Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Budująca Wielkopolska 2008 Poznań i Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc_gość

Potwierdzam, Dek-pol na Sytkowskiej robi dobre ceny

http://www.dek-pol.com.pl

konkretny kontakt to Pan Szymon Krawczyński 502 041 740 - konkretny gość i naprawdę sie stara.

A w ogóle polecam dachówki Jacobi najlepiej w angobie szlachetnej, mają super jakość i np w moim przypadku dach prawie 300m2 Jacobi J12 czarna angoba szlachetna była tylko 1500 zł netto droższa od Koramica renesansowa L15 antracyt :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Dek-pol na Sytkowskiej robi dobre ceny

http://www.dek-pol.com.pl

konkretny kontakt to Pan Szymon Krawczyński 502 041 740 - konkretny gość i naprawdę sie stara.

A w ogóle polecam dachówki Jacobi najlepiej w angobie szlachetnej, mają super jakość i np w moim przypadku dach prawie 300m2 Jacobi J12 czarna angoba szlachetna była tylko 1500 zł netto droższa od Koramica renesansowa L15 antracyt :p

 

Potwierdzam, super kontakt i konkretne rozmowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy przyłącza.

 

Tempo po prostu ekspresowe. W piątek pojawiła się na działce woda, a wczoraj prąd.

Dodatkowo udało się przy okazji umówić koparkę i mamy już zdjęty humus.

Teraz mała przerwa (będzie czas żeby geodeta wytyczył fundamenty) i jak dobrze pójdzie to 23-go startujemy z kopaniem.

 

Mam więc dokładnie tydzień na wybranie dobrej hurtowni która zapewni mi przynajmniej materiały na stan zero, a najlepiej na całą budowę.

 

Napiszcie proszę gdzie Was dobrze obsłużono, bo Ja pojeździłem już trochę po okolicy i średnio jestem zadowolony. A to transport tylko przy dużych zamówieniach, a to płatność koniecznie gotówką w hurtowni przed wysłaniem towaru...

 

Normalnie zaraz się okaże że będę musiał robotę rzucić na te kilka miesięcy.

 

Pomóżcie proszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam więc dokładnie tydzień na wybranie dobrej hurtowni która zapewni mi przynajmniej materiały na stan zero, a najlepiej na całą budowę.

 

Napiszcie proszę gdzie Was dobrze obsłużono, bo Ja pojeździłem już trochę po okolicy i średnio jestem zadowolony. A to transport tylko przy dużych zamówieniach, a to płatność koniecznie gotówką w hurtowni przed wysłaniem towaru...

 

Normalnie zaraz się okaże że będę musiał robotę rzucić na te kilka miesięcy.

 

Pomóżcie proszę:)

 

Nadstaga z Obornik tel. 0-61 29 70 725

Begier ul. Obornicka 8A tel. 0-61 81 25 399

 

Mieli najlepsze ceny i współpraca też była o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość
Ktoś pisał o kredycie. Mi w BPH zaproponowali marżę 0,75 i odstąpienie od prowizji za przyznanie kredytu.

 

Mogę polecić ten bank. Jest to już mój drugi kontakt z nimi i jak do tej pory jestem zadowolony.

 

super warunki !

jeśli ta marża na cały okres kredytu i nie ma ukrytej dodatkowej marży w postaci zbędnego dodatkowego ubezpieczenia itp.

 

pewnie sporą kwotę wziołeś

mi przy 350 tys nigdzie tak dobrych nie dali

lepsze bym dostał gdyby kwota była powyżej 500 tys

a może nie byłem aż tak wiarygodny :)

No dla mnie nie BAŁDZO :-? bo:

1. Standardowo kredytem złotowym można sfinansować do 80% kosztów inwestycji, nie więcej, niż 80% wartości nieruchomości (LTV maksymalnie 80%). Natomiast kredyt walutowy udzielany jest w wysokości do 70% kosztów inwestycji, nie więcej, niż 70% wartości nieruchomości.

2.Dzięki dogodnej formie ubezpieczenia przekroczonego wskaźnika LTV (powyżej standardu), można skredytować nawet do 100% kosztów inwestycji, nie więcej niż 100% wartości nieruchomości. Składka ubezpieczenia za okres 5 lat wynosi tylko (aż !) 3,5% ubezpieczanej kwoty.

3. bez opłat za wcześniejszą spłatę (dopiero) po 3 latach

4. (Naciąganie na dodatkowe produkty):

Oprocentowanie obowiązuje dla Klientów, którzy posiadają lub nabędą najpóźniej w dniu podpisania umowy o kredyt/pożyczkę dowolną kartę kredytową Banku BPH i pakiet ROR (Srebrny Sezam lub Sezam Inwestor lub Sezam Max lub Złoty Sezam lub Konto Osobiste Private Banking).

W pozostałych przypadkach oprocentowanie jest o 0,5p.p. wyższe.

5. (a to już kompletna paranoja):

Kredyty w walutach obcych – CHF, USD, EUR- są dostępne dla osób uzyskujących dochody w tych walutach lub posiadających w Banku BPH aktywa w tych walutach, co najmniej w wysokości kwoty kredytu. Klienci segmentu Platinum mogą skorzystać z kredytu w dowolnej walucie znajdującej się w ofercie Banku BPH – PLN, CHF, USD, EUR, GBP.

 

No i jak ta marża jest 0,75% w kredycie w PLN to to żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak ta marża jest 0,75% w kredycie w PLN to to żadna rewelacja.

 

W zupełności się zgadzam. Banki mają milion sposobów na wyciągnięcie z kredytobiorcy dodatkowych pieniędzy, i to nie do końca uczciwie. Ostatnio NIK sprawdził około 40 umów kredytowych kilkunastu banków i nie znalazł ŻADNEJ co do której nie mieli by zastrzeżeń.

 

Każdą umowę trzeba analizować tysiąc razy i to koniecznie umowę, bo konsultant miłym głosem proponuje jedno, a potem analityk daje swoją propozycję która raczej nigdy nie pokrywa się z propozycją konsultanta. Przynajmniej mi się nie zdarzyło.

 

Powodzenia życzę, my refinansowanie załatwialiśmy 3 miesiące (od rozpoczęcia konkursu ofert do pierwszej wypłaty). Ale jak już kasa pojawia się na koncie, to robi się miło. Wiadomo że od teraz WSZYSTKO w Twoich rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba kłaść jakąś izolację między piaskiem a posadzką (fundament) ??

bo moi zaczęli kłaść zbrojenie na piasku ...

 

Jeśli masz na mysli tzw. pierwszą posadzke tj podbeton to nie trzeba. Nie trzeba nawet tego zbroic najwyżej położyc pręty tam gdzie beda docelowo ścianki działowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pytałam o te kredyty:)

Prześledziłam oczywiście ten wątek ogólny o kredytach, ale pozwoliłam sobie zapytać na forum wielkopolskim, bo chodziło mi o lokalne typy i przede wszystkim godną polecenia obsługę.

Ja kredyt na działkę wzięłam w BPH-u i teraz będę go refinansować, jednak mój oddział BPH-u został wchłonięty przez PKO SA i od tego czasu obsługa tam to koszmar - nie oddzwaniają mimo próśb,spychoterapia na maxa:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...