

pozdrawiam wszystkich budujących, zaczynających, będących w trakcie i w ogóle.... ja buduję od września zeszłego roku, ole wprowadzamy się za miesiąc :wink: :wink: także jestem taka wiosenno-jesienno-wiosenna :D

 

czytałam posty powyżej, i nieskromnie :oops: zapraszam Was do mojego dziennika - wrzucałam wszystkie namiary zebrane "po drodze" (m.in. żwirownie, ekipy, etc) - chciałabym każdemu odpowiedzieć ale nie chciałabym po prostu kopiować wątków, a myślę, że zestawienia namiarów mogą się przydać

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję w Poznaniu:

1. salonu z drzwiami wewnętrznym i zewnętrznymi

2. grzejników i pieca na ekogroszek

3. salonu z płytkami - czytałam o Ibero i Cermagu - jeszcze coś jest godnego odwiedzenia?

dzięki za wszelkie sugestie

 

1. Św. Michała Poznań (dwa salony, warto pooglądać)

2. Pieca na ekogroszek w Poznaniu raczej nie znajdziesz....... raczej wrzuć w google i tam obejrzyj - zamawiasz przez dystrybutorów (my kupiliśmy przez http://www.kostrzewa.pl)

3. jeśli tylko pooglądać zajrzyj do Gianta i przejedź się Obornicką - salon na salonie

zamówić warto przez Internet, są bardzo duże różnice (my zamówiliśmy ok 150 m kw płytek i mam na tym ok 40% różnicy w cenie w stosunku do tradycyjnych sklepów - płytki Paradyża) - namiary na dostawców w dzienniku, możesz się powoływać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
kochani ...

kiedy się zgłasza rozpoczęcie budowy w PIB i kto to robi (my czy kierownik)??

 

Roboty budowlane można rozpocząć na podstawie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Decyzja staje się ostateczna. po upływie 14 dni od dnia doręczenia jej stronom postępowania, o ile strony nie wniosą w tym terminie odwołania od decyzji.

Inwestor ma obowiązek zawiadomić właściwy organ (powiatowego inspektora nadzoru budowlanego lub wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego) oraz projektanta sprawującego nadzór nad zgodnością realizacji budowy z projektem o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót, na które jest wymagane pozwolenie na budowę, co najmniej na 7 dni przed ich rozpoczęciem (art. 41 ust. 4 Prawa budowlanego). Dołącza także:

 

1. oświadczenie kierownika budowy (robót), stwierdzające sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz przyjęcie obowiązku kierowania budową (robotami budowlanymi), a także zaświadczenie o wpisie na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, stanowiącego podstawę do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, - to musisz dostać od kierbuda

2. w przypadku ustanowienia nadzoru inwestorskiego - oświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego, stwierdzające przyjęcie obowiązku pełnienia nadzoru inwestorskiego nad danymi robotami budowlanymi, a także zaświadczenie, o którym mowa powyżej,

3. informację zawierającą dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia zamieszczone w ogłoszeniu, które kierownik budowy ma obowiązek umieścić na budowie. - to musisz dostać od kierbuda

źródło:

http://www.gunb.gov.pl/info/procedurybud/pozwolenie2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Wielce Szanownych Wielkopolan , my własnie rozpoczynamy budowę w MIękowie K/Owińsk Gm.Czerwonak..dziś własnie wylewają nam szalunki pod fundament....

 

Mam prośbę i pytanie do ludzi z pobliskich okolic : kto zna namiary na tanią żwirownię z piaskiem grubości 0,4 mm (taki do zasypywania fundamentów) która oferuje również transport... zgóry dziękuję za namiary

 

Pozdrowionka dla Was wszystkich :)

 

p.Żebrowski z czerwonaka wozi żwir tel.603-604-942

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie budujących Wielkopolan!Mam zamiar dołaczyc do waszego grona juz w sierpniu, ale zaczęły sie pierwsze problemy budowlane - sprawdzona i umówiona ekipa murarzy rozpada się i chyba nam się wycofają :( Będziemy budować ściane jednowarstwową z Porothermu 44 i dość trudno znaleźć do niej dobrych fachowców. Może ktos zna lub ma takowych na swojej budowie? Budowa będzie wKrotoszynie. Bardzo będę wdzięczna za wszelkie namiary! Help me! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...